Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

 

Mam zamiar zacząć budowę w czerwcu w Kwirynowie - działka 551 (orientacja dla tych co mają dokładne mapy Kwirynowa). Pozwolenie ma dostać "na dniach" :).

 

Czy możecie dać namiary na kogoś kto mi wywierci studnie ?

Czy studnie mogę wywyercić już - bez uprawomocnienia pozwolenia na budowę ?

 

Pozdrawiam

Kiaran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję Wam za wskazówki. @niu przeczytałam Twój dziennik budowy i jestem pełna podziwu:) Każdy kto tam zajrzy powinien chyba dziękować Ci z kwiatami, że ma wszystko napisane, co i gdzie załatwiać. Wysłałam Ci wiadomość.

 

Jak myślicie czy za w pełni uzbrojoną działkę 190 zł za m2 to dużo czy normalnie? Jak się dowiaduję w agencjach to są tak różne ceny, że już się gubię. Niektóre to jakies z kosmosu.

 

 

Cena w normie, wszystko zależy od lokalizacji.

Odpisałam Ci na pw w sprawie działki na sprzedaż obok mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie są koszty zmiany przeznaczenia działki rolnej na budowlaną. Czy ktoś z Was robił takie działanie? Czy są z tym kłopoty? W planie zagospodarowania przestrzennego jest informacja, że działka może być przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną.

 

My kupiliśmy działkę, która w papierach gminy była przeznaczona pod budownictwo jednorodzinne (na mapce teren był oznaczony literami MN), natomiast w ewidencji gruntów była jako teren rolny (5 i 6 klasa gruntów). Podczas załatwiania pozwolenia na budowę część przeznaczona pod zabudowę została odrolniona (stosowny dla gminy Babice urząd ewidencji gruntów znajduje się w Broniszach). Kosztów nie pamiętam, ale albo to było bezpłatne, albo coś około 50zł(??). Dowiedz się w tym urzędzie jak to będzie wyglądało w twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam zamiar zacząć budowę w czerwcu w Kwirynowie - działka 551 (orientacja dla tych co mają dokładne mapy Kwirynowa). Pozwolenie ma dostać "na dniach" :).

 

Czy możecie dać namiary na kogoś kto mi wywierci studnie ?

Czy studnie mogę wywyercić już - bez uprawomocnienia pozwolenia na budowę ?

 

Pozdrawiam

Kiaran

 

namiary na studnie poszły na pw

ja zaczęłam już wiercić studnię choć moje pozwolenie tak jak u Ciebie będzie "na dniach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, tak sie jakoś głupio składa :D że z wykształcenia jestem elektroenergetykiem (choć nie do końca pracuje w zawodzie).

Nie ma wymagań na odgromówkę dla domków jednorodzinnych (tu raczej napewno nic sie nie zmieniło) i ja osobiście uważam, że mam na co wydawac pieniądze na budowie, odgromówki nie robiłem, szanse na trafienie w domek sa niewielkie, ponadto przez gminę biegnie sporo linii wysokiego napięcia, a to są doskonałe "ściągacze gromów". Choć nie ma 100% pewności, że akurat ty nie będziesz miał pecha i jako jeden - nie wiem na 10000 nie zostaniesz trafiony....

Zresztą ktoś u nas na forum kiedyś miał taki przypadek, coś mi się kojarzy, że Joasia

Większy nacisk położyłbym na ochronę przepieciowa instalacji elektrycznej - czyli przepięciówka 2-stopniowa B + C i ew. poprawienie uziomu (np własna dodatkowa bednarka) - łatwiej o popalenie sprzętu RTV i AGD od przepięcia po uderzeniu pioruna w linię elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany ziemią z wykopu to podaję namiary na tani i dobry materiał. Mnie zasypali na maxa, za 50 zł 4-osiowa wywrotka, to jest bardzo tanio. Byłem u kierownika Aqua Pol na Koczargach i najpierw dziwnie gadał jakby się bał że jestem nasłany a potem zaspiewał cenę jak za piasek wiślany [ olać temat ]. Moi dostawcy sa solidni, problem polega na tym że nigdy nie wiadomo kiedy zadzwonią że coś konkretnego mają a jak dzwonią to za godzinę podjeżdza 4 lub 6 aut i trzeba miec miejsce żeby to zwalić. Podaję telefon 604 737 844. Kierowca prosił żeby powołać się na gościa z budowy na Koczargach/Bugaj [ to ja ] bo trochę ich pilnuje szef. Pozdrawiam JL....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany ziemią z wykopu to podaję namiary na tani i dobry materiał. Mnie zasypali na maxa, za 50 zł 4-osiowa wywrotka, to jest bardzo tanio. Byłem u kierownika Aqua Pol na Koczargach i najpierw dziwnie gadał jakby się bał że jestem nasłany a potem zaspiewał cenę jak za piasek wiślany [ olać temat ]. Moi dostawcy sa solidni, problem polega na tym że nigdy nie wiadomo kiedy zadzwonią że coś konkretnego mają a jak dzwonią to za godzinę podjeżdza 4 lub 6 aut i trzeba miec miejsce żeby to zwalić. Podaję telefon 604 737 844. Kierowca prosił żeby powołać się na gościa z budowy na Koczargach/Bugaj [ to ja ] bo trochę ich pilnuje szef. Pozdrawiam JL....

 

Napisz jaka jakość tej ziemi ?. Nie będzie czasem gruzu budowlanego ?

Muszę podnieść większość działki (jakieś 1000m2) o jakieś 40-50 cm , ale nie chicałbym gruzu czy gliny nawalić. Można im ufać co przywiozą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi. Czy ktoś z Was kupował bloczki fundamentowe z betoniarni w Czosnowie ?

 

Jak ocenili ich jakość wasi fachowcy ? Pilna sprawa bo muszę jutro zamawiać.

Ludzie z betoniarni twierdza że maja co najmniej klase B20 ale to sprzedawcy ... ciekawe czy faktycznie są dobre i równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="ex67

Napisz jaka jakość tej ziemi ?. Nie będzie czasem gruzu budowlanego ?

Muszę podnieść większość działki (jakieś 1000m2) o jakieś 40-50 cm , ale nie chicałbym gruzu czy gliny nawalić. Można im ufać co przywiozą ?

 

Może się zdarzyć jakiś gruzik czy zlepki gliny ale w moim przypadku nie ma to znaczenia gdyż moja dobra ziemia z wierzchu [ 20 Tatr ] lezy za płotem i czeka na swoją kolej. Do tej pory dostałem piasek z ziemią i trochę glinianych kul zlepionych a dzisiaj bardzo ładna ziemia z piaskiem. Ja podnoszę od 70 cm. do 1,2 mtr więc nie mogę przebierać, zreszta za tą cenę nie ma co marudzić. Wiadomo że należy pilnować i zobaczyć co jest na samochodzie bo np. przed wczoraj z Bojana przywieżli 4 ładne bryki a po południu jeszcze dwie i okazało się że sama glina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek dobrze kojarzy :lol:

To u mnie w zeszłym roku jakoś tak latem piorun straelił obok słupa od prowizorki budowlanej, rbtki tak zwanej. Jednego z robotników, który stał jakoś w okolicy, odrzuciło na ścianę... Opatrzności dziękować, że nikt nie stał bliżej...

A w pobliżu mam wyższy dom, wyższy słup od prądu, ciut dalej linię napięcia i antenę od centertela. A wybrało sobie akurat u mnie. :evil:

I nawet nie w sam słup, tylko tuż obok :o

 

Ja tam będę miała odgromówkę. Ale na razie nikt z elektryków, których pytałam, nie chce jej zrobić. Nie chce im się łazić po dachu, czy jak? :-?

 

Pozdrawiam. Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...