Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Podam nazwe firmy, ktora u mnie zostawila rozbabrane tarasy, ludzie z tej firmy 'zapomnieli' zrobic spadkow, ot taki szczegol :evil: Firma nazywa sie Poldach.

 

Z dobrych wiadomosci to: od dzisiaj mamy na dzialce gaz, 7 miesiecy zalatwiania :) No i za dwa tygodnie przeprowadzamy sie do nie tak zupelnie wykonczonego domu, ale beda podlogi, schody, kuchnia i lazienki, wiec da sie mieszkac :) Z perspektywy budowania i wykonczania powiem jedno: najgorzej jest na samym finishu, taka fatamorgana, wydaje sie, ze juz koniec, a tak wcale nie jest. Pozdrawiam i zycze cierpliwosci

 

 

dzieki za ostrzezenie przed firma od tarasow, my w przyszlym tygodniu spotykamy sie z dwoma fachowcami od tarasow - zobaczymy co z tego wyniknie

 

troche przerazilas mnie z terminem tego gazu - my czekamy teraz na pozwolenie z zarzadu drog powiatowych na umieszczenie w pasie drogowym ....... cos tam cos tam :wink: (ktoby to zdolal powtorzyc :wink: ) - w zyciu bym nie pomyslala ze Akacjowa to droga powiatowa

 

mimo tej fatamorgany to chyba fajnie juz finiszowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziekuje wszystkim :) Nie sadze, zebysmy mogli tak dluzej ciagnac w stresie i euforii zarazem :oops: Kiedy jezdze na dzialke z dziecmi (obecnie mieszam u rodzicow w Wwie), to moje bimbony mowia babcie, ze jada do 'prawdziwego domku' :)

 

Karorka, musisz uzbroic sie w cierpliwosc z tym gazem, u mojego kolegi w Izabelinie caly proces trwal jeszcze dluzej, ale wiem, ze inni mieli gas szybciej od nas. A z ta droga to jakis absurd. My na naszej dzialce zrobilismy dluga droge wewnetrzna, ktora jest tylko nasza droga, ale musielismy uzyskac z Ozarowa pozwolenie na styk drogi powiatowej z nasza droga, jakas parananoja i mnostwo zalatwiania. Przypiluj dobrze fachowcow od tarasow, lepiej zrobic je raz pozadnie, niz poprawiac co rok. Uszy do gory 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozzie gratulacje , tez tak sie jakies 7 lat temu wprowadzalem. Da sie mieszkać. Wlasnie zona mi niedawno uswiadomiła ze to bylo tak dawno bo wzialem sie za wykańczanie tego co bylo do zrobienia. Jak zamieszkalem to zapowiedzialem ze fachowca wpuszcze do domu najwczesniej za 5 lat jak mi wstret do tej nacji przejdzie i sprawdziło sie ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja o przyłączeniu energii ponownie...

Chca podłąćzyc ale za 30.000zł do słupa mam jakies 150m, a podobno do 200m jest wg taryfy czyli za jakies 2.000zł.

Jak to było u Was??

 

Bo ja nadal prowadze batalie z ZE

nie pomogła interwencja elektryka ze znajomościami w ZE, ani chęć partycypacji w kosztach, nadal podtrzymują pierwotną wersję. Piszę teraz pismo o wydanie warunków i projektu umowy, bo chcę zobaczyć za co dokłądnie tyle mi wyliczyli i popróbuję walczyć dalej...

A może mieliście podobny problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syropianka,

U mnie było podobnie jeśli chodzi o odległości i ceny, interwencje, pisemka o partycypacji itp, itd. W końcu pociągnęliśmy prąd od sąsiada i budujemy. Termin przyłączenia - luty 2006r. I bardzo dobrze - zapłacimy 1200 zł za przyłączenie i prąd od sąsiada wg tańszej taryfy :wink:

Jeśli masz możliwość - uśmiechnij się do sąsiada.

Pozdrawiam :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syropianka,

U mnie było podobnie jeśli chodzi o odległości i ceny, interwencje, pisemka o partycypacji itp, itd. W końcu pociągnęliśmy prąd od sąsiada i budujemy. Termin przyłączenia - luty 2006r. I bardzo dobrze - zapłacimy 1200 zł za przyłączenie i prąd od sąsiada wg tańszej taryfy :wink:

Jeśli masz możliwość - uśmiechnij się do sąsiada.

Pozdrawiam :lol:

jj

Terminy terminami, ja miałem mieć zrobione na połowę sierpnia i jeszcze wszystko w proszku, realnie, może będe miał na październik. Może, gdybym zadymiał... Ale ja się nie wprowadzam, mogę jeszcze okazać nieco cierpliwoścci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syropianka,

U mnie było podobnie jeśli chodzi o odległości i ceny, interwencje, pisemka o partycypacji itp, itd. W końcu pociągnęliśmy prąd od sąsiada i budujemy. Termin przyłączenia - luty 2006r. I bardzo dobrze - zapłacimy 1200 zł za przyłączenie i prąd od sąsiada wg tańszej taryfy :wink:

Jeśli masz możliwość - uśmiechnij się do sąsiada.

Pozdrawiam :lol:

jj

 

 

jj

a daleko masz do tego sasiada??bo my tyle samo co do tego slupa, od ktorego mieliby pociagnac prad do naszej dzialki...czyli jakies 170m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syropianka,

No to współczuję :cry: My mamy sąsiada przez ulicę.

KrzysiekSw,

Obawiam się, że u mnie też tak będzie - no bo jak oni mają to robić w lutym - liczą na ocieplenie klimatu? Ale sprawdziłam w Pruszkowie - papierologię już zaczęli.

Więźbę zamówiłam w Sokołowie. Nie było problemu ze zrobieniem 12-metrowych krokwi. Dzięki!

Pozdrawiam wszystkich pourlopowo :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy Stare Babice, po półrocznych poszukiwaniach udało mi się wreście zadatkować działkę w Starych Babicach.

Pewnie od dziś będę częstym gościem na forum.

Nie wiem tylko kiedy dam radę przeczytać 49 stron postów o Babicach:)))

 

Szkoda że nie podzieliło się to na tematy, tylko 1 giga wątek.

 

Pozdro dla wszystkich

 

Misha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu,

Nic nie zdoła popsuć mojego dobrego humoru - właśnie załatwiłam strop Teriva I bis taki jak chciałam - ke-ram-zy-to-wy - i to od ręki. Chyba tylko to, że jutro nie dojedzie. :wink:

Po-zdro-wion-ka

jj

 

JJ gratulacje!!!!!!!

 

Ja od dzis jestem szczesliwa posiadaczka okien i drzwi zewnetrznych!!! Wyszly suuuuppppeeeerrrr!!!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakze milo ze sie podobaja :) :) :) Faktycznie sa super i wszystkie inne jakie do tej pory widzialem bija na glowe jakoscia detali i wykonczenia

Kurcze - sam bym chyba takie sobie zalozyl :)

 

Jareko moze to i prozne, ale jestesmy zachwyceni i twierdzimy, ze sa to najladniejsze okna jakie kiedykolwiek widzielismy!!!

 

I chcemy zlozyc oficjalne :D podziekowania dla Ciebie i dla Starego, a takze zlozyc nieoficjalna :wink: propozycje ochczenia okienek jakims godnym tego trunkiem!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko moze to i prozne, ale jestesmy zachwyceni i twierdzimy, ze sa to najladniejsze okna jakie kiedykolwiek widzielismy!!!

Przecie lipy bym nie polecił .....:roll:

I chcemy zlozyc oficjalne :D podziekowania dla Ciebie i dla Starego,

Cała przyjemnośc po naszej stronie, :D ale jeszcze nie skończyliśmy przecież..... :roll:

.a takze zlozyc nieoficjalna :wink: propozycje ochczenia okienek jakims godnym tego trunkiem!!!!!!

A to podoba mi sie najbardziej, nawet przed zakończeniem montażu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z grupy Stare Babice, po półrocznych poszukiwaniach udało mi się wreście zadatkować działkę w Starych Babicach.

Pewnie od dziś będę częstym gościem na forum.

Nie wiem tylko kiedy dam radę przeczytać 49 stron postów o Babicach:)))

 

Szkoda że nie podzieliło się to na tematy, tylko 1 giga wątek.

 

Pozdro dla wszystkich

 

Misha

:D Sąsiad, to Ty?

 

Krzysiu,

Nic nie zdoła popsuć mojego dobrego humoru - właśnie załatwiłam strop Teriva I bis taki jak chciałam - ke-ram-zy-to-wy - i to od ręki. Chyba tylko to, że jutro nie dojedzie.

Po-zdro-wion-ka

jj

 

To teraz jest z tym jakiś problem, żeby od ręki? Rok temu brałem w Składzie też keramzytowy - Optiroca. Fajniutki, lekki taki. Tylko , przynajmniej z tym Optirokiem to trzeba jak z jajeczkiem, bo łatwo pęka, szczególnie przy robieniu instalacji i przejściach przez strop.

JJ, tylko uzgodnij dokładnie w tartaku koszty transportu, żeby nie było później dyskusji z kierowcą - jak u mnie. Piszesz o długich krokwiach, jak prosiłem o trochę dłuższych desek, to niektóre mało co a starczyłyby na całą długość dachu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...