Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

P.e.t.e.

 

...woda w drenażu na bank stoi, gdy woda gruntowa wyoko, ale w naszej okolicy to standard.

Jednakowoż lepiej ową wodę skanalizować i ewentualnie wypompowywać.

Pozdro

J

Hmm... no wlasnie... caly czas zastanawiam sie, czy w takim ukladzie rzeczy warto robic drenaz, skoro woda i tak bedzie w nim stala...

Zaczynam budowe w drugiej polowie maja, wiec musze szybko podjac decyzje czy robic ten drenaz, czy nie... Jak juz zasypie fundamenty to bedzie za pozno :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam :)

Na gwałt poszukuje namiarów na jakiegos kierownika budowy z okolic Babic/Borzecina/Zaborowa/Leszna tudziez okolic, najlepiej tańszego niz 3000 zł (jakie to zaspiewał sobie wczoraj jeden z panow wykonujacych ten fach). Nie musi przebywac na budowie bez przerwy, w gruncie rzeczy zalezy mi wylacznie na wpisach do Dziennika i sporadycznych odwiedzinach. Blagam o pomoc, bo potwornie mnie terminy cisną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moje lenistwo.....

moze ma ktos pod reka namiary na miejscowych elektrykow ( jakiegos pana z Borzecina - ktory ponic jest dobry i konkurencyjny cenowo) co by mi zrobili prowizorke budowlana - znalezienei ich za pomoca muratorowskeigo "szukaj" graniczy w sumie z cudem - a przekopywanie sie przez 66 stron babickiej tez mi troszke zajmie.

Z gory dziekuje

ani@ - tez ruszamy za miesiac, a dokladniej okolo 7-14 maja.

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Jerzysio

Rbit

..sprawdź dokładnie podejścia pod hydrofor, może jest nieszczelność i powietrze zasysa, zamiast wody..... albo rura gdzieś pękła ....

J[/quote]

sprawdziłem nie zasysa niczego, wyglada jak zaczopowane ujecie albo brak ssania na hydroforze . poczekam jeszcze ze 2 tygodnie i zobacze czy coś sie zmienilo . W sumie mróz przez 3 miesiace to mogło zamarznac ? Dlatego pytałem czy ktoś nie kopał glebszej dziury bo byłem ciekaw jak głeboko zamarzło i czy juz pusciło . Dla naszych okolic granica przemarzania to z tego co pamietam 1,2m a woda bywa wyzej u nas ;-). jedyna pociecha ze rury w gruncie raczej nie rozsadziło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie moja sprawa

Pozdrawiam

Pawel

Nie ma za co! :p

Nam ten facet robil prowizorke dwa razy. W zeszlym roku od sasiadow obok, a w tym roku poniewaz ci zmienili zdanie, to znow mamy zrobione to samo od innych sasiadow, troche dalej. Ci obok, jak sie okazuje, nie gadaja z polowa wsi...Samo zyice.

W kazdym razie, na pewno elektryk nas bedzie dlugo pamietal, bo sam w to uwierzyc nie mogl... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Prima Aprilis ukradli mi z dzialki.......... toalete przenosna, bbuuuu :oops: :cry: przecieli siatke i zabrali, no i kicha wielka.

Czy komus zdazylo sie cos tak glupiego ??

 

U mnie przypadek był wręcz odwrotny. Przyjeżdżam na działkę a tu obok starej sławojki stoi druga. Na jednej kółko, na drugiej trójkąt.

Mieli panowie poczucie humoru. :wink:

Pozdrawiam wszystkich wiosennie :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludu gminny Staro Babicki... czy robiliście u siebie badania geologiczne gruntu przed budową ?

 

Jak u Was wyglądała sprawa wody gruntowej ?. Jak patrzę po okolicy to straszna kiszka z tą wodą. Wszędzie do dokoła jest woda. Na Klaudynie ludzie między domami maja bajorka a niektórzy maja piwnice .. a raczej baseny chyba :-)

 

W moim wykopie na 50 cm już woda była .. teraz podsycha ale nie wiem co robić. Wprawdzie na powierzchni suchutko ale w wykopie mokro.

I tak będę podnosić działkę i nie wiem czy sie wkopywać z fundamentami nisko czy nie. Wprawdzie pod humusem jest piasek ale cholera go wie czy jest to warstwa nośna czy słabonośna itp....

 

Znacie może jakiegoś geologa co by zrobił tanio badania gruntu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wew naszej okolicy wysoki poziom wody gruntowej ( a jak twierdzi Krzysiek - ponadgruntowej :roll: 8) :wink: ) jest zjawiskiem tak powszechnym jak mąka w piekarni !

I trzeba się z tym pogodzić !

Ja mam drenaż wokół domu i 2 zbiorcze studnie chłonne, w których woda stoi nonstop ( wyjątek to ubiegłe lato suche jak pieprz ).

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...