Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy wie ktos ile kosztuje budowa na agregat...Ile taki agregat zuzywa paliwa na godzine pracy?

Czy warto tak wykanczac dom w stanie surowym otwartym, czy raczej czekac rok, az zrobia nam ten :evil: prąd :evil:

Ok. 0,5 do 1,5 litra benzyny na godzinę. Ale to musi być spory agregat, bo mój 2 kVA się wykończył - odsprzedałem ekipie za 20%. Tyle pobiera szlifierka kątowa i agregat siadał. Moc agregatu to moc maksymalna, dłuższe obciążenie możliwe to ok. 60% tej wartości.

Nie używa się go wprawdzie w sposób ciągły, zawsze można go zatrzymać i ponownie wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy wie ktos ile kosztuje budowa na agregat...Ile taki agregat zuzywa paliwa na godzine pracy?

Czy warto tak wykanczac dom w stanie surowym otwartym, czy raczej czekac rok, az zrobia nam ten :evil: prąd :evil:

Ok. 0,5 do 1,5 litra benzyny na godzinę. Ale to musi być spory agregat, bo mój 2 kVA się wykończył - odsprzedałem ekipie za 20%. Tyle pobiera szlifierka kątowa i agregat siadał. Moc agregatu to moc maksymalna, dłuższe obciążenie możliwe to ok. 60% tej wartości.

Nie używa się go wprawdzie w sposób ciągły, zawsze można go zatrzymać i ponownie wystartować.

 

Dziekuje.., juz co nieco sie dowiedzialam na ten temat...Ale jeszcze wersja innych sasiadow nie przebadana, wiec, mam nadzieje, ze nie bede musiala z agregatu korzystac, bo raczej bym zrezygnowala...

Dzieki wszystkim, pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe :)

 

Wszystkim, ktorzy zaczynaja w tym roku zycze powodzenia i trzymam kciuki za pogode :D W zeszlym roku bylo troche lepiej :)

 

Ha :-? mam pytanie - gdzie wlasciwie jest Topolin? Bo jakos nijak go nie moge umiejscowic :-?

 

Za Borzęcinem w stronę Poznańskiej. Chyba bliżej byłoby skręcić nie koło boiska, ale tuż przy szkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o snieg to zostalo po nim tylko mnostwo blota :lol: :lol: Przyjechal pan z kopareczka i wszystko oddal sasiadowi :p :lol:

Nasi panowie juz postawili prawie caly garaz!!!! :D Ale cudo!!!

 

Zdziebdzio gratulacje!!!!!!! I zycze szybkieo przyjscia takiej prawdziwej wiosny!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX 67 Ja tez mam namiary od DMK na studniarza, ale nie chce kopac bez badań geologicznych gruntu.polecił mi więć miłego pana od odwiertów i jestem z nim umówiona na 29.03 na 10:00 na działce. Jezeli masz dzialke w poblizu to mozesz sie podłaczyć. Może za dwie roboty weżmie mniej.

agnieszka

DMK dzieki za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topolin jest przed Borzecinem patrzac w kierunku Leszna. Tuz przed ale przed:) To rejon mniej więcej od szkoły w Borzecinie w kierunku na Umiastów głównie ograniczony drogami przy boisku szkolnym i przy kościele i po drugiej stronie blizej Wierzbina.

:)

Rety żeby trzeba było snieg koparka usuwac gdzie to ocieplenie klimatu???

Zdziebdzio a my sie wkońcu nie zdecydowalismy na waszago Pana ale dosłownie w oststniej chwili dostalismy lepsza oferte od mieszkańca Topolina:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topolin jest przed Borzecinem patrzac w kierunku Leszna. Tuz przed ale przed:) To rejon mniej więcej od szkoły w Borzecinie w kierunku na Umiastów głównie ograniczony drogami przy boisku szkolnym i przy kościele i po drugiej stronie blizej Wierzbina.

:)

Rety żeby trzeba było snieg koparka usuwac gdzie to ocieplenie klimatu???

Zdziebdzio a my sie wkońcu nie zdecydowalismy na waszago Pana ale dosłownie w oststniej chwili dostalismy lepsza oferte od mieszkańca Topolina:)

 

no to reraz pozostalo tylko zyczyc szybkiego rozpoczecia robot :p i bedziemy sasiadami :lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sasiadow!!!!!

 

Nam w koncu udalo sie podlaczyc internet!!!!! Ech bez tego zyje sie fatalnie...... :wink:

 

Pozdrawiam zyczac jak najszybszego nadejscia wiosny!!!!!!!!!!!!

 

Moniś,

 

a kiedy sie przeprowadziłaś? od kiedy już nie W-wa :wink:

 

przez jaką firmę masz internet?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Badacze Pisma :)))

Czy ktos wie jaki rodzaj stropu wychodzi taniej (przy zalozeniu ze liczymy wszytko - steple, deski ktorych potem nie wykorzytujemy, beton z betonarni, stawke roboczogodzinowa itp.)? - strop ok 185 m2

Nie wiem dlaczego ale mi jakos wychodzi z obliczen ze np teriva bedzie tansza niz zwykly strop wylewany ( na same dechy do szalunku trzeba wydac prawie 2 tys zlotych, nie wspomne o ilosci stali i betonu). Natomiast rozni forumowicze pisza ze wybieraja wylewany bo jest tanszy...Jak to w koncu jest?

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweł:

U mnie -wycena stropu terriva przez firmę (czyt.zawiera min 15%marży)

strop terriva-I,beton B-15 towarowy z wieńcami betonowymi- 36.728

Obejmuje strop nad parterem i garazem czyli ok 218m2.,

druga firma za to samo 32.000zl

trzecia 35.400zl

mamy w projekcie terrive i tak zostajemy, chociaz nie mam pojęcia co jest lepsze dla konstrukcji domu.

 

Paweł jak zaczynasz latem -przeslij mi harmonogram prac, bo jak nie dostaniemy szybko pozwolenia to ekipa bierze inną robotę wiosną i przyjdzie do nas od lipca,czyt na forum ,ze mozna zacząć latem i jak jesień sprzyja budującym to na wiosnę można skończyć.

Czy ktos ma doswiadczenie w tej kwestii?

biore gigant kredyt i nie chcę czekać przez zimę z otwartą budową i ratami do spłacania.

czekam na info

pozdrawiam ze słonecznej Wawy

agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...