Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

Znowu odwiedziłam forum.

Gratulacje Wszystkim, u których idzie do przodu. Często podziwiam wasze domy jak przejeżdżam. Dostałam jakieś dwia prywatne pytania, ale jak chciałam przeczytać to nic nie było, więc przepraszam, że nie odpowiedziałam.

 

To do następnego razu. Wszystkiego dobrego z okazji Świąt składam już dziś, bo nie wiem kiedy zajżę po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iwonka

 

..I oby zdrowo się dziecię chowało :D

 

Krzysiek

 

...nie ma to jak kopnięcie prundem wew własnym domu :wink:

 

JJ

 

....a bo inni też "chcom" po3mieć troszki wew GTW 8)

 

...a tak na marginesie myślałem co mi kominek zrobią na sobotę, a tu obsuwa :evil: :evil: :evil: i trza mi jechać coby kończyli

 

MD4ewry1

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sąsiadów.

Na wstępie bardzo przepraszam, ale mój post będzie pewnie dość długi. A że jest to mój debiut na tym forum, to nie chce być postrzegana jako osoba zbyt gadatliwa, a jako osoba ciekawa - oczywiście calej filozofii budowania i tego co z tym związane.

 

Jesteśmy na etapie fundamentów - Blizne Jasińskiego. Mamy zamiar kontynuowac naszą "walkę z wiatrakami" od wiosny 2006, ale ... no własnie. Zaczęlismy szukac ekipy, która dokończyłaby nam budowanie naszego domku. Zaczęliśmy "obdzwaniać" wykonawców, którzy zostali nam poleceni w jednej z pobliskich hurtowni budowlanych, w której zaopatrywaliśmy sie jesienią br.

 

W tym momencie zaczęły sie objawy "załamki"...

Czy możecie obiektywnie powiedziec ile kosztuje robocizna za zbudowanie domu (ca 200 m2) z betonu komórkowego 24, dach (270 m2) kryty gontem, żadnych udziwnieć czy abstrakcyjnych kształtów, ot, zwykły domek.

Dodam, że okoliczni wykonwacy oscylują około 40 - 45 tys. (pamiętajcie, że mamy fundamenty, a więc odchodzi "kuuupa" roboty), ąz nam sie wierzyć nie chce.

 

Jeśli możecie przesłać nam namiary na kompetentne i cenowo dostosowane do średniej krajowej ekipy będziemy BAAARDZO wdzięczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostecky,

 

40 tysi PLN to moze niemalo ..ale nie jest to jakas kwota z ksiezyca:

 

Zalezy ...co firmy oferuja za te 40 kzl.

 

murowanie: 20 zl / m2

400 m2 scian - 8000 zl

strop zelbet: 50 zl/m2

100 m2 stropu - 5000 zl

wiezba - 300 zl / m3

15 m3 - 4500 zl

dach - gont ?? 30 zl / m2

270 m2 - 10000 zl

obrobki dachu - 3000 zl

kominy ??

1000 zl

schody - 1000 zl

taras, kolumienki, podpory, slupy, wience, podciagi

2000 zl

sciany fundamentowe 30 zl / m2

50 m2 - 1500 zl

chudy beton na parterze 8 zl/m2

100 m2 - 800zl

 

Nie znam ceny za kladzenie gontu - pozostale ceny za robocizne uznaje za atrakcyjne ..a i tak wychodzi .... prawie 37 000 zl.

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś z Was ma w okolicy Duze "wole oko"?

Jesli tak to czy wogole warto i jak wyglada wiezba w takim oczku

Koło mnie jest taki dom. To chyba zmodyfikowana Libra II http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=775

Wole oczko jest szczególnie duże, bo to okno balkonowe, a nie jak w projekcie, normalne. Wygląda ciekawie. Dom jest w Kwirynowie, na rogu ul. Łosiowe Błota i Agawy. Mapka tu: http://www.kwirynow.pl/

Szczegółów nie znam, inwestora widziałem raz (sympatyczny), domu w środku nie oglądałem. Może być kłopot z obejrzeniem więźby, bo dom jest już w fazie wykańczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pls help!!!!!!!!! :o :o :o ,

kto podpisywał z Gmina Stare Babice umowę o rozbudowę sieci wodnej i kanalizacyjnej?

Czy orientujecie się jakie były stawki jednostkowe za metr w 2004 i 2005 roku?

Pzdr

M

Kanalizacji nie znam - nie mam. Wodociąg był chyba 64 w 2005 i coś ponad 30 w 2004 (to wiem od sąsiada). Ale co do złotówki nie pamiętam, a papiery gdzieś na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...