Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przy Świerkowej jest kiepsko, ale całej nie prześledziłem. Ja mam na razie inny pomysł - w drugą stronę. Można założyć internet przez Wi-Fi, a telefon puścić po IP (bramka VoIP). Wychodzi taniej. Skoro TPSA się nie spieszy .... Mam od nich telefon, ale radiowy. Dość stary system, do terminala nie mają nawet akumulatorków. Jak nie ma prądu, i tak nie ma rozmowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

czy ktoś z Was miał do czynienia z Firmą DACHLUX z Blizne Łaszczyńskiego, prawie się z nimi dogadałem co do pokrycia dachu.

Jak na razie bez zastrzeżeni ale zawsze lepiej spytać forumowiczów :lol:

czy ktoś miał doświadczenie z ta firmą dodatkowo mam zamiar również zatrudnić Ich brygadę do układania dachówki (zawsze będzie 7% a nie 22%).

Dlatego proszę o informacje (dobre i złe) :)

 

Dzięki :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ldeb

 

ja prawdopodobnie też zdecyduję się na dachówkę z DACHLUXu. Cena jest ok, przy zamówieniu zawsze jeszcze można trochę znegocjować.

Tylko, że nie biorę ich ekipy. Może i są dobrzy, ale są drodzy. Rozejrzyj się czy nie znajdziesz jakiś specjalistów od układania dachu trochę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ldeb

 

ja prawdopodobnie też zdecyduję się na dachówkę z DACHLUXu. Cena jest ok, przy zamówieniu zawsze jeszcze można trochę znegocjować.

Tylko, że nie biorę ich ekipy. Może i są dobrzy, ale są drodzy. Rozejrzyj się czy nie znajdziesz jakiś specjalistów od układania dachu trochę taniej.

 

sprawdzcie prosze czy policzona wg nich powierzchnia dachu pokrywa sie z projektem i innymi wycenami. na forum kiedys bylo info ze zanizaja powierzchnie i przez to pelana cena wychodzi nizsza. u mnie okazalo sie ze wyliczyli o ok 15% za malo. moze przypadek ale sprawdzcie.

 

co do ekipy to warto kupic material z usluga bo wtedy jest 7% vat. mi bardziej zalezalo na dobrej ekipie wiec majac ekipe zdecydowalem sie dopiero na hurtownie z ktora wspolpracoali (material zreszta wycenili sporo taniej niz dachlux)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem całkiem dobrą cenę tak mi sie przynajmniej wydaje.

Kupuje Braassa podwójne S Lumino - za 1 szt. 1,90 cały dach ma 320 m więc troche jest tego.

Do tego dobrałem Rynny Gamrat dali mi koło 30% upustu + okna Fakro tutaj koło 23% upustu więc wyszło całkiem nieźle. Co do ekipy to nie mają taniej ale ja potrzebuje na koniec lipca i tylko oni chyba są jeszcze wolni.

Robocizna (4 okna Fakro+orynnowanie+dachówka cementowa Braas 320m/2 dachu+łaty i kontrłaty) - 11 tyś.

Jest fajna firma w Błoniu WALDKI DACHY ale nie mają wolnego końca lipca :-( im wyszło 10200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Buduję dom z piwnicą, która ma mieć ściany lane z betonu. Potrzebuję pożyczyć szalunki na czas robót (lipiec). Google pokazuje gł. firmy, które produkują szalunki na budowy przy których mój domek to ziarnko piasku :-).

Bedę wdzięczny za sugestie, gdzie można szukać szalunków systemowych, o rozmiarach i wadze dostosowanych do domków jednorodzinnych, żeby obyło się bez dzwigu ;-), w okolicach W-wy, w rozsądnych cenach oczywiście.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

poszukuje pilnie pomocnika murarza bez jakicchs tam wielkich kwalifikacji - "przynies zanies pozamiataj" ( z własnym wiktem i opierunkiem) - dobrze zaplace - ma ktos moze jakis namiar - tak na marginesie w Polsce jest ponoc wysokie bezrobocie !!!!

Pozdrawiam

Pawel N

 

Nie wiem czy znajdziesz... W Polsce nie ma żadnego bezrobocia ...

Ja szukam człowieka do podobnych prac (sprzątanie itp) i nikt nawet się nie zgłosił, a rozpuściłem wici w całej wsi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweł_kwirynow

 

zobacz na duzych budowach spółdzielni oni kończą o 15- tak jest na budowie obok mojego obecnego bloku o 15 zywej duszy juz nie ma i weekendy tez maja wolne!

A szkoły budowlane- są jeszcze takie? Oni powinni miec juz zaraz wolne.

powodzenia!!

 

U mnie współwłasciciele drogi nie chca sie zgodzić na przyłacze gazu do mojej działki ! To jest jakiś koszmar!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie współwłasciciele drogi nie chca sie zgodzić na przyłacze gazu do mojej działki ! To jest jakiś koszmar!

 

Strasznie ci współczuję bo miałem podobny problem z prądem. Właściciel 1/3 drogi powiedział NIE bo NIE i dziękuję. Oto Polska właśnie... Odmówił nawet facetowi którem sprzedał działke kilka lat wczesniej ... to dopiero paranoja.

 

Niestety kosztowało to dodatkowe pieniądze na projekty + inne rozwiązania techniczne (jakies wcinki itp). W wypadku gazu to chyba nie bardzo jest jak ominąć taką drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...