Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam po wakacjach. U nas na budowie prawie koniec na ten rok. Jeszcze muszą podokańczać jakieś drobiazgi typu rynny i podbitkę. Planowaliśmy jeszcze okna (w końcu chyba Veka Topline) i drzwi zewnętrzne, ale doszliśmy do wniosku, że lepiej to przełożyć na wiosnę szczególnie, że zimą i tak nie planujemy żadnych robót wewnątrz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

peilin,

 

te okna robia wrazenie ..nawet teraz ..jak jeszcze sa bez okien.

Zastanawiam sie tylko, czy nie za duzo tych okien w salonie - przeciez tam bedziesz widoczna jak na dloni - 2 sciany to wlasciwie tafla szyb .... chyba ze macie naprawde duza dzialke albo "niech i sasiad ma cos z zycia" ;-).

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peilin,

 

te okna robia wrazenie ..nawet teraz ..jak jeszcze sa bez okien.

Zastanawiam sie tylko, czy nie za duzo tych okien w salonie - przeciez tam bedziesz widoczna jak na dloni - 2 sciany to wlasciwie tafla szyb .... chyba ze macie naprawde duza dzialke albo "niech i sasiad ma cos z zycia" ;-).

 

Yoric

Kosztorysy na okna też robią wrażenie, szczególnie na te aluminiowe :D, ale sami tego chcieliśmy. Nie mamy dużej działki, ale mamy spore sosny na działce, które idealnie nas zasłaniaja, a poza tym w obecnym domu rolety mamy tylko w sypialni i gabinecie i nie narzekamy. Sąsiedzi po jakimś czasie się znudzą :D .

Większy problem jest z tym, że musimy postawić specjalną ścianę odgradzającą schody od salonu (a wcale tego nie chcielismy), bo przy obecnym rozplanowaniu w salonie nie ma ani jednej pełnej sciany, a chce gdzieś mieć tv i sprzęt rtv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peilin,

 

A moze ... ??? nie wstawiac TV do salonu tylko jakis pokoj telewizyjny - wtedy sciany nie trzebaby robic a sprzet grajacy moglby na szklanej scianie stac - moze nawet efektownie by to wygladalo ....

Zastanawia mnie :

- czy bedzie mozliwosc wejscia na dach nad salonem - to bedzie taras czy zwykly dach ?

- jak wysoki bedzie ? jest ? komin od kominka ? szkoda zeby taka polac (dach nad saloonem) zostala niewykorzystana ?

 

Prawde mowiac to ...nie zazdroszcze takich wielkich okien ...na poczatku (w fazie wybierania projektu) zazdroscilem wszystkim dookola takich tafli ..ale na etapie realizacji platnosci - spie troche ;-) spokojniej.

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za namiary na elektryków.

 

pozdrawiam

filipek

 

PS Przy okazji czy ktoś korzysta z transportu publicznego/prywatnego na trasie St. Babice W-wa? ztm sprawdziłem, ale czy jeździ tam jakaś prywatna linia albo marketowa? Mój samochód był tuningowany na skrzyżowaniu i muszę się przesiąść na inny środek lokomocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiśmy się nad umieszczeniem TV na strychu, ale doszliśmy do wniosku, że jak będziemy mieć małe dzieci to wówczas w ogóle nie będziemy mieli kontroli nad tym co oglądają. Poza tym stwierdzilismy, że ta sciana dodatkowo optycznie oddzieli salon od kuchni i jadalni, a to ma swoje plusy. W salonie będzie na pewno kominek (a właściwie rodzaj "kozy") i będzie znajdował się na tle tego dużego przeszklenia.

Dach nad salonem i garażem będzie nieużytkowy i albo będzie wyłożony gresem, albo wysypany żwierem/kamieniami, może będą jakieś rośliny. Będzie można na niego wyjść, ale tylko w sytuacjach awaryjnych (nie ma drzwi balkonowych). Nie zdecydowaliśmy się na taras użytkowy na dachu, ponieważ będziemy mieli 2 duże tarasy na poziomie parteru (chyba z kostki granitowej) i z doświadczenia wiem, że mając taras na dole nie będę korzystała z tarasu/balkonu na górze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Przy okazji czy ktoś korzysta z transportu publicznego/prywatnego na trasie St. Babice W-wa? ztm sprawdziłem, ale czy jeździ tam jakaś prywatna linia albo marketowa? Mój samochód był tuningowany na skrzyżowaniu i muszę się przesiąść na inny środek lokomocji.

Nie korzystam, ale kiedyś mieszkając w Blizne korzystałam, jest kilka linii podmiejskich i prywatne busiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peilin,

 

wydaje mi sie, ze taka wielka powierzchnia wylozona gresem to nie za bardzo ...ale zwirek i jakies roslinki - tak!

TV - jesli mialbym odpowiednie warunki - zrobilbym osobny pokoj telewizyjny - zreszta ..nawet jak bedzie tv w salonie ..to po BARDZO KROTKIM czasie zafundujesz dzieciakom osobny TV jak najdalej ..no bo ile razy mozna ogladac "krola lwa" czy "Bionicle II" ? a "inienamocni" tez po 50 seansie moga sie znudzic ;-)

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwirek jest super troche martwi nas to, że będą na nim gromadzic sie igły i liście, ale trudno, gres mi też sie nie podoba. Na początku była koncepcja drewnianych tarasów, ale koszt nas przerósł - 280 zł/ m2.

Co do pokoju TV to ja nie jestem az takim fanem telewizji, żeby sie na to decydować, ale w domu będą 2 telewizory: na dole w salonie i dodatkowo na strychu, wiec dzieci bedzie gdzie wysłac. Poza tym jeszcze nie mamy dziecka, pewnie będziemy miec w pierwszej połowie przyszłego roku :D , wiec w najblizszych latach raczej bedziemy chcieli, zeby dziecko oglądało tv raczej gdzieś bliżej nas niż na strychu.

Monis,

Byłas u Moniki i Roberta, którzy prawie z nami granicza?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis,

Byłas u Moniki i Roberta, którzy prawie z nami granicza?

Pozdrawiam

 

Tak, wlasnie u nich. Bardzo spodobaly nam sie ich kolory tynku i meczylismy ich pare razy o numery. :D

Dzialki macie przepieknie polozone, bylam zauroczona!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po półrocznych poszukiwaniach to była ostatnia działka, którą zdecydowałam się oglądać, mieliśmy tak dosyć, że planowaliśmy zrobić sobie kilkumiesięczną przerwę w poszukiwaniach. Jak ją zobaczyłam, to wiedziałam, że to jest dokładnie to co chciałam. Kupiliśmy ją właśnie od Moniki i Roberta.

Pozdrawiam

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Wprawdzie u nas wiecej kobiet na tym forum ..ale mamy rownouprawnienie ...kobieca pilke nozna ...wiec ...

Komu zamierzacie kibicowac juz po przeprowadzce do Starych Babic?

 

-- NAPRZOD'owi ZIELONKI - V liga, Grupa Mazowiecka Polnoc

http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=2744&id_sezon=67

http://www.naprzod.com/

 

czy moze

-- RYS'owi LASKI - klasa A , Grupa I Warszawa

http://www.90minut.pl/skarb.php?id_klub=2792&id_sezon=67

http://members.lycos.co.uk/damian00x/

 

A moze komus zupelnie innemu ?

 

Do zobaczenia na kibicowskim szlaku ;-)

 

Yoric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę ogłosić szczęśliwe i pomyślne zakończenie kolejnego etapu budowy - po dłuuugich poszukiwaniach znaleźliśmy ekipę i od dziś - MAMY WYLEWKI.

Naprawdę było dużo dłubaniny, poprawki po hydrauliku itd.

Ekipa - SUPER. Naprawdę - wreszcie znaleźliśmy ludzi, którym się chce robić. Efekt znakomity - jeśli ktoś będzie chciał, to z czystym sumieniem mogę ich polecić.

Pozdrawiam.

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia,

Gratulacje! Chętnie wezmę namiar na ekipę. U nas w tym tygodniu zalał się strop. Teraz się pielęgnuje więc jest trochę spokoju. Przed nami więźba dachowa.

 

Czy ktoś może polecić wykonawcę kominków? Mamy bliźniaczy kominek - w środku z wkładem a na zewnątrz otwarte palenisko do grilowania. Potrzebuję skonsultować projekt od strony technicznej, no a później go jeszcze wykonać.

 

Pozdrawiam :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...