Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Paweł dzięki za namiary. Ale czy Chotomów to nie za daleko? Będzie mu się chciało przyjechać, jak nagle się okaże, że mi coś ekipa piep... chrzani? Może lepszy byłby jakiś miejscowy? Oczywiście zadzwonię, ale może jeszcze ktoś mi kogoś poleci?

 

A jeśli chodzi o najlepszą dachówkę ceramiczną, to jest to Creaton. Chyba tutaj o tym czytałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie, ale tu ludzisków naprzybywało - teraz jakby chciał imprezę piwną powtórzyć, to nie pod Świerkiem, ale w którejś z sal weselnych :D

Karorka - z namiarów w końcu nie skorzystaliśmy, Agniecha ściągnęła jakiegoś kominiarza z Pruszkowa za 150 - powiedział, że nie pamięta kiedy ostatnio był w domku gdzie nie zaplanowano kominka - chyba dostawię :D Wczoraj był parkieciarz, popatrzył, podrzucił kilka pomysłów, miał lepsze zdanie ode mnie co do jakości wylewki - jak nie podrzucisz mi lepszych (tańszych) namiarów, to chyba się na niego wykosztuję - widać i słychać, że zna się na pracy którą wykonuje, w branży budowlanej to niestety coraz większa rzadkość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wielu nowobudujących, to może się przydadzą namiary na okoliczne punkty sprzedaży :) :

 

- skład budowlany w Lesznie "U Piotra":

725-84-47; Piotr : 602-507-648; żona Piotra : 608-022-649.

- Izabelin - Skład: 722-63-34; 722-62-06

- Norma (ul. Pohulanka w Babicach) - negocjacje najlepiej z p. Moniką :D : 722-97-99

- HMB - PSB ul. Warszawska : 722-02-48

- Mani (ci są aż gdzieś zza Kampinosu, ale bez problemu za darmo dowożą) : 604-405-506

- drewno (m.zd. najlepsze w okolicy): Zielonki : 79-61-085

- Mara (dawny Sanbud) - głównie art. sanitarne, ale nie tylko - np. też styropian (współpracują z taką nową fabryką spod Kampinosu i mają dość niskie ceny), a np. do płyy g-k mają chyba jedyni w Wawie takie amerykańskie systemy mocowań i taśmy na łączenia coby nie pękało: 752-94-73

- Ocieplenia: Jurko Al. Jerozolimskie: 668-45-20; jak się chce jakąś wełnę lub styro na cito - to tam najszybciej

- Pianka poliuretanowa w płytach (ma wsp. ciepła prawie o połowę lepszy niż styropian - więc się jej daje połowę mniej na grubość; u nas np. daliśmy ją na ocieplenie tarasu, bo nie było miejsca na styropian; można też ją dawać na podłogi czy na ściany -uwaga: jest b. twarda, ale i b. krucha - więc podłoże musi być b. równe) : Chemabud, Michałowice, ul. Kościuszki 8, tel. 723-84-30

- nietypowe specjalistyczne niedrogie polskie wkręty, kołki, kotwy itp.: Wkręt-Met, Duchnice k. W-wy, ul. Ożarowska 40/42, tel. 721-76-55, 721-76-56.

 

To chyba wszystko. Pozdrawiam. Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Excalibur,

mam nadzieję, że to nie ja się "mądrzę" na Forum? :-? (Choć właściwie ja to raczej koleżanka a nie kolega :D )

W każdym razie przejrzałam wszystkie swoje wiadomości na privie - i nie mam nic od Ciebie. Staram się odpowiadać na listy - choć przez długi czas nie miałam dostępu do komputera (szpital :( ). Jeśli jednak wysyłałeś coś do mnie, to wyślij to ponownie.

Zdrówka.

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasia - jeśli chodzi o Normę, to bym podyskutował :D - pani Monika jest O.K., ale pani Ewa jest jeszcze fajniejsza (do negocjacji też) :wink: .

Poza tym, nie wiem jak "U Piotra" - ale generalnie Norma w tej okolicy najtańsza. Niektóre artykuły w dobrych cenach też w Nowych Koczargach (Karopol bodajże - 2 lata temu tuby tańsze o połowę niż u konkurencji) oraz u Grabskiej (róg Sienkiewicza i tej drogi do Izabelina)

Aha i drogawy, ale dobrej jakości towar w Borzęcinie - w lewo za przystankiem - tam też opłacało się coś kupić - napewno brałem ten lepszy Cekol do kartongipsów.

Jeżeli chodzi o art. sanitarne to Sanbud wydaje mi się drogi - mam wprawdzie trochę rabatu w Zielonkach (bo sklep prowadzi mój stary kumpel) - ale tam i bez rabatu wszystko tańsze.

Generalnie jednak dawanie namiarów na hurtownie po roku, dwóch - nie wiem czy ma sens. Jak zaczynałem budowę, brałem prawie wszystko w Składzie w Izabelinie, bo byli najtańsi, po roku byli już najdrożsi - ich plus to szybki transport, tu najbardziej kuleje Norma - trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem.

 

Excalibur 8) uff...... sprawdziłem, czy nie przyszło cos na priva, to chyba nie na mnie się pogniewałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jednak dawanie namiarów na hurtownie po roku, dwóch - nie wiem czy ma sens.

Oczywiście, że ma sens, bo można sobie sprawdzić ceny we wszystkich hurtowniach. Chodzi o to, żeby wiedzieć, gdzie te hurtownie są i gdzie szukać.

 

Jak zaczynałem budowę, brałem prawie wszystko w Składzie w Izabelinie, bo byli najtańsi, po roku byli już najdrożsi - ich plus to szybki transport, tu najbardziej kuleje Norma - trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem.

Teraz wcale skład w Izabelinie nie jest najdroższy. Właśnie tu znaleźliśmy najtańsze maxy - 1,72 brutto, przy cenie w Normie - 1,83 brutto, a już rekord to Borzęcin 2,28.

Pozostałe towary - różnie. Nie ma tak, że gdzieś wszystko jest najtańsze.

A do listy hurtowni mogę jeszcze dodać Tombudeex na ul. Warszawskiej 257. Tam na razie mają najtańsze bloczki betonowe i wapno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani poszukuje ekipy to wykręcenia studni (ale nie mnie :-)).

Macie może jakieś namiary ? Czy ktoś z Was juz kopał u siebie studnię ?

 

No i kierownik budowy by się przydał .... :(

 

I jeszcze jedno ... stary temat ale ciekawy ... czy ktoś z Was zbudował sobie ogrzewania na bazie pompy cieplnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tak właśnie robiliśmy, jak pisze KozAnka: każdy zakup (no, nie każdy - każdy większy) najpierw sondowaliśmy telefonicznie we wszystkich tych miejscach, a potem kupowaliśmy tam, gdzie było najtaniej. Myślę, że nie ma sensu trzymać się jednej hurtowni - rabaty dostaje się i tak :D . Oczywiście trzeba od razu podawać ile chcemy kupić i pytać jaki rabat dostaniemy dla takiej ilości.

Pzdr. Joasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejny raz musze się pochwalić brniemy do przodu z gazem :wink: już mamy złożone papiery w Starostwie :D :D grzecznie czekamy na pozwolenie na budowe instalacji gazowej.W marcu będziemy mieli gaz.Jeśli ktoś z was potrzebuje namiar na super ekipe z gazowni która załatwia od wniosku poprzez warunki , projekt i daje super fachowca z szybkimi terminami na instalacje to chętnie dam namiar.

Jak wszystko pójdzie dobrze (a musi) to ok 15 marca będziemy szczęśliwymi mieszkańcami Zielonek :D :D :D

 

Mam też namiar na hurtownie sanitarno-instalacyjną gdzie mają bardzo tanie i dobre kwasowe rury do komina(czy jak się to tam zwie)itp osprzęty kanalizacyjne ,wentylacyjne.

 

Jak jeszcze znajde jakieś ciekawe i tanie sklepy/hurtownie czy fachowca dam znać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...