Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przez ostatni tydzien szukalam ogrodnika chetnego do wypielenia moich rabat... Obdzwonilam chyba 8 osob, stawka za dzien pielenia to 200 zl dla dwoch osob. Ludzie mowili, ze w UK placa £7 za godzine i mnostwo osob do UK wyjezdza... Znalezienie stolarza to tez problem. W UK dniowka dla stolarza to £100. Nasz majster od elewacji zewnetrznej tez narzeka na ten sam problem. Niedlugo to juz nikt nie bedzie chcial pracowac w Polsce. Wspolczuje tym inwestorom, ktorzy dopiero zaczynaja budowe domu, dwa lata temu to bylo duzo latwiej z zatrudnieniem ekipy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc wszystkim:)

Zaczynamy, a raczej mamy zamiar zaczac budowe domku w Ozarowie we wrzesniu i zastanawiamy sie czy jest to termin realny, poniewaz jeszcze nie zlozylismy dokumentow na pozwolenie na budowe do starostwa. Mamy nadzieje, ze zlozymy je w ciagu najblizszych dwoch tygodni i w zwiazku z tym, czy mozecie nas oswiecic ile czekaliście na pozwolenie w naszym starostwie? Z tego co czytalismy to w calej Polsce jest roznie - niektorzy czekaja 2 tygodnie, a niektorzy ustawowe 65 dni. A jak jest u nas :)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim:)

Zaczynamy, a raczej mamy zamiar zaczac budowe domku w Ozarowie we wrzesniu i zastanawiamy sie czy jest to termin realny, poniewaz jeszcze nie zlozylismy dokumentow na pozwolenie na budowe do starostwa. Mamy nadzieje, ze zlozymy je w ciagu najblizszych dwoch tygodni i w zwiazku z tym, czy mozecie nas oswiecic ile czekaliście na pozwolenie w naszym starostwie? Z tego co czytalismy to w calej Polsce jest roznie - niektorzy czekaja 2 tygodnie, a niektorzy ustawowe 65 dni. A jak jest u nas :)??

 

 

Na 100% odpowiem ci pod koniec tygodnia jak swoje będe miał w rękach, ale powinno być koło 1 miesiąca.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w Was wie gdzie mogę wynająć dźwig w naszych okolicach ?

 

Impexmetal na Kutrzeby, jak jedziesz w stronę warszawskiej to będzie po lewej stronie prawie vis a vis budynku zajętego przez syndyka.

Ponoć koszt to ok. 150 pln za h, zresztą daj znać jak i co bo mam w projekcie dośc ciężkie rakmi stalowe z heba 160 i będę potrzebował dziwigu by to holerstwo wrzucić na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z pozwoleniem nie ma regły my czekalismy starsznie długo ustawowe plus jeszcze musielismy donieśc pzapiery i potem uprawomocnienie. My mamy droge wewnetrzna na 3 działki i musieliśmy miec uprawomocnienie. Ale znajomi kilka działek dalej w niecały miesiac załatwili.

 

U nas nie ma żadnych problemow tego typu - dzialka istnieje i jest ogrodzona od wielu lat, bezposrednio przy drodze, z wszystkimi mediami...jedyny problem to fakt, ze mamy zamiar budowac pol blizniaka i wszystko wskazuje na to, ze te pol blizniaka zawsze pozostanie polowka... A moze nie jest to problem ;) Zobaczymy jak ruszy machina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim:)

Zaczynamy, a raczej mamy zamiar zaczac budowe domku w Ozarowie we wrzesniu i zastanawiamy sie czy jest to termin realny, poniewaz jeszcze nie zlozylismy dokumentow na pozwolenie na budowe do starostwa. Mamy nadzieje, ze zlozymy je w ciagu najblizszych dwoch tygodni i w zwiazku z tym, czy mozecie nas oswiecic ile czekaliście na pozwolenie w naszym starostwie? Z tego co czytalismy to w calej Polsce jest roznie - niektorzy czekaja 2 tygodnie, a niektorzy ustawowe 65 dni. A jak jest u nas :)??

 

U nas trwalo to dokladnie tyle ile mozna. 65 dni.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może namiar na dobrego glazurnika, kogoś sprawdzonego ? Jeśli tak, to proszę o namiary...

My biliśmy umówiony jeszcze zimą z jednym ale ostatnio nie odbiera telefonu..., wiec na wszelki wypadek szukam kontaktów...

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę o namiary na glazurnika. Nasz, umówiony i zaklepany od zimy, zrobił podłogę w kotlowni i wyjechał do Niemiec :cry: . A tu 4 łazienki do zrobienia i przedsionek i kuchnia :o . Kurczę, naprawdę wszyscy wyjeżdżają za granicę. Jestem już bliska rozpaczy. Od dwóch tygodni szukam i szukam - i nic... No, jednego znalazłam - ale ten z kolei ma stawki brytyjskie :o :o :o Że też ja nie mam brytyjskiej pensji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe - czy ktos ma moze namiar do pani Bożeny Mazur? (chwaliliscie ja tutaj jakis czas temu) Mam pare poprawek w projekcie, czas mnie strasznie goni i szukam jakiegos architekta ktory ma troche czasu i moglby sie tym zajac.

Z gory wielkie dzieki :) Moze byc inny architekt z naszych okolic z przystepnymi cenami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

 

Kupilem niedawno dzialke we wsi Wolka (zaraz obok Mariewa) i powoli przymierzam sie do inwestycji. Na razie jednak chce postawic na dzialce barak i w zwiazku z tym mam pytanie: czy ktos ma namiar na jakis lokalny dzwig, ktory zdjalby barak z ciezarowki? Dzwig ciagniety z Warszawy kosztuje okolo 300pl, a moznaby zaplacic mniej...

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim:)

Zaczynamy, a raczej mamy zamiar zaczac budowe domku w Ozarowie we wrzesniu i zastanawiamy sie czy jest to termin realny, poniewaz jeszcze nie zlozylismy dokumentow na pozwolenie na budowe do starostwa. Mamy nadzieje, ze zlozymy je w ciagu najblizszych dwoch tygodni i w zwiazku z tym, czy mozecie nas oswiecic ile czekaliście na pozwolenie w naszym starostwie? Z tego co czytalismy to w calej Polsce jest roznie - niektorzy czekaja 2 tygodnie, a niektorzy ustawowe 65 dni. A jak jest u nas :)??

 

 

Na 100% odpowiem ci pod koniec tygodnia jak swoje będe miał w rękach, ale powinno być koło 1 miesiąca.

M

 

Trwa to teraz w naszym powiacie równiótko miesiąc.

 

ps. Hurraaaaaaaa!!! :D

Odebrałem dziś PND i od razu się uprawnomocniło :D .

Jakby ktoś potrzebował sprawną i szybka obsługę przy zdobyciu takiej decyzji moge z czystym sumieniem polecić swoja Panią architekt.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...