Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Grupę Stare Babice,

 

ja buduje w Ołtarzewie jestem na etapie zalewania stropu :-)

Proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów :D

1.chciał bym się dowiedzieć czy ktoś z tej grupy nie ma dachu pokrytego dachówka cementową firmy Brass bo szukam '' po dachach'' i nie mogę znaleźć a chętnie bym podjechał i zobaczył oraz dowiedział się o wadach i zaletach.

2. namiary do pewnej/solidnej ekipy od układania właśnie dachówki cementowej

3. oraz ekipy która tanio i solidnie mogła by mi postawić ogrodzenia z siatki

 

Pozdrawiam

Łukasz

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wodociagiem w kwirynowie kiszeczka....

tam gdzie nie ma wodociagu trzeba miec pozwolenie nabudowe. Nachodze regularnie Gmine od pol roku i caly czas ponaglam. Udalo sie doprowadzic do sytuacji uzgodnien srodowiskowych ( tak tak trzeba takie miec zeby polozyc kawalek rury z woda w drodze, czeka sie na nie ze 3 miesiace) oraz przygotowania wniosku o pozwolenie na budowe wodociagu we wsi kwirynow...a wiec zostaje tylko czekac.

Jestem zainteresowany zespolowym rozwiazaniem wody - moze znajdzimy jakiegos wykonawce ktory policzy nam taniej za hurtowe zamowienie???

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany zespolowym rozwiazaniem wody - moze znajdzimy jakiegos wykonawce ktory policzy nam taniej za hurtowe zamowienie???

Pozdrawiam

Pawel N

No właśnie, my z sąsiadami planujemy budowę w ulicy Agawy. Może rzeczywiście jakoś połączyć siły.

 

A przy okazji macie jakiegoś elektryka do polecenia. Chodzi o podłączenie prądu na czas budowy. Umowę z ZE mam, skrzynka jest w rogu działki. Podobno dobrze jest , żeby to był elektryk "zaprzyjaźniony" z ZE :-)).

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wodociagiem w kwirynowie kiszeczka....

tam gdzie nie ma wodociagu trzeba miec pozwolenie nabudowe. Nachodze regularnie Gmine od pol roku i caly czas ponaglam. Udalo sie doprowadzic do sytuacji uzgodnien srodowiskowych ( tak tak trzeba takie miec zeby polozyc kawalek rury z woda w drodze, czeka sie na nie ze 3 miesiace)....

widzę, że biurokracja coraz większa! A rozmawialiście z Gminą na temat zwrotu pieniędzy? Część z tych działek jest traktowana jako "z mediami". Wasza chyba też. Gmina pobrała od poprzednich właścicieli opłaty adiacenckie a konto mediów (wzrostu wartości działek), teraz powinna pokrywać koszty wodociągu i kanalizacji. Szczególy: Urząd Gminy, pok. 2 (o ile pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D WITAM WSZYSTKICH Z OKOLICY STARYCH BABIC. KUPILIŚMY DZIAŁKĘ W LATCHORZEWIE. SZUKAM KOGOŚ KTO BUDUJE LUB WYBUDOWAŁ WTEJ OKOLICY VIRGO II Z PODWÓJNYM GARAŻEM . CHETNIE JEŚLI OCZYWISCIE TO BYŁO BY MOŻLIWIE ZERKNĄŁ BYM Z ŻONĄ JQAK TO WYGLĄDA.

VIRGO II TO PROJEKT DOMUSA LUB PRACOWNI DOBRE DOMY Z WROCŁAWIA ( JAK ZWAŁ TAK ZWAŁ)

 

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku gmina zwraca po 90 PLN za metr wodociągu i 210 za kanalizację, dotyczy to tylko lini. Ja też mam umowę z gminą. Mam do pociągnięcia ok. 60 m. Z tego co wiem to najdłużej trwaja uzgodnienia środowiskowe, ostatnimi czasy minimum 3 miesiące. Moje krążą już miesiąc.

 

Aha co do umowy z gmina bardzo ważne jest kiedy bedzie sie taką linie wykonywać. Nie warto podpisywać umowy zawczasu ponieważ stawki się zmieniają, ostatnimi czasy mają hosse :D

 

 

ps. co do spółdzielni to możemy coś pokombinować. Jednak by ktoś dał wyceną potrzebne są minimum: warunki oraz "planowany" projekt, taki sprzed zudu. A tak naprawdę to większość chce taki już po zudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do szanownych Klubowiczów: czy możecie mi polecić jakiegoś sensownego i niedrogiego architekta do zrobienia adaptacji? W sumie zmiany które planuję są minimalne ale po tym jak kolega który zupełnie nic nie zmieniał w projekcie po zapłaceniu 1,5 tys dostał coś co rzekomo było adaptacją a w starostwie zostało całkowicie wyśmiane nie chcę ryzykować. Może ktoś korzystał z usług pana z Geobaksa z Babic? Jak zamawiałem u nich mapę to zaproponowali mi adaptację projektu.

 

Pozdrówka

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...