Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uśmiałam się po same pachy czytając sondę jak przepędzić kreta. Rbit, Jerzysio - panowie dziękuję za chwile czystej radości. Najbardziej ubawiły mnie surowe śledzie i jajka odłożone w ustronne miejsce. Niezłe są też "eleganckie" wiatraczki i świece dymne po których cała działka dymi. Jeszcze mam w oczach łzy ze śmiechu. Rbit czy udało Ci się napuścić krety na siebie czy też stworzyły sobie żyjątka unię?

Dla odprężenia polecam wszystkim lekturę Muratora No 8/05 str.160. Zapewne można to samo znaleźć na forum.

Jak to ciekawie na budowaniu czas płynie.

Pozdrawiam wszystkich :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Informacja dla wszystkich zainteresowanych, którym nie podoba się obecny plan zagospodarowania gminy !

 

Od 20 września 2005 do 12 października 2005 w Urzędzie Gminy w Starych Babicach (ul. Rynek 32) zostaie wyłożona do publicznego wglądu koncepcja zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stare Babice. Zainteresowani mogą się zapoznać z koncepcją i składać do niej uwagi.

 

Jeżeli komuś (tak jak mi :evil: ) nie chcą pozwolić zbudować płaskiego dachu, to ma wyjatkową okazję, żeby coś przepchnąć. Poza tym warto wiedzieć, "czy na tym polu na który macie taki piękny widok nie planuja postawić fabryki opon, albo poprowadzić autostrady" :o . Można to w pore próbować blokować.

 

Pozdrawiam

Kiaran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałam się po same pachy czytając sondę jak przepędzić kreta. Rbit, Jerzysio - panowie dziękuję za chwile czystej radości. Najbardziej ubawiły mnie surowe śledzie i jajka odłożone w ustronne miejsce. Niezłe są też "eleganckie" wiatraczki i świece dymne po których cała działka dymi. Jeszcze mam w oczach łzy ze śmiechu. Rbit czy udało Ci się napuścić krety na siebie czy też stworzyły sobie żyjątka unię?

Dla odprężenia polecam wszystkim lekturę Muratora No 8/05 str.160. Zapewne można to samo znaleźć na forum.

Jak to ciekawie na budowaniu czas płynie.

Pozdrawiam wszystkich :lol:

jj

 

jj jak bys miala ochote przylaczyć sie do tej radości to polecam, chetnie sie podziele . Jesień wlasnie idzie i jak co roku krety zaczynaja podkopywac moje morale, wiec jesli masz ochote sobie jakiegoś zlapac zeby móc fachowo dolaczyć do dyskusji, to chetnie udostepnie teren lowiecki w postaci mojego trawnika ( jerzysio zrezygnował :( ).

Potem wypuscisz u Siebie i bedziesz mogła przetestowac śledzie , swiece, itd.... ( moge dorzucić puszke karbidu do kreta gratis? ;-) ).

W razie czego jak bym sam zlapał to przerzucić Ci przez siatke???? :-)))

Pozdro

Rbit

 

PS

Widac nie trafiłem z plciami i zamiast sie pogryzć to chyba sie rozmnozyły :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

mam nietypowa prosbe - zreszta bardzo pilna

 

- szukam pani/opiekunki z Babic lub okolic,

dla mojej Marianki (6 lat) - chodzi o odbieranie ze szkoly w okolicach 16-16:30 i odwiezieniu do domu (aktualnie bliski Truskaw)/ewentualnie inne opcje + opieke do ok. 19

 

jesli chodzi o predyspozycje kandydatek: wiek nie jest istotny - wazna jest przede wszystkim kondycja :roll: znam swoje dziecko :oops:

 

pzdr Kasia - Marsjanka

 

P.S. Z wiesci budowlanych: juz prawie mam prad, prawie wode i prawie kanalizacje :lol: znaczy w przyszlym tygodniu powinno wszystko dzialac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzięki za zainteresowanie...

okazało siem że wielce szanowna redakcja sama do mnie napisała, że nic podobnego i "tylko im siem cosik przypadkowo wyłączyło"

...a kasując politykę ( no jasne rze kreciom :lol: ) wykazali - niektórzy mogom o niej pisać, a inni nie :roll:

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi, proszę, w sprawie tarasu. [W projekcie oczywiście tego detalu nie ma, a nasz kierownik jest w szpitalu].

 

Pytanie do tych osób, które mają taras nad pomieszczeniem, gdy ściany są ocieplone styropianem (10 lub więcej cm). Jak wylaliście beton spadkowy na obrzeżach tarasu, czyli na tym styropianie ocieplającym ściany? Ile cm grubości ma w tym najcieńszym miejscu beton spadkowy?

 

Bo zdaje mi się, że na samym styropianie to ten beton nie powinien leżeć - to czy tam sie daje jakieś podpórki czy co?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i prosze o pomoc!!!

 

Poszukuję ekipy do fundamentów na ten rok jeszcze...to tak optymistycznie...:)

 

Poszukuję jakiejś budy na teren budowy tj. baraku, garażu cokolwiek co by sie nadawało na mały magazyn budowlany.

 

Jak to jest w naszej gminie z kradzieżami na placu budowy??Czy możecie dać jakieś wskazówki lub ostrzeżenia??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki. Ostatnie zalecenia Komisjii Eropejskiej jasno wskazują, że w najbliższym czasie powinniśmy zorganizować kolejne (dla niezorientownych: piąte) SFGSB (tj. Spotkanie Forumowiczów Grupy Stare Babice).

Pozdrawiam,

To ja pozwalam sobie wyciagnać taki stary temat ,który kiedyś umarł smiercia naturalna ale moze uda sie go wskrzesić.

Co o tym sądzicie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia,

Nie wiem czy to pomoże ale zobacz str.118 No 7 Muratora. Taras powinien mieć spadek 1,5-2% i w najcieńszym miejscu min.3,5-4cm. Co do styropianu zdaje się, że nic tu nie ma ale mogłam się nie doczytać. Nie mam tarasu ale mam balkon i stąd moje zainteresowanie tematem - pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Trafilem wlasnie na Wasze forum i postanowilem sie odezwac.

Mam dzialke w Klaudynie (Yoric- nie mow, ze Cie to nie cieszy) ;) I wlasnie w tym tygodniu zabieram sie za stawianie stanu surowego. Mam nadzieje skoczyc i zadaszyc w tym roku. :)

Chcialbym skorzystac z Waszego doswiadczenia i poprosic namiary na:

- dobrego elektryka, projekt podlaczenia wraz z przylaczem musze wykonac.

- dobrego gazownika, projekt wraz z przylaczem takze musze wykonac w miare szybko.

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja....

Tak jak kolega powyżej oraz jak widzę dwie inne osoby z tego tematu mam działkę w Klaudynie I.

Na razie zbieram dokumenty do pozwolenia na budowę. Nawet projektu jeszcze nie wybrałem :lol:

 

Ale mam już pierwsze schody.

Muszę wykonać projekt przyłącza energetycznego aby nie czekać sławetnych 2 lat na prąd. Kabel jest w ziemi u sąsiada i trzeba go przeciągnąć do mojej działki.

Czy macie jakieś info do dobrego (taniego) elektryka ? A może kogoś kto taki projekt wykona ?.

 

Ile może kosztować taki projekt ?

 

Osobiście mam pewnego Pana Stasia ale dla mnie nie wygląda On zbyt obiecująco. Załatwiał mi "warunki" i oprócz terminu ich wydania to reszta do bani.

 

Pomożecie ? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...