Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ex,

 

moj drenaz nie jest do wody opadowej - jest na wysokosci law fundamentowych tak ze do opadowych za gleboko - szybciej wyschnie niz wsiaknie ;-) - tak naprawde to nie wiem po co on jest hahahaha

po co Ci taki drenaz ?? monsunow u nas nie ma ... jak bedziesz mial wode opadowa w porze roztopow drenaz nie spelni swojego zadania bo nie bedzie gdzie odprowadzic wody, jak bedzie sucho - drenaz bedzie dzialal znakomicie ..ale wtedy wlasnie ta woda powinna zostac w glebie a nie splywac do studzienki chlonnej czy innego rowu

 

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sasiedzi drodzy,

 

gdzie kupowaliscie stal na zbrojenie?

 

Na razie potrzebuje stal na zbrojenie law + bednarke na uziom fundamentowy...

Ale moze badziej oplaca sie kupic od razu calosc stali :roll:

 

Hurtownia Norma (22-722-97-99) w Klaudynie przy śmieciach :-).

Cena 1,89 do 2,15 zależnie od przekroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiedzi drodzy,

 

gdzie kupowaliscie stal na zbrojenie?

 

Na razie potrzebuje stal na zbrojenie law + bednarke na uziom fundamentowy...

Ale moze badziej oplaca sie kupic od razu calosc stali :roll:

 

Hurtownia Norma (22-722-97-99) w Klaudynie przy śmieciach :-).

Cena 1,89 do 2,15 zależnie od przekroju.

 

netto czy brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiedzi drodzy,

 

gdzie kupowaliscie stal na zbrojenie?

 

Na razie potrzebuje stal na zbrojenie law + bednarke na uziom fundamentowy...

Ale moze badziej oplaca sie kupic od razu calosc stali :roll:

 

Hurtownia Norma (22-722-97-99) w Klaudynie przy śmieciach :-).

Cena 1,89 do 2,15 zależnie od przekroju.

 

netto czy brutto?

 

Netto czyli brotto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Przez przypadek trafiłam na ciekawy artykuł dotyczący m.in. drenażu. "Ładny Dom" nr 09/03 "Instalacje wokół domu". Warto zamówić numer archiwalny bo z pewnością się przyda. Szczegółowo omówiona jest instalacja elektryczna, oświetlenie, bezpieczeństwo, odwadnianie działki, odprowadzanie wody z dachu, odwadnianie zjazdu do garażu, podlewanie ogrodu. Właśnie jestem na etapie planowania zewnętrznej instalacji elektrycznej.

No to wracam do lektury.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wieczór (noc?)

Właśnie robią u nas wykop pod kabel elektryczny od skrzynki do domu. Elektryk wspominał coś o inwentaryzacji geodezyjnej. Czy muszę teraz robić inwentaryzację czy przy odbiorze budynku? I właściwie na co ona i komu jest potrzebna. Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam :lol:

jj

 

Inwentaryzacja potrzebna przy odbiorze budynku, dla elektrowni niepotrzebna.

 

Backdraft, w sobotę przejeżdżałem koło nich i zorientowałem się, że podałem Ci zły adres, ale widzę, że sobie poradziłeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam na imię Joanna, zupełnie przez przypadek trafiłam na to forum, ale utknęłam w Waszych postach na dobre.

Są tu same sympatyczne osoby i tak miło się Was czyta, że aż chciałoby się mieszkać w Waszym sąsiedztwie.

Bardzo dużo już się dowiedziałam z tego co napisaliście od początku istnienia Grupy Babickiej, ale jeśli pozwolicie miałabym do Was kilka pytań. Pytania dotyczą Zielonek na prawo od Warszawskiej.

Jaka może być różnica w cenie działki, na której „nic” nie ma, a działki na której jest wszystko(media) w działce. (Boszsz, jak czasem trudno zadawać pytania… ;))

Opcje są takie: 1. działka „łysa”z mediami w ulicy

2. działka ogrodzona z mediami na jej terenie, pozwolenie na budowę, założona ks. wieczysta, ale stoi tam spory budynek gospodarczy, kanalizacja też już w działce (ale chyba jeszcze nie działa to wszystko, nie wiem)

Będę wdzięczna, jeśli się ktoś odezwie.

Pozdrawiam wszystkich

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam na imię Joanna, zupełnie przez przypadek trafiłam na to forum, ale utknęłam w Waszych postach na dobre.

Są tu same sympatyczne osoby i tak miło się Was czyta, że aż chciałoby się mieszkać w Waszym sąsiedztwie.

Bardzo dużo już się dowiedziałam z tego co napisaliście od początku istnienia Grupy Babickiej, ale jeśli pozwolicie miałabym do Was kilka pytań. Pytania dotyczą Zielonek na prawo od Warszawskiej.

Jaka może być różnica w cenie działki, na której „nic” nie ma, a działki na której jest wszystko(media) w działce. (Boszsz, jak czasem trudno zadawać pytania… ;))

Opcje są takie: 1. działka „łysa”z mediami w ulicy

2. działka ogrodzona z mediami na jej terenie, pozwolenie na budowę, założona ks. wieczysta, ale stoi tam spory budynek gospodarczy, kanalizacja też już w działce (ale chyba jeszcze nie działa to wszystko, nie wiem)

Będę wdzięczna, jeśli się ktoś odezwie.

Pozdrawiam wszystkich

Joanna

 

Różnice mogą byc spore, myśle ze do 100%.

Media to bardzo ważna sprawa, a określenie że są w ulicy nie musi oznaczać ze bedziesz mogła się do nich podłączyc, ogólnie radzę kilka razy sprawdzić wszystko zanim się kupi.

 

PS> Uwaga dla wszystkich kupujących działki w naszej okolicy!

Kupując działkę przy Sienkiewicza lub innej drodze o statusie powiatowym sprawdzcie czy jest uzgodniony zjazd na tą drogę.

Obecnie Powiat nie zezwala na zorganizowanie zjazdu bezpośrednio na drogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam na imię Joanna, zupełnie przez przypadek trafiłam na to forum, ale utknęłam w Waszych postach na dobre.

Są tu same sympatyczne osoby i tak miło się Was czyta, że aż chciałoby się mieszkać w Waszym sąsiedztwie.

Bardzo dużo już się dowiedziałam z tego co napisaliście od początku istnienia Grupy Babickiej, ale jeśli pozwolicie miałabym do Was kilka pytań. Pytania dotyczą Zielonek na prawo od Warszawskiej.

Jaka może być różnica w cenie działki, na której „nic” nie ma, a działki na której jest wszystko(media) w działce. (Boszsz, jak czasem trudno zadawać pytania… ;))

Opcje są takie: 1. działka „łysa”z mediami w ulicy

2. działka ogrodzona z mediami na jej terenie, pozwolenie na budowę, założona ks. wieczysta, ale stoi tam spory budynek gospodarczy, kanalizacja też już w działce (ale chyba jeszcze nie działa to wszystko, nie wiem)

Będę wdzięczna, jeśli się ktoś odezwie.

Pozdrawiam wszystkich

Joanna

 

Witaj...

jak już napisano różnice mogą być bardzo duże, wszystko zależy od wielu czynników i przedew wszystkim "widzimisię właścicieli".

Jak jesteś zainteresowana to działka obok mojej jest na sprzedaż (Stare Babice tuż przed Zielonkami) - media: prąd jest, gaz i woda jest w trakcie realizacji - będzie do września więc można śmiało budować... ja ruszam z budową na dniach...

Jak jesteś zainteresowana to się odezwij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pozwolenie na budowę, ...

pozwolenie na budowe jest na konkretny projekt (a nie wiem czy tez nie na inwestora), wiec jak rozumiem chcesz TEN konkretny dom budowac na ktory jest pozwolenie?

 

Oczywiście że tak jest jak piszesz.

Można jednak zmienić inwestora w pozwoleniu na budowę, ale po spełnieniu wszystkich formalności jakie były przy pierwotnym inwestorze, a to praktycznie oznacza załatwienie większości formalności od nowa.

Łatwiejsze jest to wprawdzie niż całkiem nowe pozwolenie (przetarta droga) ale i tak nie mało trudu będzie to kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wskazówki. @niu przeczytałam Twój dziennik budowy i jestem pełna podziwu:) Każdy kto tam zajrzy powinien chyba dziękować Ci z kwiatami, że ma wszystko napisane, co i gdzie załatwiać. Wysłałam Ci wiadomość.

 

Jak myślicie czy za w pełni uzbrojoną działkę 190 zł za m2 to dużo czy normalnie? Jak się dowiaduję w agencjach to są tak różne ceny, że już się gubię. Niektóre to jakies z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dzwoniłam do Normy w zeszły wtorek po cement - a tu nowa pani :o Nie zna mnie. :o I nie chce rozmawiać o upustach :-? I nie ma Pani Moniki ? :o :o :roll:

 

Ale cena i tak była niższa niż w Izabelinie. :lol:

 

Ale nowa pani (Kasia) też w porządalu :wink: :D

Mnie z upustami nie robili problemu. Szkoda tylko, że teraz dalej po zakupy, ale za to w jakich malowniczych terenach - góry....

 

Misha11, leniuchu :wink: , bierz się za fundamenty, woda opada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglby mnie ktos poratowac tym razem namiarami na fachowcow od komnikow - bardzo dziekuje!!!! :p :D

 

Ja też szukam. Głównie chodzi mi o to, jaką rurę mam wsadzić w fundamenty i jakie zrobić przepusty w stropie na DGP.

Rura do nawiewu fi 10. Od ściany do środka paleniska. Im więcej ma załamań po drodze tym lepiej - wiatr nie hula. Nie wsadzałam rury w fundamenty, włożę dopiero w wylewki. Mają grubość 17 cm więc na pewno się zmieści. Przepusty na DGP to okrągłe otwory umieszczone w stropie wzdłuż komina - fi bodajże 15. Będziesz u mnie to zobaczysz.

Pozdrawiam :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...