Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam szanownych sasiadow:

Pytanko-prosba:))))

Moze jest ktos w stanie uzyczyc mi swojego placu na przetrzymanie kikunastu wywrotek mojej ziemi - okres przetryzmania okolo 3 tygodni?. Jesli takich nie ma to moze sa tacy co wiedza gdzie takie cos mozna przechowac?

W ostatecznosci moge taka ziemie oddac:(

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex67

Kilka dni temu wyslalam ci wiadomosc na priva i widze, ze caly czas zalega ona w mojej skrzynce. Dziwne, bo jak sie logujesz, to juz ta wiadomosc powinna do ciebie dojsc.

 

Sprawdzę czy nie mam pełnej skrzynki może to jest powodem. Ale wczoraj dostawałem od innych i wszystko było OK. Wyślij po prostu jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robi taki pan Rysio, ale on mi tylko zaciąga łączenia płyt, bo płytowałem sobie sam. Jest dokładny (robi mi też gładzie gipsowe, montował parapety), wiem, że w płytowanie też się bawi.

Tyle, że przynajmniej do końca czerwca jest już zajęty.

Jak cię terminy nie gonią, mogę was skontaktować, tyle, że na Forum zajrzę najwcześniej w piątek.

 

Dzieki. No wlasnie rzecz w tym, ze termin mnie goni. We wrzesniu juz chce mieszkac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor

p. Grzegorz Kolibowski - mlody fajny czlowiek - szybki, solidny i co najwazniejsze jeden z tanszych - bylem z niego zadowolony ( nie oznacza to jednak ze ktos inny musi byc z niego zadowolony :))))

tak, to w nawiasie to fakt :) załamała mnie "szybkość" :) poprostu miał spory kłopot z terminem niz zapewnienia. ja lubie terminowe usługi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kokretnie ;-) to mam prośbę, czy ktoś mógłby mi podesłać jakiś wzór dobrej umowy, z wykonawcą/ekipą, bo na stronie muratora znalazłem umowy z kierownikiem, umowę o dzieło i szereg wskazówek, ale takiego ostatecznego gotowego wzoru umowy nie widzę.

Chcę podpisac umowę na stan surowy otwarty.

 

i ja się do prośby dołączam... muszę w tym tygodniu podpisać umowę z moją ekipą - na początek na stan surowy zamknięty... trochę umów już znalazłam (polecam wątki):

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=3340&postdays=0&postorder=asc&highlight=umowa+wykonawc%B1&start=60

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=44518

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=307842

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=24499&highlight=umowa+wykonawc%B1

 

ale jak macie jakieś uwagi, wzory to chętnie się z nimi zapoznam :)

 

Dokładam moją umowę którą podpisałem z wykonawcą. Wzorem była inna umowa (gdzieś z muratora) trochę zmieniona przeze mnie i wykonawcę. Mam nadzieje że sie przyda komuś.

 

Umowa:

http://www.pzm.republika.pl/Umowa.doc

Załącznik nr 1:

Załącznikiem był projekt architektoniczny

Załącznik nr 2:

http://www.pzm.republika.pl/Zal_nr_2.doc

 

Wielkie dzięki! Właśnie tego szukałem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor

p. Grzegorz Kolibowski - mlody fajny czlowiek - szybki, solidny i co najwazniejsze jeden z tanszych - bylem z niego zadowolony ( nie oznacza to jednak ze ktos inny musi byc z niego zadowolony :))))

tak, to w nawiasie to fakt :) załamała mnie "szybkość" :) poprostu miał spory kłopot z terminem niz zapewnienia. ja lubie terminowe usługi :)

Korzystalem z jego uslug dwa razy. zawsze bylo na czas. Moze alapal za duzo zlecen i ie moze sie wyrobic.

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś tanią i najlepiej sprawdzoną ekipę/fachowca od wodociągu??

Szukam kogoś kto wykona projekt, przyłącza oraz ok.170m wodociagu...

Będę wdzięczna za wszelkie namiary.

 

Wykonawca - Ernest Siek tel. 501 036 257.

Robił u mnie, u jprzedworskiego i jeszcze ktoś go chyba brał z forum. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

jestem zainteresowany nawiązaniem współpracy z kierownikiem budowy. Zamierzamy rozpocząć na początku lipca budowę domu 140 m z poddaszem użytkowym w Kwirynowie w gm. Babice St.

Mamy prywatnego wykonawcę ale bez uprawnień i szukamy kierownika , który poprowadził by m in dziennik budowy.

Może ktoś zna kogoś godnego polecenia.

Nie mam też rozeznania jakiego rzędu jest to koszt.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

pzdr

_________________

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

jestem zainteresowany nawiązaniem współpracy z kierownikiem budowy. Zamierzamy rozpocząć na początku lipca budowę domu 140 m z poddaszem użytkowym w Kwirynowie w gm. Babice St.

Mamy prywatnego wykonawcę ale bez uprawnień i szukamy kierownika , który poprowadził by m in dziennik budowy.

Może ktoś zna kogoś godnego polecenia.

Nie mam też rozeznania jakiego rzędu jest to koszt.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

pzdr

_________________

Daniel

 

W naszej "strefie klimatycznej" :D Kierownik kosztuje od 1,5 tys zł do 3 tys. Zależy czy chcesz żeby często był na budowie czy nie. Rodzaj kierownika wybierz odwrotnie-proporcjonalnie do własnej wiedzy o budowaniu. :lol:

 

Ja mam takiego za 1,5 ale na budowie jestem bardzo często a kierownik jest co kilka dni. Porady i uzgodnienia z nim na telefon.

 

 

Z innej beczki. Sasiedzi gdzie kupowliscie stropy Teriva i w jakiej cenie za pustak ? (keramzyt czy beton ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSW - ja tez robie wodociag i w Eco babicach dali mi listę wykonawców .Zrozumiałam ,że to jacyś obligatoryjni wykonawcy? Czy jesli wezmę kogoś innego nie będzie problemu z odbiorem tego cuda?

Myślę, że też by nie było problemów. Ale dobrze jest, jak wykonawca zna teren i ludzi z Eko-Babic. Załatwia dużo sam, masz sporo spraw z glowy.

Tak nawiasem, wspomniany wyżej Ernest Siek jest na tej liście, tylko nieco "ukryty". Nie pamiętam w jakiej firmie wtedy pracował. Teraz chyba działa na własny rachunek, ale nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby to on robił. Ja go z czystym sumieniem polecam, to jeden z niewielu fachowców do których nie miałem żadnych zastrzeżeń. Ale masz jeszcze inny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jprzedworski-dzieki

Znam tylko jednego ale chce 20% kosztu budowy. Moim zdaniem troche przegiął.Twierdzi, że bedzie codziennie na budowie a ,ze mieszka daleko to musi zarobić.

Bede wdzieczna za info.

 

20% ????!!!!! :o :o :o :o :o

Za takie pieniądze to On chyba che sobie wynająć apartament w Warszawie na czas budowy i to z basenem.

 

jprzedworski-dzieki

Witam wszystkich forumowiczów.

Czy ktoś z Was wie kiedy zbudowana bedzie kanalizacja w Klaudynie?

Pozdrowienia.

 

W Eko-Babicach jest plan budiwy kanalizacji. Klaudyn to lata 2006-2009 (w.g planów oczywiście), ale jak na razie to nie zrobiono ani 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...