Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamawiam szambo betonowe (10m3) z Radomia na Sobotę 3 kwietnia. Jeśli ktoś się dołączy to cena transportu będzie o 250 zł niższa.

 

Szambo kosztuje 1600zł + 500zł dojazd (do ewentulanego podziału) i jest produkowane w Radomiu.

 

Składa się z dwóch zbiorników po 5m3 każdy i owymiarach 2,5x2m każdy. Głębokość 1,3m.

 

Firma przywozi i wkłada do przygotowanego wykopu.

 

W zasadzie pilne, jak ktoś reflektuje to dzwońcie do firmy (48) 3811743 i powołajcie się na zamówienie dla mnie (Szałęga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:D U mnie już się mury pną do góry, jak tak dalej będą zasuwać, to mi nie zdążą dowieść desek z tartaku na szalunki.

 

Ktoś miał kiedyś namiary na tani beton z gruchy.

Betoniarnia przy dawnym Hicie i jeszcze gdzieś.

Gdzieś posiałem te telefony, można prosić jeszcze raz?

Troszkę mi zależy na czasie, bo potrzebuję gruchę na sobotę.

 

:D Z góry wdzięczny, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sezon budowlany na dobre się rozpoczął... Zrobiłem sobie wczoraj wieczorem objazdówkę. Byłem koło Marsjanki (będziesz chyba musiała straszne ilości ziemi przywieźć żeby utrzymać poziom sąsiadów), u KrzyśkaSW (no ładnie, ledwo zima ustąpiła, a ty już masz większość parteru) i jprzedworskiego (teraz już dokładnie wiem która działka jest Janka; a ten baraczek to jakoś dziwnie znajomy :-) ). Rozejżałem się dookoła i tak mi się jakoś humor popsuł :-?. Bo wszędzie albo już albo za chwilę budowy ruszają, z daleka widać że coś rośnie, a u mnie w tym roku to (porównując zeszły) nie za wiele nowego, dokończenie czego nie zdążyliśmy przed zimą (ocieplenie, kominy), tynki wewnątrz, może okna i drzwi, ale instalacje i reszta wykończeniówki to pewnie dopiero za rok :cry: Nic to, teraz ja będę śledził wasze postępy. Tylko chwalcie się często i nie zapominajcie o obrazkach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D To zakrawa na bezczelność.....

:D Humor mu się popsuł...........

Maniuś, w piątek poszła stal, we wtorek poszła stal, dziś może też pójdzie, jak będziesz jeździł i wypatrzysz jakąś grubszą gałąź, daj cynk, jadę się powiesić, bo po podliczeniu kosztów może braknąć na dach :cry:

Nawiasem, jak stałem pod budową, to trzeba było podejść - zawsze zapraszam.

 

Pozdrawiam wszystkich zakręconych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaabodaj

 

Mam trochę rzeczy do [sprze|od]dania:

 

1. stemple sosnowe ok 30szt. - dość grube, długie (praktycznie nieprzycinane, zimowane w domu, nie na dworzu), cena 2.5/szt (nowe kosztowały 4.0), do odbioru w Kwirynowie.

2. Do tych stempli gratis dorzucę pustaki stropowe Teriva I (prod. Budokrusz) - ok 10 szt. - ca. 1 m^2

3. stemple sosnowe ok 200+szt. - parametry j.w., do odbioru w Ożarowie Maz.

4. Barak - dość duży (myślę że ma jakieś 5x2,5x2,5 m) w dobrym stanie, też Ożarów. Za darmo! Dokładniej: szwagier (ja tylko pośredniczę) nie chce za niego pieni ędzy, ale "nabywca" musi na własny koszt go zabrać z działki. Jest to zadanie nietrywialne, bo potrzebne będą dźwig i platforma, ale być może dla kogoś nie jest to wielki problem.

 

Jakby ktoś reflektował to proszę o wiadomość na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Humor mu się popsuł...........

Maniuś, w piątek poszła stal, we wtorek poszła stal, dziś może też pójdzie, [...]

No to mnie trochę podniosłeś na duchu :wink: Przyznam że spodziewałem się tego. Mam na ten temat swoją teorię.

Ludzie w obawie przed vatą i unią poczuli owczy pęd do zakupów póki taniej. Dostawcy tylko na to czekali... i łups! Ceny w górę. I jeszcze: "Panie, kupuj pan, widzisz pan co się dzieje? A od maja to wogóle będzie prze....ne". No i ludzie robią sztuczny tłok a dostawcy zarabiają awansem. Dlaczego awansem? Bo ci co kupiliby normalnie po 1 maja kupią teraz. Potem popyt będzi mały, obroty niskie, więc trzeba te pieniądze zarobić póki są chętni. A tak na prawdę, po 1 maja ceny wzrosną niewiele (stawiam na max. 5%). Dlaczego? Bo przy zmniejszonym popycie lepiej sprzedać, choćby taniej, niż trzymać na magazynie.

Fajnie to sobie wykoncypowałem, no nie?

Nawiasem, jak stałem pod budową, to trzeba było podejść - zawsze zapraszam

Stanąłem na minutę przy chodniku, ale nie widziałem Cię na placu, ani żadnego samochodu w pobliżu działki. A przypomnij mi markę/kolor? Następnym razem nie omieszkam wstąpić na pogawędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Grupie!!!

 

Jest to właściwe dla Ciebie miejsce bo:

1. Już tu jesteś (czego dowodem twój list poniżej)

2. Bożęcin jak najbardziej należy do gminy Babice Stare

3. Jest tu cała masa fajnych ludzi 8)

4. Nosisz imię, ba, inicjały, takie same jak inny nasz forumowicz, KrzysiekSW

 

A gdzie mniej-więcej osiądziesz? Możesz posiłkować się mapką, jeśli się mieścisz :lol:, bo części Borzęcina brakuje, ale da się dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi drodzy,

jakoś dawno nie zaglądałam na tą stronę ale dzisiaj widzę że mam baaardzo blisko sąsiada - Ozzie - ja buduję na Zachodniej - boczna od Południowej! Już zaczęlismy tzn. mam prawie cale fundamenty. Niestety od tego etapu zaczynają się schody (dosłownie z resztą też ;-)) bo ceny idą dramatycznie w górę! Więc pytanie:

- czy ktoś buduje z Porothermu i za ile ma np. 30 P+W kl.150?

- czy macie ekipę do więźby i dachu bo mój wykonawca zaśpiewal takie ceny za ten etap że aż mi się w glowie zakręcieło (konkretnie 32 za m2 więźby i 35 za dachówkę).

 

Poza tym będę kłaść cementodachówkę i chętnie podłączę się do spółdzielni ;-).

No ogólna prośba - który skład polecacie?

wszelkie inne porady również chętnie przyjmę ;-))

acha - jak się podłączyć do mapki? Mój domek będzie dokładnie pod napisem "Zielonki" na wysokości 'Kol. Zielonki" - tak gdzieś koło pierwszej kropki z lewej.

pozdrawiam forumowiczów sedecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy macie ekipę do więźby i dachu bo mój wykonawca zaśpiewal takie ceny za ten etap że aż mi się w glowie zakręcieło (konkretnie 32 za m2 więźby i 35 za dachówkę).

Ja miałem cenę za wszysko łączną, bo było mi wszystko jedno czy ściany zrobią za 1zł/m2 czy dach. Aby razem było taniej. Myślę, że (niezależnie od tego co zdecydujesz), lepiej trzymać w jedną ekipą, bo każda kolejna narzeka na poprzedników i zwala na nich przyczynę własnych (również przyszłych) niedoróbek.

Poza tym będę kłaść cementodachówkę i chętnie podłączę się do spółdzielni ;-).

No niestety, ja raczej na gont bitumiczny reflektuję (jacyś inni chętni?), ale chyba raczej w przyszłym roku :-(

wszelkie inne porady również chętnie przyjmę ;-))

Nie przechodź przez skrzyżowanie przy czerwonym świetle :p

acha - jak się podłączyć do mapki? Mój domek będzie dokładnie pod napisem "Zielonki" na wysokości 'Kol. Zielonki" - tak gdzieś koło pierwszej kropki z lewej.

pozdrawiam forumowiczów sedecznie

Co do mapki: dobrze trafiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porad to chyba własnie tak zrobię, że nie będę szukać ekip na etapy chociaz trochę mi zal szczególnie tak przepłacać za więźbę. Z tym że powinnam chyba wziąc pod uwagę ze wykonawca sam wszystko zamawia, przywozi, pilnuje i koordynuje a nawet pewnie płaci bo ja mu płacę co dwa tygodnie - i to już po tym jak materiał dojechał na budowę.

 

A co do mapki to sie nie znalazlam - poproszę może o nowego linka....

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaabodaj

 

Mam trochę rzeczy do [sprze|od]dania:

 

1. stemple sosnowe ok 30szt. - dość grube, długie (praktycznie nieprzycinane, zimowane w domu, nie na dworzu), cena 2.5/szt (nowe kosztowały 4.0), do odbioru w Kwirynowie.

Może te stemple mnie zainteresują. Będę miał blisko. W czwartek się chyba zobaczymy, bo obaj mamy spotkanie z kierownikiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga75, ty budujesz sie bardzo blisko nas! Wlasciwie od Zachodniej bedziesz mogla zobaczyc tyl naszego sadu! :D Jestesmy ciekawi kto wam robil projekt, bo nasz architekt (firma AREX, pan Domaszczynski) mowil nam ostatnio, ze mial klientow z ul. Zachodniej.

Wlasnie dzisiaj dogadalismy sie z wykonawca na wybudowanie stanu surowego! W przyszlym tygodniu zamawiamy okna (moge podac namiary, jak ktos jest zainteresowany) Nie mozemy teraz doczekac sie rozpoczecia budowy. Pozdrawiamy wszystkich sasiadow 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porad to chyba własnie tak zrobię, że nie będę szukać ekip na etapy chociaz trochę mi zal szczególnie tak przepłacać za więźbę. Z tym że powinnam chyba wziąc pod uwagę ze wykonawca sam wszystko zamawia, przywozi, pilnuje i koordynuje a nawet pewnie płaci bo ja mu płacę co dwa tygodnie - i to już po tym jak materiał dojechał na budowę.

Tak kontrolnie: czy wiesz za wczasu/akceptujesz konkretny materiał? Tzn. czy wiesz coś więcej poza "krokwie", np. z jakiego są tartaku lub jak impregnowane (jakim środkiem), itp. Nie twierdzę, że koniecznie wciskają Ci kit, ale prawdopodobieństwo felerności jest o rząd wielkości większe dla produktów 'no-name'.

 

No dobra. Czepiam się :oops:

A co do mapki to sie nie znalazlam - poproszę może o nowego linka....

Tutaj. Być może nie była zbyt czytelna - teraz zmieniłem kolory punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mojego imiennika w Grupie :D

Wczoraj w moim domku miałem pierwszego Gościa - miło, że wpadłeś Manieq.

W toku wczorajszej dyskusji o sytuacji na rynku budowlanym uradziliśmy, że trzeba by za jakieś 3 tygodnie zmontować jakiegoś grila.

 

Ktoś pytał o hurtownię - Norma na Pohulance i Skład w Izabelinie, ze wskazaniem na Skład - u nich da się wyciągnąć większe rabaty.

 

Jprzedworski - wielkie dzięki za namiar na betoniarnię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...