Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monis,

 

Staram sie raczej pocieszac niz straszyc. Gwarancje ....jesli tarasy zrobi Mostostal Warszawa albo Hydrobudowa 6 to moze po pieciu latach bedzie u kogo dochodzic gwarancji ...ale jezeli gwarantuje pan Kazek z druzyna - trudniej. Moich budowlancow teraz to chyba tylko przez Interpol bym znalazl .... chociaz tez ciezko - bo niekarani (juz sprawdzalem hahahaha).

W zyciu bym tarasu nie zrobil.

W zyciu bym do teatru nie poszedl.(Mi$)

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam ogromny problem z drogą gruntową, a własciwie to z kochanymi EkoBabicami i tym co z mojej drogi zrobili. Po przedłużeniu kanalizy i wodociągu z trudem doprosiłam żeby zagęścili rozbebeszony piach. Pan X. stwierdził, że jego oferta cenowa nie obejmuje w zasadzie zagęszczania gruntu, ale: "pani się nie martwi, zrobimy tak, że będzie dobrze". W ciągu miesiąca, w drodze przed moim domem zakopało się 7 (słownie: siedem) samochodów, z czego 4 wymagały wyciągania traktorem, a 3 zostały wypchnięte przy udziale mojej ekipy. Po tym jak zakopały się pierwsze dwa samochody, pan X. poczuł się i sprowadził traktor czy inne cóś co łyżką uklepało po wierzchu piasek a pan stał z wężem i "zagęszczał" wodą. G.... to dało. W zeszłym tygodniu zakopała się śmieciarka (do połowy kół) i panowie z Byś-a odmówili odbierania ode mnie śmieci. Śmieciarka stała przed moim domem 6 godzin a cała 4 osobowa załoga siedziała u mnie na schodach. Dobrze, że mam WC "na posesji" przynajmniej nie sikali za garażem. Zrobiłam delikatną awanturę w EkoBabicach po której (podobno) był u mnie sam Prezes i oglądał drogę i stwierdził że chyba trzeba wymienić grunt, co miało być robione od minionego poniedziałku. D...! wczoraj dla odmiany zakopał się samochód z Normy a ciągnik z EkoBabic znowu zastosował metodę uklepania ziemi zwierzchu. Po tym klepaniu moje dziecko ważące raptem 13 kg przeszło się po drodze zostawiając zagłębienia po swoich stopkach na około 3 cm. Ja ważę ciut więcej, więc ślady były na 5 cm głębokie. Pocieszam się, że jeszcze nie zapłaciłam 2/3 ceny za usługę przedłużania sieci. Pan X., gdy z nim wcześniej rozmawiałam (obecnie przebywa na urlopie) twierdził, że cena którą mi dał za wod-kan nie obejmuje cackania się z drogą ale faktycznie ma obowiązek przywrócenia jej do poprzedniego stanu, ale przecież, nie jest tak źle, parę razy popada i samo się zagęści. Ja znowu stoję na stanowisku, że wycena była robiona na podstawie zatwierdzonego przez starostwo projektu w którym czarno na białym jest napisane jakimi warstwami i do jakiego współczynnika zagęszczać grunt. Nie mogę się zgodzić na robotę która ma kosztować 15 tys i "dzięki" której nie mogę dojechać do domu osobowym nie mówiąc już o służbach oczyszczania czy innych fanaberiach. W zasadzie nawet na piechotę dojście do wirtualnej jeszcze furtki to brodzenie w kopnym piachu.. Co radzicie mi zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy firmy podejmowaly sie zrobienia izolacji tych tarasow, spadkow, foli w plynie, najnowsze technologie i inne cuda, ale jak przyszlo do roboty, to nikt nie umial tego zrobic dobrze. A niemalo chcieli, bo prawie 20 tys, trzy podobne wyceny.

 

 

Ozzie a mozesz podac co to za firmy zebysmy sie niepotrzebnie nie meczyli jezeli sie na nie natkniemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

 

chyba cos zostalo - sprawdzimy w niedziele i dam znac

 

 

ja z innej beczki :wink:

jak podczas obliczania powierzchni do tynkowania mieliscie liczone otwory drzwiowe? odejmuje sie je w calosci czy tylko czesciowo? czy nie wiem co?

 

Zależy jak się dogadasz, z reguły nie chcą odliczać, bo więcej z tym pitolenia niż z całą ścianą. U mnie liczyliśmy na pół - pół odliczali, drugie pół płaciłem.

To jak sprawdzicie wełnę, dajcie cynk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

 

chyba cos zostalo - sprawdzimy w niedziele i dam znac

 

 

ja z innej beczki :wink:

jak podczas obliczania powierzchni do tynkowania mieliscie liczone otwory drzwiowe? odejmuje sie je w calosci czy tylko czesciowo? czy nie wiem co?

Jeżeli wykonują tynki razem z glifami to lepiej nie odliczać i tę powierzchnię potraktować jako wykonanie glifu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi polecić kierownika budowy?

Proszę o namiary. Jakoś ze znalezionymi samodzielnie nie mogę sfinalizować umowy, albo cena za wysoka, albo mają oddzwonić i nie dzwonią.

Mogę mieć z ekipy, ale wolę „swojego”. Pierwszy etap: stan surowy otwarty. Lokalizacja Stare Babice przy Izabelińskiej.

 

Pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka ;-)

 

KrzysiekSw,

 

U mnie wlasnie tynkuja; bede stal na stanowisku, ze to co otynkowane to place ....otwory odliczam ...

Zastanawiam sie nad odliczeniem od powierzchni tynkowanych powierzchni puszek elektrycznych .... ;-)

 

filipek,

 

moge zapytac mojego kierownika budowy ...a oto krotka charakterystyka :

 

zalety kierownika:

+ facet ma spore doswiadczenie i widac, ze na niejednej budowie byl

+ ma uprawnienia konstruktora - moze przeliczyc strop, ma pojecie czy projekt pod wzgledem konstrukcyjnym jest OK

+ jest chyba ??? niedrogi - za cala budowe wzial 2000 zl (tysiac na poczatku, tysiac po zakonczeniu prac konstrukcyjnych)

 

wady:

 

- mieszka w Legionowie i bywa tylko wtedy, gdy jest naprawde potrzebny - u mnie na budowie byl raptem ....kilka razy (wykopy, ocena gruntu, wszelkie zbrojenia i betonowania, konstr. dachu i pokrycie)

Nigdy nie odmowil wizyty .... ale nigdy nie pojawil sie tam z wlasnej inicjatywy.

- jego podejscie jest takie - dopki sciana nie jest na tyle krzywo, ze nie grozi to katastrofa budowlana - dla niego jest OK ... absolutnie nie bedzie staral sie zrobic czegos taniej - wrecz przeciwnie - bedzie proponowal/wymagal dodatkowych zabezpieczen - jednym slowem - na zimne dmucha, zeby tylko nikt sie do niego nie przyczepil ..ale robi to niestety ...kosztem inwestora

U mnie pod dachowke wymyslal jakies koszmarne konstrukcje stalowe - na szczescie sie bez nich obylo ;-) bez dachowki rowniez ;(

- jego cena - rzeczone 2000 zl to cena za wersje podstawowa - wszelkie dodatkowe prace kosztuja (800 zl przeliczenie stropu)

- nie wiem jak sumiennie wypelnia dziennik budowy - buduje juz rok a dziennika nie widzialem ;(

 

Mozliwe hehe, ze jesli bys sie zdecydowal - jego czestotliwosc pojawiania sie w naszej okolica wzroslaby w sposob drastyczny ;-)

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipek,

namiary na kierownika wyslalam Ci na priv. Dzisiaj pytalam tez Go czy bedzie mial czas sie zajac Twoja budowa i stwierdzil, ze nie ma sprawy.

Jest przesymapatyczny, rzetelny, bywa na budowie po kilka godzi dziennie, umie rozmawiac z wykonawcami.... My jestesmy baaaardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezle mnie nastraszyliscie z tymi tarasami. Ja mam plaski dach nad garazem i nad salonem. Na razie nic nie cieknie, a izolacja nie jest jeszcze skonczona, wykonawca mnie zapewnia, ze bedzie dobrze, ale kto to wie. Kiedys moj znajomy wspominal mi o jakims szwedzkim wynalazku - Usin, ktory jest podobno genialny na tarasy, ale kosztuje majatek.

Pozdrawiam

Iwona

ps czy ktos ma progi aluminiowe w oknach balkonowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...