Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

peilin,

plaski dach jest duzo lepszy niz taras .... tak ze nie martw sie na zapas ;-)

 

jprzedworski ;-)

Ten moj elektryk cwana bestia nie podlaczyl kabli w puszkach, zeby wlasnie nie zatynkowali na gladko ..i trzyma tynkarzy i mnie ;-) w szachu ;-)

 

Teraz chyba zdecydowalbym sie na jakis parterowy domek ...to lazenie po schodach zaczyna mnie wkurzac!

 

zdrowie,

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie zostało komuś ze 7m2 wełny (grubość 5cm) z ocieplania poddasza?

Chętnie odkupię.

Chorobcia - trochę szkoda kupować i napoczynać nową rolkę.

Karorka - może Wam coś zostało?

 

 

Hej,

jeśli sprawa aktualna, to sprawdzę ile mi zostało - jest tego z jedno opakowanie chyba.

 

Z innej beczki - czy korzystaliście z usług firmy Jack-Bud - mają siedzibę chyba w Koczargach, sprzedają i wykonują ocieplenia z tynkami. Ciekaw jestem opinii.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostało komuś ze 7m2 wełny (grubość 5cm) z ocieplania poddasza?

Chętnie odkupię.

Chorobcia - trochę szkoda kupować i napoczynać nową rolkę.

Karorka - może Wam coś zostało?

 

 

Hej,

jeśli sprawa aktualna, to sprawdzę ile mi zostało - jest tego z jedno opakowanie chyba.

 

Z innej beczki - czy korzystaliście z usług firmy Jack-Bud - mają siedzibę chyba w Koczargach, sprzedają i wykonują ocieplenia z tynkami. Ciekaw jestem opinii.

Pozdrawiam

M

 

My tez sie nad nimi zastanawiamy.....

Jakie oni maja stawki za m2 ocieplenie i tynku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba zdecydowalbym sie na jakis parterowy domek ...to lazenie po schodach zaczyna mnie wkurzac!

I pomyśleć, że ludziska płacą ciężkie pieniądze za fitness club (stepper i różne takie). A tu za darmo i bez wychodzenia z domu.

:wink: :lol:

Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipek,

namiary na kierownika wyslalam Ci na priv. Dzisiaj pytalam tez Go czy bedzie mial czas sie zajac Twoja budowa i stwierdzil, ze nie ma sprawy.

Jest przesymapatyczny, rzetelny, bywa na budowie po kilka godzi dziennie, umie rozmawiac z wykonawcami.... My jestesmy baaaardzo zadowoleni.

Moniś, mam prosbe. czy mozesz mi podac namiary na tego kierownika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tak troche z innej beczki - jestesmy na etapie wyboru pokrycia dachowego - wiemy ze chcemy dachowke ceramiczna, mamy juz oferty na Robena, Ruppa, Creatona (jest akurat promocja na Robena, kolor miedziany, cena atrakcyjna ale sprzedawca np w Dachluxie proponuje Ruppa), w zwiazku z czym mamy dylematy ... :

1. czy rzeczywiscie sa roznice jakosciowe - czy jest cos na co trzeba by zwrocic szczegolna uwage przy wyborze dachowki?

2. wszyscy teraz zalecaja folie wstepnego krycia a my wczesniej planowalismy "papowanie", mamy juz kupione deski, i teraz co -

isc z duchem czasu czy po staremu dechy i papa ?

pozdrawiamy,

:o

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!! ALARM !!!

 

W Lipkowie i okolicach pojawiła się grupa włamywaczy, którzy włażą do zamieszkanych domów !

Pojawiają się ok. 3-4 rano, rozwiercają klamkę okna i liczą na to, że alarm nie działa, ponieważ są mieszkańcy !

Należy zwrócić uwagę czy ogrodzenie nie jest uszkodzone, poluzowane kraty, furtka czy brama wjazdowa nagle ma zepsuty zamek.

Jeżeli zdarzy się coś takiego bądźcie ostrożni i zwróccie uwagę swoim sąsiadom z otoczenia, czy nie kręcą się jacyś obcy ludzie, oni zawsze obserwują zanim się zdecydują na włamanie. Dzwoncie na policje niech ich spiszą.

W ubiegłym tygodniu próbowali włamania do moich przyjaciół !

 

To nie jest podpucha, uważajcie !!!

 

J

Oby ich szybko zwinęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos obcych .....

 

moja chata stoi przy slepej polnej drozce, ktora prowadzi do 3 posesji (nie liczac pol), tak ze kazdy wjezdzajacy wzbudza niebywala sensacje.

Ostatnio przyjezdzam - saisadka mowi - znajomy byl u pana ...takim motorem przyjechal ...w czarnym skorzanym bezrekawniku .....

Sek w tym, ze ja takich znajomych nie posiadam .... tak ze moze ??? nalezy zwrocic uwage na obcych motocyklistow .... ?

Jesli to zlodziej, to chyba zawiedziony byc musial, bo ja zadnych drzwi, okien ani zamkow do rozwiercania nie posiadam.

 

spijcie spokojnie ORMO czuwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z czym mamy dylematy ... :

1. czy rzeczywiscie sa roznice jakosciowe - czy jest cos na co trzeba by zwrocic szczegolna uwage przy wyborze dachowki?

2. wszyscy teraz zalecaja folie wstepnego krycia a my wczesniej planowalismy "papowanie", mamy juz kupione deski, i teraz co -

isc z duchem czasu czy po staremu dechy i papa ?

pozdrawiamy,

:o

:-?

 

1. Nie wierzylbym sprzedawcom - to ze on namawia na Ruppa wcale nie swiadczy o tym, ze Rupp lepszy - moze ma wieksza prowizje od Ruppa, moze Rupp nie idzie i sprzedaca ma wytyczne w promowaniu wlasnie tej firmy .... Jesli jest promocja na Robena, podaba Wam sie - to brac! i nie sluchac sprzedawcy. Tak na marginesie to ja Ruppa bralbym na koncu - chyba to najgorsza firma z 3 wymienionych.

A co sprawdzac ....hm .... czy "na oko" ladna, nie popekana powierzchnia, stluc jedna i sprawdzic co w srodku - powinna byc jednorodna masa bez bialych grudek - zreszta zadnych wtracen byc nie powinno.

2. jak dechy juz kupione to klasc na dach. To najdrozsze ale tez najlepsze pokrycie pod dachowke. Znajomy zrobil dachowki z folia i ...CIEKNIE! Wiatr podwiewa snieg pod dachowke i woda ze skroplonego sniegu "znajduje" dziure w folii i kapie. Stwierdzil ze to byl blad z ta folia i teraz na pewno robilby pelne deskowanie i pape.

Im bardziej plaski macie dach - tym bardziej namawialbym na deski.

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

wreszcie zaczeli robic u mnie przylacze elektryczne - pierwszy sukces z mediami :)

 

szukam namiarow na wykonawcow przylacza gazowego, wodociagu i kanalizacji (i cen za metr biezacy) - papierologie zalatwial uczynny sasiad, bo wspolnie robimy przylacza na 4 sasiednie dzialki - musze teraz pomoc sasiadowi, ktory poki co znalazl tylko kosmicznie drogich wykonawcow :-?

 

bede wdzieczna za kazda informacje

 

pzdr Marsjanka - Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda i kanalizacja: Ernest Siek 501 036 257

Ceny nie podam - najlepiej negocjować smemu. Mam wyrzuty sumienia, bo już tak u niego zbiliśmy cenę, że chyba dołożył do tego interesu. :wink:

A tak poważniej, u nas robił wodociąg + przyłącze (ponad 100m), drenaż z rynien i kostkę wokół domu. A i inni go tu na forum chwalili.

Gazu nie mam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsjanka :D

 

.... kopnij się do Eko-Babic i porównaj ceny !

... w końcu to oni robią odbiory :roll:

pozdro

J

 

...a na budowę wodociągu to trzeba i WZ i ZUD i projekt i pozwolenie na budowę !

 

...ale to, tak na marginesie !

 

PS

 

...a wodociąg w prywatnej czy gminnej drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podam nazwe firmy, ktora u mnie zostawila rozbabrane tarasy, ludzie z tej firmy 'zapomnieli' zrobic spadkow, ot taki szczegol :evil: Firma nazywa sie Poldach.

 

Z dobrych wiadomosci to: od dzisiaj mamy na dzialce gaz, 7 miesiecy zalatwiania :) No i za dwa tygodnie przeprowadzamy sie do nie tak zupelnie wykonczonego domu, ale beda podlogi, schody, kuchnia i lazienki, wiec da sie mieszkac :) Z perspektywy budowania i wykonczania powiem jedno: najgorzej jest na samym finishu, taka fatamorgana, wydaje sie, ze juz koniec, a tak wcale nie jest. Pozdrawiam i zycze cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda i kanalizacja: Ernest Siek 501 036 257

Ceny nie podam - najlepiej negocjować smemu. Mam wyrzuty sumienia, bo już tak u niego zbiliśmy cenę, że chyba dołożył do tego interesu. :wink:

A tak poważniej, u nas robił wodociąg + przyłącze (ponad 100m), drenaż z rynien i kostkę wokół domu. A i inni go tu na forum chwalili.

Gazu nie mam jeszcze.

Też z czystym sumieniem mogę chłopaka polecić - robił mi przyłącza wody i kanalizy - zresztą to chyba nawet ja polecałem go jprzedworskiemu.

A ja wróciłem właśnie z Zakopanego - hej!

Korki straśliwe - pierona! 7 godzin jazdy.

Z wełną - dzięki za odzew, rozpatrzę się może jutro, muszę się trochę pozbierać po urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...