Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My braliśmy beton przez cały czas budowy z Bosta-Beton. Duża firma, polska, b. solidna, terminowa, beton z certyfikatem i kwitkiem z laboratorium. Nie zrażaj się wyjściową ceną - trzeba negocjować z p. Kanclerzem (to nazwisko). Oprócz normalnych rabatów zaniża też np. ilość godzin pracy pompy (czyli np. pracowała 5 godzin, a płacisz za 2 godziny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po urlopie,

Niestety okazało się że betoniarnia z Czosnowa jest nie solidna. Tajemnica niskiej ceny betonu wyjaśniła się szybko.

Poprostu oszukują na ilości przywożonego betonu oraz na jego jakości.

 

Czeœć

Jak stwierdziłeœ, że kiepska jakoœć?

Pytam z niepokojem, bo w paŸdzierniku brałem od nich beton na ławy

i bloczki betonowe (które były OK) i sprawili na mnie pozytywne wrażenie.

Teraz chciałem brać chudziaka i na strop, ale dałeœ mi do myœlenia.

 

Pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze�ć

Jak stwierdziłe�, że kiepska jako�ć?

Pytam z niepokojem, bo w pa�dzierniku brałem od nich beton na ławy

i bloczki betonowe (które były OK) i sprawili na mnie pozytywne wrażenie.

Teraz chciałem brać chudziaka i na strop, ale dałe� mi do my�lenia.

 

Pozdrawiam

filipek

 

Na strop garażu przywieźli mi beton który nie wiązał (nie twardniał) przez 48 godzin !?. Można było go skrobać paznokciem po 24 godzinach.

Na moja interwencję miał się pojawić właściciel betoniarni ale nie miał czasu i stwierdził że winne są niskie temperatury (15 st.C ???!!!!). Ponieważ po 2 dniach w końcu beton zaczął twardnieć machnąłem ręką. Nieoficjalnie przyznano mi że może przypadkiem dodano opóźniacza do betonu ... kpina jakaś bo temperatury były w granicach 15 stopni więc po co opóźniacz ?.

 

Wiem jedno że żadne reklamacje (były 3) u tego faceta (właściciel) nie mają racji bytu bo człowiek z góry zakłada że klient kręci, kłamie i się myli. Na początku sezonu byli bardzo układni bo potrzebowali zleceń. Teraz kiedy mają dużo betonowań zrobili się typowymi polskimi przedsiębiorcami, kręcą nosem i wybrzydzają.

 

Na temat ilości przywożonego betonu mógłbym pisać cały artykuł … ale już mam dosyć tego tematu. Ja z nimi kończę współpracę na 100%.

 

Aby uzyskać niską cenę trzeba chwytać się rożnych sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja jak narazie z Czosnowem mam dobre doświadczenia, "majstry" stwierdzili, że beton jest b.dobry i bloczki też. Co do ilości to rzeczywiście mieli lekkie wątpliwości, przycisnęli kierowcę (innej betoniarki) i albo jest baaardzo dobrze wyszkolony, albo mówił prawdę.

 

Generalnie po tygodniu budowania stwierdziłem, że jeżeli będą Was chcieli przekręcić to zrobią to - jak nie na betonie to na żwirze, piachu, cemencie, paletach itp. Nie ma szans się obronić - jak przyjedzie wywrotka z piachem to ni cholery nie wiecie czy jest 12 czy 11 ton. Nawet jak szef jest Twoim znajomym to jego pracownika nie można już być pewnym. Nie znaczy to , że nie należy pilnować, pytać i uważać. Straty trzeba próbować ograniczyć do minimum.

 

To samo z poleconymi fachowcami - u jednych robią super i terminowo u innych coś spieprzą - casus mojego studniarza, wziętego z forum, który robił mnie w trąbe 3 tygodnie, aż wziąłem innego.

 

Pozdrawiam

Kiaran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu bralismy beton z Tubetu - 602 288 962

wtedy byl ok

w tym roku chcialam u nich zamowic do wylania fundamentu przy ogrodzeniu ale czosnow byl zdecydowanie tanszy - teraz juz wiem dlaczego - dobrze ze to tylko ogrodzenie

TuBet był OK. Brałem ja i jeszcze kilka osób z forum. Beton taki, jaki ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas też oszukali w Czosnowie. Jakość była w porządku, ale z ilością to się na pewno nie zgadzało.

Wyszło to przy wylewaniu chudziaka na podłogę na gruncie. Pierwsza grucha miała przywieźć 6m3, ale przywieźli ok. 4,5m3. Domek mamy prosty, więc łatwo było policzyć - pola 3 prostkokątów i głębokość 10 cm (chociaż faktycznie było nawet mniej - jakieś 8-9 cm). A jak składaliśmy reklamację, to powiedzieli, że piasek był źle ubity. Bardzo ciekawe. Musiałby osiąść chyba 15 cm. Majster łopatą chciał sprawdzić, czy to możliwe, to potem stwierdzili, że naruszył strukturę betonu i mają to gdzieś. Szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat betonu z Czosnowa jest oparta na 3-krotnym wystąpieniu rozbieżności pomiędzy ilością wyliczoną a ilością rzekomo dostarczoną przez betoniarnię. Za każdym razem trzeba było dorabiać beton na miejscu w ilościach ok. 10-15% zamówienia które i tak było liczone z zapasem.

 

W/g mnie wykorzystują Oni (betoniarnia lub kierowcy) sytuację w której wykonawca podaje w zamówieniu szacunkową (na oko) ilość betonu a nie wylicza go dokładnie (bo mu się tego nie chce robić). Betoniarnia przysyła beton i jeśli odstępstwo nie jest tragicznie duże to wykonawca oczywiście akceptuje ilość z betoniarni. Przecież to nie On płaci. Większość inwestorów nawet nie wie że może być oszukana gdyż przeciętny inwestor nie ma pojęcia ile faktycznie betonu potrzeba.

 

Przestałem tolerować taki stan rzeczy gdy zmęczony tymi odstępstwami sam policzyłem zapotrzebowanie betonu na część stropu. Z moich własnych obliczeń potwierdzonych obmiarami szalunków wyszło że potrzeba 11m3 betonu a betoniarnia przysłała 15,5m3.

 

40% WIĘCEJ ... tego juz kur... nie popuszczę. Dzisiaj osobiscie obmierzyłem strop na budowie i potwierdziły sie moje obliczenia. Właściciel betoniarni oczywiście wszystkiemu zaprzecza i zwala na błędne obliczenia, nie przyjmując ich a jednocześnie nie chcąc wykonać własnych (praca na 15min). Nie dopuszcza nawet myśli że może mieć nieuczciwych pracowników.

 

Ja skończyłem z nimi współpracę i radzę uważać innym. Być może ich niższa cena wynika z założenia że odrobią sobie różnicę na ilości.

 

TuBet niestety juz nie sprzedaje betonu. Szukam gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam betoniarnię w Mościskach. Beton jaśniutki, wiąże momentalnie. Jak z ilością ? prawdę mówiąc nie wiem, bo nie sprawdzałam, ale ilości wykonawcy prawie się z pokrywały z tym, co wyleli, więc chyba jest OK.

Właściciel p. Kucharski 0 503071580

kierownik p. Henryk Kurek 505 140874

Są naprawdę w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam betoniarnię w Mościskach. Beton jaśniutki, wiąże momentalnie. Jak z ilością ? prawdę mówiąc nie wiem, bo nie sprawdzałam, ale ilości wykonawcy prawie się z pokrywały z tym, co wyleli, więc chyba jest OK.

Właściciel p. Kucharski 0 503071580

kierownik p. Henryk Kurek 505 140874

Są naprawdę w porządku

 

Pamietasz jakie mają ceny za beton (np B15) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam betoniarnię w Mościskach. Beton jaśniutki, wiąże momentalnie. Jak z ilością ? prawdę mówiąc nie wiem, bo nie sprawdzałam, ale ilości wykonawcy prawie się z pokrywały z tym, co wyleli, więc chyba jest OK.

Właściciel p. Kucharski 0 503071580

kierownik p. Henryk Kurek 505 140874

Są naprawdę w porządku

W zeszłym roku też od nich braliśmy. Polecił ich nasz wykonawca, który spotkał się z nimi na poprzednich budowach i uważał, że mają dobry towar.

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzal moze juz ktos ceny w Girls Bud? :D

Jak maja sie do Normy?

 

BTW: Jesli ktos potrzebuje taniej ziemi do podniesienia terenu. W Koczargach kopia wlasnie kanalizacje - akurat "rozbebeszyli" mi >trawnik< przed moja dzialka :D

Mozna u nich kupic 4-osiowa wywrotke ziemi (pojemnosc w przyblizeniu rowna 2 Kamazom) za ok. 40-50 zl. Jest to ziemia z piaskiem, bez gliny i kamieni - w sam raz na podniesienie dzialki... Wczesniej jednak proponuje z dzialki zgarnac na bok humus, aby go pozniej narzucic z powrotem na gore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś potrzebował, to mogę dać namiary na fajną hurtownię RTV AGD w Łomiankach. Robiłem zakupy u nich już drugi raz. Działają trochę jak sklep internetowy - dzwonicie, czego chcecie, oni sprawdzają, za ile mogą załatwić i oddzwaniają. Ceny konkurencyjne do Media i Euro, a i jeszcze transport z wniesieniem dali gratis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś potrzebował, to mogę dać namiary na fajną hurtownię RTV AGD w Łomiankach. Robiłem zakupy u nich już drugi raz. Działają trochę jak sklep internetowy - dzwonicie, czego chcecie, oni sprawdzają, za ile mogą załatwić i oddzwaniają. Ceny konkurencyjne do Media i Euro, a i jeszcze transport z wniesieniem dali gratis.

 

Jak możesz to dlaczego nie dałeś ? :lol:

Chyba nie będziesz wysyłać na priv-a ? :o

 

 

Dobry humor mam z rana ale nie zbyt długo ... jadę zaraz na budowę :-?

 

Nie wiem jak reszta grupy ale ja po doświadczeniach tej budowy (dopiero 3 miesiące) postanowiłem zmienić obrazek koło moich postów. Myślę że ten obecny doskonale obrazuje "stosunek" znacznej części sprzedawców i wykonawców do inwestora. Niestety ale większość polskich kooperantów chce wy .... naiwnego inwestora i to cała esencja naszego kapitalizmu budowlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś potrzebował, to mogę dać namiary na fajną hurtownię RTV AGD w Łomiankach. Robiłem zakupy u nich już drugi raz. Działają trochę jak sklep internetowy - dzwonicie, czego chcecie, oni sprawdzają, za ile mogą załatwić i oddzwaniają. Ceny konkurencyjne do Media i Euro, a i jeszcze transport z wniesieniem dali gratis.

 

Jak możesz to dlaczego nie dałeś ? :lol:

Chyba nie będziesz wysyłać na priv-a ? :o

 

 

Dobry humor mam z rana ale nie zbyt długo ... jadę zaraz na budowę :-?

 

Nie wiem jak reszta grupy ale ja po doświadczeniach tej budowy (dopiero 3 miesiące) postanowiłem zmienić obrazek koło moich postów. Myślę że ten obecny doskonale obrazuje "stosunek" znacznej części sprzedawców i wykonawców do inwestora. Niestety ale większość polskich kooperantów chce wy .... naiwnego inwestora i to cała esencja naszego kapitalizmu budowlanego.

Tak głupio się reklamować na forum, toż to moja prywatna hurtownia :wink: :D

http://www.promeks.com.pl

 

Taaaaa..... co do "stosunku" - wczoraj ponaglałem firmę od okien, żeby łaskawie ruszyli dupy i podregulowali mi drzwi balkonowe - dokładnej treści rozmowy nie przekażę, bo by mnie "zdjęli" za wulgaryzmy, ale muszę przyznać, że pomogło, bo umówili się na dziś i właśnie żona dzwoniła, że byli i zrobili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...