Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

ma dzialke w okolicy, ciezko to okreslic ale postaram sie - jest to przedluzenie Bialej Brzozy, mniej wiecej w polowie miedzy Tulipanowa a Kalinowa (za halami).

 

Mam pytanie dotyczace gruntow. Czy ktos z Szanownych Forumowiczow rwie jak jest z gruntami w tamtej okolicy. Slyszalem ze miejscami grunt jest bardzo niestabilny.

 

Pytanie do budujacych domy - czy robiliscie badania gruntow przed budowa ? Jesli tak to czy macie kogos kogo mozecie polecic ?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Ma ta działka jakiś numer ewidencyjny? Mam całą mapę z numerami.

Badania geotechniczne robiłem dla własnego spokoju, a także dlatego, że miałem w planie fundament Legalett. Teren jest w zasadzie piaszczysty i "łatwy", jak napisano w opinii geotechnicznej, co nie znaczy, że tak jest wszędzie. Są duże różnice, dość wysoka woda gruntowa.

Mnie badania robił p. Szczeciński. Tel: 638-24-91 - mieszka na Bemowie.

Potrzebna mapka działki z naniesionym obrysem budynku (może być kopia). O tyle to potrzebne, że wierci się na obrysie budynku - nie warto przecież badać całej działki, a tylko tam, gdzie mają być fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj żałuję! :oops: Tak wyszło, że nie mogłem wpaść. Mam trochę daleko, jeszcze doszły inne sprawy. A ile osób było tym razem?

Pozdrawiam!

 

sklad byl rozbudowany rodzinnie wiec stanowilismy calkiem pokazna grupke:

Marsjanka z coreczka

AniaK

Karorka z mezem

ManieQ z zona i synkiem

KrzysiekSw

 

szykuj sie na nastepny raz to bedziemy mogli podziwiac postepy na Twojej budowie

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ma dzialke w okolicy, ciezko to okreslic ale postaram sie - jest to przedluzenie Bialej Brzozy, mniej wiecej w polowie miedzy Tulipanowa a Kalinowa (za halami).

 

Mam pytanie dotyczace gruntow. Czy ktos z Szanownych Forumowiczow rwie jak jest z gruntami w tamtej okolicy. Slyszalem ze miejscami grunt jest bardzo niestabilny.

 

Pytanie do budujacych domy - czy robiliscie badania gruntow przed budowa ? Jesli tak to czy macie kogos kogo mozecie polecic ?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Ma ta działka jakiś numer ewidencyjny? Mam całą mapę z numerami.

Badania geotechniczne robiłem dla własnego spokoju, a także dlatego, że miałem w planie fundament Legalett. Teren jest w zasadzie piaszczysty i "łatwy", jak napisano w opinii geotechnicznej, co nie znaczy, że tak jest wszędzie. Są duże różnice, dość wysoka woda gruntowa.

Mnie badania robił p. Szczeciński. Tel: 638-24-91 - mieszka na Bemowie.

Potrzebna mapka działki z naniesionym obrysem budynku (może być kopia). O tyle to potrzebne, że wierci się na obrysie budynku - nie warto przecież badać całej działki, a tylko tam, gdzie mają być fundamenty.

 

Witam,

 

z PL jestesmy (bedziemy ;) bliskimi sasiadami - chodzi o dzialki 464 i 471 w Kwirynowie. Bedziemy wdzieczni za opinie..

 

Dziekuje i pozdrawiam Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam robiła badanie gruntu firma Geotest Krzysztofa Traczyńskiego - 3 odwierty za 1000 zł, ekspertyza taka, że nam oko zbielało. Grunty tu w okolicy są nierówne i generalnie łatwo o lotne piaski albo wodę pod ciśnieniem plus wysoko woda gruntowa - stąd np. lepiej robić ławy niż stopy, nie robić piwnic, dobrze uszczelnić fundamenty.

 

Co do spotkania, to ja jakaś pechowa jestem. Poprzednio się spóźniliśmy, a teraz zachorował synek (niegroźnie - katar - ale nie miałam sumienia imprezować gdy maluch marudny i płaczliwy). Może następnym razem - podobno do trzech razy sztuka...

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi badaniami gruntu to lepiej je zrobic, dla wlasnej swiadomosci.

 

U nas tez polozylismy Legalett i slono zaplacilismy za wymiane gruntu, ale gdybym wiedziala wczesniej, ze tyle trzeba wymienic to lepiej negocjowalabym umowe! (Fajny ten czas, taki "gdybajacy" :-)

 

Na spotkaniu bylo faktycznie superasto, a z kolejnymi bedziemy widziec prawdziwe efekty. Objazdowki sa bardzo rozwijajace :-), ja na przyklad poznalam kawalek okolicy.

 

Szczesliwie mamy ladna pogode :-)

 

Milego tygodnia,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka - aktualności:

 

* dolores - nie wiem czy dobrze zinterpretowałem zwrot "po przekątnej";

* jaceksz73 - to akurat łatwe (proszę zauważyć, że nawet słowem nie wspomniałem o podgrupie kwirynowskiej 8) );

* wszyscy - dla niebywalców naszych spotkań dodałem lokalizację owego miejsca schadzek, znanego jako "Pod Świerkiem"

 

Jeśli jeszcze o kimś zapomniałem lub są kolejni chętni to proszę o info.

 

Ja rowniez bardzo chetnie pojawie sie na mapce - zaczynam budowac w Kwirynowie w miejscu, ktore byloby gornym (patrzac na mape:) ) wierzcholkiem kwadratu ktorego jedna z przekatnych tworza dzialki jprzedworski'ego i jaceksz73 - ale lamiglowka:)

 

Pozdrawiam

justme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez bardzo chetnie pojawie sie na mapce - zaczynam budowac w Kwirynowie w miejscu, ktore byloby gornym (patrzac na mape:) ) wierzcholkiem kwadratu ktorego jedna z przekatnych tworza dzialki jprzedworski'ego i jaceksz73 - ale lamiglowka:)

 

Pozdrawiam

justme

Działka 483, czy jeszcze inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez bardzo chetnie pojawie sie na mapce - zaczynam budowac w Kwirynowie w miejscu, ktore byloby gornym (patrzac na mape:) ) wierzcholkiem kwadratu ktorego jedna z przekatnych tworza dzialki jprzedworski'ego i jaceksz73 - ale lamiglowka:)

 

Pozdrawiam

justme

Działka 483, czy jeszcze inna?

 

Chyba troche bardziej na polnoc - dzialka 464

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez bardzo chetnie pojawie sie na mapce - zaczynam budowac w Kwirynowie w miejscu, ktore byloby gornym (patrzac na mape:) ) wierzcholkiem kwadratu ktorego jedna z przekatnych tworza dzialki jprzedworski'ego i jaceksz73 - ale lamiglowka:)

 

Pozdrawiam

justme

Działka 483, czy jeszcze inna?

 

Chyba troche bardziej na polnoc - dzialka 464

To na mapce jesteście, ty i PL, mniej więcej tam, gdzie są litery "Po" w nazwie Pohulanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez bardzo chetnie pojawie sie na mapce - zaczynam budowac w Kwirynowie w miejscu, ktore byloby gornym (patrzac na mape:) ) wierzcholkiem kwadratu ktorego jedna z przekatnych tworza dzialki jprzedworski'ego i jaceksz73 - ale lamiglowka:)

 

Pozdrawiam

justme

Działka 483, czy jeszcze inna?

 

Chyba troche bardziej na polnoc - dzialka 464

To na mapce jesteście, ty i PL, mniej więcej tam, gdzie są litery "Po" w nazwie Pohulanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzien dobry wszystkim spiochom :lol:

jest 5.15 i postanowilam dzis pobic rekord KrzyskaSw jesli chodzi o godziny pisania na forum bo i tak musialam zerwac sie bladym switem zeby jechac na jakies szkolenie

od wczoraj jestesmy szczesliwymi posiadaczami przylacza elektrycznego, prad jeszcze nie plynie, ale kabelek w ziemi juz jest i skrzyneczka tez

fundament prawie skonczony, choc wczoraj przezylismy horror poszukujac bloczkow betonowych, ktorych troche zabraklo - chyba sklady sa juz calkowicie ogolocone

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Karorka! Fajnie tak zaliczac etapy!

 

Zlozyliscie juz dokumenty na przylacze wody, kanalizacji (Ci, co maja) i gazu?

Radze wszystkim zrobic to jak najszybciej, bo strasznie dlugo to trwa: najpierw projekt, uzgodnienia, pozwolenia na wejscie w droge, potem wnioski do Starostwa i oczekiwanie na pozwolenia (na gaz musi byc pozwolenie, na wode tylko zgloszenie, ale tez czeka sie na uprawomocnienie) Potem dopiero mozna zaczac kopac.

 

Na pewnych etapach czysta woda jest niezbedna, a sasiedzi?... Niektorzy wiedza, ze z nimi najlepiej z daleka :-)

 

Marsjanka, a co u Was? Doly pieknie wykopane, kiedy wchodzi ekipa?

 

Manieq, a Wy? Ruszacie z kolejnym etapem? Co teraz?

 

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Stare Babice

 

Już od jakiegoś czasu czytam forum, a dopiero niedawno odkryłem, że istnieje ta grupa. Z ciekawością przeczytałem wszystkie wiadomości i nabrałem otuchy, że może i moja budowa wkrótce ruszy.

Mam działkę przy Izabelińskiej i dopiero startuję z załatwianiem pozwolenia na budowę. Może ktoś da mi namiar na geodetę (mapki do celów projektowych) i architekta do adaptacji projektu gotowego? A może 2w1 :)?

 

pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś da mi namiar na geodetę (mapki do celów projektowych) i architekta do adaptacji projektu gotowego? A może 2w1 :)?

 

 

Geodeta - Dominik Marchliński, telefon mogę poszukać, ale to bez sensu, do niego nie sposób się dodzwonić :-?

Biuro w Zielonkach przy stacji z gazem.

Chłopak jest tani i układny, trochę nieterminowy, ale ogólnie jestem zadowolony.

Karorka, jutro wyślę jakiś post o 3 rano, żebyś nie była lepsza ode mnie :D :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...