Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie woda jest ze studni 12m .. pachnie tak jakoś dziwnie ale jak ma pachnieć jak wszędzie dookoła ludzie maja "ekologiczne" szamba choć nie wiem jakim cudem na działkach po 1000m dostali pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego.

o, kolega mocno nie uświadomiony w ekologii, jak widze. warto poczytac, zanim sie skrytykuje. ja tez dostałem pozwolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiadów

 

moi znajomi poszukują działki u nas w okolicy- gmina Babice, może wiecie gdzie jest jakaś ładna działeczka do sprzedania? chodzi mi o okolice Babic i same Babicie, Zielonki, KOCZARGI, Kwirynów, Lipków, Klaudyn, Janów, ewentualnie okolice Ożarowa, chociaż to juz nie ta gmina; namiary proszę na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie woda jest ze studni 12m .. pachnie tak jakoś dziwnie ale jak ma pachnieć jak wszędzie dookoła ludzie maja "ekologiczne" szamba choć nie wiem jakim cudem na działkach po 1000m dostali pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego.

o, kolega mocno nie uświadomiony w ekologii, jak widze. warto poczytac, zanim sie skrytykuje. ja tez dostałem pozwolenie

 

To podziel się wiedzą w zakresie ekologii ... zanim podważysz moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale jak ma pachnieć jak wszędzie dookoła ludzie maja "ekologiczne" szamba choć nie wiem jakim cudem na działkach po 1000m dostali pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego.

o, kolega mocno nie uświadomiony w ekologii, jak widze. warto poczytac, zanim sie skrytykuje. ja tez dostałem pozwolenie

 

To podziel się wiedzą w zakresie ekologii ... zanim podważysz moje zdanie.

zdanie? już podważyłem. dostełem pozwolenie, załączając projekt do starostwa.

poczytaj sobie jednego z ostatnich muratorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale jak ma pachnieć jak wszędzie dookoła ludzie maja "ekologiczne" szamba choć nie wiem jakim cudem na działkach po 1000m dostali pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego.

o, kolega mocno nie uświadomiony w ekologii, jak widze. warto poczytac, zanim sie skrytykuje. ja tez dostałem pozwolenie

 

To podziel się wiedzą w zakresie ekologii ... zanim podważysz moje zdanie.

zdanie? już podważyłem. dostełem pozwolenie, załączając projekt do starostwa.

poczytaj sobie jednego z ostatnich muratorów.

 

Chłop swoje a baba swoje ... Ja piszę że sąsiedzi mają "ekologiczne" w czudzysłowiu ... chyba nie rozumiesz aluzji, więc Ci wyjaśniam że nie mają żadnych pozwoleń tylko dziurawe szamba a niektórzy wypompowują szamba nocami na sąsiednie dzałki ... na tym polega polska ekologia ...

 

Teraz juz sie chyba jasno wyraziłem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop swoje a baba swoje ... Ja piszę że sąsiedzi mają "ekologiczne" w czudzysłowiu ... chyba nie rozumiesz aluzji, więc Ci wyjaśniam że nie mają żadnych pozwoleń tylko dziurawe szamba a niektórzy wypompowują szamba nocami na sąsiednie dzałki ... na tym polega polska ekologia ...

 

Teraz juz sie chyba jasno wyraziłem. :lol:

o masz, teraz precyzyjnie, bo porzednio:

nie wiem jakim cudem na działkach po 1000m dostali pozwolenie na wybudowanie czegoś takiego.

na nielegalne szamba pozwolenia nie trzeba :) nie mowiac juz o tym, ze szmbo ma sie nijak do 1000m2 dzialki :) wiec raczej Twoje zale, w moim odczuciu, skupily sie na przydomowej oczyszczalni scieków nazywanej czesto wlasnie ekologicznym szambem.

no :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, warto zwrócić uwagę, ile metrów przewodu zużyje poszczególny fachowiec na Twój domek - bo w zależności od wykonania może pójść 300mb albo 1000mb. To istotne - w rozdzielnicy możesz mieć 8 albo 28 bezpieczników.

 

Pilnować i jeszcze raz pilnować ... wychodząc z założenia że KAŻDY fachowiec chce cię wystukać. Jak myślisz czy On w domu ma kable które kupił ? Ale jestem malkontent ... wiem wiem ...

 

To nie atrapy, to zabezpieczenia, które dobiera się pod moc odbiorów po to by w krytycznej sytuacji uratowały Ci życie.

 

Z tym życiem to trochę przesadziłeś. Taka argumentacja można zastraszyć każdego. Słyszę na każdym etapie budowy np:

 

"Panie fundament to podstawa i nie można oszczędzać, Panie dach pod dachówkę to bardzo ważne i nie można oszczędzać, Panie dobra hydraulika to podstawa i nie można oszczędzać..."

 

(..............)

Tu masz rację ale ja mam pojęcie o tym i takie rzeczy są mi znane i wiem co elektryk powinien wykonać. Kilkanaście lat temu sam wykonałem instalacje elektryczną w całym domu bo to naprawdę nic skomplikowanego i wbrew pozorom nie wymaga wybitnej wiedzy dla kogoś myślącego i pod kontrolą fachowca zrobi to większość inteligentnych osób

(............)

Czy uważasz ze ten za 100 jest lepszym fachowcem ? Ja uważam że wykorzystując koniunkturę poprostu strzela do jelenia , a nóz się zgodzi ....

 

Inny przykład: Hydraulik (tu z forum) za kanalizację za stan "zero" zaśpiewał 1500 zł :o , podczas gdy inny (tu z forum) 250 zł :o

 

Warto szukać i kontrolować jakość prac (oczywiście jak sie rozumie co ten fachowiec robi :-D). To jest poprostu gra rynkowa :-D

 

Dzięki Ci za zwrócenie uwagi na pewne aspekty (przepięciówki itp) ...

 

Z ilością przewodów nie chodziło mi o kradziejstwo :) , tylko o to, że o zrobienie instalacji oszczędnej a nie z prawdziwego zdarzenia.

Zresztą płacisz za punkt, więc w cenie średnio obchodzi cię materiałochłonność (w aspekcie jego nakładów a nie jakości roboty).

 

Ale założenie, że każdy fachowiec to oszust :roll: - no nie wiem, chyba nie chciałbym z Tobą współpracować zawodowo. Bo, jak to mawia mój dyrektor "podstawą zaufania jest częsta kontrola", nie można jednak wszędzie węszyć kantu - "żona zdradza, dzieci ćpają, ekspedientaka w sklepie dmuchnęła mnie na 20gr...." - nie dajmy się zwariować.

 

Co do bezpieczników - jeśli uważasz, że nie są po to by Cię chronić, to ich nie wstawiaj, po co przepłacać - znam panów, którzy zrobią Ci każdy odbiór......

 

Robiłeś kiedyś elektrykę, chwała Ci za to - cenię ludzi, którzy potrafią coś zrobić. Ja u siebie też robię wiele rzeczy, krany przykręcałem, ale nie twierdzę, że znam się na hydraulice.

 

Każdy fachowiec jest w stanie przekręcić Cię jeśli tylko zechce, bo on się lepiej od Ciebie zna (a przynajmniej powinien) na tym co robi i będzie Ci wmawiał, że tak jest dobrze. Nie mówię, że ten 2 razy droższy jest 2 razy lepszy, ale jest to bardziej prawdopodobne niż w drugą stronę.

A co elektryki twierdzę, że nie da się zrobić uczciwie i dobrze za 35PLN/pkt, bo pracowałem przy tym przez kilka lat i wiem jakie teraz są ceny materiałów, wiem też ile czasu kosztuje zrobienie tej na pozór prostej roboty naprawdę dobrze. No chyba, że opłaca się mieć firmę i zarabiać na czysto jakieś 1500zł.

 

Ex67, bez urazy, jeśli byłem trochę złośliwy, ale trochę mnie "położył" Twój post :D

Pozdrawiam

 

A - dodam jeszcze, że 2 lata temu, może przyznałbym Ci więcej racji, ale tani tynkarze na pięterku kosztowali mnie poprawki - Ci drożsi wyszliby znacznie taniej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do emil_d

uważaj na agencję Ranczo. To straszne typy. Wytoczyli mi proces sądowy, bo kupiłem działkę którą wcześniej poznałem przez inną agencję. Zalaciłbyś dwóm agencjom za jedną działkę?

A te łobuzy się ze mną procesują!

Przegrali proces ze sprzedającą i nękają jeszcze mnie!

Uważajcie na Ranczo!

Pozdrawiam!

 

 

Sluszna uwaga. Uwazajcie na Ranczo. Probowalismy kupic z nimi ziemie przez 2.5 miesiaca. Wplacilismy zadatek, podpisalismy umowe przedwstepna i czekalismy zwodzeni powtarzanymi co kilka tygodni aneksami do umowy - sprzedajacy nie byli w stanie na czas zalatwic formalnosci zwiazanych z ziemia. Gdy po uplywie 2,5 miesiaca zazadalismy zwrotu pieniedzy uslyszelismy "nic z tego, nikt wam kasy nie odda". Szybka akcja z prawnikiem pogorszyla sprawe - agenci obrazili sie. Sprawe udalo sie zalatwic gdy porozmawialismy bezposrednio ze sprzedajacymi. Okazalo sie, ze nikt im nie przekazal informacji o tym, ze nie zgadzamy sie na dalsze czekanie i chcemy zwrotu pieniedzy. O niczym nie wiedzieli, nie byli informowani. Agentom tak bardzo zalezalo na uzyskaniu prowizji ze sprzedazy, ze posuneli sie do tego typu zagrania. Obrzydlistwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nia - badanie wody możesz zrobic w sanepidzie, przyjada pobrac próbki i dostaniesz wynik. Nie wiem gdzie masz działke, ale u mnie w janowie woda do kitu ze studni- żelazo nie do przerobienia przez filtry to jest tzw."twarda woda" Moj sasiad ma podłaczona do domku,al;e to jest domek letniskowy więc nie pije jej tylko wozi z domu , robił badania 4 lata temu i wyniki były fatalne.

Robię sobie wodociąg 54 m do mojej działki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nia - badanie wody możesz zrobic w sanepidzie, przyjada pobrac próbki i dostaniesz wynik. Nie wiem gdzie masz działke, ale u mnie w janowie woda do kitu ze studni- żelazo nie do przerobienia przez filtry to jest tzw."twarda woda" Moj sasiad ma podłaczona do domku,al;e to jest domek letniskowy więc nie pije jej tylko wozi z domu , robił badania 4 lata temu i wyniki były fatalne.

Robię sobie wodociąg 54 m do mojej działki .

 

Działka na Klaudynie ... sąsiad twierdzi że badał wodę ale On jest jeden z tych "ekologicznych szambiarzy" więc mu nie wierzę :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na forum. Poszukuję działki do ok. 1000m2 w gminie Stare Babice. Jeżeli ktoś ma jakieś namiary na osoby bezpośrednio sprzedające grunt będę wdzięczny za przesłanie informacji (na prv).

Pozdrawiam serdecznie.

 

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję stolarni (osoby, firmy), która zaokrągliłaby końce sztachet drewnianych. Czy możecie kogoś polecić z najbliższych okolic (może być i z dalszych, byle nie na końcu świata :wink: ). A może wiecie, gdzie można dostać półokrągłe (w przekroju) sztachety już zaokrąglone na końcu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję stolarni (osoby, firmy), która zaokrągliłaby końce sztachet drewnianych. Czy możecie kogoś polecić z najbliższych okolic (może być i z dalszych, byle nie na końcu świata :wink: ). A może wiecie, gdzie można dostać półokrągłe (w przekroju) sztachety już zaokrąglone na końcu?

 

Nie wiem kto sprzedaje półokrągłe sztachetki, ale stolarnia jest pod Warszawą, jak jedziesz Warszawską jakieś 200m przed Lazurową po lewej stronie jest stacja gazowa, tam skręcasz i z tyłu za stacją.

Coś mi się też zdaje, że jest jakiś szyld przy Warszawskiej na granicy St. Babic i Zielonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nia: ja sie zdecydowalem na wlasna studnie. do wodociagu mam daleki i gmina zazdala ode mnie ciut powyzej 10 tys zl za podlaczenie.

czekalem od jesieni aby pouzywac studni i zdecydowalem sie wreszcie zrobic badania tej wody.

sprawdzalem sanepid ale ceny maja przewyzszajace moj budzet, ok 400 zl.

sasiad doradzil mi laboratorium ita test znajdujace sie na obozowej.

wlasnie wczoraj odebralem wyniki badania fizykochemicznego. koszt 183 zl.

woda zawiera za duzo zelaza i manganu, ale jak mi wyjasnil kierownik pracowni badan - jest to do usuniecia filtrami, gdyz nie sa to duze ilosci. i raczej normalne w naszym rejonie.

natomiast doradzili mi badanie biologiczne ok 90 zl aby wykluczyc bakterie coli (wspomnialem im o okolicznych szambach). dostalem w zwiazku z tym 3 sterylne pojemniczki gratis. (w sanepidzie kazlai placic 10 zl za pojemnik). badanie zamierzam zrobic w przyszlym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję stolarni (osoby, firmy), która zaokrągliłaby końce sztachet drewnianych. Czy możecie kogoś polecić z najbliższych okolic (może być i z dalszych, byle nie na końcu świata :wink: ). A może wiecie, gdzie można dostać półokrągłe (w przekroju) sztachety już zaokrąglone na końcu?

 

Nie wiem kto sprzedaje półokrągłe sztachetki, ale stolarnia jest pod Warszawą, jak jedziesz Warszawską jakieś 200m przed Lazurową po lewej stronie jest stacja gazowa, tam skręcasz i z tyłu za stacją.

Coś mi się też zdaje, że jest jakiś szyld przy Warszawskiej na granicy St. Babic i Zielonek.

 

Dzięki - będę szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...