Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hey hej hey,

 

musze wykopac fundamenty ? dostac pozwolenie na budowe ...zeby moja niebieska kropeczka obok Waszych na mapce sie zaniebiescila ..???

Gdzie jest ten swierk o ktorym ciagle piszecie ? patrzac na Wasze posty .... rzeczywiscie zagrozeniem dla gminy moze byc rozwarstwienie spoleczenstwa ..podzial na autochtonow i nowych ...biednych i bogatych.

Z Klaudyna (info dla mapmastera) ;-) choc wirtualnie ale cieplutko pozdawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

smacznych jajek i niezbyt mokrego dyngusa :lol:

 

karorka

 

A ja zycze wszystkim wiejskim dziewuchom z Babic WLASNIE mokrego dyngusa! ;)

 

 

ja tez im tego dyngusa nie zaluje, ale bardziej chodzilo mi o tego dyngusa co sie leje, albo raczej lał do wczoraj z nieba i nasza dzialka zamienia sie powoli w male bajorko

 

i tak a propos nie wiecie gdzie mozna tanio kupic plyty betonowe zeby utwardzic droge wewnetrzna bo boimy sie ze jak nam za tydzien beda przywozic ytonga to samochod za cholere tam nie wjedzie

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie plyty sa nie wiem ... ale w poniedzialek stanowczo nie zblizaj sie do dzialki ...bo jak Cie babickie chlopy z kublami pogonia to ..... we wtorek ryz bedzie mozna na posesji sadzic .

 

a tak w ogole to sie nie przejmuj jakims bajorkiem - przeciez nie pada - prognozy sa okiej! podeschnie; poza tym samochod dostawczy wjedzie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprzedworski, a do kiedy będą Ci potrzebne te stemple od Mariusza? Bo nasz wykonawca wchodzi na budowę dopiero 4 maja, a po stanie zero planujemy ze 3-4 tygodnie przerwy. A ile ich jest i jakie wysokie?

 

Tych stempli jest ok. 30 szt, ale jest jeszcze 200 w Ożarowie. Zerknij na post na poprzedniej stronie, tam jest wyliczanka. Jeśli całość aktualna, to może starczy dla nas dwojga, jak nie, to biorę te 30, bo mam blisko, ale potem będą wolne. Kiedy potrzebne, jeszcze nie wiem. Wychodzę z ziemi, ale wcale nie naciskam ekipy, żeby biła rekordy szybkości. Niech robią wolniej, ale solidnie. Długości nie znam, ale podobno długie. Nawet ich nie oglądałem, bo nie mam teraz czasu, a i ManieQ pewnie zajęty. Ma teraz przerwę w budowie, trudno, żeby przyjeżdżał tylko w tym celu.

 

 

Wszystkim życzę pogodnych, słonecznych i rodzinnych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem powiedzieć, że właśnie wróciłem ze spaceru po Łosiowych Błotach (tzn. lesie, a nie ulicy w Kwirynowie), i jako przejaw budzącej się do życia na wiosnę fauny, spotkałem dorosłego, żwawego osobnika natrix natrix. Miał chyba ok. 90 cm długości, barwę zielonkawo-szarą na grzbiecie i bokach, prawie czarną w części brzusznej i idealnie żółte plamy w tylnej części głowy. Oczywiście po wzięciu do ręki zaczął 'śmierdzieć', a po położeniu na ściółce przez niemal minutę udawał truposza. I jeszcze to wilgotne środowisko. Moznaby powiedzieć: typowy statystyczny przedstawiciel swojego gatunku. I to wszysko zaledwie 30 min. od mojej działki. SUPER!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManieQ,

 

Przepraszam, zle Cie pokierowalam na poczatku.

Poprosze o przesuniecie jakies 2,5 cm w prawo, wzdluz Warszawskiej, nad wczesniejszy przystanek autobusowy. To jednak tam powinna byc Spokojna.

Mam nadzieje, ze z budowa pojdzie mi lepiej :-)

 

Z gory dziekuje za miejscowke na mapie i do zobaczenia na spotkaniu...

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManieQ

 

Dzieki ;-).Kropeczka moze nie trafia w moja parcele - ale to szczegol.

 

All,

 

Chcialbym Was spytac o wiele rzeczy ....

Zaczynam budowe w lipcu ..tak ze jeszcze wszystko jest sprawa otwarta. NO prawie wszystko bo projekt juz mam - chyba dosyc oryginalny, gdyz nie bylo zadnego odzewu na forum ;-). Troche mnie to zastanowilo i zaniepokoilo... ;-)

Czekam na Wasze uwagi, komentarze, rady ...

 

DYLEMATY MLODEGO ??? BUDOWNICZEGO:

- jakie sciany zenwetrzne ? w projekcie mam Ytong 36.5 400 ale bez ocieplenia jakos tak ...dziwnie - zastanawiam sie nad zwyklym BK + styropian ...

- moze mi ktos polecic murarzy dekarzy - fachowcow na stan surowy otwarty + wiezba dachowa + dach ...

- gdzie ?? jak ?? kupowac materialy ?? czy oplaca sie w ogole rozpatrywac zakup materialow np. pod Raciborzem ?? czy raczej jak najblizej ?

- o czym musze pamietac kopiac fundamenty ? jakies przepusty przelewy inne dziury budowlane?

- prad ?? woda ?? na czas budowy ...co mam zrobic ? pic z sasiadami dopoki sie nie zgodza "pozyczyc" ... czy zalatwiac przylacza tymczasowe ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym Was spytac o wiele rzeczy ....

Zaczynam budowe w lipcu ..tak ze jeszcze wszystko jest sprawa otwarta. NO prawie wszystko bo projekt juz mam - chyba dosyc oryginalny, gdyz nie bylo zadnego odzewu na forum ;-). Troche mnie to zastanowilo i zaniepokoilo... ;-)

Czekam na Wasze uwagi, komentarze, rady ...

Po pierwsze: RTFM, przy czym jako podręcznik należy rozumieć 'Murator', 'Ładny dom' i inne takie, tudzież nasze Forum, z tym że nie tylko nasz wątek babicki :-).

DYLEMATY MLODEGO ??? BUDOWNICZEGO:

- jakie sciany zenwetrzne ? w projekcie mam Ytong 36.5 400 ale bez ocieplenia jakos tak ...dziwnie - zastanawiam sie nad zwyklym BK + styropian ...

Jak powiedział mój niedoszły kierownik budowy: przy wyborze technologii kierować się własnym samopoczuciem i portfelem, bo każda ma swoje plusy i minusy. ZTCW 'babiczanie' nie są szczególnie przywiązanie do jednej technologii - przeciwnie, prawie każdy znalazł 'swoją drogę'. Ja przykładowo mam BK Falbet600 30cm. + 12cm wełny (a garaż - styropian).

- moze mi ktos polecic murarzy dekarzy - fachowcow na stan surowy otwarty + wiezba dachowa + dach ...

Tak, ale są niestety zajęci :lol: u Janka i częściowo u mnie.

- gdzie ?? jak ?? kupowac materialy ?? czy oplaca sie w ogole rozpatrywac zakup materialow np. pod Raciborzem ?? czy raczej jak najblizej ?

Moje uwagi znajdziesz tutaj.

- prad ?? woda ?? na czas budowy ...co mam zrobic ? pic z sasiadami dopoki sie nie zgodza "pozyczyc" ... czy zalatwiac przylacza tymczasowe ?

Ja cały stan surowy (4 mies.) zrobiłem na wodzie od sąsiadów. Aczkolwiek własne media są wygodniejsze (i tańsze).

 

A poza tym zapraszam na spotkania - werbalnie da się dużo więcej opisać niż przy pomocy klawiatury.

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moich Dalszych Sąsiadów :D

buduję pod Lesznem, ale że często przejeżdżam przez Babice i okolice, więc pozdrawiam ciepło.

Pozdrawiamy również. Chętnie będziemy Cię gościć 8), chociaż pewnie częściej bywasz na Grupie Kampinoskiej... A z ciekawości: czy u Ciebie problemy są podobne (np. niemożność zrobienia studni z powodu iłów, czy też prąd... odległy o ładnych kilka{dziesiąt/set} metrów)? Może rzuciłbyś też jakimiś cenami z Twojego rejonu, np. bloczki fundamentowe czy stropy - możnaby zanalizować ceny 'regionalnie'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

 

Na początku Maniuś - jeszcze raz przepraszam, że nie ugościłem odpowiednio, ale nawał pracy....... - zaraz ci przesyłam namiary na BK.

Kurcze... zaczyna mi się zapychać działka materiałami...

 

Yoric - pewnie, że wpadnij na spotkanie,to więcej się dowiesz. Ogólnie - ja postawiłem na 3 hurtownie - stal i b. drobne pierdółki - Norma (Pohulanka), BK - Majbud (Błonie), cała reszta - Skład (Izabelin).

 

Ładnie stargowałem blachę Plannji i okna dachowe - dla zainteresowanych mogę podać namiar na dystrybutora.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

cenami ManieQ nie rzucę, bo więcej o nich będę wiedział w sierpniu, kiedy zacznę budowę. :)

na razie tonę w papierkach i podziwiam Rzeczpospolitą Urzędniczą. Żałuję tylko, że nie udało mi się papierkowych spraw załatwić w tamtym roku, kiedy pozwolenia wydawane były w gminie, rozmowa była całkiem inna.

Pisałeś o dobrej ekipie, więc jeśli mógłbyś podrzucić namiar, byłbym wdzięczny. Ja startuję dopiero w sierpniu.

Pozdrawiam :D

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Też czytałem, wprawdzie to droga powiatowa, ale ja bym się nie podniecał.

 

 

To odnosnie tej przebudowy Warszawskiej. Ja sie chyba jedna zaczne podniecac, bo to droga wojewodzka i realizowana ze srodkow unijnych :)

Poza tym juz od dluzszego czasu widac w terenie geodetow, wiec chyba sie cos rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odnosnie tej przebudowy Warszawskiej. Ja sie chyba jedna zaczne podniecac, bo to droga wojewodzka i realizowana ze srodkow unijnych :)

Poza tym juz od dluzszego czasu widac w terenie geodetow, wiec chyba sie cos rusza.

A czy wiadomo coś na temat potencjalnej uciążliwości prac? Tzn. czy np. jakaś gazeta pisała może jak to czasowo moze wygłądać, kiedy np. Górczewska/Warszawska będzie zamknięta, albo coś w tym stylu? Zdaje się, że Jezier jest trochę bliższy źródeł wiedzy niż inni - czy może coś na Kampinoskiej lub Warszawskiej wygadał? A kto wogóle (tzn. jaki urząd) o tym wie dokładnie? Czy np. w Starostwie będą coś wiedzieć? Czy raczej w Gminie?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos spotkania: na podstawie Waszych wypowiedzi chyba najlepiej będzie wyglądać układ:

25 kwietnia (niedziela) - bo na ten dzień chyba nikt nie wyraził sprzeciwu

godz. 17:00 - Bo ca. 3 godziny do zachodu słońca chyba wystarczą by ważniejsze sprawy omówić

Pod Świerkiem - bo... taka tradycja, a do MańQa nie udało mi się dodzwonić ;-)

Proszę zdeklarujcie się wcześniej, bo jeśli będzie nas dużo więcej nisz 10 osób (na co po cichu liczę) to chyba trzeba będzie jednak wybrać lokal zastępczy (no ManieQ, szykuj grilla!).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...