Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A propos

Pierwsze słyszę @aniu , że do pozwolenia na budowę wymgane są uzgodnienia sączków drenarskich. Pytałem w gminie o wymagane dokumenty i nic o tym nie wspomnieli??

pzdr

 

Uzgodnienia sączków drenarskich są potrzebne jeśli na Twoim terenie był kiedyś prowadzony drenaż. Dowiedzieć się tego możesz w melioracji w Grodzisku. Jeśli nie to nie ma problemu, jeśli tak to lepiej się pospiesz bo uzgodnienia sączków drenarskich są najbardziej przeciągającą się i papierkowochłonną częścią w załatwianiu formalności do pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A propos

Pierwsze słyszę @aniu , że do pozwolenia na budowę wymgane są uzgodnienia sączków drenarskich. Pytałem w gminie o wymagane dokumenty i nic o tym nie wspomnieli??

pzdr

 

Uzgodnienia sączków drenarskich są potrzebne jeśli na Twoim terenie był kiedyś prowadzony drenaż. Dowiedzieć się tego możesz w melioracji w Grodzisku. Jeśli nie to nie ma problemu, jeśli tak to lepiej się pospiesz bo uzgodnienia sączków drenarskich są najbardziej przeciągającą się i papierkowochłonną częścią w załatwianiu formalności do pozwolenia na budowę.

Zgadza się. Coś na ten temat wiem bo na mojej działce były dwa sączki ukośne nie będące linią zbiorczą { całe szczęście } Jeden kończył się w obrębie działki więc przeznaczono go do likwidacji ale drugi przebiegał rogiem przez nią więc decyzja o przebudowie { koszty kosmos } a sam projekt tzn. mapka z dwoma kreskami i trzema kółkami 1500 zł.[ !!!???] Dodam że instalacja z lat 60-tych ubiegłego wieku i pewnie nie działa bo musiałem podnosić działkę ok. 1 metra żeby na święta karpia z kotłowni nie łowić, taka woda aż do maja stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos

Pierwsze słyszę @aniu , że do pozwolenia na budowę wymgane są uzgodnienia sączków drenarskich. Pytałem w gminie o wymagane dokumenty i nic o tym nie wspomnieli??

pzdr

 

Uzgodnienia sączków drenarskich są potrzebne jeśli na Twoim terenie był kiedyś prowadzony drenaż. Dowiedzieć się tego możesz w melioracji w Grodzisku. Jeśli nie to nie ma problemu, jeśli tak to lepiej się pospiesz bo uzgodnienia sączków drenarskich są najbardziej przeciągającą się i papierkowochłonną częścią w załatwianiu formalności do pozwolenia na budowę.

Wez tez pod uwage, ze na tzw. pozwolenie wodnoprawne na likwidacje/przebudowe saczkow drenarskich czeka sie ok. 30 dni.

A jest ono niezbedne, aby zlozyc dokumenty do pozwolenia na budowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak będzie pogoda to do południa robię objazd po okolicznych budowach w celu oceny jakości prac typu krycie dachowwe [ wreszcie rozliczam swój dach po partolach-może coś jeszcze zobaczę co wzbudzi mój niepokój zanim wyślę przelew] i inne rozwiązania wykorzystane przez domowników forum. Jak ktoś rozpozna mnie na motorku typu choper Yamaha Virago w skórach od stóp do szyi to machać z daleka ręką. W tej okolicy jest tylko jeden taki szaleniec jak ja. Pozdrawiam wszyskich sympatyków moto..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wybudowanych i budujących. Szczerze Wam zazdroszczę. My też rozważamy kupno działki w rejonie Babic ale póki co mieszkamy na 10p. w czterdziestometrówce przy ruchliwej ulicy, a w mieszkaniu jest do wyboru: bardzo gorąco albo bardzo głośno ;-(.

 

Tak więc marzy nam się, marzy... Stąd moje pytanie: czy w waszej okolicy są może jakieś działki do sprzedania?

 

@niu, ty wspominalaś niedawno o działce po sąsiedzku - nadal aktualne?

Oczywiście poszukamy w agencjach, ale bezpośrednio pewnie lepiej i taniej?

 

Z góry dzięki wielkie za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wybudowanych i budujących. Szczerze Wam zazdroszczę. My też rozważamy kupno działki w rejonie Babic ale póki co mieszkamy na 10p. w czterdziestometrówce przy ruchliwej ulicy, a w mieszkaniu jest do wyboru: bardzo gorąco albo bardzo głośno ;-(.

 

Tak więc marzy nam się, marzy... Stąd moje pytanie: czy w waszej okolicy są może jakieś działki do sprzedania?

 

@niu, ty wspominalaś niedawno o działce po sąsiedzku - nadal aktualne?

Oczywiście poszukamy w agencjach, ale bezpośrednio pewnie lepiej i taniej?

 

Z góry dzięki wielkie za wszelkie info.

 

Ja jestem w trakcie finalizacji transakcji i niedługo wraz z bankiem zostaniemy szczęśliwymi posiadaczami działki. Z tego co mi wiadomo to zakup działki w "rozsądnej" cenie w Babicach graniczy z cudem (myślę o kwocie do 150 zł za m2). Jeśli chcesz przeznaczyć na działkę około 200 k to powinieneś coś znaleźć (taką informację dostałem od pani z agencji RANCZO). Jeśli nie przerażają Ciebie odległości to 8 km dalej można kupić działki w cenie 100 zł/m2.

 

Pozdrawiam

 

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe faktycznie na virago to niewiele osób w okolicy widziałam:) Za to na mniej armaturowatych to sie więcej osób kręci np mój munsz:)

My tez niestety mamy sączki na działce:( i opózniło nam to decyzje pozwoleniową znacznie :(

Jak zwykle zawsze k....coś. Według mnie powinni w projekcie na 1-szej stronie napisać co potrzeba do uzyskania pozwolenia. Swoją drogą to mam dość urzędów i tych papierów. Paradoks.... 21 wiek 5 kilometrów od stolicy europejskiego kraju, słup energetyczny na przeciw działki przez ulicę [ dobrze że woda i gaz przebiega przez moją działkę bo aż się boję myśleś co by ....] a o podłączenie prądu walczę już rok [ od czerwca 2005 ] mam już trzecie warunki przyłącza. I co wy na toooo!!!!

Ps. moto. Lubię dużo chromu, szlifierki jednak nie mają tego stylu.... i ten ganggg.....Byłem na otwarciu sezonu na Bemowie, na święceniu ryk tych maszyn..., aż serce rosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do emil_d

uważaj na agencję Ranczo. To straszne typy. Wytoczyli mi proces sądowy, bo kupiłem działkę którą wcześniej poznałem przez inną agencję. Zalaciłbyś dwóm agencjom za jedną działkę?

A te łobuzy się ze mną procesują!

Przegrali proces ze sprzedającą i nękają jeszcze mnie!

Uważajcie na Ranczo!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he ja dla odmiany Ranczo bardzo sobie chwaliłam fakt ,że korzystaliśmy z ich usług jakies 5 lat temu a oni wtedy starsowali dopiero na rynku , może od tego czasu rogi urosły:)

 

A dla jasnosci Ally napisz jaki teren cie interesuje u nas w Topolinie sa ze 3 może wolne działki w granicach 110-130zł .11 km od Lazurowej na wysokości Borzęcina jest Topolin.

 

A co do motorków jako pierwszy zamierzalismy nabyć honde shadow ale w końcu kupilismy Bandita którgo mąz skasował i teraz ma kawasaki. Wszelkie imprezy moto rzecz jasna zalicza , sezon tyż otwierał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do doświadczonych inwestorów:

Czy mogę zdjąć humus na działce przed otrzymaniem pozwolenia na budowę?

Co można zrobić przed tym dokumentem, by było prawnie OK?

 

Nie przesadzaj z tą świętością :D.

 

Humus możesz zdjąć ... nawet żeby wymienić ziemie pod kartofle ...

 

Pytanie jest tylko po co to robić za wcześnie ... :wink: bądz cierpliwy(a) ...

 

............................................................

Hydraulika dobrego szukam .... pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do motorków jako pierwszy zamierzalismy nabyć honde shadow ale w końcu kupilismy Bandita którgo mąz skasował i teraz ma kawasaki. Wszelkie imprezy moto rzecz jasna zalicza , sezon tyż otwierał:)

nie otwierał :) "otwarł" już dawno, a na bemowie był na ExtremeMoto nie u Kubiaka (jego impreza nazywa sie Otwarcie Sezonu Motocyklowego) - równoległe imprezy w tym samym miejscu :)

i nie mąż skasował Bandita, a sąsiad z osiedla sie przyczynil do jego skasowania i sie jeszcze nie przyznal.

a z tymi imprezami... byłem na obu ttargach i godzine na bemowie, to chyba nie za wiele na stwierdzenie, ze wszystkie zalicza :) bylo ich sporo wiecej już w tym roku :)

czy ja Cie ciagle musze poprawiac? :lol:

 

przy okazji. czy ktoś miał kiedyś jakiś kredycik w Nordea? silnie sie nad nimi zastanawiam, bo chętnie rozmawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...