Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie kupujcie sztachet z sosny... Sosna nie nadaje sie do stosowania jako drewno na zewnatrz - nawet impregnowana, malowana - po kilku latach znoszenia warunkow atmosferycznych bedzie wygladac po prostu brzydko...

 

Na sztachety najlepsza jest olcha - tyle tylko, ze takie sztachety trudniej kupic. Ale wystarczy dobrze poszukac - nawet na Allegro czasem mozna spotkac producentow sztachet z olchy (takze zaokraglonych) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sztachety najlepsza jest olcha - tyle tylko, ze takie sztachety trudniej kupic. Ale wystarczy dobrze poszukac - nawet na Allegro czasem mozna spotkac producentow sztachet z olchy (takze zaokraglonych) :D

nie wiem jak wyglada temat impregnowania drewna w dzisiejszych czasach, ale olcha u mojego ojca, ktora jest na zewnatrz, nie wyglada ladniej niz sosna u sasiada, po dziesieciu latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięć groszy w sprawie sztachet:

 

Wczoraj jeden z wykonawców pokazywał mi ogrodzenie klinkierowe ze sztachetami (niestety nie wiem jakie to drewno, ale było jasne), wszystko była pięknie ale ... sztachety chyba były przykręcane na mokro (czyli drewno było wilgotne) i zbyt małymi wkrętami (zamiast śrub).

Efekt tego był taki że na słońcu sztachety zaczęły się krzywić i nawet niektóre urywały wkręty którymi były przykręcone do ramy.

 

Piszę tak ku przestrodze żeby zwrócić na to uwagę. :p

Dalej szukam wykonawcy ogrodzenia ... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sam azobserwowlame i rozmawialem w skladach drewna to olchowe sa wyraznie drozsze. Maja ponadto tendencje do skrecania sie i wyginania. Moj sasiad mial ok 30% odrzutow.

 

Sosnowe i olchowe wygladaja jednakowo po paru latach.

 

Rbit: a ile kosztuje badanie na zelaznej w sanepidzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rbit: a ile kosztuje badanie na zelaznej w sanepidzie?

 

Badania kosztowały niecałe 150 zł (ale tylko skład chemiczny, gdybym robiła bakteriologiczny to chyba bym dopłaciła 50zł ?? - ale nie jestem pewna). Aby zbadać bakteriologicznie trzeba pozyskać od nich sterylne pojemniki i po ich napełnieniu oddać wodę do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję stolarni (osoby, firmy), która zaokrągliłaby końce sztachet drewnianych. Czy możecie kogoś polecić z najbliższych okolic (może być i z dalszych, byle nie na końcu świata :wink: ). A może wiecie, gdzie można dostać półokrągłe (w przekroju) sztachety już zaokrąglone na końcu?

 

Widziałam dzisiaj sztachety w składzie w Zielonkach. Zwróciłam uwagę bo były ładnie obrobione, więc rzucały się w oczy wśród surowizny. Zdaje się, że miały zaokrąglone końce ale głowy pod topór nie położę. :wink:

Tel. 7961085.

Skład współpracuje z okolicznym stolarzem i można sobie u nich zamówić towar z heblowaniem. Strugałam belki sufitowe i wyszły bardzo dobrze.

Bezpośredni do stolarza: 7229373

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co już uprzątali teren.

 

W umowie (zresztą udostępniałem ją tu kiedyś) jest zapisane:

 

3. Termin zakończenia prac, o którym mowa powyżej, obejmuje zakończenie wszelkich robót oraz wykonanie wszelkich wynikających z nich poprawek i zaleceń, jak również całkowite uprzątnięcie terenu. W przypadku zaniechania czynności porządkowe mogą zostać wykonane przez Inwestora na koszt Wykonawcy.

 

Czy wobec takiego zapisu wykonawca powinien wywieźć gruz pobudowlany ? lub przynajmniej załadować go do kontenera ?

On oczywiście twierdzi że nie, ale On zawsze twierdzi że nie do niego należy cos tam ... :evil:

 

 

Jak było w Waszym wypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex67,

Pewnie jak się będziesz upierał to Ci ten gruz wywiezie ale jak będziesz potrzebował jakieś poprawki lub dalsze roboty to będzie Cię omijał z daleka. Skalkuluj sobie korzyści. Zapis jest dość ogólny i dziwię się, że wogóle coś takiego podpisał.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex67,

Pewnie jak się będziesz upierał to Ci ten gruz wywiezie ale jak będziesz potrzebował jakieś poprawki lub dalsze roboty to będzie Cię omijał z daleka. Skalkuluj sobie korzyści. Zapis jest dość ogólny i dziwię się, że wogóle coś takiego podpisał.

Pozdrawiam

jj

 

Ten gruz to w 90% wynik niegospodarności i niechlujności jego pracowników. Żeby uzbierać ok 2 Tatry gruzu trzeba było namarnować strasznie dużo materiałów. Dalszej roboty to On już u mnie nie będzie wykonywał. Facet nie odpuści nawet jednego pustaka wmurowanego więcej tylko chce kasę, więc i ja nie mam zamiaru mu iść na rękę. Dlatego chcę wiedzieć jakie są generalne zasady sprzątania na budowie.

 

Dodatkowo wykonawca popełnił sporo błędów i je bagatelizuje albo się wypiera i zwala na projekt lub kierownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex67,

U nas zapis w umowie wygląda tak:

"Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren budowy i przekazać go Zamawiającemu w terminie ustalonym na odbiór robót." Wykonawca uporządkował teren. Poskładował gruz i śmieci w jednym miejscu. Pozostałe materiały w innym. Wywiózł śmieci na nasz koszt w porozumieniu z nami. Oddał nie zużyte materiały do hurtowni.

Gruzu było mało, do tego doszły śmieci, które koparka wykopała w trakcie kopania fundamentów. Przykro to powiedzieć ale las doskonale nadaje się do wywożenia śmieci bez ponoszenia zbędnych kosztów.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rbit: a ile kosztuje badanie na zelaznej w sanepidzie?

 

Badania kosztowały niecałe 150 zł (ale tylko skład chemiczny, gdybym robiła bakteriologiczny to chyba bym dopłaciła 50zł ?? - ale nie jestem pewna). Aby zbadać bakteriologicznie trzeba pozyskać od nich sterylne pojemniki i po ich napełnieniu oddać wodę do badania.

 

Dzieki kaskaa, za odpoweidz bo ja robiłem dośc dawno i mogło sie zdezaktualizowaz . Dobrze ze wspomnailas o tych pojemnikach , ja tez od nich musialem wziać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszukiwania ekipy do stanu surowego zamkniętego. Czy możecie mi kogoś polecić? Wprawdzie w tym wątku pojawiło się sporo namiarów ale doświadczenie uczy, że Ci którzy byli godni polecenia jeszcze rok temu dzisiaj zatrudniają patałachów bo fachowcy uciekli za granicę. Dlatego proszę o świeże rekomendacje :) A może ktoś z was buduje z generalnym wykonawcą?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2 pytania pamietam ,że była mowa o ściaganiu więzby z poza Wawy i okolic całkiem jakies namiary?

 

I o kominy jeszcze z gotowców czy tradycyjnie murowane cegła po cegle? I dlaczego tak albo tak?

 

Namiary na tartak:

Osiński Piotr, Nieciecz k. Sokołowa Podlaskiego, tel. 0-507-293-505,

tel/fax 025 781-17-63

Te dawałem ja, bo brałem tam 2 lata temu, ale pamiętam, że ktoś ciągnął drzewo chyba z południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...