Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potrzebuję jakichś namiarów na okna i drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Może możecie coś polecić rozsądnego cenowo i jakościowo - podpowiedzieć jak kupować itp. Dzięki.

 

 

Ja okna brałem w Mazowieckiej Fabryce Okien i Drzwi

http://www.mfoid.pl

Biuro w Pruszkowie

 

Czy jestem zadowolony? - będę za 10 lat jak dalej będą działać bez zarzutu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit

swiete slowa :D

my w piatek kupilismy narty biegowe i dzis zrobilismy sobie wycieczke po koczargowskich polach z tym ze z drugiej strony Akacjowej

bylo cudnie - snieg super, pola dziewicze :wink: zadnych sladow po butach itp tak jak w wydeptanej puszczy, pogoda cudna po prostu ideal :D

BIEGÓWKI !!!!! tez o tym myslalem. W tym roku moze nie zdaze zrealizowac, ale w przyszłym ????? . To co organizujemy jakiś bieg ??? ;-)

 

ja bardzo chetnie, jeszcze troche pocwicze :D - jutro jedziemy w gory - ja co prawda glownie zjezdzac ale biegowki tez zabieram

zaczynaja mi sie podobac takie sniezne zimy :D - miejmy nadzieje ze w przyszlym roku tez taka bedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.amencel.photosite.com

Witam wszystkich!!!

 

Obserwuje was juz jakiś czas, ale dopiero wczoraj zlozyłam dokumenty w starostwie. No to dołaczam do grona budujacych w starych babicach. Mój dom stanie przy gen maczka ale juz w janowie. Budowa miala ruszyc wiosna ale... połozyła mnie sprawa prywatnej drogi i wszystko sie opóźniło. Moze wczesne lato bedzie poczatkiem...zobaczymy. na razie szukam wiosny

pozdrawiam

agam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.amencel.photosite.com

Witam wszystkich!!!

 

Obserwuje was juz jakiś czas, ale dopiero wczoraj zlozyłam dokumenty w starostwie. No to dołaczam do grona budujacych w starych babicach. Mój dom stanie przy gen maczka ale juz w janowie. Budowa miala ruszyc wiosna ale... połozyła mnie sprawa prywatnej drogi i wszystko sie opóźniło. Moze wczesne lato bedzie poczatkiem...zobaczymy. na razie szukam wiosny

pozdrawiam

agam

http://amencel.photosite.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mencel

Ladny dom planujecie wybudowac. My z zona trochę zalujemy ze nie zdecydowalismy sie na taka nowoczesna bryle ale podczas podejmowania decyzji na temat projektu doszlismy do wniosku ze tak nowoczesna bryla budynku ( a zarazem prosta ) daje pozadany efekt jedynie wtedy kiedy jest w 100% wykonczona zgodnie z projektem a niestety wiedzielismy ze na to nie będzie nas stac :( ale gratulujemy wyboru.

A jak to jest w naszej gminie z plaskimi dachami bo cos mi sie wydaje ze S.A. pewne ograniczenia w tej materii ?

 

 

Przepraszam za brak polskich znakow ale to drugi post pisany z naszego domu i z nowego urzadzenia którego dopiero sie ucze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dom ma spad dachu taki jak w warunkach 20st, zresztą nowe warunki są juz u wojewody i jak pojawią sie w dzienniku ustaw zmieniam dach na płaski. Rozmawiałam juz o tym w starostwie i się zgodzili.

Wiem ,że wykończenie domu jest wykańczające ale.... Trzeba sie z tym zmierzyć.

Zrobiliśmy wycenę całego domu i teraz musimy się tego trzymać. Oczywiscie coś zawsze wyskoczy nagle i można sie rozłożyć.

Elewacja zewnętrzna to okleina klinkierowa a nie cegła, drewno polskie lakierowane na egzotyczne. Zaszaleliśmy z oknami i niestety odczujemy to w kieszeni. jakos musimy sobie poradzic. Przyjaciele nam kibicują i trzymaja kciuki to musi sie udać.

Do zobaczenia wiosną

agnieszka

http://amencel.photosite.com

 

Oczywiście nasz ogród toteraz tylko pole, ale kiedyś bedzie jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja bardzo chetnie, jeszcze troche pocwicze :D - jutro jedziemy w gory - ja co prawda glownie zjezdzac ale biegowki tez zabieram

zaczynaja mi sie podobac takie sniezne zimy :D - miejmy nadzieje ze w przyszlym roku tez taka bedzie :wink:

 

Tez mialem jechac jutro ale niestety niewypaliło :-(. Moze sie uda wyrwać jakieś 4 dni w przyszłym tygodniu????, ale ja zdecydowanie z powodu wrodzonego leniwstwa wole zjezdzać z góry na nartach a w góre wyciagiem. Ale te biegówki w przyszłym roku ???

Bieg Kampinowski im. Starego Babicza o czapke wójta? ;-)

Musimy tylko ustalić punkty kontrolne w zrzeszonych lokalizacjacjach z aprowizacja. Generalnie proponuje zeby to był bieg na wytrzymałosc a nie na czas. Tzn kto wiecej punktów zaliczy i sie " zaprowizuje" ;-). Mysle ze to bedzie dobra impreza integracyjno zapoznawcza :-)? Tylko musimy kogoś zorganizowac kto nas z trasy pozbiera ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej prosiłem Was o pomoc z namiarami na okna i drzwi - dziękuję.

Teraz potrzebuję jakiegoś poleconego namiaru dot. dachu - tj. gdzie udało Wam się wynegocjować dobre ceny na dachówkę (cementową) i okna dachowe. Pozdrawiam.

ja od http://www.zakpol.waw.pl/

 

bralem od nich braasa, velux, marley i pozostale rzeczy.

udalo sie wynegocjowac sporo mniej niz np w dachluxie.

 

sa co prawda z nieporetu, ale skoro przywiezli za darmo to odleglosc nie ma znaczenia. bralem od nich bo z nimi wspolpracuje ekipa, ktora mi ukladala dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani bracia i siostry :lol:

Wczoraj zadzwonił do mnie facet z gazowni i powiedział ze wygrał przetarg na budowę przyłącza do mojego domu (który jest jeszcze tylko na papierze :-)).

 

Pytał czy nie mam mapy do celów projektowych (cwaniak chciał chyba żebym mu dał za darmo mapę za którą ja zapłaciłem 600 zł ?).

 

Sprawa jest OK ale gość twierdzi że może mi wykonać projekt instalacji od ogrodzenia do domu i wewnątrz domu. Co do przyłącza od ogrodzenia do budynku to się zgadzam że trzeba projekt i pozwolenie na budowę, ale co do instalacji wewnątrz domu to mam ją (jako projekt branżowy) razem z projektem architektonicznym. Gość twierdzi że ten projekt był tylko do uzyskania pozwolenia na budowę i dla gazowni jest nieważny a On może mi wykonać nowy razem z przyłączem za co życzy sobie 1000 zł.

 

 

W/g mnie to jakaś dziwna sprawa bo do pozwolenia na budowę nie trzeba żadnego projektu branżowego (tego jestem pewien). Możecie podzielić sie swoimi doświadczeniami ?. Czy facet mówi prawdę w sprawie projektu instalacji wewnetrznej czy próbuje mnie poprostu naciagnąć ?

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mencel:

 

Witam przyszłego sąsiada.

Napisz dokładniej gdzie na Maczka.

Na jakim etapie budowy jesteś?

Masz ekipę?

Czy projekt jest gdzieś w internecie (rzuty)?

 

Mój dom stanie na wschód od terenu przeznaczonego w nowym planie na teren zielony (staw, drzewa).

 

Pozdrawiam,

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam pytanie odnośnie przyłącza gazu.

Podpisałem umowę z gazownią na wybudowanie sieci (dwa budynki, opłata ryczałtowa).

Dzisiaj dzwonił projektant z gazowni i pytał czy mam projekt wewnętrznej instalacji, jeśli nie to on go zrobi za 1200 brutto od każdego budynku, bo musi znać umiejscowienie skrzynki w ogrodzeniu.

Do dzisiaj myślałem, że gazownia robi gazociąg i przyłącze do ogrodzenia, ja skrzynkę i "rurę" do domu i na razie nie musze myśleć o instalacji wewnętrznej.

Do pozwolenia na budowę złożyłem projekt (na podstawie gotowca) z instalacją wewnętrzną gazu. To czy teraz muszę zrobić nowy projekt instalacji wewnętrznej, uzgodnić w ZUD i wystąpić o pozwolenie na budowę?

Czy ta cena mieści się w normie?

Może ktoś da mi namiar na sprawdzonego projektanta?

 

Pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MCB

Mój dom stanie na działce nr 168 to jest druga linia zabudowy gen maczka juz w janowie.Przy ulicy ,która ma prowadzic do przyszłego"parku"- ciekawe ,że w inwestycjach w gminie nic o nim nie wiedzą !!

Czekamy na pozwolonie na budowę i jak dostaniemy to ruszamy- oczywiscie jak podciagną 2 m prąd.

Ekipę mamy i drugą w zapasie gdyby coś padło po drodze.

Niestety nie znam się na budowaniu dlatego wynajęłam ekipy z nadzorca- wiem drozsze ale komuś muszę zaufać.Będę sprawdzać ceny materiałów i czy sciany sa proste...

Projekt wnętrza robię sama to zaoszczędzę na arch więc wydam na nadzorcę. Cos za coś.

Pozdrawiam

i do zobaczenia na naszej drodze

http://amencel.photosite.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam pytanie odnośnie przyłącza gazu.

Podpisałem umowę z gazownią na wybudowanie sieci (dwa budynki, opłata ryczałtowa).

Dzisiaj dzwonił projektant z gazowni i pytał czy mam projekt wewnętrznej instalacji, jeśli nie to on go zrobi za 1200 brutto od każdego budynku, bo musi znać umiejscowienie skrzynki w ogrodzeniu.

Do dzisiaj myślałem, że gazownia robi gazociąg i przyłącze do ogrodzenia, ja skrzynkę i "rurę" do domu i na razie nie musze myśleć o instalacji wewnętrznej.

Do pozwolenia na budowę złożyłem projekt (na podstawie gotowca) z instalacją wewnętrzną gazu. To czy teraz muszę zrobić nowy projekt instalacji wewnętrznej, uzgodnić w ZUD i wystąpić o pozwolenie na budowę?

Czy ta cena mieści się w normie?

Może ktoś da mi namiar na sprawdzonego projektanta?

 

Pozdrawiam

filipek

 

Powiem Ci tak: Mam podobny problem o którym pisałem wyżej. Pozwolenie na budowę jest potrzebne na podłączenie skrzynki w ogrodzeniu do budynku a nie na instalacje wewnętrzną. Jednak niektórzy projektancie twierdzą co innego. Najlepiej zadzwonić do starostwa i tyle. Ja tak jutro zrobię.

 

Nie zapłacę palantowi za projekt instalacji w domu skoro juz go mam. Projektant musi wykonać Ci projekt na "trasie" ogrodzenie - dom i tyle. Do odbioru gazownia chce mieć jeden odbiornik gazu w budynku. Ale czy to jest wymogiem czy raczej ich fanaberią to jeszcze tego nie wiem.

 

Moja wiedza na ten temat jest sprzed kilku lat więc pewnie teraz jest inaczej (jak większość w Polsce). :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Powiem Ci tak: Mam podobny problem o którym pisałem wyżej. Pozwolenie na budowę jest potrzebne na podłączenie skrzynki w ogrodzeniu do budynku a nie na instalacje wewnętrzną.

 

Nie wiem jak przegapiłem Twój wcześniejszy post.

Czy w pozwoleniu masz coś na temat instalacji gazowej?

U mnie nie ma żadnej wzmianki.

Przeszukałem trochę forum i mam jeszcze wiekszy zamęt. Chyba trzeba sprawdzić u źródełka.

 

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...