Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pawel_kwirynow

Gratuluję otrzymania pozwolenia.

Muszę się pochwalić, że ja też dostałam - 3 dni temu, co prawda bez uprawnomocnienia :( , ale zaczynam i tak najwcześniej w marcu - zależy od pogody, więc zdąży się uprawomocnić.

 

DMK

Rozmawiałam z Twoją ekipą, ale raczej pozostanę przy moim dotychczasowym faworycie.

 

peilin

Zapytam rodziców, kto u nas wywozi i Ci prześlę namiary, ale dopiero jutro, bo teraz już śpią.

 

 

Szukam elektryka, który by mi zorganizował to wszystko co jest potrzebne do zrobienia przyłącza prowizorycznego na plac budowy. Dacie jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KozAnka

ilektrik - posłałem na prv.

 

Pozwolenie na budowę ? Uprawomocnienia ? prądy, śmądy, przyłącza i inne pierdoły ? Ja dzięki najjaśniejszemu mam to wszystko za sobą !!! :) :) :) Czuję w związku z tym nieopisaną ulgę. Życzę wszystkim szybkiego i bezbolesnego przejścia przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...słuchajcie, słuchajcie a ja wlasnie odebralem dzisiaj pozwolenie, ktore od razu sie jeszcze uprawomocnilo (no moze nie odrazu tylko po moim uprzednim oswiadczeniu ze nie bede sie odwolywwal). Wlasnie siedzimy z moja ladniejsza polowa i opijamy ten "maly sukces".

Pozdrawiam

Pawel N

Gratulacje :D

A ja pojutrze mam zamiar zawiezc >stos< dokumentow do Starostwa.

Mam nadzieje, ze mi niczego nie brakuje. Ale przyznac musze, ze uzbieralo sie tego niemalo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszytskim za gratulacje:))) i zyczenia powodzenia :)))

Ku przestodze innym rozpoczynajacym - pamietajcie o warunkach zjazdu z drogi gminnej jesli takowa macie ( a moze to byc kawal nie ujezdzone drogi polnej) bo ja mialem prawie miesiac poslizgu, aha i tak na przyszlosc warto do uzrednikow dzwonic i to czesto bo inaczej nie zabiora sie do Waszych papierow:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozanka, Pawel-kwirynów, gratulacje i powodzenia 8)

 

Paweł, a jak wykonawca? Wybrałeś już któregoś?

 

Joasia.

A wiesz Joasiu...znalazlem w koncu czlowieka z Suwalszczyzny - pierwszy raz przyjezdza ekipa w te okolice i wzieli ode mnie cene zaporowa 24 tys za domek z wiezba - mysle ze przy takiej inwestycji to naprawde nieduzo. Wykonawca dobry - widzialem sporo jego domkow, miedzy innymi mojej siostruni:))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................

Ku przestodze innym rozpoczynajacym - pamietajcie o warunkach zjazdu z drogi gminnej jesli takowa macie ( a moze to byc kawal nie ujezdzone drogi polnej)

...................

 

:o :o :o Jakaś kolejna nowość?

Ja nic takiego nie miałem. Rozumiem, że to kolejne z ułatwień dla rozpoczynających budowę.

 

Namiary na tartak:

Osiński Piotr, Nieciecz k. Sokołowa Podlaskiego, tel. 0-507-293-505,

tel/fax 025 781-17-63

Jakis czas temu ktoś ode mnie chciał namiary, nie wiem czy nie Joasia albo peilin.

 

Byłem w paru punktach podpatrzeć wykonanie i ceny drzwi wewnętrznych.

Te drzwi z plastrem miodu w środku są jeszcze trochę tańsze, ale te z płytą wiórową w środku są porównywalne cenowo, a czasem i droższe od sosnowych :o

Ci co mają już drzwi wewnętrzne - jeszcze pytanko - ile płaciliście za wstawienie takowych? W jednym punkcie cenili mi się na 200PLN/szt - powariowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam intensywnie sensownego kierownika budowy :)

 

a co to jest sensowny kierownik budowy?

 

jesli chcesz takiego, ktory sie zajmuje budowa powaznie (czyli mniej wiecej co drugi dzien na pare godzin na budowie, zamawianie, etc) to moge Ci polecic mojego - zreszta namiar z tego watku od Moniś (jeszcze raz dzieki :) )

 

Nie masz za co dziekowac, wrecz przeciwnie niestety :( :( Moge Cie tylko przeprosic, ze polecilam kogos TAKIEGO. W ostatnich dniach wyszlo na jaw oszustwo pana kierownika, ktore kosztowalo nas 10 tys zlotych.

 

Chce Cie ostrzec, by nie powtorzyla sie sytuacja u Ciebie!!!!!!!!! Okazal sie wyjatkowym sku....... (przepraszam za slownictwo, ale nie zdajduje innych slow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................

Ku przestodze innym rozpoczynajacym - pamietajcie o warunkach zjazdu z drogi gminnej jesli takowa macie ( a moze to byc kawal nie ujezdzone drogi polnej)

...................

 

:o :o :o Jakaś kolejna nowość?

Ja nic takiego nie miałem. Rozumiem, że to kolejne z ułatwień dla rozpoczynających budowę.

Dokladnie - ja tez musialem uzyskac zgode na wykonanie zjazdu z drogi... W UG Stare Babice zajmuje sie tym m.in. pan Malecki.

Do uzyskania pozwolenia potrzebna jest praktycznie tylko kopia mapy zagospodarowania dzialki.

Acha - i oczywiscie nic za darmo :D Takie pozwolenie kosztuje bowiem 76 zl (w znaczkach skarbowych)...

 

A jak ktos ma dzialke na terenach zdrenowanych - to musi zaopatrzyc sie dodatkowo w pozwolenie wodnoprawne na likwidacje lub przebudowe drenow.

Bo w przeciwnym wypadku - grozi kolejny miesiac poslizgu... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby bylo smieszniej zanim zlozylem wniosek w starostwie - bylem w gmnie i pytalem sie czy przypadkiem nie beda chcieli ode mnie takiego dokumentu (bo gdzies sie pojawil watek na forum) - i oczywiscie w gminie powiedziali ze nie trzeba - czym sie to skonczylo? juz wiecie - prawie miesiac poslsizgu (pan Malecki zawalony robota i na warunki sie czeka nawet 3 tygodnie- warto dzwonic i sie dopominac o swoje:)))))

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby bylo smieszniej zanim zlozylem wniosek w starostwie - bylem w gmnie i pytalem sie czy przypadkiem nie beda chcieli ode mnie takiego dokumentu (bo gdzies sie pojawil watek na forum) - i oczywiscie w gminie powiedziali ze nie trzeba - czym sie to skonczylo? juz wiecie - prawie miesiac poslsizgu (pan Malecki zawalony robota i na warunki sie czeka nawet 3 tygodnie- warto dzwonic i sie dopominac o swoje:)))))

Pozdrawiam

Pawel N

 

A u mnie żeby było jeszcze śmieszniej, to dzwoniłam do starostwa, czy tego potrzebują do pozwolenia i jakaś kobitka mi powiedziała, że to zależy od gminy i mam zapytać w gminie. W gminie powiedzieli, że to zależy od starostwa, więc dałam sobie spokój. (Po co płacić 76zł?). A jak złożyłam wniosek, to się okazało, że jednak potrzeba. I musiałam donieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...