Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie współwłasciciele drogi nie chca sie zgodzić na przyłacze gazu do mojej działki ! To jest jakiś koszmar!

 

Strasznie ci współczuję bo miałem podobny problem z prądem. Właściciel 1/3 drogi powiedział NIE bo NIE i dziękuję. Oto Polska właśnie... Odmówił nawet facetowi którem sprzedał działke kilka lat wczesniej ... to dopiero paranoja.

 

Niestety kosztowało to dodatkowe pieniądze na projekty + inne rozwiązania techniczne (jakies wcinki itp). W wypadku gazu to chyba nie bardzo jest jak ominąć taką drogę.

 

Podobno jest sposób - można ponoć sądownie zdobyć papier, który uprawnia was do wejścia w teren w celu podłączenia do linii gazowej, elektrycznej itp.

Radzili nam to nawet w jednym z urzędów, bo też jeden z sąsiadów nie wyraził nam zgody, ale obyło się, dogadaliśmy się z innymi sąsiadami.

 

:D :D Tak nawiasem - hip hip huuuraaaaa :D :D - od piątku mamy gaz - co oznacza, że mam w pełni "omediowaną" działkę.

 

Pytanko do sąsiadów - tych co mieszkają w miarę blisko linii wysokiego napięcia (to chyba głównie Babice i Zielonki) - będę chciał założyć antenę RTV. Czy macie u siebie anteny kierunkowe, siatkowe, czy jeszcze cuś inszego? Myślałem o kierunkowej (tzw. "wojewódzkiej"), ale będę ją kierował wprost na linię WN i obawiam sie zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A szkoły budowlane- są jeszcze takie?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szkoły budowlane uczą teraz wszystkiego (złego), tylko nie budowania.

Żona pracuje w oświacie - miała niedawno kontakt z uczniem "budowlanki". Cłopak przeciętnie zdolny, ale przynajmniej logicznie myślący. Stwierdził, że musi zrezygnować z tej szkoły, bo to strata czasu, a alkoholikiem czy narkomanem to on zostać nie chce. Nauczyciele i uczniowie nawet nie udają, że robią to, co jest ich obowiązkiem. Kompletny luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex 67, krzysiekSW

 

prąd rzeczywiście "ominęłam' kupując prywatne złacze- tylko 3.500zł, ale co tam raz sie zyje ! Z gazem rzeczywiscie klops, brakuje mi tylko jednej osoby zeby miec wymagane 51% i mili sąsiedzi nie chca- ostatni argument, że na pewno podłaczamy się nielegalnie i chcemy z ich zgody zrobić sobie podkładke. To juz absurd nad absurdy! mam nadzieje ,że nadejdzie chwila prawdy kiedy to ONI bedą musieli cos ode mnie uzyskać!!! Zemsta bedzie okrutna, tyle nerwów mnie to kosztuje,że w sobote jeździłam oglądac większe mieszkania, ale ceny paskudne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie kwapi się odpowiedzieć na moje pytanie dotyczące wypożyczenia szalunków, a ja mam już nowe pytanie.

Czy robiliście projekt wewnętrznej instalacji wod.-kan. Mamy zaprojektowana płytę fundamentową i ktoś nas postraszył, że trzeba w takim przypadku precyzyjnie zrobić instalację, i że powinno się ją w tym celu zaprojektować. Zmiany potem juz nie będą możliwe, łatwiej podobno jak ma się ławy fundamentowe.

I co o tym myślicie? Robił ktoś taki projekt? Kto się tym zajmuje?

Będę wdzięczny za sugestie.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, czy Wy też nie dostajecie powiadomień o nowych postach? :-?

 

Lukasz-s, co do szalunków systemowych, to zobacz w Łomiankach - 751-47-27, Wiślana 9. Może mają?

 

Co do Dachluxu - możesz poczytać sobie moje z nimi perypetie w wątku pt. "Chyba mi też schrzanili dach". Podsumowując: zaniżają wycenę i potem trzeba dopłacać bo się okazuje że duuuużo dachówek brakuje; ekipy mają baaaardzo niedouczone i niefachowe; szef - pan Szlachetka - jest jednak sensownym człowiekiem i na koniec naprawdę można się z nim porozumieć.

 

Pzdr. Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw,

Z nieba mi spadłeś z tym gazem. Wybieram wykonawcę do instalacji wewnętrznej (szafka gazowa, 8 m wykopu i 2 punkty w domu). Mam do wyboru Bojanowski lub Dobrosielski. Bojanowski droższy ale nie chcę mieć kłopotów. A jak było u Ciebie?

Pozdrawiam :D

jj

PS Rozrzut w cenach: 1870 najtaniej, 5000 najdrożej - nieźle, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw,

Z nieba mi spadłeś z tym gazem. Wybieram wykonawcę do instalacji wewnętrznej (szafka gazowa, 8 m wykopu i 2 punkty w domu). Mam do wyboru Bojanowski lub Dobrosielski. Bojanowski droższy ale nie chcę mieć kłopotów. A jak było u Ciebie?

Pozdrawiam :D

jj

PS Rozrzut w cenach: 1870 najtaniej, 5000 najdrożej - nieźle, co?

 

U mnie robiła firma Pana Grądzkiego 602275719 (pracownik gazowni więc nie powinno być kłopotów) i cena była bliższa tej dolnej.

 

Pozdrawiam,

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw,

Z nieba mi spadłeś z tym gazem. Wybieram wykonawcę do instalacji wewnętrznej (szafka gazowa, 8 m wykopu i 2 punkty w domu). Mam do wyboru Bojanowski lub Dobrosielski. Bojanowski droższy ale nie chcę mieć kłopotów. A jak było u Ciebie?

Pozdrawiam :D

jj

PS Rozrzut w cenach: 1870 najtaniej, 5000 najdrożej - nieźle, co?

 

Jest ponoć cała rodzina Bojanowskich :D

U mnie robił Wiesław - ponoć on jest najrozsądniejszy. Gdyby nie woda w rowie wiosną, byłoby po sprawie już dawno - nie mógł zrobić przepustu pod ulicą. Poza tym wziął się za robotę nawet szybciej niż się umówiliśmy.

Jestem z niego bardzo zadowolony. Ceny mogę podać Ci na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie roboty w toku, fundamenty już są, wczoraj zaczęli stawiać mury :lol:

Strop będzie lany więc potrzebuję

ok. 150 szt. stempli i chyba trochę desek zabraknie - może ktoś z Was ma już niepotrzebne i chce sprzedać?

Czy kantowiznę 10 x 10 można używać ,,z odzysku"? Jeśli tak, to też chętnie odkupię.

Bede wdzięczna za pilną odpowiedż, bo sprawa pilna.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All,

 

Ja mam stemple do sprzedania.

Stemple sa malo uzywane ;-)

Dwie dludosci - 320 cm i 290 cm.

Sztuk - hm ..nie liczylem ..ale sterta pokazna - troche koza przez zime zzarla .

Poziadam tez troche - 2 m3 desek budowlanych.

PRIV

 

Masz jeszcze te stemple ? Interesuje mnie długość min 2,9m.

Jeśli masz to proszę o wiadomość na priv-a gdzie odbiór i po ile za szt. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że o oknach już było dużo, ale może mi powiecie, gdzie kupowaliście okna PCV.

 

I jak to jest z drzwiami zewnętrznymi. Podobno jeśli się ma antywłamaniowe, to jest duża zniżka przy ubezpieczeniu. Ale czy trzeba mieć wtedy również okna antywłamaniowe?

W ogóle - gdzie mozna kupić ładne drzwi zewnętrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ldeb

 

ja prawdopodobnie też zdecyduję się na dachówkę z DACHLUXu. Cena jest ok, przy zamówieniu zawsze jeszcze można trochę znegocjować.

Tylko, że nie biorę ich ekipy. Może i są dobrzy, ale są drodzy. Rozejrzyj się czy nie znajdziesz jakiś specjalistów od układania dachu trochę taniej.

 

sprawdzcie prosze czy policzona wg nich powierzchnia dachu pokrywa sie z projektem i innymi wycenami. na forum kiedys bylo info ze zanizaja powierzchnie i przez to pelana cena wychodzi nizsza. u mnie okazalo sie ze wyliczyli o ok 15% za malo. moze przypadek ale sprawdzcie.

 

co do ekipy to warto kupic material z usluga bo wtedy jest 7% vat. mi bardziej zalezalo na dobrej ekipie wiec majac ekipe zdecydowalem sie dopiero na hurtownie z ktora wspolpracoali (material zreszta wycenili sporo taniej niz dachlux)

 

Braliśmy dachówką z DACHLUXu. Układała nam nasza ekipa - więc nie wypowiem się w temacie ich usług. Faktem jest, że daliśmy wycenę w dwa miejca i dachlux ją zaniżył (powierzchnia była mniejsz o 5%). Uwzględniłam to przy porównywaniu ofert i mimo wszystko wzięliśmy dachlux.

Moim zdaniem, gdybym umówiła się z nimi na układanie dachu, to po takiej zaniżonej wycenie zapłaciłabym według wyceny, a nie według stanu faktycznego

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...