Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Honzka, Kozanka, pjj, excalibur,

 

Szambo

 

Tez musze szambo kupic - co myslicie o jednoczesnym zakupie kilku sztuk - zawsze to lepsza pozycja negocjacyjna a w przypadku transportu to nawet negocjowac nie trzeba, tylko dzielic koszty na kilka osob.

TERMIN - dowolny, jednak nie pozniej niz Maj 2006.

 

(Y)

 

Dla mnie opcja do przyjęcia. Choć w tym terminie to będzie pewnie stało na boczku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Honzka, Kozanka, pjj, excalibur,

 

Szambo

 

Tez musze szambo kupic - co myslicie o jednoczesnym zakupie kilku sztuk - zawsze to lepsza pozycja negocjacyjna a w przypadku transportu to nawet negocjowac nie trzeba, tylko dzielic koszty na kilka osob.

TERMIN - dowolny, jednak nie pozniej niz Maj 2006.

 

(Y)

 

Jak najbardziej jestem za wspólnym kupowaniem szamba, ale w maju to dla mnie jeszcze za wcześnie, ponieważ planuję szambo w mniejscu, gdzie jeszcze w maju będą jeździły gruchy i stały pompy itd. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka, Kozanka, pjj, excalibur,

 

Szambo

 

Tez musze szambo kupic - co myslicie o jednoczesnym zakupie kilku sztuk - zawsze to lepsza pozycja negocjacyjna a w przypadku transportu to nawet negocjowac nie trzeba, tylko dzielic koszty na kilka osob.

TERMIN - dowolny, jednak nie pozniej niz Maj 2006.

 

(Y)

 

Dla mnie opcja do przyjęcia. Choć w tym terminie to będzie pewnie stało na boczku :-)

 

Excalibur ale szambo to najlepiej jest od razu zakopac

zreszta ci co je przywoza powinni je ustawic w dole, uszczelnic pokrywe, domurowac wyjscia do wylazu lub wylazow, kominki no i nie wiem co jeszcze ale u nas zajelo to pewnie ze 3 godz - wyprowadzalismy jeszcze rury ktore beda konczyc sie w ogrodzeniu tzw szybkozlaczkami zeby mozna bylo wybierac nawet jak nas nie ma, no i od razu hydraulik polaczyl z domem - to mozna zrobic pozniej ale tak to masz kopanie za jednym zamachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy krajanie ziomy :-). Czy możecie sie pochwalić ile płaciliście kierownikowu budowy i co sie miesciło w jego usłudze ?.

 

Mam propozycję od jednej pani 2,5 tys. za kilka wizyt na budowie.

Może ktos poda jakies namiary na sprawdzonego kierownika ?

 

 

Kilka wizyt na budowie to tak zwany Kierownik-figurant. Jeśli masz super doświadczoną i sprawdzoną ekipę i dużo czasu własnego lub też kogoś z rodziny kto będzie kiblował na budowie, można zaryzykować.

Mój kierownik brał ode mnie ciut więcej za jakieś 2 miesiące pracy. Czyli w ostatecznym rozliczeniu wyszło to kilkakrotnie więcej niż to co piszesz. Bywał na budowie średnio 2-3 razy w tyg (w zależności od stopnia zaawansowania prac). Jak już parę razy pisałam, kierownik jest moim wujkiem polecam, ale wiem, że mało kto chce płacić tyle za kierownikowanie. Chociaż powiem szczerze że 2,5 tys za całość, to bardzo mało. Zazwyczaj stawki zaczynały się od 3 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka, Kozanka, pjj, excalibur,

 

Szambo

 

Tez musze szambo kupic - co myslicie o jednoczesnym zakupie kilku sztuk - zawsze to lepsza pozycja negocjacyjna a w przypadku transportu to nawet negocjowac nie trzeba, tylko dzielic koszty na kilka osob.

TERMIN - dowolny, jednak nie pozniej niz Maj 2006.

 

(Y)

 

Dla mnie opcja do przyjęcia. Choć w tym terminie to będzie pewnie stało na boczku :-)

 

Excalibur ale szambo to najlepiej jest od razu zakopac

zreszta ci co je przywoza powinni je ustawic w dole, uszczelnic pokrywe, domurowac wyjscia do wylazu lub wylazow, kominki no i nie wiem co jeszcze ale u nas zajelo to pewnie ze 3 godz - wyprowadzalismy jeszcze rury ktore beda konczyc sie w ogrodzeniu tzw szybkozlaczkami zeby mozna bylo wybierac nawet jak nas nie ma, no i od razu hydraulik polaczyl z domem - to mozna zrobic pozniej ale tak to masz kopanie za jednym zamachem

 

W takim razie musiałbym je wkopac od razu. Zaprojektowane mam szambo w miejscu w którym raczej nie będzie przeszkadzać. Zreszta działka jest nie ogrodzona i dostęp ma d dwuch stron (od frontu i z boku).

 

Teraz to musze nad tym pomyśleć. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka, Kozanka, pjj, excalibur,

 

Szambo

 

Tez musze szambo kupic - co myslicie o jednoczesnym zakupie kilku sztuk - zawsze to lepsza pozycja negocjacyjna a w przypadku transportu to nawet negocjowac nie trzeba, tylko dzielic koszty na kilka osob.

TERMIN - dowolny, jednak nie pozniej niz Maj 2006.

 

(Y)

 

ja jestem jak najbardziej za, tylko nie wiem kiedy, bo w maju to może być problem z wjazdem na działkę, może być za mokro, niewiadomo, ale wcześniej jak ten śnieg zniknie i zanim to wszystko rozmarznie, ale czy wtedy wkopią szambo? ziemia nie będzie za twarda? nie wiem. ogólnie jestem za tylko trzeba uzgodnić termin, a Ty nie możesz troszkę później? nie wiesz czy to szambo ma atest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak większość jest za, w właściwei prawie wszyscy, to chyba się jakoś dogadamy? :wink:

 

Nurtuje mnie jedna sprawa w temacie szamba. Przecież wszyscy mamy pozwolenia na budowę szamba w określonych wymiarach.

 

Czy myślicie o zakupie różnych zbiorników (w/g indywidualnych projektów) czy jednakowy wymiar dla każdego ?

 

Jeśli jednakowe dla wszystkich chętnych , to jak będzie się to miało do pozwolenia ?. Jeśli natomiast indywidualne wymiary to czy sprzedający wykonuje je na zamówienie czy ma "gotowce" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak większość jest za, w właściwei prawie wszyscy, to chyba się jakoś dogadamy? :wink:

 

Nurtuje mnie jedna sprawa w temacie szamba. Przecież wszyscy mamy pozwolenia na budowę szamba w określonych wymiarach.

 

Czy myślicie o zakupie różnych zbiorników (w/g indywidualnych projektów) czy jednakowy wymiar dla każdego ?

 

Jeśli jednakowe dla wszystkich chętnych , to jak będzie się to miało do pozwolenia ?. Jeśli natomiast indywidualne wymiary to czy sprzedający wykonuje je na zamówienie czy ma "gotowce" ?

 

nie wiem, ja mam w projekci budowlanym szambo 15 m3, ale ma być kanalizacja więc takiego nie będę robić, bo po co, zrobię 6 m3 może 10 m3, zobaczę

 

dzwoniłam do Pana od szamba, cena 6 m3 - 1000 zł + 300 transport, 10 m3 - 1600 zł jednokomorowe, 1800 zł dwu, transport 400 zł, nie pytałam na razie jakby to wyglądało przy kilku sztukach, w okresie marzec kwiecień termin realizacji 2-3 dniowy

 

szambo jest żelbetonowe i ma atest szczelności

 

Yoric,

 

czy Ty nadal jestes zainteresowany? nie odzywasz się, najlepszxy termin to przełom marca/kwietnia, co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie szambo 10m3 jednokomorowe i takie bym chciał zbudować.

 

A innej beczki to ciekaw jestem waszej opinii na temat kosztów budowy.

 

Mój domek ma 170m2 P. użytkowej i 205 P. netto + 28m2 garaż.

Moj wykonawca z którym uzgodniłem robociznę zaproponował mi opcjonalnie wykonawstwo z jego materiałami w cenie 120 tys. za stan surowy z więźbą dachową.

 

Co sądzicie o takiej propozycji ? Czy dużo można zaoszczędzić kupując samemu materiały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie szambo 10m3 jednokomorowe i takie bym chciał zbudować.

 

A innej beczki to ciekaw jestem waszej opinii na temat kosztów budowy.

 

Mój domek ma 170m2 P. użytkowej i 205 P. netto + 28m2 garaż.

Moj wykonawca z którym uzgodniłem robociznę zaproponował mi opcjonalnie wykonawstwo z jego materiałami w cenie 120 tys. za stan surowy z więźbą dachową.

 

Co sądzicie o takiej propozycji ? Czy dużo można zaoszczędzić kupując samemu materiały ?

 

120 tys za robotę + materiał, czy sam materiał? Z czego chcesz budować?

W Normie (i pewnie wszędzie zresztą) siedzi chłopak i może Ci policzyć - zresztą te dziewczyny co sprzedają pewnie też. Jak bieżesz towar na całą budowę, to dostajesz duże zniżki. Jeśli budujesz z betonu komórkowego, moge poszukac namiarów na hurtownie w Błoniu - BK mieli w takich cenach, ze miejscowe hurtownie przebijali o 40 - 50 groszy na sztuce.

Aha i spytaj wykonawcę, jakiej f-my cegła, czy BK, bo oszczędność może iść w parze z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka,

a nie zastanawialas sie nad oczysczalnia trzykomorowa? My tez mielismy w zeszlym roku dylemat: szambo czy oczyszczalnia... Wybralismy oczyszczalnie, na poczatku to wiekszy wydatek niz szambo, ale w sumie lepiej sie oplaca oczyszczalnie. Teraz mieszkamy pol roku, zero problemow, nasi tesciowie co miesiac musza wybierac szambo i to koszt okolo 150 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Chciałbym dołączyć do tego sympatycznego grona.

Będę budować w Kwirynowie, ul gen. Maczka.

Wybrałem projekt Gemini (pacownia Charkiewicz). Tyle wstępu.

Jestem na etapie załatwiania dokumentów do pozwolenia na budowę. Na razie mam wypis i wyrys z planu zagospodarowania z Gminy. Mapę zamówiełem u geodety (600zł- dużo to czy mało?).

Podania o warunki techniczne przyłączenia mediów mogę chyba złożyć dopiero jak będę miał mapę.

Proszę o Wasze cenne rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie szambo 10m3 jednokomorowe i takie bym chciał zbudować.

 

A innej beczki to ciekaw jestem waszej opinii na temat kosztów budowy.

 

Mój domek ma 170m2 P. użytkowej i 205 P. netto + 28m2 garaż.

Moj wykonawca z którym uzgodniłem robociznę zaproponował mi opcjonalnie wykonawstwo z jego materiałami w cenie 120 tys. za stan surowy z więźbą dachową.

 

Co sądzicie o takiej propozycji ? Czy dużo można zaoszczędzić kupując samemu materiały ?

 

120 tys za robotę + materiał, czy sam materiał? Z czego chcesz budować?

W Normie (i pewnie wszędzie zresztą) siedzi chłopak i może Ci policzyć - zresztą te dziewczyny co sprzedają pewnie też. Jak bieżesz towar na całą budowę, to dostajesz duże zniżki. Jeśli budujesz z betonu komórkowego, moge poszukac namiarów na hurtownie w Błoniu - BK mieli w takich cenach, ze miejscowe hurtownie przebijali o 40 - 50 groszy na sztuce.

Aha i spytaj wykonawcę, jakiej f-my cegła, czy BK, bo oszczędność może iść w parze z jakością.

 

Podana cena to materiał + robocizna. Budowac chce z pustaków typu Max lub U-220. Własciwie BK też rozpatrywałem ale skłaniam się do dwóch pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście bramy garażowe?

Jakie macie i czy polecilibyście to co macie?

Chodzi mi głównie o łatwość otwierania ręcznego (żeby kobitce nie było za ciężko).Może bym przyoszczędził narazie na napędzie.

 

Excalibur - ponadto - robią dach? Deskują - a jeśli tak, trzeba doliczyć dechy.

Ciężko mi czy komuś policzyć. U siebie robiłem tak, że przed zamówieniem, liczyłem ile m2 ścian cienkim BK (cegłą), ile m2 ścian nośnych. Z metrów policz sobie ile cegły - znasz gabaryt cegły - przy BK wychodziło 7 bloczków na m2.

Styropian po obwodzie ścian zewn. jeśli ściana 3-w.

Deski na dach - przy prostym dachu dolicz 10%, przy skomplikowanym to nie wiem. Papa - z metrów + 20% zapasu

Cement, wiązałka, gwoździe itd. - postaram się pamiętać, sprawdzę Ci na czwartek, ile mi wyszło (w razie czego się przypomnij).

Od biedy możesz wziąć projekt - tam masz pewnie materiałochłonność (chociaż u mnie ten rozdział był do bani - sam wszystko liczyłem). W hurtowni z pocałowaniem ręki Ci to obliczą i wycenią w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

 

Pozdrawiam z linii frontu - odbylam dzis ciezkie spotkanie na budowie :roll: Obecni byli, oprocz inwestorki, hydraulik, kominkarz, gosc od wylewek oraz spec od podlog drewnianych 8) Zgromadzenie tych wszystkich fachmanow w jednym miejscu, choc trudne logistycznie, uwolnilo mnie od 1 000 000 roznych "glupich" pytan ze strony wyzej wymieniowych fachowcow :p Od poniedzialku znowu ruszaja roboty pelna para :lol: Z nowosci - mam juz wlasny docelowy prad, teoretycznie mam wode i kanalizacje, w praktyce mam pewne problemy z papierami... Zamontowali mi wstepnie kominek, wiec grzac moge 8) Problem mam na razie tylko z gazem... ale to temat rzeka...

 

Mam pytanie, gdzie kupujecie drewno kominkowe? Suche oczywiscie..

Jakie i za ile? Wynotowalam sobie po drodze jakies nr telefonow - ale nie chce wyjsc na "jelenia", wzglednie dac sie zrobic w "losia" i dlatego pytam :oops:

 

Generalnie postanowilismy zamieszkac do konca maja - godzac sie niejako na mieszkanie w niedokonca wykonczonym domku, ale sila wyzsza :roll: Na poczatku czerwca powiekszy sie nam rodzina - bedziemy miec druga corke :lol:

 

pzdr

 

Marsjanka - Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hurtowni z pocałowaniem ręki Ci to obliczą i wycenią w ciągu kilku dni.

 

Na to bym nie liczyła. Mi nigdzie nie chcieli policzyć, ani w Składzie, ani w Normie ani w innych hurtowniach. Jedynie mogą dać cennik. A jak pierwszy raz byłam w Normie, to chyba 5 minut czekałam aż ktoś mi odpowie na moje "dzień dobry" - jedna pani wpatrzona w komputer, jedna gadała przez telefon, a ostatnia zajęta innym klientem. W końcu wyszła jeszcze jedna - jeszcze z pełną buzią, bo właśnie kończyła drugie śniadanie i mnie "obsłużyła". I to jest poważne traktowanie klienta. :o :(

 

No to liczę sama. Z resztą lepiej samemu sprawdzić. Jak dostałam wycenę dachu, to dwie skrajne oferty - w jednej 2296 dachówek a w innej 2688. Różnica 392 dachówek to jest około 30 metrów kwadratowych dachu, przy dachu dwuspadowym nieco ponad 200 metrów.

 

Może wiecie ile wychodzi cementu na m2 ściany z maxów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gminie Stare Babice a dokładnie w Kwirynowie. :D Budowe chcielibysmy rozpocząć wiosną 2007 do tego czasu chcielibysmy pozałatwiać wszystkie dokumenty, pozwolenia itp. Jestem kompletnym laikiem i nie mam pojęcia :( od czego wszystko zacząć . Pewnie jest tego mnustwo ale może jakieś rady, propozycje, gdzie poczytac i co??? Bedę wdzięczna za wszystkie informacje.

 

Pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...