Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam Szanowna Grupe:) - jestem nowy i planuje zakup dzialeczki w Babicach (konkretnie rejon KrzyskaSW - okolice ul Thomme tj przed skretem na Izabelin.

Mieszkacie tam juz jakis czas co sadzicie o tym rejonie, jak wyglada sprawa z mediami ... no i wogole czy warto a jesli tak to za ile:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

beton i cement straszliwie to fakt:(

a co do okien tak z ciekawosci zapytam;) Jesli mieliscie/macie jakies nietypowe okna w projekce to modyfikujecie do zwykłych czy zgodnie z projektem? Pytam bo my mamy 3 sztuki takich półokragłych i ich cena jest oczywista 2 razy wyzsza od zwykłych i tak sie wlasnie zastanawiam, dopki jeszcze moge, wstawic normalne czy zainwestowac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haloo Kochani - powtorze sie...

"witam Szanowna Grupe:) - jestem nowy i planuje zakup dzialeczki w Babicach (konkretnie rejon KrzyskaSW - okolice ul Thomme tj przed skretem na Izabelin.

Mieszkacie tam juz jakis czas co sadzicie o tym rejonie, jak wyglada sprawa z mediami ... no i wogole czy warto a jesli tak to za ile:))"

- KrzysiekSW sprawdz pls czy dostales wiadomosc ode mnie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haloo Kochani - powtorze sie...

"witam Szanowna Grupe:) - jestem nowy i planuje zakup dzialeczki w Babicach (konkretnie rejon KrzyskaSW - okolice ul Thomme tj przed skretem na Izabelin.

Mieszkacie tam juz jakis czas co sadzicie o tym rejonie, jak wyglada sprawa z mediami ... no i wogole czy warto a jesli tak to za ile:))"

- KrzysiekSW sprawdz pls czy dostales wiadomosc ode mnie

 

pozdr

 

Rodick :D dostałem, ale wakacje i w ogóle... dopiero dzisiaj na neta zajrzałem i odpisałem na priv.

Aha - co do ceny to misha1111 jesienią koło mnie kupił, niech Ci powie za ile, to będzie chyba najaktualniejsza info o cenie w tym miejscu, bo ceny działek w samych Babicach też są różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich sąsiadów, :) pilnie poszukuję do wynajęcia ( na dwa miesiące - wrzesien, pażdziernik) lub kupna za rozsądną cene przyczepy kempingowej lub baraku budowlanego. Pod koniec wakacji rozpoczynam inwestycję w Topolinie ( okolice Borzęcina). Interesuje mnie tez ewentualnie wynajęcie mieszkania w okolicy. Bardzo bede wdzieczna za pomoc.

 

pozdrawiam Pogor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy ktoś z Was decyduje się na pobór wody z własnej studni czy wszyscy inwestują w wodociąg?

Właśnie mam dylemat - i pewnie z powodu problemów z sąsiadami skończy się na tym, że przez najbliższe 2-3 lata będę musiała brać wodę ze studni. Studnię mam wykopaną na 21m i jak na razie nie woda nie wygląda zachęcająco.

Jak jest u Was z wodą - macie czystą, czy zażelazioną, jak pachnie i smakuje? Ktoś decyduje się na założenie filtrów? My chyba tak zrobimy....

Jak ktoś z Was zakładał filtry to może macie jakieś spostrzeżenia co do uzdatniania wody lub możecie polecić jakiegoś producenta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nia:

 

U mnie woda jest ze studni 12m .. pachnie tak jakoś dziwnie ale jak ma pachnieć jak wszędzie dookoła ludzie maja "ekologiczne" szamba choć nie wiem jakim cudem na działkach po 1000m dostali pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego.

 

Niestety jak nie ma wodociągu to woda będzie z ... recyklingu... :(

Nasi rodacy to krętacze i dziurawią szamba żeby taniej wychodziło i potem pijemy to szambo. W mojej ulicy najwyżej raz w miesiącu widzę szambiarkę a domów jest ponad 10. Oczywiście kanalizacji nie ma .... ciekawe gdzie te ścieki sie ulatniają ...

 

Trzeba kupować wodę w sklepie a ta ze studni to tylko do mycia .... i nie wiem czy nie samochodu najwyżej.

 

Z innej bajki:

Mam pytanie do tych co już sa po hydraulice. Czy zna ktoś Pana Sławomira Kolla z Ożarowa. Na forum się facet ogłasza i wygląda na rozsądnego. Wdzięczny będę za opinię.

 

Szukam też niedrogiego elektryka ... bo takich po 60zł/pkt (z materiałem) to jest wielu ale mnie nie stać na takich speców.

Niektórzy elektrycy uzasadniając taką cenę twierdzą że materiał strasznie zdrożał i podają np cenę 5-7 zł za mb kabla 3x2,5 ... a wystarczy wejść na allegro i można kupić po 2 zł.... wnerwiają mnie tacy naciągacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam też niedrogiego elektryka ... bo takich po 60zł/pkt (z materiałem) to jest wielu ale mnie nie stać na takich speców.

Niektórzy elektrycy uzasadniając taką cenę twierdzą że materiał strasznie zdrożał i podają np cenę 5-7 zł za mb kabla 3x2,5 ... a wystarczy wejść na allegro i można kupić po 2 zł.... wnerwiają mnie tacy naciągacze.

p.Piotr

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1202146&highlight=wit+piotr#1202146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich sąsiadów, :) pilnie poszukuję do wynajęcia ( na dwa miesiące - wrzesien, pażdziernik) lub kupna za rozsądną cene przyczepy kempingowej lub baraku budowlanego. Pod koniec wakacji rozpoczynam inwestycję w Topolinie ( okolice Borzęcina). Interesuje mnie tez ewentualnie wynajęcie mieszkania w okolicy. Bardzo bede wdzieczna za pomoc.

 

pozdrawiam Pogor

 

Prawdopodobnie my już możemy sprzedać barakowóz. Jutro wyjeżdżamy, więc napiszę coś więcej w przyszły wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..................................

Z innej bajki:

Mam pytanie do tych co już sa po hydraulice. Czy zna ktoś Pana Sławomira Kolla z Ożarowa. Na forum się facet ogłasza i wygląda na rozsądnego. Wdzięczny będę za opinię.

 

Szukam też niedrogiego elektryka ... bo takich po 60zł/pkt (z materiałem) to jest wielu ale mnie nie stać na takich speców.

Niektórzy elektrycy uzasadniając taką cenę twierdzą że materiał strasznie zdrożał i podają np cenę 5-7 zł za mb kabla 3x2,5 ... a wystarczy wejść na allegro i można kupić po 2 zł.... wnerwiają mnie tacy naciągacze.

 

ex67 - u mnie robota tanim kosztem bez problemów szła do etapu tynków.

:D Wybacz, ale muszę to powiedzieć, bo też jako sztudent :wink: jeszcze dorabiałem, ciągając kabelki - fuszerki (oraz "oszczędności") w elektryce i hydraulice nie zawsze wyjdą od razu, czasem potrzeba na to czasu.

Na allegro przewody o izolacji 750V czy 450/500V? Jakiego producenta? Tak się składa, że byłem ostatnio w hurtowni, bo potrzebowałem trochę przewodów, jak zobaczyłem ceny, to mi gałki wywróciło.

Poza tym, warto zwrócić uwagę, ile metrów przewodu zużyje poszczególny fachowiec na Twój domek - bo w zależności od wykonania może pójść 300mb albo 1000mb. To istotne - w rozdzielnicy możesz mieć 8 albo 28 bezpieczników. To nie atrapy, to zabezpieczenia, które dobiera się pod moc odbiorów po to by w krytycznej sytuacji uratowały Ci życie.

Nie wspomnę już o tym, że często Ci tani elektrycy zapominają o poprawieniu uziomu bednarką, bo "po co". A jak po burzy spali Ci w domu odbiory, a nie zadziała przepięciówka z braku dobrego uziemienia, to Ci wmówi, że wina producenta przepięciówki - Ty uwierzysz, bo się na tym nie znasz. To samo z zabezpieczeniem różnicowym itd itp.

Nie zawsze ten co bierze więcej to naciągacz - nie reklamuję własnej firmy, bo jej nie mam :D - tak tylko naświetliłem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro przewody o izolacji 750V czy 450/500V? Jakiego producenta? Tak się składa, że byłem ostatnio w hurtowni, bo potrzebowałem trochę przewodów, jak zobaczyłem ceny, to mi gałki wywróciło.

 

Producent Telefonika:

W/g fachowców kosztuje 4 zł a tu bez większego szukania jest za 2 zł

http://www.allegro.pl/item114590784_przewod_ydyp_3x1_5mm2_750v_.html

http://www.allegro.pl/item114265325_ydyt_3x2_5_mm2_500v_w_super_cene_.html

 

Poza tym, warto zwrócić uwagę, ile metrów przewodu zużyje poszczególny fachowiec na Twój domek - bo w zależności od wykonania może pójść 300mb albo 1000mb. To istotne - w rozdzielnicy możesz mieć 8 albo 28 bezpieczników.

 

Pilnować i jeszcze raz pilnować ... wychodząc z założenia że KAŻDY fachowiec chce cię wystukać. Jak myślisz czy On w domu ma kable które kupił ? Ale jestem malkontent ... wiem wiem ...

 

To nie atrapy, to zabezpieczenia, które dobiera się pod moc odbiorów po to by w krytycznej sytuacji uratowały Ci życie.

 

Z tym życiem to trochę przesadziłeś. Taka argumentacja można zastraszyć każdego. Słyszę na każdym etapie budowy np:

 

"Panie fundament to podstawa i nie można oszczędzać, Panie dach pod dachówkę to bardzo ważne i nie można oszczędzać, Panie dobra hydraulika to podstawa i nie można oszczędzać..."

 

Proponuję budować z projektem (przemyślanym) i można oszczędzać np: projektując na określone warunki gruntowe. Większość projektów jest robiona na każde warunki czyli przewymiarowana i to znacznie. Rozmawiałem z konstruktorem i przyznał ze projektują w ten właśnie sposób i gdyby miał badania gruntowe to fundament mógłby być o 50% „lżejszy”. Projekty instalacji warto mieć nie tylko w głowie :-D

 

Nie wspomnę już o tym, że często Ci tani elektrycy zapominają o poprawieniu uziomu bednarką, bo "po co". A jak po burzy spali Ci w domu odbiory, a nie zadziała przepięciówka z braku dobrego uziemienia, to Ci wmówi, że wina producenta przepięciówki ...

Tu masz rację ale ja mam pojęcie o tym i takie rzeczy są mi znane i wiem co elektryk powinien wykonać. Kilkanaście lat temu sam wykonałem instalacje elektryczną w całym domu bo to naprawdę nic skomplikowanego i wbrew pozorom nie wymaga wybitnej wiedzy dla kogoś myślącego i pod kontrolą fachowca zrobi to większość inteligentnych osób :-D. Wyznaję jednak zasadę żeby każdy robił swoje ... więc drugi raz nie chce się tym zajmować ... wole zarabiać w swojej branży :-D

 

Nie zawsze ten co bierze więcej to naciągacz - nie reklamuję własnej firmy, bo jej nie mam :D - tak tylko naświetliłem problem.

 

 

Twoje uwagi są dla mnie oczywiście cenne i każde zdanie w temacie jest wartościowe. Moje doświadczenie w szukaniu wszelkiej maści wykonawców mówi że warto szukać. Wiele jest przykładów np: ogrodzenie jeden chce zrobić za 30 zł/mb a drugi z góry (bez namysłu co to ma być) mówi 100 zł/mb. Czy uważasz ze ten za 100 jest lepszym fachowcem ? Ja uważam że wykorzystując koniunkturę poprostu strzela do jelenia , a nóz się zgodzi ....

 

Inny przykład: Hydraulik (tu z forum) za kanalizację za stan "zero" zaśpiewał 1500 zł :o , podczas gdy inny (tu z forum) 250 zł :o

 

Warto szukać i kontrolować jakość prac (oczywiście jak sie rozumie co ten fachowiec robi :-D). To jest poprostu gra rynkowa :-D

 

Dzięki Ci za zwrócenie uwagi na pewne aspekty (przepięciówki itp) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich sąsiadów, :) pilnie poszukuję do wynajęcia ( na dwa miesiące - wrzesien, pażdziernik) lub kupna za rozsądną cene przyczepy kempingowej lub baraku budowlanego. Pod koniec wakacji rozpoczynam inwestycję w Topolinie ( okolice Borzęcina). Interesuje mnie tez ewentualnie wynajęcie mieszkania w okolicy. Bardzo bede wdzieczna za pomoc.

 

pozdrawiam Pogor

 

Pogor

 

mam do sprzedania cos takiego

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73213

 

cena do uzgodnienia i oczywiscie zapraszam do osobistego obejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...