Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie jest to "ostrówek".

Co, majster Ci odradził :wink: ? U mnie fedrował - jednego dnia zbierał humus, a drugiego kopał pod ławy. Miało być 10 godz. razem, a wyszło po 7-8 każdego dnia. Żalił się potem że to taki trudny teren, a jego koparka słabiutka (tak jakby przedtem tego nie wiedział). I jeszcze 150PLN ode mnie wytargował :evil: (no dopiero zaczynałem budowę, to jeszcze miękki byłem :cry:). W sumie nic osobistego, ale raczej bym nie polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DYLEMATY MLODEGO ??? BUDOWNICZEGO:

- jakie sciany zenwetrzne ? w projekcie mam Ytong 36.5 400 ale bez ocieplenia jakos tak ...dziwnie - zastanawiam sie nad zwyklym BK + styropian ...

- moze mi ktos polecic murarzy dekarzy - fachowcow na stan surowy otwarty + wiezba dachowa + dach ...

- - prad ?? woda ?? na czas budowy ...co mam zrobic ? pic z sasiadami dopoki sie nie zgodza "pozyczyc" ... czy zalatwiac przylacza tymczasowe ?

 

my wlasnie zaczynamy budowac z ytonga 36,5 400, po wielu namyslach i konsultacjach tak sie zdecydowalismy i sadzimy ze to wystarczy, w razie czego zawsze mozemy dom ocieplic, ale na pewno nie styropianem, tylko welna

ale tak jak ManieQ napisal kazdy znajduje wlasna droge

 

co do ekipy to u nas wlasnie zaczynaja i jesli za 3 miesiace bedziemy zadowoleni to na pewno ich polecimy - mozesz wpadac do nas na budowe i przekonac sie jak sie sprawuja

 

prad na razie pozyczamy bo przylacze zaczynaja robic w przyszlym tygodniu, studnie wywiercilismy ale docelowo wode bedziemy prowadzic z wodociagu

prad i tak musisz doprowadzic wiec jesli masz czas do budowy to chyba lepiej od razu starac sie o przylacze

 

pozdrawiam :)

 

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To innego pomysłu nie mam. Jedno jest pewne: nie bierze już 150. Stargowaliśmy na 80.

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy: ja pisałem o "ostrówku", a te 150 to dodatkowo miało być za 'trudne warunki pracy'. Tego Iwańskiego wogóle nie przypominam sobie.

Tak też sobie pomyślałem, po jakimś czasie. :oops: Nie zdążyłem postu wycofać. To pewnie skutki budowy, że człowiek myśli inaczej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablicę właśnie w sobotę malowałem sam :D - kawałek sklejki, wykombinowałem trochę żółtej farby, no a dziś bdzie parę napisów grubym markerem i ofoliowanie, słowem zero nakładów własnych, pół godz. roboty.

Karorka, słyszałem od Pana w Jankach, że w sprawie okien się zgłosiliście, no i super, parę oczek rabatu drogą nie chodzi :wink: - ja byłem i zapłaciłem za wszystko (blacha, rynny, okna)

mbz - w takim układzie i ja już się podniecam tą drogą 8) - oczywiście masz Magda rację, to droga wojewódzka :oops:

Mam nadzieję być na spotkaniu z żoną i dwójką dzieci - oj Maniuś, chyba trzeba się będzie do ciebie dodzwonić (w sprawie grilla) - moja działka raczej odpada - bo cała zabałaganiona drzewem, suporkiem itd itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ty to chyba na bezzsenność cierpisz 8). O takich porach nocy (bo 5:30 to jeczsze noc) listy pisać? W zeszłym roku w trakcie prac budowlanych doszedłem do wniosku, że w tygodniu brakuje mi półtora dnia: jednej środy i połowy soboty. Ale biorąc pod uwagę, że Ty jesteś osobiście dużo bardziej zaangażowany w prace, to zgaduję że u Ciebie dochodzi dodatkowo jedna niedziela w miesiącu i co drugi czwartek :lol: .

 

Co do grilla: generalnie nie będę się opierał, jeśli tylko wszyscy przygotują się na brak jakichkolwiek wygód z wyjątkiem prądu i dachu nad głową. Tyle że na razie coś mało chętnych widzę. No śmiało, my nie gryziemy :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

my wlasnie zaczynamy budowac z ytonga 36,5 400, po wielu namyslach i konsultacjach tak sie zdecydowalismy i sadzimy ze to wystarczy, w razie czego zawsze mozemy dom ocieplic, ale na pewno nie styropianem, tylko welna

ale tak jak ManieQ napisal kazdy znajduje wlasna droge

 

co do ekipy to u nas wlasnie zaczynaja i jesli za 3 miesiace bedziemy zadowoleni to na pewno ich polecimy - mozesz wpadac do nas na budowe i przekonac sie jak sie sprawuja

 

prad na razie pozyczamy bo przylacze zaczynaja robic w przyszlym tygodniu, studnie wywiercilismy ale docelowo wode bedziemy prowadzic z wodociagu

prad i tak musisz doprowadzic wiec jesli masz czas do budowy to chyba lepiej od razu starac sie o przylacze

 

pozdrawiam :)

 

karorka

 

zycze Ci..zebys za 3 miesiace mogla ich z usmiechem polecic ..;-)

planuje (wariant optymistyczny realny) zaczac w lipcu ..

jaki masz domek ?

brygada "pod klucz" czy tylko mury ?

jaki masz dach

analizowalas ceny ytonga i innych BK ?

dlaczego zdecydowalas sie na Ytong ?

jezus maria ! dlaczego nie styropian ??? wydaje mi sie , ze nieprzemakalnosc styropianu to zaleta w stosunku do chlonacego wode BK. Poza tym ...jak ocieplili bloki na Yelonkach welna ...to teraz mchem porosly i wyglada to niefajnie.

Teraz jestem juz skolowany jak sanacyjny chlop.

POzdroofki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sie tez piszemy na spotkanie w niedziele. Dwie skromne osobki plus pies (jesli mozna).

Poprosimy o adres "pod Swierka", bo to pierwszy raz

:-)

 

I jestem po rannej sprzeczce z panem od dzwigu! Umowiona cena za rozladunek palet z materialem, a on mowi, ze pracowal 4 godziny (oczywiscie podczas niegocjacji cena byla za rozladunek, nie ilosc godzin) (od 7.00 do 10.05, ale przyjechal o 6.50 wiec liczy 4 godziny) i drozej bo dojazd do dzialki i chce natychmiast kase! Wiec zamiast umowionych 300PLN, to 400PLN bedzie prosze Pani!!!

Roboczy poniedzialek zaczal sie super!

 

Mimo wszystko pozdrawiam wszystkich radosnym Ahoj!

Milego tygodnia.

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich porach nocy (bo 5:30 to jeczsze noc) listy pisać? W zeszłym roku w trakcie prac budowlanych doszedłem do wniosku, że w tygodniu brakuje mi półtora dnia: jednej środy i połowy soboty.

Manieq - przestaw zegarek, post pisany o 6.30. 8)

Mi brakuje min. 3 dni w tygodniu - oczywiście wolnych :D

 

Żartowałem z tą imprezą u Ciebie - może być Pod Świerkiem - resztą jestem otwarty na każde miejsce. Co do frekwencji, to patrząc na liczbę zarejestrowanych forumowiczów - powinna być tendencja wzrostowa.

 

Pod Świerkiem - dojazd drogą obok cmentarza z Rynku w Babicach i prosto jakiś kilometr - knajpa po prawej stronie zaraz za sklepem spożywczym

 

Pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem po rannej sprzeczce z panem od dzwigu! Umowiona cena za rozladunek palet z materialem, a on mowi, ze pracowal 4 godziny (oczywiscie podczas niegocjacji cena byla za rozladunek, nie ilosc godzin) (od 7.00 do 10.05, ale przyjechal o 6.50 wiec liczy 4 godziny) i drozej bo dojazd do dzialki i chce natychmiast kase! Wiec zamiast umowionych 300PLN, to 400PLN bedzie prosze Pani!!!

Mogę tylko współczuć. Ale na przyszłość pamiętaj o dwóch pytaniach podczas negocjacji:

* "Może obejży pan dojazd do działki, czy nie będzie dodaktowych trudności?" - jeśli umawiasz się telefoniczne

* "Czy uzgodniona cena jest ostateczna?"

A potem to sory gregory :evil: , ale trzeba było wcześniej przewidywać problemy.

ASERTYWNOŚĆ!!!

---------------

P.S. Może Tobie się uda, ja czasem dawałem się złamać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablicę właśnie w sobotę malowałem sam :D - kawałek sklejki, wykombinowałem trochę żółtej farby, no a dziś bdzie parę napisów grubym markerem i ofoliowanie, słowem zero nakładów własnych, pół godz. roboty.

 

szczesciarz

ja niestety zainwestowalam w tablice i wyobrazcie sobie ze takie cos kosztuje az 32 zl, pan sprzedawca powiedzial mi ze istnieja jakies specjalne wymagania (wielkosc, szerokosc rubryk i nie wiem co jeszcze) co do tablic okreslone w rozporzadzeniu ministra Pola (ten to jest pomyslowy facet) ale moze to tylko jakis pic

 

Yoric

ekipa na razie sprawuje sie OK, jak na moje laickie oko calkiem szybko im idzie, jutro zaczynaja lac fundamenty

wzielismy ich do postawienia murow i zrobienia dachu lacznie z kryciem dachowka, bo tyle sobie zaplanowalismy na ten rok, ale nasz wykonawca ma tez ekipy do dalszych robot bo bylismy w domu ktory robili pod klucz.

nasz dom ma 235 m i prosty dach bo taki byl warunek mojego meza,

co do cen to analizowal to moj maz, jak wroci jutro to napisze cos wiecej,

co do ocieplania to mamy znajomego ktory spedzil troche czasu na budowach za granica i powiedzial ze nikt tam nie uzywa styropianu a poza tym naczytalismy sie troche o szczelnych jak puszki domach i o tym ze styropian nie przepuszcza wilgoci i ze w takich domach po jakims czasie pojawia sie grzyb i jakos odechcialo nam sie ocieplania, tzn jest na to sposob trzeba zrobic dobra wentylacje, a podobno grawitacyjna nie wystarcza,

mimo ze nie ocieplamy to i tak zdecydowalismy sie na wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepla

mam nadzieje ze nie spowodowalam wiekszego skolowania

najlepiej przyjedz na spotkanie to wysluchasz innych i moze cos Ci sie rozjasni

 

pzdrawiam wiosennie :lol:

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan sprzedawca powiedzial mi ze istnieja jakies specjalne wymagania (wielkosc, szerokosc rubryk i nie wiem co jeszcze) co do tablic okreslone w rozporzadzeniu ministra Pola (ten to jest pomyslowy facet) ale moze to tylko jakis pic

 

 

Kurde, to już mi chyba z powodu wielkości napisów nie wstrzymają budowy :roll:

Mam już troszę chwilowo dość i tylko czekam, żeby wylali ten strop i poszli sobie na 2 tygodnie.

Słuchajcie - paranoja. Zapłaciłem za blachę Plannji, a handlowiec dzwonił później i mówił, że ma problem z zamówieniem mojego koloru - jakoś załatwił, ale sytuacja na dzisiaj już jest taka - chcesz blachę z niższym vatem, bierz, to co dają, bo wybór coraz mniejszy :o :-? :evil:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...