Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krzysiek

widze ze Ty to juz mocno zaawansowany jestes :D

hurtownia AGD :D

kiedy ja sie doczekam takiego etapu :(

przydalby sie spadek po jakims bogatym wujku :wink:

 

Sie pracuje to sie ma :wink:

Jak glazurnik - skończył?

 

a tam konca nie widac - no moze jedna lazienka zbliza sie ku koncowi

a Ty polozyles juz podlogi bo my na razie to tylko parkiet na dol kupilismy

ale za to zamowilismy schody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkiet mam obiecany na 10 lipca - parkieciarz ma wejść 2 tygodnie po przyjechaniu klepki - tyle ma odstać w pomieszczeniu, gdzie będzie układana.

Łazienkę mam tylko jedną zrobioną - ale za to prawie już na gotowo.

Schody - betonowe wyglądają po prostu ślicznie :wink: - aż żal je okładać drewnem - no chyba, że mnie będzie kiedyś na to stać :lol:

A tak w ogóle - możecie wpaść jak będziecie przejazdem, to przestaniesz mi zazdrościć stanu zaawansowania - dom nie jest wykończony, ale ma być nadający się do zamieszkania.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Opowiem Wam moja "przygodę" jaka mi się zdarzyła w czwartek z Betoniarnia w Czosnowie. Na marginesie do tego momentu nie mogłem się przyczepić do współpracy z nimi, naprawdę wszystko OK. Piszę to bo czuje się do tego moralnie zobowiazany.

 

Po pierwsze po przczytaniu opinii na forum stałem sie ostrożny i przed betonowaniem chudziaka obmierzyłem dokładnie fundamenty, sprawdziłem wysokości i rozłożyliśmy folie. No nie ma wała wyliczenie było baaaardzo dokładne. Zamówiłem beton, Pani Kasia (Kierownik zakładu) jak zwykle przeuprzejma i spokojnie pojechałem do pracy. Po paru godzinach dzwoni do mnie majster, że z 16,5 m 3 zamówionego betonu brakuje co najmniej 2 m 3. No to mówie sobie "mam Was" i dzwonię do zakładu - tam konsternacja, na budowie trzymam im betoniarkę, nie płacę i pytam co mam z tym zrobić ? Rozmawiam z Szefem, w końcu On zrezygnowany mówi żebym zapłacił za tyle ile uważam. (wszystko zdalnie na telefon, ani Jego, ani mnie nie ma na budowie - rozmowy w oparciu o opinie innych osób) Pałacę za 2 m mniej i mówię mu że mają złe opinie itd. i że to sie potwierdza. Odbywamy jeszcze kilka rozmów i umawiamy się na budowie tego samego dnia wieczorem.

 

...

 

Mam bardzo skomplikowane fundamenty ... i jedna część nie była obmierzona (nazwijmy ja "gankiem" przed domem, choć z klasycznym gankiem ma niewiele wspólnego) bo zakładaliśmy z majstrem, ze to wylejemy betonem z betoniarki.

 

Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że majster dzwoniąc do mnie zapomniał o tym i potraktował tą część jako tą która również miała być zalana betonem z betoniarnii. :o

 

Zmierzyłem jeszcze raz wszystko i wnioski są takie:

 

1. Ilośc betonu zgadzała się co do centymetra (moi budowlańcy stwierdzili, że jakość jest lepsza od zamawianej)

2. Niesłusznie potraktowałem człowieka jak złodzieja.

3. Zrobiłem to bez sprawdzenia stanu faktycznego.

4. Zrobiłe z siebie wała i dałe się podpuścić jak dziecko.

 

W "zębach" wiozłem mu do Czosnowa pieniądze, które mu niesłusznie obciąłem.

 

Tak więc z mojedo doświadzczenia wynika, że cena betonu w Czosnowie nie wynika z oszukiwaniu na ilości tylko z tego, ze pracują od 5 rano do "ostatniego klienta" - byłem tam o 19.30 i słyszałem jak się umawiali na betonowania na 21.00 i już na 5.30 następnego dnia.

 

To moja osobista opinia, oparta na niemiłym dla mnie zdarzeniu, a nie prawda obiektywna.

 

Ja ze swojej strony moge spokojnie Czosnów polecić.

 

Pozdrawiam

Kiaran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babiczanie! Poratujcie!

 

Potrzebuje pilnie namiaru na studniarza tudziez hydraulika do uruchomienia studni

(niestety "wyschła" przy tych upałach, a w poniedziałek wchodzi kolejna ekipa - a tu wody brak) :cry:

 

studniarz p Maciej Flisiński 0601-717-254, polecam (też wzięty z forum:-))

u nas wiercil studnie, wszystko bardzo ok.

 

a my potrzebujemy pomocy w temacie betoniarka - czy nie ma ktoś sprzedać używaną ale nie zajeżdżoną, bo nasza padła raczej na zawsze:-(

 

i temat drugi - szukamy ekipy do ociepleń i tynków zewnętrznych, ale takiej żeby sobie poradzili z gzymsami różnej maści... i to pewnie na za 1,5 miesiąca...

 

Serdecznie dziękuję za wszelki odzew!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Opowiem Wam moja "przygodę" jaka mi się zdarzyła w czwartek z Betoniarnia w Czosnowie...Pozdrawiam

Kiaran

 

Moja przygoda jest zupełnie inna i opisałem ją już wcześniej. Obliczenia w moim wypadku potwierdzone zostały pomiarami na budowie po zalaniu (włącznie z odwiertami). Brak ok 30% betonu w stosunku do obliczeń został potwierdzony.

 

Twoja historia opisuje sytuację w której bez potwierdzenia i na słowo (majstra) zareagowałeś dosyć pochopnie.

Ja natomiast spokojnie wszystko sprawdziłem i dopiero wysunąłem pretensje do betoniarni. Jestem pewny swoich racji ponieważ sprawdziłem wszystko rzetelnie.

 

Osobiście nie kupie od nich nawet taczki betonu. Choć obecnie jakość mają OK (być może na skutek takich spraw) to sposób załatwienia reklamacji ilościowej obnażył ignorancję właściciela.

Dodatkowo właściciel przestrzegał mnie przed publicznym wyrażaniem negatywnych opinii na temat jego betoniarni (czyli ktoś z czytelników forum już się powołał na moją opinię) bo może mnie to "kosztować".

 

Taka sytuacja zakrawa na scenę z taniego filmu a nie na rzetelną kooperację.

 

Choć sprawa dotyczy tylko paru stówek to raczej chodzi o zasadę. Mam nadzieję że ta sprawa podziała na nich otrzeźwiająco i następnych klientów nie będą traktować tak jak mnie potraktowali.

 

1. Ilośc betonu zgadzała się co do centymetra (moi budowlańcy stwierdzili, że jakość jest lepsza od zamawianej)

Daj namiary na fachowców co na oko potrafią ocenić czy beton jest lepszy niż np: B20 :o Jeśli to potrafią zrobić to są zagrożeniem dla laboratoriów.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Opowiem Wam moja "przygodę" jaka mi się zdarzyła w czwartek z Betoniarnia w Czosnowie...Pozdrawiam

Kiaran

 

Moja przygoda jest zupełnie inna i opisałem ją już wcześniej. Obliczenia w moim wypadku potwierdzone zostały pomiarami na budowie po zalaniu (włącznie z odwiertami). Brak ok 30% betonu w stosunku do obliczeń został potwierdzony.

 

Twoja historia opisuje sytuację w której bez potwierdzenia i na słowo (majstra) zareagowałeś dosyć pochopnie.

Ja natomiast spokojnie wszystko sprawdziłem i dopiero wysunąłem pretensje do betoniarni. Jestem pewny swoich racji ponieważ sprawdziłem wszystko rzetelnie.

 

Osobiście nie kupie od nich nawet taczki betonu. Choć obecnie jakość mają OK (być może na skutek takich spraw) to sposób załatwienia reklamacji ilościowej obnażył ignorancję właściciela.

Dodatkowo właściciel przestrzegał mnie przed publicznym wyrażaniem negatywnych opinii na temat jego betoniarni (czyli ktoś z czytelników forum już się powołał na moją opinię) bo może mnie to "kosztować".

 

Taka sytuacja zakrawa na scenę z taniego filmu a nie na rzetelną kooperację.

 

Choć sprawa dotyczy tylko paru stówek to raczej chodzi o zasadę. Mam nadzieję że ta sprawa podziała na nich otrzeźwiająco i następnych klientów nie będą traktować tak jak mnie potraktowali.

 

1. Ilośc betonu zgadzała się co do centymetra (moi budowlańcy stwierdzili, że jakość jest lepsza od zamawianej)

Daj namiary na fachowców co na oko potrafią ocenić czy beton jest lepszy niż np: B20 :o Jeśli to potrafią zrobić to są zagrożeniem dla laboratoriów.

:lol:

 

To oczywiście pewne uproszczenie, majace oddać intencję :wink: za wynik organoleptycznej analizy majstra nie mogę oczywiście ręczyć, ale beton na budowach oglada od 34 lat :D to może coś wie ?

 

Pozdrawiam

Kiaran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,

Czytam i zastanawiam się czy ja mam lepszych fachowców niż wszyscy bo na razie jestem zadowolona. Dobrze mi się współpracuje z majstrami i z fachowcami od instalacji. Zawsze trzymam się zasady, że płacę po sprawdzeniu roboty. Jeśli coś jest źle to negocjuję poprawki albo obniżenie ceny. Z każdym da się dogadać bo zależy mu na kliencie. Staram się brać sprawdzonych wykonawców i tu kontakty z forum są bezcenne. I lepiej unikać "głupich oszczędności".

To tyle moich subiektywnych przemyśleń w drugim sezonie budowy.

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście pewne uproszczenie, majace oddać intencję :wink: za wynik organoleptycznej analizy majstra nie mogę oczywiście ręczyć, ale beton na budowach oglada od 34 lat :D to może coś wie ?

 

Pozdrawiam

Kiaran

 

Często argument że ktoś robi to od 34 lat jest dyskwalifikujący (oczywiście nie zawsze) gdyż tu wchodzi w grę rutyna a rutyna jest wrogiem postępu.

 

Sporo tzw wiekowych fachowców nie jest w stanie przyjąć nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań gdyż poprostu jest to cos innego niż zawsze robili.

Naukowe metody badań czy produkcji dla nich są w ogóle nie do pojęcia i często argumentują to słowami "Panie tak sie robiło zawsze" lub "Panie nikt tak nie robi" ....

 

Spotkałem się juz kilka razy ze stwierdzeniem typu "Panie po co te izolacje na ławie przecież będzie wyżej" lub "Panie po co styropian w ziemi, to strata pieniędzy"...

 

Jak byśmy ich słuchali to pewnie jeszcze czasy jaskiniowców by się nie skończyły.

 

Taka mała dygresja ... na dobranoc :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,

Czytam i zastanawiam się czy ja mam lepszych fachowców niż wszyscy bo na razie jestem zadowolona. Dobrze mi się współpracuje z majstrami i z fachowcami od instalacji. Zawsze trzymam się zasady, że płacę po sprawdzeniu roboty. Jeśli coś jest źle to negocjuję poprawki albo obniżenie ceny. Z każdym da się dogadać bo zależy mu na kliencie. Staram się brać sprawdzonych wykonawców i tu kontakty z forum są bezcenne. I lepiej unikać "głupich oszczędności".

To tyle moich subiektywnych przemyśleń w drugim sezonie budowy.

Pozdrawiam :)

jj

To trzymaj na nich namiary bo przydadza sie w przyszłosci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,

Czytam i zastanawiam się czy ja mam lepszych fachowców niż wszyscy bo na razie jestem zadowolona. Dobrze mi się współpracuje z majstrami i z fachowcami od instalacji. Zawsze trzymam się zasady, że płacę po sprawdzeniu roboty. Jeśli coś jest źle to negocjuję poprawki albo obniżenie ceny. Z każdym da się dogadać bo zależy mu na kliencie. Staram się brać sprawdzonych wykonawców i tu kontakty z forum są bezcenne. I lepiej unikać "głupich oszczędności".

To tyle moich subiektywnych przemyśleń w drugim sezonie budowy.

Pozdrawiam :)

jj

To trzymaj na nich namiary bo przydadza sie w przyszłosci :-)

 

Oczywiście, zawsze się chętnie podzielę :D

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Babiczan.

 

Czy ktoś mógłby polecić ekipę remontowo-budowlaną pracującą w regionie (chodzi o prace od stanu surowego do wykończenia - drobniejsze prace murarskie, docieplenia, okna, drzwi, podłogi itp.). Potrzebny byłby też hydraulik i ktoś, kto wykonałby instalację alarmową.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam,

ph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...