Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To do kompletu z betonem - ja mam pytanie o dechy :D

 

Gdzie w naszej okolicy najtaniej kupowac dechy? Mam na mysli takie do szalunkow (nie na wiezbe dachowa).

Czy ten sklad drewna w Zielonkach jest tani, czy raczej ktorys z dwoch skladow w Babicach (kolo stacji Shell'a)... A moze jeszcze jakis inny?

Jak chcesz to kolega skonczył właśnie budowę i wiem że ma sporo desek do szalunku do zbycia. Dam namiar na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam historię tematu i zbieram namiary na wykonawców ale może z perspektywy czasu jakieś konkretne sprawdzone namiary na hydraulika lub kogoś od rekuperacji albo DGP bo wciąż wacham się nad rodzajem ogrzewania [miał byś kominek z PW] albo proszę o opinie z własnego doświadczenia na temat zastosowanego rozwiązania i kosztów instalacji i eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomy drogie :D.

 

Czy na etapie murów należałoby weryfikować wielkość okien ze sprzedawcą ? Jak robiliście w Waszym wypadku ?

 

Może jakieś namiary na sprzedawcą dobrych i tanich okien PCV z okleiną :D ?

 

Ja brałem w Mazowieckiej Fabryce Okien i Drzwi http://www.mfoid.pl

Ceny mają dobre, profil Veka, okucia Winkhaus. Kupowałem przez biuro w Pruszkowie. Handlowiec trochę za mało techniczny, ale daje dobre ceny.

Mam od ponad roku, nic się nie dzieje oprócz tego, że trzeba przeregulować jedno wyjście tarasowe (trochę przycina się hamulec)

 

Braliśmy z Mazowieckiej Fabryki Okien. Jeśli chodzi o terminowość to w porządku. Mam natomiast poważne zastrzeżenia co do montażu. Ekipa zamontowała okna, dała klamki luzem. Dopiero po ich odjeżdzie okazało się, że przynajmniej połowa okien wymaga regulacji (okna się nie domykały - klamka pozostawała pod jakiś dziwnym kątem). Owszem przyjechali póżniej do regulacji. Twierdzili, że nie da się wyregulować okien w czasie montażu (???) i można dopiero to zrobić jak wyschnie pianka (???). Niestety nie poinformowali nas o tym. Podandto jak widziałam w jaki sposób człowiek regulował zamknięcie (w niektórych oknach siłą przekręcając klamkę) - to stwierdziłam, że nikomu ich nie polecę - chyba,że traficie na inną ekipę montażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co sa na biezaco z betonem :wink:

 

gdzie teraz kupujecie beton z gruchy?

 

Ja kupuję w Czosnowie. Najtańszy i bardzo dobrej jakości.

Pani Kasia bardzo miła kobieta tel. 22 7941664.

 

dzieki :D widze ze Czosnow b. popularny

 

 

w oknach to Ci nie pomoge bo mamy drewniane

 

A drewniane tez rozważam :D. Tak sobie analizuję i wychodzi że PVC + obustronna okleina = drewniane sosnowe :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich rekuperatorowców :-D

Czy na etapie budowy ścian i kominów trzeba już się konsultować z firma która to ustrojstwo zakłada ?

Im szybciej, tym lepiej. Jak masz rekuperator, czyli wentylację mechaniczną, można zrezygnować z kominów wentylacyjnych. Po co podwójne koszty?

 

My nie zrezygnowaliśmy z kanałów wentualacyjnych (wychodzą przez odpowiednie dachówki). Człowiek, który ma nam robić rekuperację ocenił, że dobrze - w końcu przez pół roku (jesien i wiosna) nie trzeba użytkowac rekuperatora (nie ma potrzeby schładzania lub ogrzewania powietrza) i wtedy wystarczy wentylacja grawitacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich rekuperatorowców :-D

Czy na etapie budowy ścian i kominów trzeba już się konsultować z firma która to ustrojstwo zakłada ?

Im szybciej, tym lepiej. Jak masz rekuperator, czyli wentylację mechaniczną, można zrezygnować z kominów wentylacyjnych. Po co podwójne koszty?

 

My nie zrezygnowaliśmy z kanałów wentualacyjnych (wychodzą przez odpowiednie dachówki). Człowiek, który ma nam robić rekuperację ocenił, że dobrze - w końcu przez pół roku (jesien i wiosna) nie trzeba użytkowac rekuperatora (nie ma potrzeby schładzania lub ogrzewania powietrza) i wtedy wystarczy wentylacja grawitacyjna.

 

Tylko się zastanawiam czy warto wydać 13 tys (taką mam pierwszą wycenę) na rekuperator który będzie użytkowany przez pół roku :-?

 

Czy Wasze instalacje też tak drogo wyszły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiedzi,

moze ktos wie gdzie mozna kupic niedrogo ziemie do obsypania fundamentow

pozdrawiam :D

atula z kwirynowa

 

Ziemię czy piasek ? Na obsypkę to raczej piasek... a tylko na wierzch lepiej ziemię. Wyślę Ci na priva namiary na faceta co załatwiał mi piasek do zasypki ... całkiem dobry i najtańszy jaki znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Potwierdzam chęć udziału w majówce :-).

Ale kokretnie ;-) to mam prośbę, czy ktoś mógłby mi podesłać jakiś wzór dobrej umowy, z wykonawcą/ekipą, bo na stronie muratora znalazłem umowy z kierownikiem, umowę o dzieło i szereg wskazówek, ale takiego ostatecznego gotowego wzoru umowy nie widzę.

Chcę podpisac umowę na stan surowy otwarty.

 

Pozdrawiam

Łukasz

lukasz-s malpa o2 kropka pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...