Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przywieźli mnie cegłę pełną ze składu w Izabelinie. Klasa 150 - super do budowy komina. O mamma mija toż ona w rękach się rozlata. Wystarczy rzucić o podłogę a pęka na pół a w środku kawałki gliny, pełen melanż. Nie płacona - całość do zwrotu.

Babiczanin a co to jest to MD? bo MO to kojarzę.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was robil lub bedzie robil instalacje odgromowa?

wiem ze w domach prywatnych raczej malo kto teraz to robi ale zaczelam sie zastanawiac czy moze jednak nie zrobic

jesli macie to dajcie jakies namiary na wykonawcow

 

dokopalam sie do postow Agi75 z zeszlego roku o uderzeniu pioruna w jej dom ale ona juz chyba nie zaglada na forum wiec nie wiem czy w koncu zrobila ta instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was robil lub bedzie robil instalacje odgromowa?

wiem ze w domach prywatnych raczej malo kto teraz to robi ale zaczelam sie zastanawiac czy moze jednak nie zrobic

jesli macie to dajcie jakies namiary na wykonawcow

 

dokopalam sie do postow Agi75 z zeszlego roku o uderzeniu pioruna w jej dom ale ona juz chyba nie zaglada na forum wiec nie wiem czy w koncu zrobila ta instalacje

 

:D Czy ja wiem.....

Z drugiej strony zawsze może walnąć w antenę TV, ale prawdopodobieństwo tego....

Karorka, z tych mi znanych, to wiem, że odgromówki robił Darek B. (ten od Twojej RB-tki), z tym, że czy z nim, czy z kimś innym, myślę, że trzeba się będzie liczyć z dość dużymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłam odgromówkę domu i garażu. robił mi elektryk, którego generalnie nie polecam bo bardzo bałagani, ale jest terminowy. Cena zwykła. ile za samą odgromówkę nie pamiętam, ale coś około 5000 zł. bednarkę mieliśmy własną, uchwyty na dachu pozakładał dekarz (kolejne 500 zł), więc trochę kosztowało. Nasz dom stoi na otwartym polu, nie chcieliśmy ryzykować. Wiem, że można znaleźć tańszego elektryka do tego zadania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie przekonalem na wlasnym doswiadczeniu klasa 150 wyglada bardzo roznie u sprzedawcow, np cegla pelna w tej klasie moze byc taka po 60gr/szt i 75gr/szt, obie maja atesty na 150 a wzrokowo nawet sa roznej jakosci na korzysc drozszej.

 

Stal bralem z Normy, ceramike z Centrobudu Blonie (szczegolnie dobre ceny na bloczki betonowe).

 

 

 

Przywieźli mnie cegłę pełną ze składu w Izabelinie. Klasa 150 - super do budowy komina. O mamma mija toż ona w rękach się rozlata. Wystarczy rzucić o podłogę a pęka na pół a w środku kawałki gliny, pełen melanż. Nie płacona - całość do zwrotu.

Babiczanin a co to jest to MD? bo MO to kojarzę.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłam tę cegłę na droższą. Walnęłam o ziemię - w przekroju też lepiej się prezentuje. U wykonawcy i w hurtowni krzywe miny - taką dobrą cegłę odrzuciłam. Baba się czepia. Czy ja się czepiam???? Chyba muszę się do tego przyzwyczaić. :roll:

Pozdrawiam :lol:

jj

PS Pochwalę się - mogę? No to się pochwalę. Mam numerek posesji. Mury doszły do nadproży i jutro na budowie pojawi się człowiek od żaluzji żeby ekipie wytłumaczyć jak się skrzynki montuje w murze. A i i okazało się, że mam dwunastometrową krokiew, którą jest bardzo trudno wykonać.

Pozdrowionka :wink:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój elektryk nie robi piorunochronów (trzeba mieć do tego jakieś uprawnienia) - a ja też chcę to zainstalować. Podajcie, proszę namiary na tych elektryków, którzy to robią - na priva albo mailem, bardzo proszę - i pięknie dziękuję . :p

 

Joasia.

 

jj, a co do tej cegły, to jednak w okolicach W-wy tylko Załoga się nadaje na komin. A` najlepiej kupic cegłę w którejś z cegielni koło Sandomierza (np. w Gorzycach) - wychodzi taniej niż Załoga, i to razem z transportem (oni to wożą do W-wy). Tam są super gliny, zero margla, a i kolor śliczny czerwony, a nie taki żóltawy...

 

Pzdr. J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jestem tu nowa i jeszcze "w lesie", poniewaz dopiero szukamy działki. A że bardzo poważnie bierzemy pod uwagę gminę Babice prześledziłam sobie ten wątek prawie cały (ha! watek zaczął sie chyba w 2002!). Bardzo fajny wątek zresztą.

A teraz do rzeczy: nie słyszeliście coś o działkach na sprzedaż? Może ktoś z sąsiadów lub znajomych? Za wszelkie namiary będę wdzięczna, bo jeździliśmy już trochę sami i z agencją i powiem krótko: katastrofa :( Jeśli tylko cena wydaje się niezbyt wygórowana, to z całą pewnością oferta w rzeczywistości okaże się: kawałkiem ornego pola otoczonego takimiż polami, stawem (podobno można zakopać, ale to nie takie proste, bo tam jakiś strumyk płynie :wink: ) lub też czyimś ogródkiem warzywnym na tyłach domu tego kogoś z wirtualną droga dojazdową.

Aha, szukamy też w Wyględach, ale to już gmina Leszno i grupa kampinoska chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych 2 agencjach już byłam, ale zajrze jeszcze raz. W ramach ciekawostek w jednej z nich oferowano nam orne pole otoczone innymi ornymi polami i działkę ze stawem po środku (niby można zakopać, ale tam jeszcze jakiś strumyk plynął). Obie dzialki miały wirtualne drogi dojazdowe. ALe faktem jest, że nie były wygórowane cenowo :-)

Ech, chyba moje wyobrażenia o działce nijak się maja do zasobności portfela:-(...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam o pomoc - nasz hydraulik (noo, jak się okazało, prawie nasz :( ) podłapał inną robotę i wystawił nas do wiatru. Nie możemu czekać trzech tygodni - wylewki muszą jeszcze zdążyć wyschnąć tego lata... Może macie jakiegoś hydraulika na podorędziu? Podajcie namiary, bardzo proszę.

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sparwie hydraulika nie pomoge bo nasz niestety tez zajety, ukladanie podlogowki mial zaczac zaraz po tynkach 16 sierpnia ale tez sie to opozni

 

za to na priva daje namiar na elektryka ktory podobno robi odgromowki

 

Bettka

jesli jestes w stanie troche poczekac i interesuja Cie Koczargi stare to tam beda teraz odralniac na prawo od Akacjowej jadac w strone Lipkowa - ale to jeszcze troche potrwa bo to tez odbywa sie w drodze przetargow itp. - w zeszlym tyg. bylismy w gminie i przy okazji dowiedzielismy sie ze plany maja byc do wgladu pewnie gdzies pod koniec sierpnia

po odrolnieniu na pewno beda jakies dzialki na sprzedaz, chociazby za nami bo ludzie od ktorych kupilismy mowili ze chetnie by dalsze sprzedali ale czekaja na odrolnienie

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka, a jak się mają ceny w Koczargach? Bo nie wiem czy warto czekać...

A moze ktoś z Borzęcina/Topolina wie coś o działeczce? Tam przynajmniej ceny jeszcze znośne.

 

 

nie orientuje sie dokladnie ale jakies 2 miesiace temu widzialam w agencji cene 199 tys. za dzialke ok 1000 m, na pewno mozna cos tanszego znalezc ale pewnie niewiele

2 lata temu placilismy znacznie mniej ale teraz ceny troche poszybowaly :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...