Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja tak OT do mamusiek i tatulków znacie może przedszkole prajwatne najpewniej gdzieś w babicach które przyjmuje maluchy od 18 miesiaca -2 latek?? Chciałabym posłać swoje na jakieś max 2 dni w tygodniu do przedszkola własnie żeby się troszke oswoiły z innymi dziecmi a nie tylko razem i razem.

 

Przeszkadzajka,

 

Moja corka jest troche starsza i chodzi do Krasnala.

Chyba jest mozliwosc zostawiania dzieci mlodszych (okolo 2 lat) - najlepiej sprawdz sama bo ja przez najblizszych kilka dni nie bede w Krasnalu wiec nie moge zapytac.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...a ja Wszystkim na ten Nowy Rok :

 

....dobrego zdrówka :D

....piniędzy bez liku :p

....mało roboty 8)

....do zabaw ochoty :lol:

....humoru zacnego :wink:

....i

domu szybko skończonego

 

Jerzysio

 

....no i szampańskiej zabawy sylewstrowej...

 

....i tylko nie bawić się kalifiorkami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaneta ja tez na przyszłośc ciekawam:)

 

 

Iz inszej beczki jak to jest z pozwoleniem na budowe??? Złozylismy wszystko, odczekalismy swoje , termin minał i co teraz?? Dzwonić i sie dowiadywac czy dostaliśmy to pozwolenie, czy przysla nam jakieś zawiadomienie czy jak?

dzwonic, dzwonic dzwonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszkadzajka

pewnie ze dzwonic a najlepiej pojechac

masz anielska cierpliwosc

ale moze dobrze ze sa tacy ktorym sie nie spieszy bo wtedy w powiecie maja czas zeby zalatwiac niecierpliwcow :wink:

moj maz wychodzil pozwolenie na gazociag w trzy tygodnie ale gdyby nie molestowal pani :wink: to bysmy pewnie czekali przepisowe 60 dni albo i dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego dobrego w nowym roku !

mam pytanie do szanownych kolezanek i kolegow

nie ma moze ktos z was do sprzedania czegos w czym moglaby spedzic kilkanascie nocy moja ekipa budowlana ? - jakis barak, brakowoz, zuyta przyczepa kampingowa?. A moze macie jakies namiary na takie "budki"?

Sprawa transortu jest do zalatwienia

Oczywiscie dobrze by byo ze by taka "budka" nie byla zbyt droga i w miare dobrze sie trzymala :))) - juz slysze te odpowiedzi " Panie Tak to ci tylko w Erze dobiora"...

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak OT do mamusiek i tatulków znacie może przedszkole prajwatne najpewniej gdzieś w babicach które przyjmuje maluchy od 18 miesiaca -2 latek?? Chciałabym posłać swoje na jakieś max 2 dni w tygodniu do przedszkola własnie żeby się troszke oswoiły z innymi dziecmi a nie tylko razem i razem.

 

Przeszkadzajka,

 

Moja corka jest troche starsza i chodzi do Krasnala.

Chyba jest mozliwosc zostawiania dzieci mlodszych (okolo 2 lat) - najlepiej sprawdz sama bo ja przez najblizszych kilka dni nie bede w Krasnalu wiec nie moge zapytac.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Przemek a do ktorej grupy chodzi twoja corka? moze do "zajaczkow"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego dobrego w nowym roku !

mam pytanie do szanownych kolezanek i kolegow

nie ma moze ktos z was do sprzedania czegos w czym moglaby spedzic kilkanascie nocy moja ekipa budowlana ? - jakis barak, brakowoz, zuyta przyczepa kampingowa?. A moze macie jakies namiary na takie "budki"?

Sprawa transortu jest do zalatwienia

Oczywiscie dobrze by byo ze by taka "budka" nie byla zbyt droga i w miare dobrze sie trzymala :))) - juz slysze te odpowiedzi " Panie Tak to ci tylko w Erze dobiora"...

Pozdrawiam

Pawel N

 

Przejrzyj dział "ogłoszenia drobne" na stronie głównej forum, może tam coś trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów

Na wiosnę rozpoczynam budowę w gminie Izabelin :D ale jeszcze wszystko jest ,,w proszku".

Czy moglibyście polecić jakiegoś architekta? Boję się wziąć pierwszego lepszego z ogłoszenia, więc może ktoś z Was korzystał z usług i prześle namiary? Będę wdzięczna.

SERDECZNIE POZDRAWIAM

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich zainteresowanych budujacych lub zamierzajacych budowac w Koczargach Starych

jesli jeszcze nie wiecie to

we wtorek 3.01 o godz. 18 w gimnazjum jest zebranie w sprawie planu zagospodarowania - III koncepcja

 

wiecej tutaj http://www.bip.babice-stare.waw.pl/public/?id=1159

 

Karorka, rozumiem, że chodzi o zmiany w planie zagospodarowania dotyczące zachodniej części Koczarg Starych.

Czy mogłabyś przybliżyć najważniejsze zmiany, które gmina chce zawrzeć w nowym planie?

 

Słyszałem, że jedną z zasadniczych zmian ma być "rozbudowa" ulicy Górki, która to miałaby docelowo stać się drogą o szerokości 16 m w liniach rozgraniczających i łączyć drogę z Borzęcina na Mariew (na wysokości Wojcieszyna) - chyba aż z Janowem... W ten sposób ulica Górki miałaby odciążać ulicę Warszawską z "ruchu lokalnego"... Dla mnie osobiście to nienajlepsza wiadomość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba najwazniejsze zmiany to przeznaczenie pod budowe jednorodzinna czyli odrolnienie terenow miedzy Akacjowa a struga pomiedzy koczargami a lipkowem - wlasciciele tamtych dzialek chyba wygladaja tego z utesknieniem :wink:

 

co do Gorki to nie wiem bo przyznam sie ze nawet nie wiem gdzie jest ta ulica - byc moze to tez jest w tym planie ale tym akurat sie nie interesowalismy bo nas bardziej dotyczy to odrolnienie

 

najlepiej jak sprawdzisz to w gminie - do piatku mozna skladac ostateczne uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów

Na wiosnę rozpoczynam budowę w gminie Izabelin :D ale jeszcze wszystko jest ,,w proszku".

Czy moglibyście polecić jakiegoś architekta? Boję się wziąć pierwszego lepszego z ogłoszenia, więc może ktoś z Was korzystał z usług i prześle namiary? Będę wdzięczna.

SERDECZNIE POZDRAWIAM

justa

 

 

architekta w jakim sensie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Gorki to nie wiem bo przyznam sie ze nawet nie wiem gdzie jest ta ulica - byc moze to tez jest w tym planie ale tym akurat sie nie interesowalismy bo nas bardziej dotyczy to odrolnienie

Nie wiesz gdzie jest ulica Górki, bo dzisiaj prawie jej nie widać... ale jak zrobią z niej drogę 16 metrową to się już przed nikim nie ukryje :wink:

 

A na poważnie: jak stoisz przed gimnazjum w Koczargach, to w oddali po prawej stronie widzisz skrzyżowanie z ulicą Klonową, a w oddali po lewej - skrzyżowanie z ulicą Górki.

Ulica Górki to ta "żwirowa" droga biegnąca najpierw koło osiedla nowych domów, później koło stadniny koni i ostatecznie przecinająca ten mały lasek za stadniną (za laskiem łączy się z ulicą Klonową, tuż przed Wojcieszynem)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Gorki to nie wiem bo przyznam sie ze nawet nie wiem gdzie jest ta ulica - byc moze to tez jest w tym planie ale tym akurat sie nie interesowalismy bo nas bardziej dotyczy to odrolnienie

Nie wiesz gdzie jest ulica Górki, bo dzisiaj prawie jej nie widać... ale jak zrobią z niej drogę 16 metrową to się już przed nikim nie ukryje :wink:

 

A na poważnie: jak stoisz przed gimnazjum w Koczargach, to w oddali po prawej stronie widzisz skrzyżowanie z ulicą Klonową, a w oddali po lewej - skrzyżowanie z ulicą Górki.

Ulica Górki to ta "żwirowa" droga biegnąca najpierw koło osiedla nowych domów, później koło stadniny koni i ostatecznie przecinająca ten mały lasek za stadniną (za laskiem łączy się z ulicą Klonową, tuż przed Wojcieszynem)...

 

tak przypuszczalam ze to ta

i teraz to wydaje mi sie ze plan zagospodarowania dotyczy tez malego kawalka rowniez w tej okolicy

rzeczywiscie wczoraj oprocz wielkiej mapy ktora byla w centrum zainteresowania wiekszosci (naszym tez :wink: ) byla jakas mala mapa ale tylko rzucilam na nia okiem ale rzeczywiscie moglo to dotyczyc ulicy Gorki - nie przyjrzalam sie wiec nie wiem jakiej ma byc szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karorka napisal

justa napisał:

Witam sąsiadów

Na wiosnę rozpoczynam budowę w gminie Izabelin ale jeszcze wszystko jest ,,w proszku".

Czy moglibyście polecić jakiegoś architekta? Boję się wziąć pierwszego lepszego z ogłoszenia, więc może ktoś z Was korzystał z usług i prześle namiary? Będę wdzięczna.

SERDECZNIE POZDRAWIAM

justa

 

 

architekta w jakim sensie ?

 

Architekt potrzebny mi jest do adaptacji projektu -na pewno- a być może do projektu indywidualnego. Boję sie, że cena jednak mnie ,,zniechęci" do indywidualnego, ale gotowy tez trzeba zaadaptować, prawda? Więc potrzebuję kogoś, kto mi doradzi i ,,pozbiera do kupy" fragmenty domów, które mi się podobają, żeby powstał ten ,,MÓJ".

 

A kto Wam robił mapkę do celów projektowych? Czy to dlugo trwa i ile kosztuje? Czy zlecając zrobienie takiej mapki muszę coś wiedzieć i na coś zwrócić uwagę, czy hasło ,,mapka do celów projektowych" dla geodety wystarczy?

Będę wdzięczna za podpowiedzi, bo jak widzicie jestem początkująca.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt potrzebny mi jest do adaptacji projektu -na pewno- a być może do projektu indywidualnego. Boję sie, że cena jednak mnie ,,zniechęci" do indywidualnego, ale gotowy tez trzeba zaadaptować, prawda? Więc potrzebuję kogoś, kto mi doradzi i ,,pozbiera do kupy" fragmenty domów, które mi się podobają, żeby powstał ten ,,MÓJ".

 

A kto Wam robił mapkę do celów projektowych? Czy to dlugo trwa i ile kosztuje? Czy zlecając zrobienie takiej mapki muszę coś wiedzieć i na coś zwrócić uwagę, czy hasło ,,mapka do celów projektowych" dla geodety wystarczy?

Będę wdzięczna za podpowiedzi, bo jak widzicie jestem początkująca.

pozdrawiam

justa

 

jesli tylko do adaptacji to znajde namiar i przesle na priv

geodete tez jakiegos odszukam - on bedzie wiedzial co to mapka do celow projektowych

a na pomoc ze strony forumowiczow na pewno mozesz liczyc :)

 

zastanawia mnie jedna rzecz - w pierwszym poscie napisalas ze zaczynasz budowe na wiosne

ale jesli nie masz jeszcze projektu a tym bardziej jesli myslisz o indywidualnym to budowe chyba uda Ci sie zaczac na wiosne ale przyszlego roku

zeby zrobic porzadny indywidualny projekt a nie jakis udawany przerobiony z jakiegos gotowca to potrzeba troche czasu - mojej kolezance znajomy architekt powiedzial ze potrzebuje na to min. pol roku

ale nawet jesli wybierzesz szybko projekt gotowy to zalatwienie pozwolenia na budowe tez bedzie trwalo - niestety skonczyly sie dobre czasy pozwolen z gminy, w powiecie troche to trwa - no chyba ze masz jakies super znajomosci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...