Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

.............Jak Wam sie zyje w takie mrozy? Ja juz chce wiosny, a tu w przyszlym tygodniu sie ponad 20stopniowe szykuja :evil:

 

No cóż... :D gałka od ogrzewania w mojej fiacinie na maxa w prawo.

Moje dzieci przynajmniej zadowolone, bo mogą poszaleć na sankach - górka przy Leśnej w Koczargach oblegana prawie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Mam prosbe do wszystkich, ktorzy w ostatnim czasie legalizowali swoje zamieszkanie w nowo wybudowanych domkach. Az boje sie zabrac za wszystkie sprawy papierkowe - urzedy, elektryk, kominiarz itd. Niestety chyba trzeba. :x

 

Czy kto moze podac wszystkie czynnosci jakie nalezy wykonac, miejsce gdzie to mozna zrobic i w jakiej kolejnosci nalezy to zalatwiac? Ponadto, gdzie potrzebne jest jakies wsparcie, gdzie cos mozna sobie ulatwic itd.

Nie wiem czy juz ktos kiedys to zrobil ale mysle, ze byloby to potrzebne wszystkim konczacym swoje budowy.

 

Kazda informacja na forum albo na priv'a bedzie bardzo mile widziana.

 

Z gory dziekuje,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę Babicką po kilku miesiącach nie obecności... mało się tu udzielałem ale mam nadzieje odrobić zaległości.

Właśnie odebrałem pozwolenie na budowę i wiosną zaczynam (w planach oczywiście:-)).

 

Obecnie szukam:

1- Kierownika budowy (naprawdę nadzorującego)

2- Ekipy wykonawczej budynku

3- Ekipy wykonawczej ogrodzenia

4- Elektryka z uprawnieniami projektowymi do przyłącza i układami w elektrowni w Pruszkowie (współwłaściciele drogi robią schody).

5- Gazownika z uprawnieniami (jeszcze nie wiem co wymyśli gazownia).

6- Sił, środków, cierpliwości i zmiłowania bożego :-).

 

Jeśli w którymś punkcie (poza 6) możecie mi pomóc to będę wdzięczny.

Mogę się odwdzięczyć czymś ważnym np: kimś kto naprawdę szybko załatwi sprawy urzędowe :-).

 

Podzielę się moimi dotychczasowymi doświadczeniami:

Projekt indywidualny z reguły jest przeróbką jakiegoś istniejącego (choćby nie znanego nam) i dlatego pół roku na narysowanie to gruba przesada. Większość architektów używa specjalistycznych programów które odwalają czarną robotę za nich (wymiarowanie itp).

Ja naciskając swojego architekta dostałem po 2 miesiącach (mocno marudziłem w koncepcjach) i uważam to za optymalny termin.

 

Kolejna kwasja to jeśli usłyszycie o jakimś dokumencie potrzebnym do pozwolenia to go załatwiajcie bo na 99% ktoś go zażąda.

W Ożarowie potrzeba:

1- Mapa do celów projektowych (600-1000 zł)

2- Wypis i wyrys z planu zagospodarowania (110 zł)

3- Projekt w 4 egz. (indywidualnie od 5000 zł)

4- Warunki przyłącza z elektrowni (120 zł)

5- Warunki przyłącza z gazowni (bez opłat - dziwne)

6- Warunki/Oświadczenie z Eko-Babic w sprawie kanalizacji i wodociągu (50 zł)

7- Projekt szamba (jeśli nie ma kanalizacji) (indywidualnie od 200 zł)

8- Zezwolenia na zjazd z drogi (jeśli gminna) lub służebności w akcie notarialnym jeśli prywatna (76 lub 300 zł).

9- Wyłączenie z produkcji rolnej działki (lub jej części pod zabudowę) (ok 50 zł).

10- Jeśli w pobliżu jest jakieś wojsko (nigdy nie wiadomo czy jest) to papier że łącze energetyczne im nie przeszkadza :-) (słyszałem że 100 zł).

11- Jeśli działka jest w obrębie stanowisk archeologicznych to papier że przeprowadzono badania :-) (słyszałem że od 500 do 15000 zł).

12- Adaptacja projektu (jeśli nie w cenie) wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę (500-1200 zł).

13- Jakieś papiery w sprawie melioracji ... (jeśli działka jest na terenach meliorowanych). Na szczęście nie mam pojęcia ile to kosztuje.

 

Wiem że większość z Was to ma za sobą ale uznałem ze może się przydać komuś z naszych okolic kto się przymierza do tych spraw. Nazewnictwo dokumentów też jest w "wolnym tłumaczeniu" ale ma to tylko zobrazować ogrom sprawy :-)

 

Pozdrawiam i pamiętajcie o moich potrzebach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt indywidualny z reguły jest przeróbką jakiegoś istniejącego (choćby nie znanego nam)

 

To po co zamawiać projekt indywidualny :roll: ?

jj

 

Po to by nie przerabiać gotowca co często nie jest tańsze od indywidualnego.

 

Poza tym pisałem że indywidualny jest często przeróbką bo architekt ma wiele wcześniejszych rozwiązań i z nich korzysta, więc nie potrzeba mu kilku miesięcy na projekt. Takie terminy podają architekci którzy łapią wiele srok za ogon a później się nie wyrabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak do tej pory kominek grzeje cały dom i jest 18 - 20 stopni.

Fakt, że dogrzewam łazienkę i sypialnie teściowej.

Pozdro

J

 

..i zaczyna padać śnieg..

 

18 stopni w domu ?. :o

Podnieś temperaturę bo Ci tesciowa się zakonserwuje i będzie żyła 150 lat (to masakra jest) :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak do tej pory kominek grzeje cały dom i jest 18 - 20 stopni.

Fakt, że dogrzewam łazienkę i sypialnie teściowej.

Pozdro

J

 

..i zaczyna padać śnieg..

 

18 stopni w domu ?. :o

Podnieś temperaturę bo Ci tesciowa się zakonserwuje i będzie żyła 150 lat (to masakra jest) :-).

A....ciepełko lubimy :D

My mamy ustawione w nocy 18 a w dzień 19 stopni. Były pomysły na podniesienie temperatury w dzień do 20, ale za gorąco było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak do tej pory kominek grzeje cały dom i jest 18 - 20 stopni.

Fakt, że dogrzewam łazienkę i sypialnie teściowej.

Pozdro

J

 

..i zaczyna padać śnieg..

 

18 stopni w domu ?. :o

Podnieś temperaturę bo Ci tesciowa się zakonserwuje i będzie żyła 150 lat (to masakra jest) :-).

A....ciepełko lubimy :D

My mamy ustawione w nocy 18 a w dzień 19 stopni. Były pomysły na podniesienie temperatury w dzień do 20, ale za gorąco było

 

Miałem kiedyś mieszkanie w którym zimą temperatura wynosiła 19-20 stopni bez ogrzewania (jesli za oknem nie spadało ponizej -5). Dla mnie było rewelacyjnie.

Teraz moja kobieta zmusza mnie do życia w temperatuez 24-25. To jest straszne ... :x

Jak postawię domek to nareszcie będę mógł ustawić sobie własną temperaturę w swoim pokoiku :-) a dla nie zbuduję zapiecek

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex checie zacząc i skończyc w tym roku?? Tzn w tym roku wprowadzka??

 

Do listy papierów smiało dodaj te cholerne dreny jeśli działka na terenie drenarskim i potem jak dreny sa to warunki ich usunięcia . U nas są wrrrrrrrrrrr

 

aaaaaaaaaaa i jeszcze co powinno byc napisane w warunkach zjazdu z drogi gminnej?? Bo Panie taki papier chca ale same nie wiedza co ma zawierać.

A co do temperatury u nas w nowym bloku bez ogrzewania całkiem jest 20-22 stopnie ale ja tez raczej ciepłolubna teśc ma 20-21 i umieram z zimna. Chyba na ogzrewanie wydamy fortune:( 18 stopni matko syberia!!!! siedzicie w walonkach i nausznikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaa i jeszcze co powinno byc napisane w warunkach zjazdu z drogi gminnej?? Bo Panie taki papier chca ale same nie wiedza co ma zawierać ?

zacznij np od pisemka do Wojta Gminy Stare Babice:

WNIOSEK (PODANIE)

dotyczy okreslenia warunków zjazdu z drogi gminnej

 

Uprzejmie prosze o okreslenie warunkow zajzdu z drogi gminnej (ul...) do nieruchomości gruntowej połozonej w..... (nr ew ......)

Osiwadczam iz posiadam prawo do...(jestem wlascicielem ....). Okreslenie warunków ...jest wymagane (np w celu uzykania pozowlenia i blelele). Zjazd zdrogi planuje wykonac np pzrzy pomocy kostki brukowej itp.

 

Zalaczniki: Kserokopia mapy do celow projektowych z sugerownaym oznaczeniem zjazdu z drogi gminnej ( w sumie nieistotne ale wyamagaja - i najlepje mazanc czerwona kreska jakas 3-4 metrowa brame - ale to naprwade nie wazne)

Przed zlozeniem trzeb apisemko okleic zznaczkami skarbowymi za 76 zl i na wszelki wypadek kupic zanczek za 50 groszy ( bo jest przeciez zalcznik) pani w gminie nie wiedziala czy mapa jest zalcznikiem czy tez nie wiec wolalem wydac 50 groszy na zapas - byc moze po dwoch lub trzech tygodniach by sie okazalo ze nie moga rzpoatrzyc mego podania z powodu nie uiszczenia oplaty sakrbowej za zalcznik i dalej bym czekal 2 tygodnie.

 

 

W odpowiedzi za dwa tygodnie dostaniesz decyzje ze wojt wyraza zgode pod warunkiem ze sama to sfinasujesz, zrobisz to z rzonymi zasadmi itd itd... i zeby smieszniej trzeba wystapic o pozowlenie na budowe zjazdu w starostwie - w sumie zadnych konkretow dotyczacych szerokosci, wysokosci itp:)))))

I tak to mniej wiecej wyglada

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex checie zacząc i skończyc w tym roku?? Tzn w tym roku wprowadzka??

Tak nieśmiało bym chciał :-) ale jak nie wyjdzie to tez będzie OK. Na szczęscie mam gdzie mieszkać :-).

 

Do listy papierów smiało dodaj te cholerne dreny jeśli działka na terenie drenarskim i potem jak dreny sa to warunki ich usunięcia . U nas są wrrrrrrrrrrr

 

Dodałem ale nie bardzo wiedząc co to jest napisałem mocno lakonicznie :-)

W sprawie warunków zjazdu z drogi gminnej to troszkę naciagnąłem starostwo. Kupując działke miałem wspisaną służebność bo część drogi (od mojej działki) była prywatna. W międzyczasie gmina odkupiła ten kwałek i teraz droga jest gminna, ale ja o tym starostwa nie informowałem tylko załączyłem akt notarialny z zapisaną służebnością i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to ciekawe bo my mamy miec wjazd od naszej prywatnej drogi która juz jest zrobiona bo sasiad mieszka od 3 lat , utwardzona i wogóle git. Papier o współwłasności im nie wystarczył:(

 

 

A co do tych terenów drenarskich to musielismy miec z grodziska papier czy mamy jakieś urzadzenia drenarskie na działce niestety mamy jeden sączek albo na szczęscie bo mozna mieć jeszcze jakieś urządzenia które wymagaja przebudowy. Po otrzymaniu takiej informacji musimy wystapic do..........gminy???(nie wiem gdzie nie pamietam niestety bo mój m to złatwiał ) o warunki wyjecia te świństwa z działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to ciekawe bo my mamy miec wjazd od naszej prywatnej drogi która juz jest zrobiona bo sasiad mieszka od 3 lat , utwardzona i wogóle git. Papier o współwłasności im nie wystarczył:(

 

Jak widać łaska urzędnika różnymi drogami chadza :p

 

Jeśli droga rzeczywiście jest prywatna to żadne zezwolenia z Gminy nie są potrzebne (bo i jakim prawem). Jedyne co trzeba przedstawić to prawo do jej użytkowania w postaci notarialnej służebności na swoją rzecz od właścicieli (na przejście i przejazd).

 

Oczywiście interpretacja każdego urzędasa może być inna najlepszym przykładem jest słynne zaświadczenie z Eko-Babic (oczywiście płatne) o braku kanalizacji lub wodociągu w ulicy.

To jest dla mnie szczytem wariactwa, bo kanalizacja to rzeczywiście łatwe do ukrycia urządzenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to ciekawe bo my mamy miec wjazd od naszej prywatnej drogi która juz jest zrobiona bo sasiad mieszka od 3 lat , utwardzona i wogóle git. Papier o współwłasności im nie wystarczył:(

Nie zupełnie. raczej uzupełniłem papiery o kopie aktu notarialnego i zaznaczyłem miejsce, gdzie jest wpis, ze to czesciowo nasze jest.

 

Po otrzymaniu takiej informacji musimy wystapic do..........gminy???(nie wiem gdzie nie pamietam niestety bo mój m to złatwiał ) o warunki wyjecia te świństwa z działki.

nie warunki i nie do gminy, do starostwa o pozwolenie na usuniecie tej rurki. moge ja usunąć sam, ale pozwolenie mieć musze. kolejny miesiąc (oficjalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest super, dziś w nocy było -20, czekam na więcej, wreszcie mogę wypróbować wszystkie atuty dbałości o ciepło w domu w zimie, tzn. 15cm styro+nieco większej mocy kociołek+kominek z DGP :D . Wreszcie mnie doceniono w domu ( a co lubię być chwalony a jakoś moi domownicy o tym zapominają :wink: ) i z tąd mój świetny humor :D . Na dworze siarczysty mróz aż skrzypi i dech zapiera a u mnie w domku piec skręcony na minimum, w kominku napalone aż huczy, domowniki w krótkich rękawkach i cienkich bluzeczkach aż nie chce się do pracy wychodzić. Dobrze że jutro weekend. Człowiek posiedzi z browarkiem w ręku przy kominku i popatrzy przez okna na zamarźnięty świat 8)

Ech... to życie jest jednak piękne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...