Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj w Grupie!!!

 

Jest to właściwe dla Ciebie miejsce bo:

1. Już tu jesteś (czego dowodem twój list poniżej)

2. Bożęcin jak najbardziej należy do gminy Babice Stare

3. Jest tu cała masa fajnych ludzi 8)

4. Nosisz imię, ba, inicjały, takie same jak inny nasz forumowicz, KrzysiekSW

 

A gdzie mniej-więcej osiądziesz? Możesz posiłkować się mapką, jeśli się mieścisz :lol:, bo części Borzęcina brakuje, ale da się dorobić.

 

Osiądę na Trakcie Królewskim w Borzęcinie Dużym.

Mapka mnie obejmuje. Moja działka jest na południe od ulicy. Na mapie jest mniej więcej koło małego napisu Wierzbin (nad literą W).

Można mnie jakoś na tej mapie umieścić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ozzie,

to właśnie ja kupiłam projekt od Domaszczyńskiego - no no co za zbieg okoliczności! A który budujesz?

 

Moja działka jest na Zachodniej - tak około 700 m w głąb więc pewnie Twojego domu nie będę widzieć ale to dosłownie rzut kamieniem (chociaż ja tak daleko nie rzucam i z resztą zamiaru nie mam :D ).

 

ManieQ,

dzięki za przestrogi ale oczywiscie że akceptuję tylko sprawdzone firmy i tylko zakupy z certyfikatem - to taka blondynka to ja już nie jestem :D .

A poza tym zatrudniłam inspektowa (kolega wójka więc dobry znajomy) i on na bieżąco kontroluje jakość prac - materiałów też. A jeśli chodzi o mapkę to jeśli ja to tez zielony krzyżyk na lewo od napisu Zielonki to trzeba przesunąć w dół i w prawo na wysokość mniej więcej literki "k" od kol. Zielonki.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o mapkę to jeśli ja to tez zielony krzyżyk na lewo od napisu Zielonki to trzeba przesunąć w dół i w prawo na wysokość mniej więcej literki "k" od kol. Zielonki.

Zielony krzyżyk oznacza coś-zupełnie-innego :oops:. Lokalizacje forumowiczów to niebieskie 'kropki' z granatową obwódką (takie saame jak w 'legendzie' do mapki w jej lewym górnym rogu). Najeżdżając myszką na każdą z nich zobaczysz w ramce kto tam się buduje. Jedna z tych kropek jest właśnie obok literki 'k'. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprzedworski :D

Tylko nie trzymaj za długo w sobotę tych gruszek.

Na poważnie - ja jestem umówiony z betoniarnią zaraz po Tobie - tak gdzieś na 10.00, jak tylko skończą u Ciebie. Będziemy lać chudziak.

 

Pozdrawiam

A ja już dziś polałem. Ekipa tak pogoniła, że poszło dziś. Jutro cały Tu-bet do twojej dyspozycji. :lol: Tyle, że ja dopiero w ziemi się grzebię, a ty już nad poziomy wyleciałeś. Jeśli można, może zajrzę, tylko zapłacę za beton, bo tak się spieszyli, że nawet pieniędzy nie wzięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprzedworski, miło Cię było gościć, tylko nawet herbatą nie poczęstowałem :D

Okna dachowe Velux/Fakro kupię – szukam chętnych na spółkę zakupową do większych rabatów.

To samo z blachą dachową – wstępnie myślę o blasze Sara (Budmat).

Aha, jeszcze jedno – orientował się ktoś w cenach cegły klinkierowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprzedworski, miło Cię było gościć, tylko nawet herbatą nie poczęstowałem :D

Nie szkodzi, praca przede wszystkim. BTW na mojej budowie parzenie herbatki odbywa się z hałasem. Nie mam prądu, tylko agregat. Panowie odpalają pyrkawkę i włączają grzałkę. Cała okolica wie :wink: :lol: .

Te okna mnie intrygują, ale boję się, że się finansowo nie wyrobię. Z powodów formalnych nie mogę teraz wziąć kredytu. A jeśli chcę okna dachowe, to powinienem raczej zamknąć budynek, bo ukradną, czyli następne tysiące do tyłu. Może coś się wyklaruje, ale chyba za 2-3 miesiące. Tak to jest - jak się nie ma pieniędzy, to się jeszcze więcej traci. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno, ale agregacik to Cie ładnie wyniesie. :-?

Pozdrawiam

Nie jest tak źle - pół litra na godzinę. Na razie głównie herbatka, szlifierka, a teraz ruszy trochę betoniarka. Dużo więcej kosztuje mnie dojazd samochodem, bo to dziennie najmarniej 60km w obie strony. Do tego parkowanie z centrum pod pracą (2,50 / godz.). W dodatku na tych wertepach rozwaliłem zawieszenie i 650,- w plecy. I tak dobrze, że to zaprzyjaźniony (normalny) warsztat, bo w autoryzowanym pewnie by ze 2k poszło. To już ta pyrkawka prawie darmo wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po raz pierwszy

 

Otrzymałem od znajomego informację, że istnieje Grupa Babicka.

 

Z przyjemnością czytałem posty.

 

Budowę zakończyłem szczęśliwym wprowadzeniem 10.05.2003.

Mam nadzieję, że nie stanowi to przeszkody w uczestniczeniu na grupie?

 

Mam pytanie organizacyjne: Czy grupa jest podzielona na wątki?

Wzystkie posty są bez tematu. Np. chcąc się przywitać nie wiedziałem jak wysłać list.

Ale chyba się udało.

 

Służę pomocą jako "stary mieszkaniec" Kwirynowa.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. :wink:

Tak to zaciera się podział "starzy / nowi". Ja się pałętam na tym forum od dość dawna, a zacząłem szukając informacji o kotłach gazowych do małego mieszkanka. I tak mnie wessało.

A Kwirynów zaczyna być górą w tej grupie, jeśli chodzi o liczebność. Są też "recydywiści" (jeden dom stoi w Kwirynowie, drugi w planie).

Sama grupa nie jest już dzielona na wątki - ot taka wymiana doświadczeń.

A w którym miejscu jesteś? Tu jest mapka: http://www.manieq.neostrada.pl/mapka_forum.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

kupujemy właśnie z mężem działkę w Lipkowie. Budowa raczej na przyszłą wiosnę, chociaż kto wie.. nie wiem czy jest robić stan zero w tym roku a resztę w przyszłym, czy lepiej z całością poczekać do wiosny.. wogóle nie wiem mnóstwa rzeczy o budowaniu ale powoli się wciągam.... mam nadzieję że poratujecie mnie cennymi radami :lol:

proszę dołączyć mnie do mapki (obejmuje Lipków? nie mogłam załadować na moim kompie) - poniżej rozwidlenia z kapliczką na prawym "ramieniu" - ul. Mościckiego.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...