Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

naczytalismy sie troche o szczelnych jak puszki domach i o tym ze styropian nie przepuszcza wilgoci i ze w takich domach po jakims czasie pojawia sie grzyb i jakos odechcialo nam sie ocieplania, tzn jest na to sposob trzeba zrobic dobra wentylacje, a podobno grawitacyjna nie wystarcza,

mimo ze nie ocieplamy to i tak zdecydowalismy sie na wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepla

karorka

Jak zwykle przesada i nie daj się bezkrytycznie wciągać w teorie o "oddychaniu" ścian! Teraz mieszkam w bloku zbudowanym w 1980r. Ściany zewnętrzne były z ówczesnego betonu komórkowego, czyli "oddychające", ale za cienkie, bo takie wtedy były normy. Skoro ściana zimna, pojawił się grzyb, któremu oczywiście żadne wietrzenie, odsuwanie mebli od ścian, aby zapewnić wentylację i przesuwanie kaloryferów w zimniejsze miejsca nie przeszkadzało w rozwoju. Kilka lat temu dom ocieplono styropianem, czyli powinniśmy się udusić do reszty. Tymczasem w mieszkaniu ciepło, grzyba nie ma. Zrobiło się na tyle ciepło, że kaloryfery są zimą mocno przykręcone, a okna cały czas w stanie mikrowentylacji. I jest dobrze.

Skoro planujecie wentylację mechaniczną, nie przejmujcie się grzybem. Wentylacja grawitacyjna też nie jest zła, tylko trzeba pamiętać o dopływie powietrza, a to oznacza mikrowentylację, nawiewniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić 2m3 ziemi do warzyw i 0.3m3 ziemi do kwiatów.

1) Czy znacie kogoś, kto mógły mi taką ziemię przywieźć do Kwirynowa?

2) Czym różni się ziemia do kwiatów i do warzyw?

 

Pozdrawiam

JacekSz

P.S. Czy można prosić o kropeczkę na mapie dla mnie?

Adres: Kwirynów, ul. Tulipanowa od Pohulanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Budowę domu mam juz za sobą ale czasem tu zaglądam. Jeśli ktoś jest zainteresowany moimi zmaganiami z budowąto chyba jeszcze tu wisi mój dziennik budowy "Dziennik Dolores"

 

Cieszę się, że będę miała nowych sąsiadów :D.

 

Widzę, że powstała mapka - proszęo umiesczenie mnie na niej w Koczargach Starych po przekątnej od Karorki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani szukam ekipy budowalnej - dobrej, w miarę taniej, sprawdzonej i polecanej do remontu domu (wyburzenie ścian, postawienie nowych, naprawienie więźby). Robota byłaby w Ząbkach. A i jeszcze jedno - może być potrzebny na ich prace rachunek.

 

pozdrawiam serdecznie

Maluszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam,

 

mbz: tak od dwoch dni jestesmy dumnymi posiadaczami drogi dojazdowej :D Droga jest porzadnie zrobiona, ale niestety ta cala impreza nie byla tania, bo wszystko kosztowalo mnie 11600. Robilismy to systemem gospodarczym, tzn sami zorganizowalismy koparke, wywrotki i material. Mialam tez wyceny z dwoch firm zajmujacych sie robieniem drog i oni chcieli nawet 24 tys!. Nasza droga ma 5,30m szerokosci na 90 m dlugosci (korytowanie bylo na 50 cm glebokosci). Jezeli ktos jest zainteresowany namiarami na koparke i wywrotki (2 kamazy i jeden bardzo duzy MAN), to moge wyslac info na priva.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, tak dom bedzie stal w glebi dzialki, do 90m od drogi, po blizej nie dalo by rady, dzialka za waska. A dziac sie u nas to dopiero powinno zaczac za jakies 2-3 tygodnie, kiedy juz wszystkie materialy beda z 22% VATem :( No coz, moze do tego czasu sytuacja z materialami troche sie unormuje, choc nie sadze, zeby byly one tansze. Pozdrawiam wszystkich przyszlych sasiadow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka - aktualności:

 

* dolores - nie wiem czy dobrze zinterpretowałem zwrot "po przekątnej";

* jaceksz73 - to akurat łatwe (proszę zauważyć, że nawet słowem nie wspomniałem o podgrupie kwirynowskiej 8) );

* wszyscy - dla niebywalców naszych spotkań dodałem lokalizację owego miejsca schadzek, znanego jako "Pod Świerkiem"

 

Jeśli jeszcze o kimś zapomniałem lub są kolejni chętni to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ma dzialke w okolicy, ciezko to okreslic ale postaram sie - jest to przedluzenie Bialej Brzozy, mniej wiecej w polowie miedzy Tulipanowa a Kalinowa (za halami).

 

Mam pytanie dotyczace gruntow. Czy ktos z Szanownych Forumowiczow rwie jak jest z gruntami w tamtej okolicy. Slyszalem ze miejscami grunt jest bardzo niestabilny.

 

Pytanie do budujacych domy - czy robiliscie badania gruntow przed budowa ? Jesli tak to czy macie kogos kogo mozecie polecic ?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...