Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Już niedługo zaczynamy :-), papiery są, ekipa wybrana, szczegóły umowy dogadane i tylko zostało podpisać papier i ruszamy.

Pyt. 1

Jakie hurtownie w okolicy polecacie. Znalazłem we wcześniejszych postach Norme, ale może macie coś jeszcze. Na miejscu widziałem sporo sam, ale liczę na Wasze opinie, żeby nie tułać się niepotrzebnie. Tanio, solidnie i kompleksowo!

Pyt. 2

Jakaś szczególna procedura rozpoczęcie budowy? Nie chodzi mi o podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego itp. Ale takie zwyczaje typu pierwsza łopata..., słyszy się o wkopaniu "kamienia węgielnego" :-)) ale jak to zrobić :-)))))

 

Pozdr

Łukasz

Tak się przypominam z moimi pytaniami, moze ktoś jednak pomoże :-))

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz-s!

Z hurtowniami jest tak, że musisz jednak sam poszukać troszeczkę.

Ostatnio z większością towarów bezkonkurencyjna była faktycznie Norma, chociaż:

- wełnę Isovera i Knaufa taniej mieli w Budomixie (taki mały składzik, jak skręcasz z Babic do Izabelina przy ul. Sienkiewicza),

- natańsze tuby (do zalewania kolumn) znalazłem w Karopolu w Nowych Koczargach,

- Cekol C40 (ten z włóknem szklanym) dostaniesz w okolicy tylko u Targańskich w Borzęcinie - i to znacznie taniej niż w Castoramie.

 

A jak zaczynałem budowę 3 lata temu, to lepsze ceny niż w Normie dawali mi w Składzie w Izabelinie, ale później znacznie podrożyli się - warto jednak sprawdzić, może spuścili coś z tonu.

Więźbę sciągałęm zza Sokołowa Podlaskiego.

Towar na hydraulikę - Elgra w Zielonkach, tam również piec i grzejniki.

 

Co do pytania drugiego - w fundamenty wsypałem pieniążki, którymi 8 lat temu obsypali nas goście na szczęście po ślubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z alarmem można jeszcze tak zrobić, jak ja. Kable alarmowe położyli elektrycy razem z innymi kabelkami. Ci od alarmu wpadli jednego dnia i pokazali, co ma gdzie iść. Wyszło to nawet taniej. Potem poszły tynki, długo nic i po kilku miesiącach zainstalowano samą centralkę i czujki. Wiem, że dobrzy fachowcy są mocno zajęci, może taki patent przejdzie. Skoro mają terminy na październik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kominiarzu oczywiscie zapomnialam :oops:

ale jprzedworski sie postaral :D

poszukam dzis tego swojego i tez dam namiar - w kazdym razie jest z Ursusa

 

Jola odkurzacze wysylam na priv

 

jeszcze nie mieszkamy, wlasnie robia lazienki

i powiem Wam ze wykonczeniowka nie bez powodu sie tak nazywa :wink:

- rzeczywiscie wykancza a przede wszystkim finansowo :(, stan surowy to pestka :wink:

mam nadzieje ze w pazdzierniku sie wprowadzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos hurtowni

 

powstala ostatnio nowa i ciekawie sie nazywa Girls-Bud :wink:

to sa chyba Szeligi, adresu dokladnego nie pamietam ale jest sporo reklam w okolicy, jak nie zapomne to dzis spisze wracajac do domu bo przejezdzam kolo nich codziennie

nowe miejsce to moze i dobre ceny zeby przyciagnac klientow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podobno od wczoraj już moge budowac na swojej działce. Został zatwierdzony plan zagospodarowania przestrzennego dla Koczarg :-)))))).

Teraz sie zastanawiam czy poczekać do wykopków czy juz wywalać ziemniaki i kopac dół pod fundamenty???? ;-)

 

a ten plan to sie czasem nie musi uprawomocnic ?

Nie wiem, ale to juz formalność :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kominiarzu oczywiscie zapomnialam :oops:

ale jprzedworski sie postaral :D

poszukam dzis tego swojego i tez dam namiar - w kazdym razie jest z Ursusa

 

Jola odkurzacze wysylam na priv

 

jeszcze nie mieszkamy, wlasnie robia lazienki

i powiem Wam ze wykonczeniowka nie bez powodu sie tak nazywa :wink:

- rzeczywiscie wykancza a przede wszystkim finansowo :(, stan surowy to pestka :wink:

mam nadzieje ze w pazdzierniku sie wprowadzimy

Fajnie!

 

Z tego co mówisz to nie będę się nastawiać na przeprowadzkę u nas koło Bożego Narodzenia. Chociaż dziś był taki ruch na budowie, że aż się rozmarzyłam. Mamy już instalację gazową i muszę powiedzieć, że pan Dobrosielski się bardzo postarał. Naprawdę solidna robota.

Realny termin - wiosna przyszłego roku.

Jakbyście przejeżdżali obok to wpadnijcie - teraz jesteśmy często.

Pozdrawiam serdecznie

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos hurtowni

 

powstala ostatnio nowa i ciekawie sie nazywa Girls-Bud :wink:

to sa chyba Szeligi, adresu dokladnego nie pamietam ale jest sporo reklam w okolicy, jak nie zapomne to dzis spisze wracajac do domu bo przejezdzam kolo nich codziennie

nowe miejsce to moze i dobre ceny zeby przyciagnac klientow

 

A może to są te girlsy co uciekły z Normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos hurtowni

 

powstala ostatnio nowa i ciekawie sie nazywa Girls-Bud :wink:

to sa chyba Szeligi, adresu dokladnego nie pamietam ale jest sporo reklam w okolicy, jak nie zapomne to dzis spisze wracajac do domu bo przejezdzam kolo nich codziennie

nowe miejsce to moze i dobre ceny zeby przyciagnac klientow

 

A może to są te girlsy co uciekły z Normy?

 

tez mi to przemknelo przez mysl

 

Jola dzieki za za zaproszenie :D

teraz sezon letni to bedziemy czesciej w puszczy wiec mozecie sie nas spodziewac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po urlopie,

 

Kochani szukam betoniarni w której można kupić beton bez kantowania i problemów w jego jakością.

 

Niestety okazało się że betoniarnia z Czosnowa jest nie solidna. Tajemnica niskiej ceny betonu wyjaśniła się szybko.

 

Poprostu kręcą na ilości przywożonego betonu oraz na jego jakości.

W/g tej betoniarni do sześcianu 1x1m wchodzi 1,4 m3 betonu. Stanowczo odradzam Wam zakup betonu u tych kanciarzy.

 

Proszę o namiary na uczciwą betoniarnię w naszych okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...