Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Otóż jaki jest koszt położenia 1 m wodociągu

tak z pierwszej lepszej firmy: 75pln/1mb w drodze i 50pln/1mb na posesji i 500pln przyłączenie do sieci.

A w przypadku, gdy droga jest moją własnością? (służebność)..

służebność to nie Twoja własność :) ale wydaje mi się, że traktuje jako podłączenie w posesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jaki jest koszt położenia 1 m wodociągu

tak z pierwszej lepszej firmy: 75pln/1mb w drodze i 50pln/1mb na posesji i 500pln przyłączenie do sieci.

 

A w przypadku, gdy droga jest moją własnością? (służebność)..

 

chyba raczej chodzi tu o inny przekroj rur i glebokosc kopania

wlasnosc drogi akurat nie ma zadnego wplywu na cene - no moze taka ze musisz zaplacic notariuszowi za ustanowienie sluzebnosci :wink: na rzecz ZE, wodociagow czy gazociagu - musisz to zrobic bo bez tego palcem nie kiwna - no chyba ze jest to tylko przylacze a nie przedluzenie linii choc slyszalam ze ostatnio nawet na przylacze trzeba robic sluzebnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Starych i Nowych z Babic i okolic!!!

powróciłam z cudownego urlopu, wypoczeta, bez kasy i z nowa dzidzią w brzuchu!!!!

na kłopoty polecam wyjazd- wracamy a tu na sekretarce-pozwolenbie do odbioru, prąd zrobiony i wody brak.

tutaj polecam ekipe studniarzy pana Flisińskiego!!! Cały dzień wiercił i wiercił ,wody niet i nie wziął ani grosza!!!! tak,tak są jeszcze tacy ludzie.

 

Zatem moja prośba_ szukam ekipy, która robi studnie tradycyjna metodą- dziura na 8m + kregi-woda naciekowa .Czy ktos zna takowych?? obdzwoniłam kilka ekip i nikt juz tak nie robi studni, a dlaczego- żuraw to symbol polskiej wsi.

 

Taka dygresyjka- na wakacjach towarzystwo swiatowe i oto przy kolacji młody, wykształcony Francuz pyta się mojego męża" czy w Polsce to nadal konie chodza po ulicach? NOOO!!! Jasne i to dzikie!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex,

 

wg rysunku, ktory gdzies tam kiedys widzialem, w prawidlowo zrobionym drenazu zwir powinien byc otoczony geowloknina ...

rysunek ten zobaczylem juz po zrobieniu mojego drenazu i ja mam zrobiony nast:

- rura otoczona wloknina

- to wszystko podsypane/nadsypane zwirem

 

i dziala ...bo woda w drenazu jest. Moze bez wlokniny szybciej sie zwir zamuli i bedzie dzialac wolniej ...ale naprawde nie wiem ...po jaka cholere ten drenaz zrobilem.

Inna rzecz, ze podnioslem dzialke o 40-50 cm i sucha noga stojac u siebie na gruncie z gory na sasiadow spozieram.

 

(Y)

Takie rysunki też widziałem ale konsultowałem sie z facetem w hurtowni na Arkuszowej i o dziwo powiedział że wystarczy jak jest jedno czyli owinięta rura albo włóknina dokoła żwiru. Jak na sprzedawcę to spodziewałem się że powie o kilku warstwach włókniny :D

 

Wprawdzie tez podnoszę działkę o 50 cm ale chudziak pod ławą jest w wodzie więc na wszelki wypadek robie drenaż w razie gdyby woda się podniosła.

 

Ku przestrodze zdjęcie z naszej wsi ... co potrafi wysoka woda gruntowa :-D

 

http://pzm.republika.pl/obraz002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów (niebawem sąsiadów ???)

 

... 20.000 pln. Czy kwota ta jest wystarczająca na poniesienie kosztów ...

 

Jak będziesz to robił sam to te 20 kawałków Ci zabraknie ... same projekty i uzgodnienia elektryczne , gazowe, wodne to jakieś 7000,- A wykonawstwo 110m to kosmos ...

Czekaj na sąsiadów albo naciskaj na monopolistów ... :-? ... droga przez mekę ... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jaki jest koszt położenia 1 m wodociągu (będzie ich ~ 110) oraz takiej samej długości instalacji gazowej i elektrycznej?

Myśmy ciągnęli wodociąg - ok. 120 m, koszt wyszedł ok. 9 tys. za wszystko łącznie z mapkami, projektem itp. Prąd już mamy, gazu jeszcze nie, czyli tych cen nie znam. Ale wiem, że gazownicy biorą więcej, niż za wodociąg. Raczej sie w 20 tys. zmieścić nie da, choć z drugiej strony, mapki robi się raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż jaki jest koszt położenia 1 m wodociągu (będzie ich ~ 110) oraz takiej samej długości instalacji gazowej i elektrycznej?

Myśmy ciągnęli wodociąg - ok. 120 m, koszt wyszedł ok. 9 tys. za wszystko łącznie z mapkami, projektem itp. Prąd już mamy, gazu jeszcze nie, czyli tych cen nie znam. Ale wiem, że gazownicy biorą więcej, niż za wodociąg. Raczej sie w 20 tys. zmieścić nie da, choć z drugiej strony, mapki robi się raz.

 

Tia.... Ale nawet od ogrodzenia do domu będzie chciał podciągnąć, to też na 4 przyłączach kupa kaski się uzbiera.

 

Maroko, może to głupi pomysł, ale chcesz być spokojny, to zaproś sobie jakiegoś wykonawcę i niech ci zgrubnie oszacuje, ile Cię wyniesie dociągnięcie mediów do chałupki na jednej i drugiej działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

jakis czas temu odkrylem urok Puszczy Kampinoskiej i stwierdzilem tu chce mieszkac. TU = od Mościckiej, przez Laski, Izabelin, Truskaw, Babice, Zielonki, az po Wiktórów czy Wólkę. Mam do was wielka prośbę - jakbyście wiedzieli czy jest tam gdzies jakas fajna działeczka do sprzedania do 200 tys PLN(fajna = bez linii wysokiego napiecia, bez ruder za płotem, najlepiej z jakims drzewem i blisko lasu, ale interesuje mnie wszystko prawie...) to prosze dajci mi znac...bo juz szukam i szukam i nic znalezc nie moge..(

pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Starych i Nowych z Babic i okolic!!!

powróciłam z cudownego urlopu, wypoczeta, bez kasy i z nowa dzidzią w brzuchu!!!!

na kłopoty polecam wyjazd- wracamy a tu na sekretarce-pozwolenbie do odbioru, prąd zrobiony i wody brak.

tutaj polecam ekipe studniarzy pana Flisińskiego!!! Cały dzień wiercił i wiercił ,wody niet i nie wziął ani grosza!!!! tak,tak są jeszcze tacy ludzie.

 

Zatem moja prośba_ szukam ekipy, która robi studnie tradycyjna metodą- dziura na 8m + kregi-woda naciekowa .Czy ktos zna takowych?? obdzwoniłam kilka ekip i nikt juz tak nie robi studni, a dlaczego- żuraw to symbol polskiej wsi.

 

Taka dygresyjka- na wakacjach towarzystwo swiatowe i oto przy kolacji młody, wykształcony Francuz pyta się mojego męża" czy w Polsce to nadal konie chodza po ulicach? NOOO!!! Jasne i to dzikie!

 

pozdrawiam

 

 

Witam

 

Właśnie rozmawiałem z Panem Flisińskim - jak usłyszał nazwę Kwirynów obok Starych Babic to rozmaowa trwała jeszcze może 5 sekund ... cóż wydaje się, że po doświadczeniach z Twoją studnią Pan Flisiński już w okolicy nie wierci :D .

 

Pozdrawiam

Kiaran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mniej więcej zrobi każdy studniarz, jeśli chodzi o Kwirynów. Tu są iły i glina na ok. 4 m (trochę płytkiej wody, która w lecie zanika). Potem dłuuuuugo nic, następna warstwa wodonośna jest bardzo głęboko. U mnie nie było szans, sąsiad 120m dalej miał wodę na głębokości 40m. Nawiercił się, zapłacił, a teraz i tak ma wodociąg.

Tu jest zresztą różnie w zależności od miejsca, ale szanse są marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mniej więcej zrobi każdy studniarz, jeśli chodzi o Kwirynów. Tu są iły i glina na ok. 4 m. Potem dłuuuuugo nic, następna warstwa wodonośna jest bardzo głęboko. U mnie nie było szans, sąsiad 120m dalej miał wodę na głębokości 40m. Nawiercił się, zapłacił, a teraz i tak ma wodociąg.

ekipa z ktorej ja korzystalem robila tez u justme i bez problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipa z ktorej ja korzystalem robila tez u justme i bez problemow :)

Czyli ze 200 m ode mnie i 300 od mojego sąsiada ... To bardzo zwariowany teren. Nie ma reguł. Można trafić na "dołek", gdzie glina schodzi niżej. W takich dołkach woda trzyma się lepiej. Z pozostałych miejsc szybko ucieka. U mnie studniarz się poddał po kilku płytkich odwiertach. Oni znają dobrze ten teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...