Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja to bym nie brała robocizny z materiałem, bo wtedy wpakują Ci najgorsze i najtańsze barachło - wiadomo, każda złotówka zaoszczędzona na Twoim domu wpada bezpośrednio ekipie do kieszeni. Trzeba przyznać że załatwianie materiałów samemu jest trochę upierdliwe, ale da się żyć, a przynajmniej wiesz co kupujesz - producent, gatunek, atest, itp. Niektórych rzeczy nie ma w zwykłych okolicznych hurtowniach, a już sobie wyobrażam jak Twój pan Majster ugania się po Warszawce za jakimś nietypowym złączem ciesielskim czy inną śrubą - poprostu zrobi z tego co pod ręką.. Jeszcze tak sobie myślę, że z materiałem na ściany, nawet byle jakim da się żyć, ale to z czego potrafią postawić więźbę, woła o pomstę do nieba. Jaki interes ma taka ekipa, żeby kupić dla Ciebie lepszy i droższy materiał? Dla nich to wręcz ANTYinteres. Już nie mówiąc o takiej sprawie jak logistyka - bardzo często braknie jednej palety czegoś, i budowa stoi bo materiał w składzie był, ale właśnie ktoś inny kupił, a kolejna dostawa za 2 tyg. Co wtedy?

Ja stanowczo odradzam, lepiej zajmować się tym samemu.

Co do negocjacji cen, to ja zrobiłam tak - spisałam listę podstawowych materiałów, bez podania ilości i rozesłałam faksem po okolicznych sklepach. Potem parę telefonów molestujących i dostałam oferty "specjalne". Następnie wybrałam dwie najlepsze i druga tura rozmów wyglądała tak: Wie Pan, a tamci to za stal żebrowaną chcą tylko tyle, a Pan napisał tyle... I w ten sposób dostałam jeszcze niższe ceny.

Taka współpraca z wybranym dostawcą była o tyle fajna, (ja kupowałam przede wszystkim w Normie) że mogłam się poślizgnąć z płatnością, wszystko było dawane na krechę, jak coś zostało, to brali spowrotem, jak czegoś nie mieli to sprowadzili itd.

Wiadomo, że majster czasem musi wyskoczyć po gwoździe czy inne drobiazgi, ale grube sprawy materiałowe powinien załatwiać inwestor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Honzka,

a nie zastanawialas sie nad oczysczalnia trzykomorowa? My tez mielismy w zeszlym roku dylemat: szambo czy oczyszczalnia... Wybralismy oczyszczalnie, na poczatku to wiekszy wydatek niz szambo, ale w sumie lepiej sie oplaca oczyszczalnie. Teraz mieszkamy pol roku, zero problemow, nasi tesciowie co miesiac musza wybierac szambo i to koszt okolo 150 zl.

 

 

zastanawiałm się, ale podobno (tata mi we wszystkim radzi) u nas jest zbyt mokro na oczyszczalnię, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie? poza tym mam wizję kanalizacji, w ciągu kilku lat powinna być, więc nie chcę dużo inwestować w tej chwili

 

a jaki jest w ogóle koszt oczyszczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście bramy garażowe?

Jakie macie i czy polecilibyście to co macie?

Chodzi mi głównie o łatwość otwierania ręcznego (żeby kobitce nie było za ciężko).Może bym przyoszczędził narazie na napędzie.

 

ja mam segmentową Wiśniowskiego, kupowałam w Łomiankach na Kolejowej, dostałam wtedy dobrą ceną, jestem jak na razie zadowolona, nie mam jeszcze napędu, a bez napędu otwiera się bardzo ciężko

 

jak chcesz żeby kobitce nie było za ciężko to nmie oszczędzaj na napędzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście bramy garażowe?

Jakie macie i czy polecilibyście to co macie?

Chodzi mi głównie o łatwość otwierania ręcznego (żeby kobitce nie było za ciężko).Może bym przyoszczędził narazie na napędzie.

 

ja mam segmentową Wiśniowskiego, kupowałam w Łomiankach na Kolejowej, dostałam wtedy dobrą ceną, jestem jak na razie zadowolona, nie mam jeszcze napędu, a bez napędu otwiera się bardzo ciężko

 

jak chcesz żeby kobitce nie było za ciężko to nmie oszczędzaj na napędzie :wink:

:D No właśnie chwilowo wolałbym zaoszczędzić - toż to 1,5 pary drzwi :D

Znalazłem taką ofertę - brama Interflex wymiar 2500x2260 z montażem - 2700 brutto, ewentualnie dodatkowo napęd Marantec (zrealizowany na łańcuchu) z automatyką i dwoma pilotami 1200 brutto - razem 3900 brutto. Nie znalazłem tylko żadnego użytkownika takiej bramy, może to źle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście bramy garażowe?

Jakie macie i czy polecilibyście to co macie?

Chodzi mi głównie o łatwość otwierania ręcznego (żeby kobitce nie było za ciężko).Może bym przyoszczędził narazie na napędzie.

Ja mam Novoferm, choć akurat z napędem (sprzedaż wiązana zwykle wychodzi taniej, niż pojedynczo). Dłuższy czas miała wyłączony napęd, bo nie chciałem dawać majstrom pilotów - to końca świata bym ich nie doskrobał z betonu. :wink: Pilotów, nie majstrów. :lol:

Chodzi nieźle, kobieta może sobie poradzi. Do obejrzenia u mnie. Biuro mają we Włochach przy Chrobrego, stronkę tu: http://www.novoferm.pl

Ten Interflex wychodzi chyba taniej, ale jak ponegocjować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o łatwość otwierania ręcznego (żeby kobitce nie było za ciężko).Może bym przyoszczędził narazie na napędzie.

 

My mamy Wiśniowskiego, pilot metodą starych dziadków zostawiony był w plastikowej torebce majstrom i przeżył w dobrym stanie. Miałam pewne opory żeby zostawiać tak "delikatne" urządzenie, ale w Wiśniowskim uprzedzili nas od razu że otwieranie ręczne może być stosowane tylko sporadycznie a nie na codzień... a nowa sztuka pilota nie jest tak droga jak reperacja bramy (oczywiście otwieranie ręczne jako użytkowanie niewłaściwe powoduje uszkodzenia nie podlegające gwarancji)

Krzysiek, Ty się dobrze zastanów czy chcesz wysłuchiwać od żony że sobie buty, fryzurę, paznokcie czy co innego zniszczyła wysiadając z samochodu żeby ręcznie otworzyć bramę gdy pogoda nie sprzyja... te dwie pary drzwi chyba są tego niewarte. Nam teraz brakuje 4 par drzwi, a te które są, nie mają klamek - jest jedna wyciągana dyżurna, i da się żyć. za to ile razy podjeżdżam do domu i brama wjazdowa i garażowa otwiera się sama, dziękuje Bogu że się uparłam montować te wygody od razu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw

 

Kupować tylko i wyłącznie razem z napędem. Bez napędu taka brama traci sens. Ja ma Wiśniowskiego i da się to otwierać ręcznie nawet całkiem lekko, trzeba tylko w trakcie montażu ustawić odpowiednio sprężyny aby w górę ciągnęły a przy opuszczaniu brama nie walnęła z hukiem o podłogę ( tak mi to tłumaczono podczas montażu ale ja wziąłem i tak z siłownikiem ), ale tak jak mówiłem wcześniej bez siłownika rzecz całkiem bezużyteczna, taka kolejna przeszkoda w drodze do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy!

Razem z mężem jesteśmy właścicielami działki w gminie Stare Babice i na wiosnę zamierzamy zacząć budować nasz wymarzony domek. W tym momencie jesteśmy na etapie załatwiania kredytu i robienia kosztorysu dla banku - w związku z tym szukam wszelkiego rodzaju sprawdzonych ekip. Szczególnie zależy mi na jakimś naprawdę dobrym elektryku, hydrauliku i ekipie od fundamentów. Jeżeli macie też namiary na szambo, okna i drzwi i chcielibyście się podzielić to będę naprawdę bardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone ekipy murarskie mają juz zajęty cały najbliższy sezon budowlany, możecie mieć kłopot, bo w tej branży bukuje się dobrych ludzi z minimum półrocznym wyprzedzeniem... co do fachmanów od mediów to pewnie coś traficie, ostatnio nawet ktoś w grupie podawał namiary. Ja swoich raczej nie polecam.. co do okien to najpierw zdecydujcie czy drweniane czy plastiki - na "wymianie doświadczeń" jest dłuuuugi wątek który warto przeczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ekipę murarską to potrzebna mi jest tylko do fundamentów ponieważ będziemy budować dom z bala i wierzę, że uda mi się znaleść jaką solidną. Mam namiary na Pana Piotra Wadeckiego - nawet już do niego dzwoniła i generalnie powiedział, że mógł by mi wykonać fundamenty. Opinie o nim na forum czytałam różne, ale zamierzam się z nim spotkać i zobaczę co mi podpowie moja intuicja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może oprócz intuicji na rozmowę weź kierownika budowy. Fundamenty to ważna sprawa, szczególnie na naszym gminnym babickim gruncie z wysoką wodą gruntową trzeba szczególnie zadbać o izolację... U mnie w Lipkowie na wiosne wogóle nie dawało się kopać fundamentów, na szczęście po badaniu gruntów wiedzieliśmy o tym wcześniej i stan zero zrobiliśmy w październiku, patrząc na ilość śniegu tej zimy, może być ciężko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, Ty się dobrze zastanów czy chcesz wysłuchiwać od żony że sobie buty, fryzurę, paznokcie czy co innego zniszczyła wysiadając z samochodu żeby ręcznie otworzyć bramę gdy pogoda nie sprzyja... te dwie pary drzwi chyba są tego niewarte. Nam teraz brakuje 4 par drzwi, a te które są, nie mają klamek - jest jedna wyciągana dyżurna, i da się żyć. za to ile razy podjeżdżam do domu i brama wjazdowa i garażowa otwiera się sama, dziękuje Bogu że się uparłam montować te wygody od razu..

 

:D Ale to właśnie żoncia na mnie krzyczy, że mi się w d... poprzewracało, wydatków tyle, a mi się napędu do bramy zachciało....

 

Za Wiśniowskim przemawia rodzima konstrukcja i pewnie łatwość zdobycia części zamiennych/serwisu, ale te terminy 4-6 tygodni :o

No to jeszcze jedno pytanko - zwracaliście uwagi, jakiego producenta napęd macie montowany?

jprzedworski - napewno masz Novoferm, ale reszta? Najczęściej montują Nice, ale ponoć to najgorszy badziew. Słyszałem, że Marantec robi dobre/trwałe napędy - raptem stówkę droższy. No i przeniesienie - na pasku, czy na łańcuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie szambo 10m3 jednokomorowe i takie bym chciał zbudować.

 

A innej beczki to ciekaw jestem waszej opinii na temat kosztów budowy.

 

Mój domek ma 170m2 P. użytkowej i 205 P. netto + 28m2 garaż.

Moj wykonawca z którym uzgodniłem robociznę zaproponował mi opcjonalnie wykonawstwo z jego materiałami w cenie 120 tys. za stan surowy z więźbą dachową.

 

Co sądzicie o takiej propozycji ? Czy dużo można zaoszczędzić kupując samemu materiały ?

 

Słyszałem, że cegła znowu spadła z ceny - kolega ma coś tam domurowywać, ceny ponoć, jak przed 2-3 laty. Więźbę możesz ściągnąć z dalszych rejonów (ja dawałęm namiary na Sokołów, ale kilka osób też podawało telefony do tartaków w tym wątku) - napewno parę stówek zostanie w kieszeni. Próbowałem oszacować ile wydałem na stan surowy, ale wracam ostatnio do domu prawie w nocy, a tak mam pomieszane w spisie wydatków - robiłem kilka rzeczy naraz... Niemniej patrząc zgrubnie - pewnie sporo kasy zaoszczędzisz, kupując materiał sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie szambo 10m3 jednokomorowe i takie bym chciał zbudować.

 

A innej beczki to ciekaw jestem waszej opinii na temat kosztów budowy.

 

Mój domek ma 170m2 P. użytkowej i 205 P. netto + 28m2 garaż.

Moj wykonawca z którym uzgodniłem robociznę zaproponował mi opcjonalnie wykonawstwo z jego materiałami w cenie 120 tys. za stan surowy z więźbą dachową.

 

Co sądzicie o takiej propozycji ? Czy dużo można zaoszczędzić kupując samemu materiały ?

 

Słyszałem, że cegła znowu spadła z ceny - kolega ma coś tam domurowywać, ceny ponoć, jak przed 2-3 laty. Więźbę możesz ściągnąć z dalszych rejonów (ja dawałęm namiary na Sokołów, ale kilka osób też podawało telefony do tartaków w tym wątku) - napewno parę stówek zostanie w kieszeni. Próbowałem oszacować ile wydałem na stan surowy, ale wracam ostatnio do domu prawie w nocy, a tak mam pomieszane w spisie wydatków - robiłem kilka rzeczy naraz... Niemniej patrząc zgrubnie - pewnie sporo kasy zaoszczędzisz, kupując materiał sam.

 

Zapewne pozostanę przy wersji z moimi materiałami ... wszyscy twierdzą że taniej i pewniej (jakość materiałów w/g własnej chęci).

 

 

Myślę że stan surowy z więźbą wyjdzie mi taniej niz proponuje wykonawca (zresztą to logiczne bo On tez musi zarobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Ale to właśnie żoncia na mnie krzyczy, że mi się w d... poprzewracało, wydatków tyle, a mi się napędu do bramy zachciało....

 

Ale chyba nie ożeniłeś się wczoraj, więc łatwo przewidzieć że po doświadczeniu pierwszego złamanego paznokcia będzie: a nie mówiłam żeby wiąć z napędem, toś się uparł że nie starczy na drzwi wewnętrzne!!!!

 

Jako kobieta dam Ci radę: nie ryzykuj! :lol:

 

Co do terminów oczekiwania: w Kimar Pro Arcie w Babicach (skąd inąd oryginalne mają podejście do klienta, ale da się wytrzymać) czekałam 3 albo 4 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy,

 

wreszcie okoliczności pozwalają, by zakasać rekawy i rozpocząć budowę dlatego zwracamy się z pytaniem do Was:

 

Czy możecie polecić jakąś całkiem sensowna ekipe budowlaną?

 

wdzięczni za odpowiedź,

pozdrawiamy

 

kasiamarcin

kopa lat

witamy witamy

widze ze udalo sie wam wreszcie zakrecic z wasza dzialka:)))) gratuluje

a ekip niestety poleconych nie mam - moge podac pare kontaktow, wsod ktorych szukalem - ale ci fachowcy nie spelnili moich oczekiwan finansowych:(

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...