Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jprzedworski Witaj,

Widziałam Twój dom na żywo" strasznie fajny i bardzo podoba mi się Twoje ogrodzenie od strony sąsiada- to twoim zdaniem gorsze. Poprosze o namiar na wykonawcę? Drogie to było?

Dzięki! To gorsze ogrodzenie, to najtańsza siatka z jakiegoś marketu budowlanego (Leroi, Castorama - nie pamiętam) + kilka rurek kupionych w Normie + puszka Hammerite na słupki + robota (betonowanie) ekipy, która mi dom stawiała. Ile to kosztowało, teraz już nie wiem. Najdroższy był beton z gruchy z Tu-Betu (taka betoniarnia), bo poszło go bardzo dużo, ale już chciałem utrzymać ten sam poziom, a tam jest dołek w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A wode mam na 8 m tylko w jednym miejscu na 1200metrowej działce. i znalazłam studniarza z kręgami za 260zł/szt to moja studnia bedzie ok 2.500zl to chyba ok?

Mencel, mam pytanko

jak szukalas wody na swojej dzialce?

 

U mnie dzisiaj studniarze wiercili studnie, dowiercili sie do 21 metrow i wody ani sladu :(

A 50 metrow dalej, u sasiada, ten sam studniarz dowiercil sie do wody juz na 11 metrach... Dziwne te geologiczne zaleznosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w sprawie transportu baraku, czy macie jakieś namiary na firmę, która może przetransportować taki baraczek, bo gdzie nie dzwonię to okazuje się, że to samochód za mały to nie ma własnego podnośnika. Jak u Was wyglądała sprawa transportu takiego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w sprawie transportu baraku, czy macie jakieś namiary na firmę, która może przetransportować taki baraczek, bo gdzie nie dzwonię to okazuje się, że to samochód za mały to nie ma własnego podnośnika. Jak u Was wyglądała sprawa transportu takiego czegoś.

 

jezeli barak jest "przewymiarowany" (np za dlugi), obawiam sie ze bedziesz musial skorzystac z dwoch samochodow - dzwiga i platformy. Ja przewozilem taki barak w lasnie w taki sposob.

Polecam Jacka Perzyne (602 458 541) - robota wykonana terminowo ( mozna by rzec co do minuty) szybko i bez problemow - mozesz szacowac koszt na 600-700 zl. Byc moze mozna gdzies i taniej. Ale tego nie udalo mi sie ustalic

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomy drogie :D.

 

Czy na etapie murów należałoby weryfikować wielkość okien ze sprzedawcą ? Jak robiliście w Waszym wypadku ?

 

Może jakieś namiary na sprzedawcą dobrych i tanich okien PCV z okleiną :D ?

Prawdopodobnie warto - chcociaz wiekszosc firm nie traktuje okien jako odstepstwo jesli roznice od standardu nie przekraczaja 5 cm.

 

Jesli chodzi o okna - mysle ze tanie i dobre okna sa z ELKU (http://www.plastimet.com.pl) - zadzwon i zapytaj sei o przedstawicieli w Warszawie i okolicach - powiem szczerze ze cena za okna profilu RYVEN (5 komorowe) naprawde dobrze wykonane z obustronna okleina powalila nas z nog w pozytywmym tego slowa znaczeniu.

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dwa krotkie pytanka do szanownych forumowiczow:

1) kiedys gdzies na forum muratora widzialem pomysl ciekawego "prowizorycznego" rozwiazania alarmowego. Byl to prosty uklad elektroniczny z sygnalizatorem dzwiekowym, bateria oraz petla z drutu o wybranej przez uzytkownika dlugosci. Zadzaialnei alarmu nastepowalo po przrwaniu dcienkiego drutu. Ponoc swietnie sie nadawal np do ochrony drzewek lub tez okien na cz czas budowy. Pamietacie gdzie to moze jest ( byl nawet schemat)?

2) kiedys gdzies na forum ktos umiescil swietny przeglad potrzeb w zakresie umiejscowienia gniazdek elektrycznych (zewn i wewnt). Tez nie moge tego znalexc. Chodzi o to zeby przy budowie przewidziec jak nawiecej aby potem nie niszczyc scian itp. Wiecie o co mi chodzi - ile i jakie gniazdka w kuchni, na zewnatrz, przy bramie itd itd:))))

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomy drogie :D.

 

Czy na etapie murów należałoby weryfikować wielkość okien ze sprzedawcą ? Jak robiliście w Waszym wypadku ?

 

Może jakieś namiary na sprzedawcą dobrych i tanich okien PCV z okleiną :D ?

 

Ja brałem w Mazowieckiej Fabryce Okien i Drzwi http://www.mfoid.pl

Ceny mają dobre, profil Veka, okucia Winkhaus. Kupowałem przez biuro w Pruszkowie. Handlowiec trochę za mało techniczny, ale daje dobre ceny.

Mam od ponad roku, nic się nie dzieje oprócz tego, że trzeba przeregulować jedno wyjście tarasowe (trochę przycina się hamulec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dwa krotkie pytanka do szanownych forumowiczow:

1) kiedys gdzies na forum muratora widzialem pomysl ciekawego "prowizorycznego" rozwiazania alarmowego. Byl to prosty uklad elektroniczny z sygnalizatorem dzwiekowym, bateria oraz petla z drutu o wybranej przez uzytkownika dlugosci. Zadzaialnei alarmu nastepowalo po przrwaniu dcienkiego drutu. Ponoc swietnie sie nadawal np do ochrony drzewek lub tez okien na cz czas budowy. Pamietacie gdzie to moze jest ( byl nawet schemat)?

2) kiedys gdzies na forum ktos umiescil swietny przeglad potrzeb w zakresie umiejscowienia gniazdek elektrycznych (zewn i wewnt). Tez nie moge tego znalexc. Chodzi o to zeby przy budowie przewidziec jak nawiecej aby potem nie niszczyc scian itp. Wiecie o co mi chodzi - ile i jakie gniazdka w kuchni, na zewnatrz, przy bramie itd itd:))))

Pozdrawiam

Pawel N

 

 

Nie wiem, czy to Cie satysfakcjonuje, kiedyś pozwoliłem sobie napisać ja coś takiego:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=503043&highlight=obw%F3d#503043

To co napisałem już nieaktualne, jeśli chodzi o przepięciówkę przy liczniku, bo energetyka się nie zgadza. Wszystkie stopnie przepięciówki muszą być usytuowane w Twojej rozdzielnicy

Ale u mnie tylko wstępny podział na obwody. Umiejscowienie gniazd, punktów świetlnych itd. lepiej uzgodnić z projektantem wnętrz, bądź elektrykiem, wszystko zależy od budynku i potrzeb przyszłego mieszkańca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

 

... co do gniazdek i wyłaczników, to moja rada jest krótka.

Umebluj ( na papierze, oczywiście ) swój dom i wtedy wyjdzie, gdzie, co i jaki osprzęt będzie potrzebny ( choćby np. instalacja telefoniczna ).

Równocześnie wyjdzie kwestia oświetleń punktowych.

Pozdro

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honzka - dzieki za gratulacje, ale jeszce sie nie cieszę ,wszedzie chodzę z torebkami na "zwroty" Ale to jest niezły sposób na negocjacje- za okna dostałam 15% jak im nabrudziłam w biurze! Chyba chcieli sie mnie pozbyC.

 

Sopelek- moja działka ma nr 168 i jest w drugiel linii od maczka -taka odnoga ,zaraz za zielonym blizniakiem jak wjeżdzasz od Sikorskiego(przy tym "zamku") to chyba 4 odnoga po prawej stronie-to juz jest Janów.

 

Miło mi Sąsiedzie!

Jak będę w Kwirynowie to zajżę. Poznamy się w realu!

Pozdrawiam, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...