Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...a media jadą teraz na zgłoszeniu ( nie pozwoleniu ) na budowę

 

Czekajcie! Czy oznacza to, że nie potrzebujemy z sąsiadami już czekać na pozwolenie na budowę do wybudowania sieci gazowej w naszej drodze prywatnej. Czy tu chodzi tylko o przyłącza? Niech mi ktoś wytłumaczy, proszę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a media jadą teraz na zgłoszeniu ( nie pozwoleniu ) na budowę

 

Czekajcie! Czy oznacza to, że nie potrzebujemy z sąsiadami już czekać na pozwolenie na budowę do wybudowania sieci gazowej w naszej drodze prywatnej. Czy tu chodzi tylko o przyłącza? Niech mi ktoś wytłumaczy, proszę. Dzięki.

 

 

Zeljka bylo o tym kilka postow wczesniej

 

niestety z tego co wiem na budowe sieci nadal musisz miec pozwolenie :(

 

my tez budujemy siec w naszej drodze prywatnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o gazie

Wlasnei mam z tym problem w Kwirynowie

Od rury "miejskiej" mam ze 40 m a mi odpowiedzieli ze inwestycja nie oplacalna - chyba ze sfinansuje budowe (cos kolo 8 tys netto) - nie majac wyjscia zgodzilem sie (podspisalem jakis ich dokument) i warunki mialem dostac praktycznie w ciagu 3 dni

niestety czekam jzu dwa tygodnie bo sie zmienily jakies wskazniki (niby z korzyscia dla mnie) ale nie ma madrej osoby na Kacprzaka 25 ktora podjelaby w mojej sprawie decyzje...Macie jakis pomysl?...

Narazie w adaptacji porjektu wpisalem ogrzewnaie olejowe z docelowym gazowym...zobaczymy co z tego bedzie

Pozdrawiam

Pawel N.

P.S.

Milo bylo mi pozanc Ciebie Joasiu i Twoja szacowna rodzine:))). Macie porzadnei wykonany dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o gazie

Wlasnei mam z tym problem w Kwirynowie

Od rury "miejskiej" mam ze 40 m a mi odpowiedzieli ze inwestycja nie oplacalna - chyba ze sfinansuje budowe (cos kolo 8 tys netto) - nie majac wyjscia zgodzilem sie (podspisalem jakis ich dokument) i warunki mialem dostac praktycznie w ciagu 3 dni

niestety czekam jzu dwa tygodnie bo sie zmienily jakies wskazniki (niby z korzyscia dla mnie) ale nie ma madrej osoby na Kacprzaka 25 ktora podjelaby w mojej sprawie decyzje...Macie jakis pomysl?...

Narazie w adaptacji porjektu wpisalem ogrzewnaie olejowe z docelowym gazowym...zobaczymy co z tego bedzie

 

a nie musisz miec do tego jakiegos projektu?

ja mam tylko taki pomysl - wziac projektanta ktory wszystko zalatwi (my w gazowni wogole sie nie pojawialismy nawet po odbior nowych warunkow) a gazownia oczywiscie tak winduje ceny ze nawet nie ma sie co zastanawiac tylko brac swojego wykonawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeljka

 

kiedys Ankalenka podawala namiar na Bojanowskiego 602 25 79 78

wtedy pisala o cenie 50 zl/m - przy takiej cenie wychodzi gdzies o polowe taniej niz oferta przedstawiona przez gazownie

 

my czekamy na oferte od innego wykonawcy razem woda i gaz poleconego przez projektanta - wysylam namiar na priv

Bojanowski zreszta tez polecany przez projektanta

 

dla zainteresowanych dla przypomnienia namiar na projektanta (tez od Ankalenki :) ) Janusz Nowak 621 55 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuujac watek projektowo-przylaczeniowo-gazowy

Czy jest ktos juz zorientowany w zmianach prawa budowlanego z dnia 26.09. Znajomy mowil mi ze to istna rewolucja pod katem warunkow przylaczy, uzgodnien ZUD itd...

Moze juz nie bede musial placic jakiemus tam projektantowi za postawienie dwoch kresek na mapie (bo tak wyglada projekt przylacza) kilkuset zlotych?....

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o gazie

Wlasnei mam z tym problem w Kwirynowie

Od rury "miejskiej" mam ze 40 m a mi odpowiedzieli ze inwestycja nie oplacalna - chyba ze sfinansuje budowe (cos kolo 8 tys netto) - nie majac wyjscia zgodzilem sie (podspisalem jakis ich dokument) i warunki mialem dostac praktycznie w ciagu 3 dni

niestety czekam jzu dwa tygodnie bo sie zmienily jakies wskazniki (niby z korzyscia dla mnie) ale nie ma madrej osoby na Kacprzaka 25 ktora podjelaby w mojej sprawie decyzje...Macie jakis pomysl?...

Narazie w adaptacji porjektu wpisalem ogrzewnaie olejowe z docelowym gazowym...zobaczymy co z tego bedzie

 

a nie musisz miec do tego jakiegos projektu?

ja mam tylko taki pomysl - wziac projektanta ktory wszystko zalatwi (my w gazowni wogole sie nie pojawialismy nawet po odbior nowych warunkow) a gazownia oczywiscie tak winduje ceny ze nawet nie ma sie co zastanawiac tylko brac swojego wykonawce

 

Karorka

Niestety rozbudowa sieci gazowej ( nie samego przylacza) lezy w gestii Zakladu gazowego - o ile mi waidomo moze to zrobic jakis znaleziony przeze mnie wykonawca...ale zgoda musi byc z Kasprzaka 25

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat skads tam w Internecie

"Nie trzeba będzie mieć już pozwolenia na budowę przyłączy, zarówno do obiektu budowlanego, jak i do niezabudowanej działki, ale inwestor musi sporządzić plan sytuacyjny na kopii aktualnej mapy zasadniczej lub mapy jednostkowej.

Do projektu budowlanego nie trzeba już będzie dołączać oświadczeń o warunkach przyłączenia obiektu do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, cieplnej, gazowej i elektroenergetycznej, ani o tym, że będą z obiektu odbierane ścieki oraz że inwestycji zostały zapewnione dostawy energii, wody, ciepła i gazu"

 

I co teraz?...

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o gazie

Wlasnei mam z tym problem w Kwirynowie

Od rury "miejskiej" mam ze 40 m a mi odpowiedzieli ze inwestycja nie oplacalna - chyba ze sfinansuje budowe (cos kolo 8 tys netto) - nie majac wyjscia zgodzilem sie (podspisalem jakis ich dokument) i warunki mialem dostac praktycznie w ciagu 3 dni

niestety czekam jzu dwa tygodnie bo sie zmienily jakies wskazniki (niby z korzyscia dla mnie) ale nie ma madrej osoby na Kacprzaka 25 ktora podjelaby w mojej sprawie decyzje...Macie jakis pomysl?...

Narazie w adaptacji porjektu wpisalem ogrzewnaie olejowe z docelowym gazowym...zobaczymy co z tego bedzie

 

a nie musisz miec do tego jakiegos projektu?

ja mam tylko taki pomysl - wziac projektanta ktory wszystko zalatwi (my w gazowni wogole sie nie pojawialismy nawet po odbior nowych warunkow) a gazownia oczywiscie tak winduje ceny ze nawet nie ma sie co zastanawiac tylko brac swojego wykonawce

 

Karorka

Niestety rozbudowa sieci gazowej ( nie samego przylacza) lezy w gestii Zakladu gazowego - o ile mi waidomo moze to zrobic jakis znaleziony przeze mnie wykonawca...ale zgoda musi byc z Kasprzaka 25

Pozdrawiam

 

to ja juz taka zgode mam, napisalam przeciez ze wszystko zalatwil projektant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzieki Wielka UE:) Własnie sie dowiedziałam ,że u nas na bank tez bedzie kanalizacja:) oczywiscie nie wiadomo dokładnie kiedy ale bedzie:) A jak kupowalismy działke to mówiono ,że nie bedzie. No i nie wiem dzięki tej informacji czy tez innym okolicznościom losu działki zdrożały przez te 4 lata o ponad 100 % szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie więcej chętnych to przełożymy....

A jak tam u pozostałych grupowiczów postępy?

Karorka, widziałem, że i u Was trochę ruchu było - kiedy okna?

Misha - sąsiedzie, zaglądasz jeszcze na forum? - jak tam wasze sprawy się ułożyły, bo słyszałem, że były małe kłopoty?

 

Jestem, witam ponownie! Teraz juz oficjalnie.

W piątek podpisaliśmy akt i od dzisiaj ruszymy ze zbieraniem dokumentów,

na początek wysłąłem żonę do gazowni, a ja mam się zająć mapą do celów projektowych.

Z tego co słyszałem w Babicach robią takowe Mąkosa&Żychliński oraz Siemiątkowski, mam jeszcze znajomych geodetów z Wawy ale coś mi się obiło o uszy że lepiej brać miejcowych. Kto ma jakieś doświadczenie dobre lub złe w tym temacie.

 

Aha co do wątku Babickiego mam zaliczone pierwsze 15 stron i ostatnie 6 czyli mniej niż połowę :( :( :(

Ale może jeszcze nadrobię (1 nie przespana noc :D )

 

Pozdro dla Grupy, a i jak bedzie spotkanie to napewno się pisze bo jestem chłonny wszelkiej WIEDZY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...