Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla zainteresowanych!!!

W gminie leży sobie do wglądu NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA, głównie dla kierunku janów Klaudyn.

Będzie park i plac zabaw dla \dzieci!!! I mnóstwo nowych działek do kupienia!!!

Fajnie to wyglada.

 

MCB wysłam wiadomość na priva.czekam

 

agnieszka

 

 

muszę pojechać i zobaczyć, ja się cieszę że nowe działki są do sprzedania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka,

ja też lubie sasiadów, jakoś pustkowie mnie przeraża, takie ze mnie raczej stadne zwierze. A park ze stawem wyglada uroczo i te nowe dzialki tak jakoś elegancko sie zrobiło.

 

Yorik -jasne ,ze jeden

a budowa stanu surowego otwartego zwięźba -robocizna 55.000zł

dom duży 340m, ale mało skomplikowany . To jak? Bardzo duzo?

instalacje elektryczne: rozprowadzenia,tablica główna,bez osprzętu w scianach-60zł/szt czyli 20.000 cały dom

hydraulika wewnątrz domu wod-kan, co bez urzadzen 23.000zł

tynki gipsowe z agregatu 22zl/m

izolacja styropian i tynk akrylowy 45zł/m

wylewki podłogowe mikrokret i izolacje z materiałem 40zł/m

ogrodzenie siatka 100zl/m

I jak robi mnie na szaro czy ok?

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All,

 

Ja mam stemple do sprzedania.

Stemple sa malo uzywane ;-)

Dwie dludosci - 320 cm i 290 cm.

Sztuk - hm ..nie liczylem ..ale sterta pokazna - troche koza przez zime zzarla .

Poziadam tez troche - 2 m3 desek budowlanych.

PRIV

 

Witam,

 

Powiedz ile jest tych stempli i ile chcesz za nie ? Razem z deskami jeśli sie nadają do czegoś. Mogłbym kupić je od Ciebie bo za 2 tyg. ruszam z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a budowa stanu surowego otwartego zwięźba -robocizna 55.000zł

Jak duzy dom to OK - ale jesli prosty z plaskim dachem to moznaby cos uszczknac - i najwazniejsze - zastrzez na poczatku, ze jest to kwota za Twoj dom na Twojej dzialce ..a nie na dom z projektu - zaraz sie zacznie, ze fundamenty trzeba szersze ..a sciany fund. wyzsze bo mokro ... to drozej ...

instalacje elektryczne: rozprowadzenia,tablica główna,bez osprzętu w scianach-60zł/szt czyli 20.000 cały dom

uwazam ze to duzo - 60 zl przy tylu punktach to wysoka cena

dla mnie akceptowalna bylaby 40 zl/punkt

hydraulika wewnątrz domu wod-kan, co bez urzadzen 23.000zł

tutaj wszystko zalezy od ilosci punktow wod/kan .... ale na kwote patrzac, to musialabys miec kilka lazienek bogato urzadzonych ;-)

rozumiem, ze wod/kan obejmuje rowniez CO

podaj liczbe punktow wod/kan ilosc grzejnikow i m2 podlogowki, to bedzie mozna "cus" wyrokowac ;-)

tynki gipsowe z agregatu 22zl/m

spoko

izolacja styropian i tynk akrylowy 45zł/m

tego jeszcze nie przeszedlem ..ale jakos podejrzanie tanio - ale to robocizna tylko ...?

wylewki podłogowe miksokret i izolacje z materiałem 40zł/m

drogo ... tzn. nie jest to kwota z ksiezyca - ale na pewno mozna taniej

szczegolnie na gorze, gdzie daje sie tylko 4 cm styropianu

zapytaj ich z troska w glosie ...czy moze na gorze to drozej licza wylewki ...bo trudniej na pietrze .... jak odpowiedza, ze licza z metra - wyjedz ze na gorze powinno byc 5 zl na metrze taniej ...bo styropianu mniej ....

ogrodzenie siatka 100zl/m

nie wiem

I jak robi mnie na szaro czy ok?

aga

generalnie sa to wysokie ceny ...ale dom duzy ...okolica ladna ...inwestor majetny ..to i ceny dostowane ;-)

zauwaz, ze taki "gupi" zabieg ...jakies marne 5 zl/ m2 na pietrze tylko zaoszczedzi ponad 800 zl ..i juz jest o co walczyc ;-)

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym Wam pomogła z tymi stropami, ale to było tak dawno, a na dodatek ja o tym nie miałam zielonego pojęcia i wyręczał mnie tata, u mnie że jest teriva

 

Mencel, co do elektryki, nie pamiętam dokładnie ile płaciłam, ale sprawdzałam w moich zapiskach i wychodzi mi że nie płaciłam więcej niż 10 000 PLN, już z opłatą w elektrowni. Mogę podać Ci namiary na mojego elektryka, jest OK, spotkasz się i powie ile by wziął

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka- wrzucaj mi elektryka koniecznie, dzieki

 

Yorik- dzieki za opinie, jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o budowe , a to ja ja musze prowadzić- mąż ją tylko finansuje- z pomocą banku oczywiście.

Juz sie zastanawiam czy nie porywam sie z motyką na księżyc?

Dzis znalałam z geofizykiem wode na działce!!! A wszyscy znawcy mówili,że nie ma!!!I jeszcze załatwiłam sobie wyprowadzenie kanalizy. Dobra jestem- chociaz sa tez straty, moje buty sa lekko gliniane nie mówiąc juz jak wyglada moja córeczka i dywanik w moim samochodzie. poczekam aż sie wykruszy.

A teraz łazienki- są trzy w każdej toaleta,w dwóch bidet, 2x wanna, 2x prysznic,1x pralka,5x umywalka + 1szt wpom gospodarczym.

czyli punktów poboru wody 16szt,

CO :łazienki podłogowe+ suszarki na reczniki,

kuchnia i wiatrołap podlogowe _PYTANIE CZY OGRZEWACIE ~WIATROŁAP??

grzejniki zwykłe szt 7szt, w salonie wpuszczane w podłogę .

I tyle z co i wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mencel - warto trochę ogrzać wiatrołap - szczególnie, jeśli będzie tam wieszak na płaszcze.

A ceny, które analizował Yoric - coś mi się wydaje, że tynki zewnętrzne ciut przy drogie - rodzice robili systemem gospodarczym, ale wyceniali nam chociażby w Jack-budzie - i wydaje mi się, że było sporo taniej.

Instalacja hydrauliczna - 110-120 PLN/pkt (kran + odpływ, bądź ułożenie rury do grzejnika z podłączeniem) robocizna + koszt materiałów.

Instalacja elektryczna - stanowczo za drogo. Ci których polecałem na Forum, nie są tani, ale do 60/pkt to im jeszcze sporo brakuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych!!!

W gminie leży sobie do wglądu NOWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA, głównie dla kierunku janów Klaudyn.

Będzie park i plac zabaw dla \dzieci!!! I mnóstwo nowych działek do kupienia!!!

Fajnie to wyglada.

 

agnieszka

 

Ten plan to tylko (aż!) Janów (Sikorskiego, Andersa, Pohulanka, Maczka).

Park to na razie duża dziura w ziemi i sporo drzew i krzaków.

I tak będzie jeszcze bardzo długo. Ogólnie nie jest źle. Teren zabezpieczony.

Po opadach całość stoi w wodzie. Sporo zwierzyny. Jest fajnie, ale spacerek to nie jest. Dzieci trzeba pilnować - krzaki, kleszcze, doły, woda, psy). Za parę lat pewnie będzie bardziej cywilizowanie, ale czy fajniej?

 

Działek istotnie sporo, ale ile z nich do kupienia to nie wiadomo. Przy "naszej" drodze prawdopodobnie już żadna bo właściciele od dawna chcą się budować.

 

Większa część terenu po uchwaleniu planu będzie jeszcze wymagała scalenia co może potrwać dość długo.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCB

Ja tu optymistycznie wiosennie o pięknych planach parku itd, a Ty o kleszczach!!! Ze zwierzat to wczoraj widziałam żabę,ale za to jaki ruch w Kwirynowie-wszyscy wykańczają domki, az miło popatrzeć.

Skoro wszyscy chca sie budować przy naszej drodze to niech ja oddadza gminie, bo inaczej nici z mediów!!!!Nie pociagna na własny koszt tyle metrów!!!No chyba ,ze nie maja co robić z kasą

Ruszamy akcję "droga"?Jak bedzie gminy to i park zrobia szybciej-moze Bruksela troche pomoże.

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mencel:

 

Drogi nikt nie teraz przekaże bo:

 

1. Ma być uwzględniona w rozliczeniach z gminą po zatwierdzeniu planu.

2. Gmina jej teraz nie weźmie. Przekazać nawet darmo to chcieliśmy przez ostatnie 7 lat.

3. Nie podjął bym się rozmów z zachodnią "stroną" drogi. Już to przerabiałem wielokrotnie i dziękuję. Ręce opadają.

 

Od chwili uchwalenia planu gmina będzie mogła budować w drodze co zechce bo droga już będzie publiczna. Rozliczenia i formalna zmiana właściciela to inna sprawa. Ja mam w tej chwili działkę w ulicy Maczka (pas w drodze) i nic na niej nie mogę zrobić, nawet ogrodzić. Gmina robi z nią co chce (utwardza, infra. telekom. , prąd, kanalizacja, itd).

 

W tej chwili nawet po przekazaniu nic gmina nie zrobi na naszej drodze bo jest to teren rolny bez prawa do zabudowy. W szufladzie mam projekt linii NN do naszych działek z 1999. Nie pozwolili na realizację.

 

Na park to bym nie liczył. Najpierw na całym terenie trzeba będzie zrobić kanalizację a na to przyjdzie poczekać.

Gmina się zadłuża. Musi zakończyć rozpoczęte inwestycje bo jeśli nie zdąży w terminie to wtedy nici z pieniędzy z Unii i gmina może nie być w stanie spłacić kredytów.

W planie jest też mowa o kanalizacji burzowej. To bardzo daleka przyszłość. Po intensywnych opadach cały "park" jest pod wodą. Kiedyś był rów odprowadzający wodę dokanału między Janowem a Klaudynem.

Nie ma sensu tam inwestować przed uregulowaniem spraw wodnych.

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel.

 

Jesli masz duzo kominow i porabany strop - sugerowalbym zelbetowy.

Jesli Twoj wykonawca umie taki zrobic - nie zastanawialbym sie - wyjdzie na pewno taniej niz Teriva.

A tak z ostatniej chwili przypomnialo mi sie .....

jak murowali scianki na poddaszu, to chieli sobie usprawnic robote i pownosic palety cegiel pustakow na gore -

jeden mowi - ale nie mozna bo strop sie zarwie ...

a majster - nie widzisz jelopie ze strop porzadny zelbetowy to wytrzyma ! a tamten - aaa no tak ..to nosze ;-)

No i masz bunkier for free. ;-)

Teriva tez jest dobrym stropem - ale jak mozna taniej ...

Poza tym jak masz w projecie zelbet - to za przeprojektowanie bedziesz musial zaplacic ...

 

uff

 

(Y)

 

I w ten oto sposob rozwiales wszelkie moje watpliwosci - zostajemy przy "drucianej siateczce" i betonie z gruchy

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha11

na przedszkole w Babicach nie licz, ja probowalam juz dwa razy i mowy nie ma.

Pawel Kwirynow polecal prywatne przedszkole swojej córeczki, podobno w rozsądnych cenach i blisko.

pozdrawiam

agnieszka

I nadal polecam - co prawda przedszkole sie przenioslo (nadal jest na Blizne ale na ul. Zeromskiego), ale mysle ze to tylko wyszlo na dobre. Dzieciaki maja piekny duzy ogrod z duza iloscia zabawek ogrodowych. W wenatrz tez jest bardzo duzo miejsca. Salki odremontowane, kolorowe ...bardzo mi sie podoba - zreszata naszej corci rowniez - nie chce nawet stamtad wychodzic ( co smiejszniejsze zaobserwoalem to samo u innych dzieciakow)

 

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...