Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

karorka (i nie tylko)- bardzo proszę o wszelkie namiary. Swoją drogą to nie pocieszyłaś mnie!!! Ja naprawdę chcę zacząć jak najszybciej. Widzę już, że muszę zrezygnować z indywidualnego. To, co mówisz o projekcie indywidualnym, też słyszałam, ale nie chciało mi się wierzyć. Czyli muszę szukać w gotowych! Boże, ale ja przecież szukam od kilku miesięcy! jak Wam udało się znaleźć projekt i później nie żałować?

pozdr

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa - panią od adaptacji projektu mogę polecić, ale jutro, bo telefon do niej mam gdzieś w domu - jak się jutro nie odezwę, to się przypomnij, bo ostatnio głowę mam zaprzątniętą czym innym.....

Swoją drogą, myślisz, że jak zrobisz projekt indywidualny, to za 5 lat będziesz ze wszystkiego zadowolona? Ja robiłem adaptację gotowca - i, póki co - jeszcze mi się wszystko w nim podoba (z wyjątkiem tynków na poddaszu :x - ale to inna bajka), ale to dla tego, że od razu pogodziłem się z faktem, że w tym gabarycie, nie mogę mieć wszystkiego ,co bym chciał.

Skup się raczej na wykończeniu wnętrz, ja wszystkiego nie przemyślałem i np nie porobiłem różnic poziomów w pomieszczeniach, gdzie będzie klepka i terakota, teraz wydam majątek na klej. Błędów wynikających z nie przemyślenia pewnych spraw zawczasu jest niestety więcej....

 

Poszukuję dobrego/niedrogiego fachowca od układania parkietów. Możecie kogoś polecić?

Ci co już się pokończyli :D - jakie macie drzwi wewnętrzne, drewniane, czy masówkę z płyty i "plastrem miodu" w środku? Zastanawiam się, czy przepłacać na sosnowe, czy pójść po najmniejszej linii oporu, a zaoszczędzona gotówkę przeznaczyć np. na parapety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw - serdeczne dzięki - czekam.

Wiem, że nie da się wszystkiego przewidzieć, ale chodzi mi o podst. rzeczy, jak to, zeby było dużo pom. gospodarczych, kuchnia od ulicy (ze spizarką nawet malenką) otwarta na salon, lazienki z oknami itd.

Juz okroiłam swoje marzenia, wiem, ze dach musi byc dwuspadowy, garaz na 1 samochod itd.

Mam jeszcze jedno pytanie - jakiej wielkości pom. gosp. macie? I czy to wystarcza?

pozdr

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa

Nie poddawaj się z tym projektem indywidualnym. Pół roku to stanowczo za długo. Myślę że poprostu projektant ma inną robotę i dlatego dał taki termin. Poza tym możesz śmiało zrezygnować z projektów branżowych tj. elektryki, wod.-kan. CO itp. No chyba że mają to być jakieś super nowoczesno-udziwnione instalacje. Ja mam indywidualny co prawda na podstawie gotowca ale jeden od drugiego różni się diametralnie. Gotowiec był wizją o co nam mniej więcej chodzi ale i tak wyszło coś innego :) . Rysowanie mojego domku ( bez branżówki ) zajęło dwa miesiące. Oczywiście były pewne niedociągnięcia ale do końca nie wiem czy to wykonawca nie radził sobie z pewnymi rzeczami czy zostały one źle narysowane :cry: Także nie poddawaj się. My w 2004 o tej porze zabraliśmy się za dokumentację a w Październiku już stał stan surowy z dachem "na gotowo" i ociepleniem i mieliśmy jeszcze poślizg 1 m-c przez dekarzy, których ewidentnie przerósł nasz dach i zwiali nam z budowy :)

 

KrzysiekSw

Ja mam na dole Sosnowe a na poddaszu tą masówkę z dykty. Znajomi nie widzą zbytniej różnicy, jedni nawet powiedzieli że te na poddaszu ładniejsze niż te na dole :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak OT do mamusiek i tatulków znacie może przedszkole prajwatne najpewniej gdzieś w babicach które przyjmuje maluchy od 18 miesiaca -2 latek?? Chciałabym posłać swoje na jakieś max 2 dni w tygodniu do przedszkola własnie żeby się troszke oswoiły z innymi dziecmi a nie tylko razem i razem.

 

Przeszkadzajka,

 

Moja corka jest troche starsza i chodzi do Krasnala.

Chyba jest mozliwosc zostawiania dzieci mlodszych (okolo 2 lat) - najlepiej sprawdz sama bo ja przez najblizszych kilka dni nie bede w Krasnalu wiec nie moge zapytac.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Przemek a do ktorej grupy chodzi twoja corka? moze do "zajaczkow"??

 

Pawel,

 

Corka chodzi do grupy "skrzatow". Chodzi to za duzo powiedziane - w IV kwartale byla w sumie 12 dni... Choroby :(

Rozumiem, ze Twoja corka jest w "zajaczkach" (?).

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justa

 

...........................................................

KrzysiekSw

Ja mam na dole Sosnowe a na poddaszu tą masówkę z dykty. Znajomi nie widzą zbytniej różnicy, jedni nawet powiedzieli że te na poddaszu ładniejsze niż te na dole :o

 

JM, a jakiego producenta ta dykta? Porta?

 

Przemek72, jak dożyję emerytury, a to jeszcze ponad 30 lat :D ...... To może z nudów wybiorę sie na otwarcie drugiej nitki metra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dykta z Classen'a

 

http://www.classen.pl/drzwi_oscieznice/images/malaga_calvados_4_4_s.jpg

 

 

Najpierw natargałem się tych sosnowych i jak przyjechała potem dostawa z tymi na poddasze to nie mogłem uwierzyć że takie lekkie. Sam wszystkie skrzydła zatargałem na poddasze bez wiekszego wysiłku. Po wstawieniu prezentują się naprawdę nieźle.

Te sosnowe mam taki sam wzór tylko ciemnobrązowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co już się pokończyli :D - jakie macie drzwi wewnętrzne, drewniane, czy masówkę z płyty i "plastrem miodu" w środku? Zastanawiam się, czy przepłacać na sosnowe, czy pójść po najmniejszej linii oporu, a zaoszczędzona gotówkę przeznaczyć np. na parapety?

 

Krzysiek

jak juz bedziesz mial oszczedzac na tych drzwiach to nie na parapety :wink: - w koncowym efekcie jest to jeden z mniej widocznych elementow

a juz drzwi to na pewno sa bardziej widoczne niz parapety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wam udało się znaleźć projekt i później nie żałować?

pozdr

justa

 

justa

wybory sa niestety zawsze trudne

i zawsze bedziesz narazona na cos co sie nazywa chyba dysonansem poznawczym czy jakos tak - jak juz wybierzesz to zaczynasz sie zastanawiac czy to byl dobry wybor i analizujesz inne mozliwosci

dotyczy to wielu zakupow oczywsicie najbardziej tych zwiazanych z duzym wydatkiem np. samochodu bo zakupu proszku do prania raczej potem nie roztrzasasz :wink:

 

jedyna rada - po dokonaniu wyboru uznac sprawe za zamknieta a w przypadku projektu domu to juz absolutnie nie ogladac wiecej innych projektow

trudno jest znalezc rozwiazania idelane ale okresl swoje potrzeby - najlepiej spisz - wyznacz elementy ktore absolutnie musisz miec i tego sie trzymaj - zreszta widzialam w kolejnym poscie ze to zrobilas wiec zycze szybkiego sfinalizowania projektu :)

 

co do pomieszczenia gospodarczego nasze ma ok 8 m i mysle ze nam to w zupelnosci wystarczy - bedzie tam oczywiscie piec, poza tym rekuperator (na scianie), pralka, zlew gospodarczy, plyta gazowa i jednostka centralna odkurzacza (na scianie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie te propozycje :o

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34885,3089289.html

 

Chyba byloby fajnie gdyby stacja Metra znalazla sie przy skrzyzowaniu Lazurowej i Gorczewskiej. Jakies 25 lat (jak z bicza strzelil...) i stacja bedzie! :lol:

Byłoby całkiem sympatycznie, ale druga linia metra ma chyba najpierw powstawać od centrum w stronę Pragi, a dopiero w drugim etapie w stronę Lazurowej...

Czyli te 25 lat pewnie niestety realne :x

Choć z drugiej strony w Madrycie w cišgu 5 lat wybudowali 56 km linii metra - więc widać, że jak się chce to się da 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie zgadzam sie z Karorka :) Nie ma co zaoszczedzac na drzwiach, bo one zawsze beda widoczne, duzo bardziej niz parapety.

U nas na gorze MDF Swedoor, bardzo fajne i cenowo OK.

Na dole mamy drzwi z olchy, ciemne, przeszklone podobaja nam sie i caly czas na nie zwracam uwage :)

 

Swedoor'a jeszcze nie oglądałem, trochę biedną stronę mają, ale widziałem, że wystawiają się w Obi, może zajadę w przyszłym tygodniu, to sobie zobaczę. Ozzie, a cenowo porównywalni np. z Portą?

 

 

A z innej beczki... Już dawno wiedziałem, że projektant parający się moimi sprawami związanymi z gazem to porażka. To, że przedwczoraj znów odwalili mi projekt w gazowni, przyznam, że podświadomie nawet tego sie spodziewałem (po swoim projektancie) - dzisiaj chyba się z nim rozstanę. Dziwi mnie natomiast - może za młody jestem i słabo komunę pamiętam, postawa monopolisty. Im, do jasnej cho.... w ogóle nie zależy na kliencie, oni nie chcą nowych klientów. Nie zrozumiem tego nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek to chyba rzeczywiscie czas zmienic projektanta

a ja nie podawalam Ci namiarow?

u nas z projektem to akurat nie bylo zadnych problemow -szybko zrobiony i szybko zatwierdzony

 

a co do gazowni to sie nawet nad tym nie zastanawiaj - szkoda nerwow

 

Dawałaś, tylko wiesz, uczciwy (głupi?) człowiek zawsze ma skrupuły, facet włożył jakąś pracę, trzeba dać mu szansę skończyć, zapłacić. Tym razem jego ostatnia szansa została zaprzepaszczona. Nie wiem czy w ogóle dać mu jakieś pieniądze, bo o pełnej kwocie nie może byc mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek to chyba rzeczywiscie czas zmienic projektanta

a ja nie podawalam Ci namiarow?

u nas z projektem to akurat nie bylo zadnych problemow -szybko zrobiony i szybko zatwierdzony

 

a co do gazowni to sie nawet nad tym nie zastanawiaj - szkoda nerwow

 

Dawałaś, tylko wiesz, uczciwy (głupi?) człowiek zawsze ma skrupuły, facet włożył jakąś pracę, trzeba dać mu szansę skończyć, zapłacić. Tym razem jego ostatnia szansa została zaprzepaszczona. Nie wiem czy w ogóle dać mu jakieś pieniądze, bo o pełnej kwocie nie może byc mowy

 

UPS, a myœlałem że w przyszłym tygodniu kopsniemy się do gazowni.

zaraz kolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie!! Wreszcie udało mi się odzyskać dawny login.

Po pierwsze: Joasia, gratuluję trzeciej pociechy, ja też właśnie oczekuję na trzecią sztukę.

Po drugie, Karorka, czy zdecydowałaś się już w sprawie tynku/listw APU?

Po trzecie, KrzysiekSw, co do drzwi wewnętrznych, to po obejrzeniu wielu, wzięliśmy z Pimexu z okolic Krakowa. Przesłałam im zdjęcia mailem drzwi konkurencji, wymiary i liczbę sztuk i wycenili mi je. Mamy wstawione i jesteśmy zadowoleni. Ceny jak kiepskawe drzwi ze stolicy a jednak fornir dębowy, w środku płyta stolarska a ościeżnica i opaski z litego dębu. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...