Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[Powiem Ci tak: Mam podobny problem o którym pisałem wyżej. Pozwolenie na budowę jest potrzebne na podłączenie skrzynki w ogrodzeniu do budynku a nie na instalacje wewnętrzną.

 

Nie wiem jak przegapiłem Twój wcześniejszy post.

Czy w pozwoleniu masz coś na temat instalacji gazowej?

U mnie nie ma żadnej wzmianki.

Przeszukałem trochę forum i mam jeszcze wiekszy zamęt. Chyba trzeba sprawdzić u źródełka.

 

filipek

 

W pozwoleniu na budowę nie ma wzmianki ponieważ nie występowałem o pozwolenie na budowę przyłącza gazowego. Zazwyczaj robi się to dopiero po rozpoczęciu budowy.

 

Na pewno trzeba takiego pozwolenia ale już zakres projektu to inna sprawa. Ja mam problem właśnie co do zakresu projektu przyłącza. W/g mnie istniejący projekt instalacji wewnętrznej jest na pewno do zaakceptowania ale projektant "z gazowni" aby podnieść cenę swojej usługi na projekt przyłącza do budynku wstawia farmazony że trzeba robić nowy razem z przyłączem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj MCB

Mój dom stanie na działce nr 168 to jest druga linia zabudowy gen maczka juz w janowie.Przy ulicy ,która ma prowadzic do przyszłego"parku"- ciekawe ,że w inwestycjach w gminie nic o nim nie wiedzą !!

Czekamy na pozwolonie na budowę i jak dostaniemy to ruszamy- oczywiscie jak podciagną 2 m prąd.

Ekipę mamy i drugą w zapasie gdyby coś padło po drodze.

Niestety nie znam się na budowaniu dlatego wynajęłam ekipy z nadzorca- wiem drozsze ale komuś muszę zaufać.Będę sprawdzać ceny materiałów i czy sciany sa proste...

Projekt wnętrza robię sama to zaoszczędzę na arch więc wydam na nadzorcę. Cos za coś.

Pozdrawiam

i do zobaczenia na naszej drodze

http://amencel.photosite.com

 

Witaj!

Moja działka to 7 za Twoją.

Wiem od kogo kupiłaś działkę :D

Co do parku to na razie jest tylko w uchwalanym PZP.

Za miesiąc plan powinien być uchwalony. Wtedy nasza droga stanie się drogą gminną. Kiedy powstanie "park" nie wiadomo. Na razie jest tam duży głęboki staw. Latem dużo wody i kaczki.

Czasem przylatują bociany.

 

Pozdrawiam,

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCB-

Czy mówisz o mojej odnodze gen maczka? Bo ja własnie walcze o przyciagniecie 2m wszystkich mediów, które sobie leża w prywatnej drodze i jest tylu współwłascicieli, że jak dotarłam do wypisów chciałam działke sprzedać! Moja sprawa juz jest u prawnika i walczę !!!! Oczywiscie wiedziałm ,że kupuje współudzial w drodze, ale (jeszcze wtedy nie odkryłam forum) nie sądziłam,ze to są takie klocki! No i działka była niby z mediami- no bo sa na wyciągniecie ręki tylko... Jedynie z kanaliza jest ok bo gmina ma słuzebność, szkoda,ze dom bez wody, gazu i pradu ale za to z kanalizą- ciekawe jak jej będe uzywać? Szukam wody, robimy odwierty w przyszłym tyg, w projekt wrzuciłam studnię, ale na generatorze to długo nie dam rady.

W gminie nie chcieli przejąć ta odnóżke , ale podobno właściciele chcieli gigant kasy i zostali z ręką w nocniku !!!

A jaki Ty masz pomysł na media w prywatnej drodze ? masz służebność?

Ale te działki za mna są nieodrolnione !!!

pozdrawiam

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCB-

Czy mówisz o mojej odnodze gen maczka? Bo ja własnie walcze o przyciagniecie 2m wszystkich mediów, które sobie leża w prywatnej drodze i jest tylu współwłascicieli, że jak dotarłam do wypisów chciałam działke sprzedać! Moja sprawa juz jest u prawnika i walczę !!!! Oczywiscie wiedziałm ,że kupuje współudzial w drodze, ale (jeszcze wtedy nie odkryłam forum) nie sądziłam,ze to są takie klocki! No i działka była niby z mediami- no bo sa na wyciągniecie ręki tylko... Jedynie z kanaliza jest ok bo gmina ma słuzebność, szkoda,ze dom bez wody, gazu i pradu ale za to z kanalizą- ciekawe jak jej będe uzywać? Szukam wody, robimy odwierty w przyszłym tyg, w projekt wrzuciłam studnię, ale na generatorze to długo nie dam rady.

W gminie nie chcieli przejąć ta odnóżke , ale podobno właściciele chcieli gigant kasy i zostali z ręką w nocniku !!!

A jaki Ty masz pomysł na media w prywatnej drodze ? masz służebność?

Ale te działki za mna są nieodrolnione !!!

pozdrawiam

aga

 

W tej chwili droga składa się z 2 części: pas wschodni 4,5m i zachodni 4,5m. Ja jestem współwłaścicielem części wschodniej. Z tego co wiem to w tej części była tylko instalowana sieć TPSA od Maczka do słupa (ok. 70m).

Mieliśmy projekt linii energetycznej dla działek od Maczka do końca naszej drogi, ale gmina nie udzieliła zgody. Wykonano tylko część od słupa na Maczka do pierwszej działki (bliżniak). Inne media są doprowadzone do 4 rodzinnego domu naprzeciwko Twojej działki. Powinny być w zachodniej części drogi bowiem mnie i moich sąsiadów nikt o zgodę nie pytał.

Jeżeli jest inaczej to się za bardzo nie dziwię bo deweloper miał wejścia w gminie.

Za miesiąc uchwalony zostanie PZP. Nasza droga stanie się publiczną drogą gminną. Wtedy Twoje problemy powinny zniknąć (?)

 

Jeżeli chodzi o współwłaścicieli części wschodniej drogi to nie ma problemu. Znam wszystkich, są osiągalni, dobrze współpracują ze sobą. Gorzej jest z właścicielami części zachodniej. Wielokrotnie kontaktowałem się z nimi w sprawie "odralniania" i nie wszyscy chcieli współpracować.

 

Zorientuj się w gminie czy Twoja sytuacja nie ulegnie zmianie po zatwierdzeniu PZP. Jeżeli chodzi o wodę to może na czas umowy użyczy Ci jej sąsiad z bliźniaka? Zainstaluje podlicznik. Podobnie z prądem.

 

Pozdrawiam,

MCB

 

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MCB:( juz wiem kim jesteś)

Wiem o drodze ,mam znikome udziały w obydwu częściach. W tej "lepszej" jest TPSA i kanaliza i bedzie wodociąg- robię go na własny koszt - więc notariusz odezwie sie o słuzebnośc dla eco babic. potem bedzie mozna ciagnąć go dalej. W elektrowni powiedziano mi ,że na przyłacze nie musze udzielać im słuzebności i juz złożyłam wniosek o przyłacze i projekt. Gazownia tez nie robi problemu z podłaczeniem więc jakos sie ułożyło.

czekam na pozwolenie na budowe i szukam wody na działce- bo chcę studnię na budowe i potem do ogrodu.

czy latem oprócz kaczek są też tony komarów?

Pamietam jak szukałam działek w Kwirynowie to nie mogłam sobie poradzić z komarami, które zjadały moje dziecko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mencel:

 

Kilka lat temu zrobiliśmy projekt linii energetycznej do działek wzdłuż drogi (od wschodu). W tej chwili jest już przeterminowany. Linia przebiegała wzdłuz drogi w granicy działek. TPSA dostała zgode na budowę swojej linni pod warunkiem, że odsuna sie od granicy na stosowną odległośc. Wydaje mi się, że zrobili swoją w granicy :-(.

Linię udało się położy tylko od słupa na Maczka do pierwszej działki. Podobno takim kablem, zeby w przyszłości można było ja pociągnąc dalej.

 

Z właścicielami naszej strony drogi nie będzie problemów. Nie wiem jak sytuacja będzie wyglądała po zatwierdzeniu PZP. Droga będzie gminna, ale nie wykupiona/przejęta. To dopiero po jakimś czasie.

 

Z wodą mogą byc duże problemy. Jeżeli Twoi fachowcy się dowiercą to sam chętnie skorzystam z ich usług. Ciśnienie w miejskiej sieci latem jest słabe. Wieczorami wody nie ma na pietrze. Często też na parterze.

 

Komary są tu wszędzie. W domu nie mam problemów od czasu zainstalowania siatek elastycznych w oknach. Na dworze używam pochodni i świec przeciw komarom. Są lata kiedy komarów jest mało.

Będę miał wentylacje mechaniczna z filtrem i okien nie trzeba będzie otwierac!

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCB:

Geodeta próbuje wcisnąć wodociąg w "naszą "część drogi, finansuję projekt i położenie rury do granic mojej dzialki- nie znalazłam chetnych do współudziału w tym przedsięwzięciu. Podobno Pani Lidia znalazła wodę u siebie- dlatego nie była zainteresowana rurą miejską. Ja tam jestem człowiek z miasta i studnia to do podlewania ogrodu jest ok, ale do picia? No i to wysypisko przy Estrady, nie mogło nie pozostawić wpływu na wodę /

Kabelek z prądem i cudna skrzyneczka jes vis a vis mojej dzialki. Projekt zleciłam fachowcom z Pruszkowa- prywatnie rzecz jasna, to licze na przychylność urzędu.Gaz tez tam sobie siedzi i zrobiłam ten sam manewr co z elektryką.

Dostałam wyceny domu i teraz licze i liczę i coś nie mogę sie doliczyć.

Odwierty na wode w przyszłym tygodniu - trzymajcie kciuki!! Byle jej nie znaleźli pod domem !!!!

agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONZKA!

masz super domek! mamy w projekcie taki sam metraz jak Ty i tez taras nad garażem, który podobno jest "słabym punktem" jesli chodzi o dobre wykonanie. Bedę zapewne zarzucać ciebie pytaniamy, ale to dopiero przede mną. Mój dom jest tylko na papierze, ale jak lody zejda i kwirynów sie osuszy.... ruszamy.

Zresztą u nas" czyt- stare babice nie jest tak zle , bylismy u znajomych i wyciagał nas traktor sąsiada... taaakie błotko.

pozdrawiam wszystkich Babiczan

agnieszka

http://amencel.photosite.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem Rodacy :lol: A my zaczynamy jutro, w pierwszy dzien wiosny :p :p HURRRAAAA

Bloczki juz czekaja, dzialka cala wyczyszczona ze sniegu a panowie do budowania przyjezdzaja jutro rano i zacznie sie ta cala dluuga zabawa. Zyczcie mi powodzenia bo bedzie potrzebne. POZDRAWIAM SERDECZNIE! 8) :lol:

 

Zdziebdzio POWODZENIA!!!!!!!!!!!!! No i trzymam kciuki za pomyslne zakonczenie!!!!!!!!!!!!

 

PS. Gratulacje beda jutro..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem Rodacy :lol: A my zaczynamy jutro, w pierwszy dzien wiosny :p :p HURRRAAAA

Bloczki juz czekaja, dzialka cala wyczyszczona ze sniegu a panowie do budowania przyjezdzaja jutro rano i zacznie sie ta cala dluuga zabawa. Zyczcie mi powodzenia bo bedzie potrzebne. POZDRAWIAM SERDECZNIE! 8) :lol:

 

Zdziebdzio POWODZENIA!!!!!!!!!!!!! No i trzymam kciuki za pomyslne zakonczenie!!!!!!!!!!!!

 

PS. Gratulacje beda jutro..... :wink:

 

Dzieki Monis!!!! Oby tylko pogoda byla to przed swietami obiecali ze wszystkie sciany beda juz staly :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem Rodacy :lol: A my zaczynamy jutro, w pierwszy dzien wiosny :p :p HURRRAAAA

Bloczki juz czekaja, dzialka cala wyczyszczona ze sniegu a panowie do budowania przyjezdzaja jutro rano i zacznie sie ta cala dluuga zabawa. Zyczcie mi powodzenia bo bedzie potrzebne. POZDRAWIAM SERDECZNIE! 8) :lol:

 

Zdziebdzio POWODZENIA!!!!!!!!!!!!! No i trzymam kciuki za pomyslne zakonczenie!!!!!!!!!!!!

 

PS. Gratulacje beda jutro..... :wink:

 

Dzieki Monis!!!! Oby tylko pogoda byla to przed swietami obiecali ze wszystkie sciany beda juz staly :p

 

W takim razie trzymam kciuki podwojnie!!!!!! W koncu Wiosna musi przyjsc!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...