Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jesli ktoś ma namiary na ziemię z wykopu na podniesienie terenu to bardzo chątnie skorzystam, może byc też gruz na podjazdy w ilościach nieograniczonych. Szukam tez kontaktu na inteligentnego hydraulika ktory zrealizuje moje dość ambitne plany [ kominek z płaszczem. podłogówka w całym budynku -Zuzia z Archipelagu- kocioł gazowy jednofunkcujny lub elektryczny jako wspomagające żródło ciepła, bateria solarna próżniowa, zasobnik bi itp] Poza tym chciałem zamontowac rekuperator w celu wykorzystania ciepła z czopucha kominka do ogrzewania pokoi na poddaszu. Czy ktoś to zdoła zrobić no i żeby nie przekroczyło wartości domu z działką!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli ktos przymierza się do krycia dachu ceramika lub betonową z poszyciem z tzw. membrany tj. folia wysoko paroprzepuszczalna przestrzegam przed pewnym cenionym w okolicy wykonawca [ dane na priv ] gdyż można się przejachac na nieFACHowym DACHowym wykonaniu. Za kilka lat rude plamy na poddaszu itp. Służę radami na co zwracac uwage. Do tej pory bylem zwolennikiem oszczednosci na deskowaniu i dalej jestem pod warunkiem prawidłowego foliowania. Zwłaszcza obróbki kominów i łączenia w koszach. U mnie wykonywano to zimą więc śnieg został pod dachówką a jak słońce przygrzało to koszmar, gdyby do było latem to bym nawet nie wiedział na co zwracać uwagę. Dobrze że w porę się zorientowałem i zostawiłem parę groszy na poprawki ale i tak nie obędzie sie bez interwancji PSD bo wykonawca twierdzi że wszystko jest zgodnie ze sztuką [ jedzie na nieskalanej renomie bo ładnie opowiada po kim i co poprawiał itp. a tak naprawdę popełnia te same błedy tzn. nie On tylko jego pracownicy ]

 

 

To ja poproszę Cię o wiadomość na priv. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są koszty zmiany przeznaczenia działki rolnej na budowlaną. Czy ktoś z Was robił takie działanie? Czy są z tym kłopoty? W planie zagospodarowania przestrzennego jest informacja, że działka może być przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sąsiadów,

w dniu dzisiejszym odebrałam pozwolenie na budowę :D

Niedługo zaczynamy budowę w Kwirynowie przy ulicy Tulipanowej.

Mam już wybranego wykonacę, z którym negocjuje umowę o wykonanie prac budowlanych. Czy możecie mi podpowiedzieć gdzie znajdę sensowne uwagi odnośnie umów.

pozdrawiam

beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Gdzie dostaliście najlepsze ceny na rury do zrobienia wewnętrznej instalacji wodnej i kaloryferów?

Który sklep lub hurtownię możecie polecić?

 

ELGRA w Zielonkach - tuż obok ciągu pawiloników. Mają stronkę internetową - bodajże http://www.elgra.net

Nie chcę za mocno ich zachwalać, bo to sklep mojego kolegi, ale cenki mają całkiem, całkiem. Można trochę potargować - ale to jak wszędzie.

 

Nawiasem - jak wam sie podoba NORMA w nowej siedzibie? Pierwsze zakupy w nowym sklepie juzż za mną - już nie pracują panie Ewa i Monika. Ponoć też już mają swoją stronę internetową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wieczór (noc?)

Właśnie robią u nas wykop pod kabel elektryczny od skrzynki do domu. Elektryk wspominał coś o inwentaryzacji geodezyjnej. Czy muszę teraz robić inwentaryzację czy przy odbiorze budynku? I właściwie na co ona i komu jest potrzebna. Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Gdzie dostaliście najlepsze ceny na rury do zrobienia wewnętrznej instalacji wodnej i kaloryferów?

Który sklep lub hurtownię możecie polecić?

 

ELGRA w Zielonkach - tuż obok ciągu pawiloników. Mają stronkę internetową - bodajże http://www.elgra.net

Nie chcę za mocno ich zachwalać, bo to sklep mojego kolegi, ale cenki mają całkiem, całkiem. Można trochę potargować - ale to jak wszędzie.

 

Nawiasem - jak wam sie podoba NORMA w nowej siedzibie? Pierwsze zakupy w nowym sklepie juzż za mną - już nie pracują panie Ewa i Monika. Ponoć też już mają swoją stronę internetową.

 

Dzięki za odpowiedź, trzeba jednak wpisać http://www.elgra.net.pl bo inaczej wyskakuje strona w języku naszych sąsiadów specjalizujących się w knedlikach.

 

A co do p. Moniki i Ewy to rzućcie na forum lub priv do nich jakiś namiar.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Działeczki szukał mój przyjaciel i zgodnie z Waszymi podpowiedziami znalazł.

 

narazie nie będe zapeszać więc nic więcej nie powiem, bo już z jedna była zabawa.

Pani sie juz zgodziła, wszystko ładnie, pięknie - kolega przyjezdza a pani go informuje, że oddała dzialki do agencji.....

 

więc cichosza. az do podpisania umowy

trzymajcie kciuki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex

 

jam robil drenaz ...ale po ekipie ni widu ni slychu

laczny koszt - cos okolo 1900 PLN

zwir +- 800

drenaz - rury, geowloknina, trojnik, studzienka rew. +- 400

reszta robocizna +- 700

Na razie drenaz wykorzystuje tylko do tego, ze zagladam do studzienki wewizyjnej, czy woda stoi i jesli tak, to mierze (okazjonalnie) jej poziom.

Nie wiem, czy bylo sens to robic ...bo jak mokro ..to wszedzie i nie ma co podlewac, a jak sucho na dzialce ..to i w drenazu wody nie ma.

Drenaz budynku ... i kieszeni.

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zadzwon do pani Szarlik 509 601 963 - projektantka

ale szanse na przedluzenie sa raczej zadne bo projekt jest juz dawno zatwierdzony, przetargowany i obejmowal tylko domy oddane do uzytku, nowobudujacych juz nie (patrz chociazby nasz), gmina nie ma pieniedzy na rozszerzenie projektu

dowiadowalismy sie o to rok temu i nie bylo zadnych szans

a na wlasna reke na pewno nie zamierzamy przedluzac - wystarczy ze zrobilismy wode i gaz, kanaliza zrujnowalaby nasza kieszen nawet jezeli gmina zwraca 200zl/m to najpierw trzeba te pieniadze wywalic

tak wiec na jesieni zrobilismy szambo i poczekamy

jak po odrolnieniu zacznie sie ruch za nami to moze wtedy kiedys nas przylacza

 

ale zadzwon moze z Twoimi 10 m da sie cos zrobic

daj znac co udalo Ci sie ustalic

 

Niestety mialaś racie. W ekobabicach nic do tego teraz nie maja bo inwestycja jest robiona przez gmine. plany maja zatwierdzone ( do wgldau w pokoju nr 2 w gminie). Co prawda obejmuja całosć mojej drogi ale wykonanie zgodnie z tym co mówiłaś tylko do domów istniejacych i ani kawalka wiecej bo nie ma kasy. Potem bedzie mozna sie podlaczyć jak przejma Ekobabice :-(.

Jeszcze spróbuje sie przejechać do wykonawcy i pogadać ale marne szanse ( wykonawca jest w baraczkach obok szkoły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex

 

jam robil drenaz ...ale po ekipie ni widu ni slychu

laczny koszt - cos okolo 1900 PLN

zwir +- 800

drenaz - rury, geowloknina, trojnik, studzienka rew. +- 400

reszta robocizna +- 700

Na razie drenaz wykorzystuje tylko do tego, ze zagladam do studzienki wewizyjnej, czy woda stoi i jesli tak, to mierze (okazjonalnie) jej poziom.

Nie wiem, czy bylo sens to robic ...bo jak mokro ..to wszedzie i nie ma co podlewac, a jak sucho na dzialce ..to i w drenazu wody nie ma.

Drenaz budynku ... i kieszeni.

 

(Y)

 

Y thx :-)

 

Szkoda że nie masz namiarów na wykonawców. Muszę poszukać gdzieś indziej. Przynajmniej mam rozeznanie co do kosztów.

W/g mnie drenaż warto robić tam gdzie woda jast wysoko i często. U mnie jest już na 1m a jak popada wiosną to nawet wyżej. Oczywiście drenaż jest głównie dla wody opadowej a nie gruntowej ale wosną może sie przydać do osuszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...