Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich

Moze na poczatek powiem ze mam chec budowac domek w Wierzbinie okolice Borzęcina jak Wiecie.

Mam pytanko czy ktoś z Was ma w okolicy Duze "wole oko"?

Jesli tak to czy wogole warto i jak wyglada wiezba w takim oczku

Witamy w klubie

Co prawda mam projekt z malym wolim okiem /( korona z domowych klimatow) ale rowniez moge podzielic sie pewnymi informacjami

Po pierwsze wcale to tak nie podraza dachu jak wszyscy trabia do okoła;)

Po drugie sporo informacji na temat wolego oka można znalexc w muratorze bodjarze majowym lub czerwcowym z tego roku - jesli nie masz dostepu do numerow daj znac na pri to postaram sie ci je zeskanowac.

Po trzecie jezeli chodzi o wiezbe - w moim przypadku ponoc robi sie wiezbe normalna - a potem sie wycina tyle ile potrzeba i wstawia wzmocnienia i co ciekawe warto te sprawe zostawic dekarzom (murarze lub ciesle robia zwykla wiezbe - a dekarze przygotowuja wole oko) - nie wiem jednak jak to bedzie w przypadku duzego wolego oka:)))

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pls help!!!!!!!!! :o :o :o ,

kto podpisywał z Gmina Stare Babice umowę o rozbudowę sieci wodnej i kanalizacyjnej?

Czy orientujecie się jakie były stawki jednostkowe za metr w 2004 i 2005 roku?

Pzdr

M

Kanalizacji nie znam - nie mam. Wodociąg był chyba 64 w 2005 i coś ponad 30 w 2004 (to wiem od sąsiada). Ale co do złotówki nie pamiętam, a papiery gdzieś na dnie.

Z tego co pamietam - kanalizacja cos kolo 150 zlotyc - oczywiscie tak jak w przypadku jprzedowrskiego to rowniez mnie nie dotyczy, a szkoda

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich po dłuższej przerwie - parę dni temu po prawie dwumiesięcznym pobycie w szpitalu wróciłam z naszym wcześniaczkiem do domu - teraz już wszystko OK; oczywiście Monisia jest najukochańsza i najśliczniejsza na świecie. , jest bardzo kochana i :p :p

 

Z racji powyższych wydarzeń wszystkie inne sprawy - włącznie z budową - spadły na mego Mężą. Zatem tylko z jego relacji wiem, że:

- w zeszłym tygodniu dojechały okna - które miały być w połowie października :evil: Firma Natura :evil: :evil:

- z powodu braku okien wszystkie inne prace stanęły - a teraz nie wiadomo kiedy ruszą, bo ekipy mają już nagrane inne prace :(

- przy okazji: wielkie podziękowania dla Jareko za życzliwość i fachowe doradztwo 8) :p

 

Pzdr. Joasia.

 

P.S. Karorka, czy ja też mogłabym otrzymać namiary na tego kominiarza? Usiłujemy podłączyć gaz, żeby zacząć grzać tę chałupę. Inaczej nasze kartongipsy trafi szlag, nie mówiąc o instalacji, w której pewnie kołaczą się resztki wody (spuszczona, ale nie przedmuchana sprężonym powietrzem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia gratulacje , moje blizniory to tez wczesniaczki. W ktorym tc urodziła sie malutka? Współczuje mnustwo biegania po lekarzach z wczesniaczkiem cie czeka oby tylko to były rutynowe kontrole!!

A my powinnismy w tym tygodniu, pod choinke dostac pozwolenie na budowe:) Ech...... ustawowy termin minął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Jołasiu :D

 

.. a ja Tobie "na pode drzewko" życzę coby Twoja Ukochana malusia Monisia rosła zdrowo w Waszym pięknym nowym domku :p

 

.. i tylko nie krzyczcie na nią jak zniszczy Wam nowy dywan bawiąc się nożyczkami :roll: :wink:

 

...i chyba, może :roll: spotkamy się Wszyscy na pasterce wew Lipkowie

 

...i Wesołej Choinki :D

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również serdecznie pozdrawiam Joasiu i gratuluję! :D - to fajny prezent pod choinkę w domu mąż dostał :D

 

Jerzysio - tylko mi w tym roku petard pod kościołem nie puszczaj :wink: jak to co roku wew Wielkanoc i Pasterkę ma miejsce.... Na Pasterce bywam co roku - bo to dla mnie, oprócz dzielenia się opłatkiem, najważniejszy moment świąt.

 

Karorka, chciałbym wpaść do Was na chwilkę na konsultacje - jeśli nie masz nic przeciwko :D - któregoś dnia po świętach, jakbyście byli na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz chyba czas... :D

 

"Śnieżynki okruszek wpadł wprost w sannę wzruszeń

no i utknął na powiece, by łzą wzruszyć świecę ...

W opiece miej Boże żar łez, no i to ..., że ....

Że się spełnia w bajce zimy to, za czym tęsknimy."

 

 

Kochani

życzymy Wam

...zadumy nad płomieniem świecy...

...filiżanki dobrej, pachnącej kawy...

...piękna, poezji, muzyki...

...odpoczynku, zwolnienia, oddechu...

...nabrania dystansu do tego co wokół...

...chwili wspomnień...

...nadziei...

 

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, bardzo dziękuję za pozdrowienia i gratulacje. 8)

 

Jerzysio, to nasz trzeci maluch - więc opcje nożyczek do dywanu, jak też inne (np. ślubny serwis nie musi być kompletny, chcialem trafic tym klockiem w zyrandol ale nie chcialem go popsuć, ten mikser już nie działa i ten drugi też nie, ładne te rysunki na ścianie? itd. ) mamy przerobione :D Jesteśmy gotowi i otwarci na nowe :wink: :lol:

 

Przeszkadzajka, 34 tydzień - więc nie jest tak źle...stkim

 

I jeszcze dla Wszystkich tradycyjnie: spokojnych, zdrowych, pogodnych Świąt i szczęścia w calym nadcodzacym Nowym Roku.

 

Joasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pragnę złożyć swoim wszystkim babickim ziomalom :D życzenia zdrówka, radości, worka pieniędzy, gładkich tynków, prostych kominów i przede wszystkim umiejętności znajdowania wewnętrznego spokoju, którego wszystkim w tym coraz szybszym tempie życia zaczyna brakować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renifer Rudolf juz grzeje kopyta,

Mikolaj prezenty w pospiechu juz chwyta,

niech wszystkie smutki pojda w kat,

zycze Wam kochani Sasiedzi Wesolych Swiat!!!!!!!

 

Kochani w te Swieta chce Wam zyczyc spelnienia wszystkich marzen, jak najszybszego uporania sie z budowami, wykonczeniami.... :D i zebyscie caly Nowy Rok byli szczesliwi i pogodni!!!!!!!!

 

Calusy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...łoj, te kolędy na pasterce w Lipkowie to słabiutko ......

dopiero po powrocie do domu mogliśmy pośpiewać, aż sąsiedzi nie mogli się do nas dołomotać....... :roll: :wink:

J

 

 

:D Jerzysio, jak tak lubisz śpiewać, to w przyszłym roku musimy skompletować ekipę Herodów w babickiej, pochodzimy po chałupkach, pośpiewamy, może jaki cukierek wpadnie...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak OT do mamusiek i tatulków znacie może przedszkole prajwatne najpewniej gdzieś w babicach które przyjmuje maluchy od 18 miesiaca -2 latek?? Chciałabym posłać swoje na jakieś max 2 dni w tygodniu do przedszkola własnie żeby się troszke oswoiły z innymi dziecmi a nie tylko razem i razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak OT do mamusiek i tatulków znacie może przedszkole prajwatne najpewniej gdzieś w babicach które przyjmuje maluchy od 18 miesiaca -2 latek?? Chciałabym posłać swoje na jakieś max 2 dni w tygodniu do przedszkola własnie żeby się troszke oswoiły z innymi dziecmi a nie tylko razem i razem.

sprobuj popytac w Krasnalu - Blizne Laszczynskiego - ul Laszczynskiego TEL 722 00 27 - widzialem tam straszne maluch a moja corka chodzi od momentu gdy skonczyla dwa lata ( slyszalem cos o roku i osmiu miesiacach). W kazdym razie nie ma problemu z dziecmi z pampersami itp. Kwoty maja znosne. A tak wogole to polecam bo uwazam ze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...