Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a juz znalazlam na stronie urzedu

ale powiedzcie mi chociaz czy mieliscie jakies problemy, czy w ogole ktos sie u Was pojawil?

Nikt się nie pojawiał, wszystko było załatwiane papierkami, Stan domu był taki sobie. Instalacje zakończone (prąd, woda, szambo), elewacja (tynki) nie, ale to nie ma znaczenia. Papiery to był wypełniony dziennik budowy, Kopia pozwolenia na budowę i zgłoszenia budowy, kopia umowy z elektrowni, opinia kominiarza, protokół szczelności inst. gazowej (mamy czasowo gaz z butli), mapa inwentaryzacji - może jeszcze coś, nie pamiętam. Kłopotów merytorycznych nie było, oprócz konieczności dostarczenia czegoś tam. Natomiast jak przyjechaliśmy z ostatnim papierkiem, nie było już inspektora (rzeczowego i w porządku), który sprawę prowadził i zastępowała go jakaś pani, która to swoje "państwo" wyraźnie zaakcentowała. Wsopminamy to sobie wyjątkowo niesympatycznie. Było, minęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj, brałem tam:

http://www.kambis.com.pl

 

Ogólnie jestem zadowolony, tanio i ładnie, chociaż brałem na kilka razy i raz mieli problem z terminowością.

No i trzeba ustaloną cenę zapisać i poprosić o podpisik, bo czasem zdarza im się "zapominać", jaki dali rabat.

Jak chcesz, to do obejrzenia u mnie na działce.

 

 

Karorka, fajnie wygląda Wasz dwukolorowy tynk, pomysł własny, czy podpatrzony? Ogród zimowy już dojechał? Zastanawialiście się już, czym utwardzicie drogę dojazdową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz znalazlam na stronie urzedu

ale powiedzcie mi chociaz czy mieliscie jakies problemy, czy w ogole ktos sie u Was pojawil?

Nikt się nie pojawiał, wszystko było załatwiane papierkami, Stan domu był taki sobie. Instalacje zakończone (prąd, woda, szambo), elewacja (tynki) nie, ale to nie ma znaczenia. Papiery to był wypełniony dziennik budowy, Kopia pozwolenia na budowę i zgłoszenia budowy, kopia umowy z elektrowni, opinia kominiarza, protokół szczelności inst. gazowej (mamy czasowo gaz z butli), mapa inwentaryzacji - może jeszcze coś, nie pamiętam. Kłopotów merytorycznych nie było, oprócz konieczności dostarczenia czegoś tam. Natomiast jak przyjechaliśmy z ostatnim papierkiem, nie było już inspektora (rzeczowego i w porządku), który sprawę prowadził i zastępowała go jakaś pani, która to swoje "państwo" wyraźnie zaakcentowała. Wsopminamy to sobie wyjątkowo niesympatycznie. Było, minęło.

 

dzieki bardzo :D

 

a powiedz mi jeszcze - w takim razie kiedy mozna uznac ze budynek jest odebrany - wydaja jakies pismo czy jesli nie maja zastrzezen to po prostu mija jakis termin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka, fajnie wygląda Wasz dwukolorowy tynk, pomysł własny, czy podpatrzony? Ogród zimowy już dojechał? Zastanawialiście się już, czym utwardzicie drogę dojazdową?

 

tynk jest wlasciwie powtorzeniem tego co bylo w projekcie z klinkieru - ten ciemniejszy jest tam gdzie mial byc klinkier

ogrod juz dawno zamontowany :D

 

co do drogi to jeszcze o tym nie myslelismy, poki co utwardzila sie sama ale teraz kopia media wiec nie jest juz tak rozowo, ale deszczu brak wiec blota na razie niet

a Ty masz jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim,

tak to ja - ankalenka. Ostatni kwartał tego roku nie jest dla mnie łatwy. w poł października ktoś się włamał na moje dwie skrzynki na onecie i pozbawił mnie dostępu, poczym to samo stało się z użytkownikiem na forum muratora - zmienione zostało hasło. Korespondowałam na ten temat z szanowną redakcją, ale widocznie mają ważniejsze sprawy na głowie. Do onetu muszę wysłać kopie 2 dokumentów i wtedy mam mieć spowrotem moje skrzynki. Szczególnie mnie to wkurza gdyż 1. czuję się jakoś tak "zbrukana" - dlaczego ktoś to robił i co z tego wyniknie., 2. jedno z kont było płatne, i w związku z tym oczekiwałam, że będzie lepiej zabezpieczone.

ale do rzeczy: mieszkamy już od 21 października. Jest fajnie, ale bez rewelacji. w sumie nie wiem czemu, może to chwilowa deprecha, w sumie mam powody (od wprowadzki zaliczyliśmy dwa szpitale, raz ja a raz dzieci). Mamy naszego wymarzonego psa, ale jak na razie to sam kłopot - co prawda sika w domu coraz rzadziej, ale i kupę na grzejnik kanałowy zdaża mu się narobić. I jeszcze jedno: olejowane podłogi jak na razie to totalny dramat. mam nadzieję że zmienię zdanie, jak już będę mogła sprzątać i wypróbuję specyfiki do nich przeznaczone. pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ankalenka

 

troche sie zdziwilam widzac Twoj nowy nick - juz myslalam ze cos przeskrobalas :wink: i zostalas zbanowana - ostatnio na forum dzialy sie jakies niezle cyrki a redakcja rzeczywiscie niespecjalnie przejmuje sie tym co dzieje sie na forum

 

to rzeczywiscie przykre z tymi skrzynkami

 

mam nadzieje ze wieksza radosc z zamieszkania przyjdzie i zakonczysz ten rok w lepszym nastroju

poki co zycze zdrowia jesli jeszcze nie w pelni wrocilo :D

a z psiakami na poczatku tak bywa - na pewno sie ustatkuje :wink:

 

a co sie dzieje z podlogami? bo tez sie troche zastanawialam nad olejowanymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankalenka - to ktoś Cię musi nie lubić :x . Serdecznie współczuję.

 

Karorka, chyba na podkład na drodze dam jakiś żwir, zamierzam się trochę porozglądać gdzie taniej. Na wierzch, to jeszcze nie wiem, muszę skonsultować z sąsiadami

 

 

Aaaaaaaby..........

 

Mam do sprzedania taką przenośną skrzyneczkę z własnym licznikiem 3-fazowym, gniazdem 3-faz 32A i dwoma gniazdami podwójnymi 1-fazowymi - wszystkie gniazda zabezpieczone własnym bezpiecznikiem.

Można sobie do niej dorobić dowolnej długości przedłużacz 3-faz.

Szczególnie przydatna przy pożyczaniu prądu od sąsiadów - bo z licznikiem. Cena - 200 PLN.

Do odbioru za jakiś tydzień - jak tylko podadzą napięcie do mojej chałupki.

W przypadku zainteresowania, mogę w sobotę zrobić zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankalenka_to_ja, przykro słyszeć, że takie cos Cię spotkało... Jeżeli o szpitale i chorowania chodzi, to rozumiem Twoje zmęczenie... Trzymaj się, nie dawaj się.., wszystko będzie dobrze...Po prostu, po takich przejściach człowiek potrzebuje trochę czasu aby wrócić do sil i nabrać chęci do życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw,

Dziękuję za informacje na temat ogrodzenia. Są konkurencyjni cenowo więc może coś z tego wyniknie.

Anka, Głowa do góry,

U nas też w tym roku były perypetie zdrowotne włącznie ze szpitalem ale powoli wychodzimy na prostą. Zastanów się czy psiaka nie wyprowadzić na dwór. Przy alergiach wziewnych sierść stanowi element drażniący nawet jak dziecko nie jest na nią uczulone. Nasz lekarz stanowczo zaprotestował przeciw trzymaniu futerkowców w mieszkaniu. Po co mnożyć problemy?

Mamy już projekt gazu uzgodniony w ZUD i w gazowni - i tu ciekawostka. Skrzynkę gazową umieszczono nam.......na furtce od śmietnika. Geodeta pozwolił sobie zmienić nasze ustalenia z projektantem i przesunąć skrzynkę o metr. A szambo to sobie umieszczę w wirtualnej przestrzeni sześciowymiarowej. Wszystko trzeba odkręcać. jj (śmiać się....????)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio,

Dzięki - i z wzajemnością - oby wszelka niezbędna infrastruktura zagościła W Twoich progach :D

Na razie wymyśliłam tak - 1m od granicy z sąsiadem zostawiam miejsce na wodociąg. Potem zachowując niezbędne odległości równolegle rurę do kanalizacji z szambem - rura dochodzi do ogrodzenia i tu zamontuję złącze dla szambiarki. Następnie równolegle gaz. Myślę, że ten układ pozwoli bezboleśnie przejść na kanalizację. Czy przy kanalizacji są jakieś szczególne wymagania?

Pozdrawiam :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzysio,

Dzięki - i z wzajemnością - oby wszelka niezbędna infrastruktura zagościła W Twoich progach :D

Na razie wymyśliłam tak - 1m od granicy z sąsiadem zostawiam miejsce na wodociąg. Potem zachowując niezbędne odległości równolegle rurę do kanalizacji z szambem - rura dochodzi do ogrodzenia i tu zamontuję złącze dla szambiarki. Następnie równolegle gaz. Myślę, że ten układ pozwoli bezboleśnie przejść na kanalizację. Czy przy kanalizacji są jakieś szczególne wymagania?

Pozdrawiam :lol:

jj

Z tego co pamietam jak było u mnie to szambo nie moze być częścia przyłacza wiec zrób tak by ewentualnie rura mogła przejsc na zewnatrz obok szamba. Np studzienke od której prostopadle pójdzie rura w bok do szamba. Proponowali mi jeszcze ze przebija sie przez szambo z rura od scieków, tak ze lepiej dowiedz sie dokladnie zeby potem miec spokój i mniej problemów z przylaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jeszcze - w takim razie kiedy mozna uznac ze budynek jest odebrany - wydaja jakies pismo czy jesli nie maja zastrzezen to po prostu mija jakis termin

Wydają pismo. Z tym pismem trzeba pójść do map w Broniszach - tam dopiszą budynek do ewidencji gruntu, potem do Wydziału Ksiąg Wieczystych - też dodadzą budynek. Bez tego wszędzie masz wpisaną tylko działkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit,

Dzięki za info - w takim razie faktycznie muszę rozpoznać temat u kogoś kto montuje szamba - może u Dobrosielskiego.

KrzysiekSw,

Widziałam ogrodzenie - bardzo ładne i solidne, farba też nieźle się trzyma. Dziś zrobiliśmy sobie wycieczkę do Kampinosu - kawał drogi. Ogrodzenia są porządne i jest z czego wybierać, także opłacało się. Jestem bardzo zadowolona.

Krzysztof - jak robiłeś podmurówkę? (wymiary, głębokość, ew.zbrojenie, ktoś Ci robił czy sam?). Chcą od nas 50 zł za mb - drogo?

Pozdrawiam sobotnio-wieczornie,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...