Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pomocy!!!

Czy ktoś z Was może mi wytłumaczyć jak się robi kanały wentylacyjne?

Zastanawiałam się nad kupnem pustaków wentylacyjnych - coś w tym stylu http://www.kozlowice.pl/przewody-wentylacyjne-.php?id=3 ale zauważyłam, że niektórzy obudowują to jeszcze dodatkowo cegłą pełną lub dziurawką. Czy ktoś może mi wytłumaczyć po co?? Czy same pustaki nie wystarczą? Jeżeli koniecznie trzeba je obudować to czy nie lepiej zrezygować z pustaków i wykonać kanały wentylacyjne ze zwykłej pełnej cegły?

Muszę się w najbliższych dniach zdecydować na kupno i zupełnie nie wiem co wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KrzysiekSw

Czy ja dobrze widzę czy u Ciebie już firany w oknach wiszą ? :D

 

Niestety, nie, to tylko folia malarska.

 

@nia - co do kanałów wentylacyjnych, to jest tak, że jak zrobisz sobie komin systemowy (np. Leier), to jest on cienkościenny. Na dachu nie postawisz na takim kominie cegiełek (chociaż słyszałem o patentach z ramy z kątownika), musi on wystawać na żądaną wysokość ponad dach, a jego wykończenie polega na otynkowaniu, lub obłożeniu płytkami imitującymi klinkier. Płytki (może niefachowo położone) potrafią z komina odpadać. Pewnie dlatego niektórzy to obmurowują - tylko jaki jest wówczas sens dawania komina systemowego - może lepiej wymurować poprostu większy - szerszy komin.

 

ex67 - pomożemy :D

Elektrycy:

Leszek Mroczek 722-73-10

Darek Białobrzeski 602-326-229

Znam obydwu, niestety do tanich nie należą, ale ponieważ znam się troszkę na elektryce, nie bierz, broń Boże tych za 35PLN/pkt. Tak tanio nie da się poprostu zrobić dobrze, szczególnie, że przewody znowu poszły w górę....

 

Hydraulik:

Zbyszek Kowalewski - ojoj wizytówka w domu, przyniosę jutro. Nie wystrzega się drobnych błędów, ale ogólnie o.k. Idzie się z nim dogadać. Jednak trzeba ciągnąć za język - niech podpowie, jak choćby obsadzić brodzik od przysznica. Dzisiaj mój brodzik byłby zagłębiony w wylewce.

 

Tynki - Ryszard Mucha - 885-434-171 - robił mi gładzie na poddaszu, a kiedyś u siostry wylewki. Robota - paluszki lizać. Nie jest tani, a o terminowości możesz zapomnieć, ale jak już zrobi.... to chce się popatrzeć na ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze poleci glazurnika? Please...

 

(Rbit, p. Piotr miał zacząć robić łazienkę w tym tygodniu - i nagle przestał się odzywać :-? O, przepraszam - właśnie się do niego dodzwoniliśmy i okazuje się, że może w sobotę poda nam termin, ale nie jest pewien, czy uda mu się nas wcisnąć między inne roboty :( :( . )

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze poleci glazurnika? Please...

 

(Rbit, p. Piotr miał zacząć robić łazienkę w tym tygodniu - i nagle przestał się odzywać :( :( . )

 

Glazurnika niestety Ci nie polecę, rodzina mi robiła (fachowiec - hobbysta) - ale słyszałem, że to jedna z bardziej poszukiwanych profesji? Ponoć wszystko towarzystwo na zachód uciekło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nówka sztuka na forum chociaż w Koczargach mieszkam od paru lat.....ale jak to się mówi lepiej póŸno niż wcale :lol:

 

nim sam zadam pytanie to podam kilka warytch polecenia namiarów w odpowiedzi na Wasze zapytania

 

super glazurnik godny polecenia to Tomek tel +604 95 28 15 -robił mi cały dom (glazury i wykończenia œcian)

 

facet od alarmów, który nie jest zwišzany z żadnš firmš monitorujšcš nasze okolice (to najlepsze rowišzanie - taniej i bezpieczniej) to Artur 609 321 987

 

a ja szukam kogoœ kto może mi położyć 3 dachówki, które ostatnio odfrunęły z mojego dachu - może robicie właœnie dach i mógłbym jednego człowieka po fajrancie wypożyczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze poleci glazurnika? Please...

 

(Rbit, p. Piotr miał zacząć robić łazienkę w tym tygodniu - i nagle przestał się odzywać :( :( . )

 

Glazurnika niestety Ci nie polecę, ale słyszałem, że to jedna z bardziej poszukiwanych profesji? Ponoć wszystko towarzystwo na zachód uciekło?

Takie czasy ze nic pewnego. nawet jak masz juz umówiona ekipe to moga Ci ja podkupic . teraz podobno najłatwiej polskiego glazurnika w niemczech i Irlandii wynajać :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam moge polecic swojego kierownika budowy.

 

Co prawda jestem dopiero - a moze juz :D - na etapie stropu, ale moge stwierdzic, ze czlowiek jest naprawde dobrym fachowcem. Poza tym w praktyce przyjezdza na budowe czesciej niz bylo to spisane w umowie (bez doplaty!) i do tego wszystkiego moim zdaniem jest dosyc tani...

Jesli ktos bylby zainteresowany moge podeslac namiary na priv.

 

Acha, czlowiek mieszka w Pruszkowie - rejon jego dzialania to szeroko pojete okolice :p Pruszkowa - w tym gmina Stare Babice, Izabelin, Leszno, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nówka sztuka na forum chociaż w Koczargach mieszkam od paru lat.....ale jak to się mówi lepiej póŸno niż wcale :lol:

 

nim sam zadam pytanie to podam kilka warytch polecenia namiarów w odpowiedzi na Wasze zapytania

 

super glazurnik godny polecenia to Tomek tel +604 95 28 15 -robił mi cały dom (glazury i wykończenia œcian)

 

facet od alarmów, który nie jest zwišzany z żadnš firmš monitorujšcš nasze okolice (to najlepsze rowišzanie - taniej i bezpieczniej) to Artur 609 321 987

 

a ja szukam kogoœ kto może mi położyć 3 dachówki, które ostatnio odfrunęły z mojego dachu - może robicie właœnie dach i mógłbym jednego człowieka po fajrancie wypożyczyć?

 

Robię dach, dam ci namiary na priva.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam moge polecic swojego kierownika budowy.

 

Co prawda jestem dopiero - a moze juz :D - na etapie stropu, ale moge stwierdzic, ze czlowiek jest naprawde dobrym fachowcem. Poza tym w praktyce przyjezdza na budowe czesciej niz bylo to spisane w umowie (bez doplaty!) i do tego wszystkiego moim zdaniem jest dosyc tani...

Jesli ktos bylby zainteresowany moge podeslac namiary na priv.

 

Acha, czlowiek mieszka w Pruszkowie - rejon jego dzialania to szeroko pojete okolice :p Pruszkowa - w tym gmina Stare Babice, Izabelin, Leszno, itp.

 

Poproszę. Dobry kierownik to skarb. Warto mieć taki namiar w notesie. Mój ostatnio nie mógł przyjechać bo wyjeżdżał pod granicę do....Buska Zdroju. :wink:

Dziękuję :D

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na kierownika wyslalem zainteresowanym na priv.

 

Przeszkadzajka - niestety musze potwierdzic Twoje spostrzezenia. Najbardziej ostatnio zdrozal chyba cement (i oczywiscie beton z betoniarni). Poza tym do gory idzie cena styropianu, stali... Kazda kolejna faktura - to wlasciwie nowa cena na ten sam asortyment... No ale coz zrobic, mamy >boom< budowlany :p

 

A zakazy jezdzenia ciezarowek daja sie Wam mocno we znaki?

Do mnie np. strop z Honoratki (to taka wytwornia Wienerbergera kolo Konina) jechal prawie tydzien :o Budowlancy w oczekiwaniu na opozniona dostawe nie mieli juz za bardzo co robic, a ze bylo goraco to oczyiscie piwo sobie z nudow zlopali... w nieco zwiekszonych ilosciach... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakazy jezdzenia ciezarowek daja sie Wam mocno we znaki?

mocno? hmmm... 3 kursy, każdy między 7-10 rano kolejnych trzech dni :) po 8 palet bloczków :)

Do mnie np. strop z Honoratki (to taka wytwornia Wienerbergera kolo Konina) jechal prawie tydzien :o Budowlancy w oczekiwaniu na opozniona dostawe nie mieli juz za bardzo co robic, a ze bylo goraco to oczyiscie piwo sobie z nudow zlopali... w nieco zwiekszonych ilosciach... :D

płot niech robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...