Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aha, nie odpowiedziałem Ci jeszcze o kominie.

Cegła po cegle - bo taniej, ale nie tylko dlatego. Kominy systemowe (np. Leier-a, Schiedla) fachowcy oklejają nad dachem płytkami, a te płytki ponoć lubią się odklejać (mróz -30*C, a tu ciepłe spaliny w kominie, widać kleje tego nie lubią). Na kominie systemowym nie postawisz cegły klinkierowej, ktoś jeszcze na Forum obudowywał komin systemowy cegłą, no ale widać miał za dużo pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aha, nie odpowiedziałem Ci jeszcze o kominie.

Cegła po cegle - bo taniej, ale nie tylko dlatego. Kominy systemowe (np. Leier-a, Schiedla) fachowcy oklejają nad dachem płytkami, a te płytki ponoć lubią się odklejać (mróz -30*C, a tu ciepłe spaliny w kominie, widać kleje tego nie lubią). Na kominie systemowym nie postawisz cegły klinkierowej, ktoś jeszcze na Forum obudowywał komin systemowy cegłą, no ale widać miał za dużo pieniędzy...

 

ja mam jeden komin cegla po cegle - ten ktory mial byc z kotlowni, ale poniewaz bede grzal pradem to wlasciwie mam go "na wszelki wypadek" no i jako wentylacyjny

 

do kominka mam systemowy Rondo Plus i od poddasza do kalenicy mam obudowany zwykla cegla a nad dachem cegla klinkierowa - czy za duzo pieniedzy? to co jest z klinkieru to 18 warstw, po 8 cegiel na warstwe, po ok 2,2 za sztuke czyli 316,8 - czy to majatek?

 

jak to wyglada jest u mnie na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................

do kominka mam systemowy Rondo Plus i od poddasza do kalenicy mam obudowany zwykla cegla a nad dachem cegla klinkierowa

.......................

jak to wyglada jest u mnie na stronie

 

No nie wiem co napisać :-? , u mnie inspektor powiedział, że nie można sobie obudowywać od poddasza, bo też tak sobie kombinowałem.

Cegła miała stać na ławie, która w tym celu była wylana. Do systemowych można było wylać mniejszą "stopkę" pod komin.

Ale może to zależy od stropu, czy konstrukcji całości budynku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co napisać :-? , u mnie inspektor powiedział, że nie można sobie obudowywać od poddasza, bo też tak sobie kombinowałem.

Cegła miała stać na ławie, która w tym celu była wylana. Do systemowych można było wylać mniejszą "stopkę" pod komin.

Ale może to zależy od stropu, czy konstrukcji całości budynku....

 

ja tez mialem obawy czy to nie za duze obciazenie, ale kierownik budowy mnie uspokajal ze to przeliczyl, ze jest po pierwsze solidny fundament pod caloscia, a poza tym dodatkowo w tym miejscu zbrojony strop - nie wiem czy sie dalej bac czy nie a na razie stoi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wybralem kominy "ceglane", a nie systemowe.

W te, ktore maja odprowadzac dym z kominka wsadzilem wklady z ceramiki produkowane przez Marywil - wklady sa praktycznie takie same, jak te stosowane przez Schidel, Leier czy IBF - ale za to o polowe tansze. A ze mam dwa kominki w domu :D to oszczednosc spora.

 

Jesli ktos chcialby namiar na firme handlujaca wkladami Marywil, to przesle na PW. Firma miesci sie w Piasecznie. A o samych wkladach mozna pocztac chocby tu: http://www.marywil.wirtuale.pl/inside.php?id=3432cc9e44fcc891ca0e91b29027a664&srs=6ca379165b661a5a8875e3116c3879ae

W linku powyzej jest pokazany caly komin systemowy Marywil, ale mozna kupic same wklady fi 200 (mozna je kupowac "na czesci" w dowolnych zestawieniach).

 

A swoja droga - od dzisiaj w Koczargach na skrzyzowaniu Szkolnej z Klonowa mamy... sygnalizacje swietlna :D

No i prosze, jaka to metropolia :D (sygnalizacje postawila ekipa budujaca kanalizacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie odpowiedziałem Ci jeszcze o kominie.

Cegła po cegle - bo taniej, ale nie tylko dlatego. Kominy systemowe (np. Leier-a, Schiedla) fachowcy oklejają nad dachem płytkami, a te płytki ponoć lubią się odklejać (mróz -30*C, a tu ciepłe spaliny w kominie, widać kleje tego nie lubią). Na kominie systemowym nie postawisz cegły klinkierowej, ktoś jeszcze na Forum obudowywał komin systemowy cegłą, no ale widać miał za dużo pieniędzy...

 

Witam,

 

w Schiedlu tuż przed przejściem przez dach wylewa się takie - hmm jak to wytłumaczyć - takie poszerzenie, na obmurowanie cegła klinkierową. Ponieważ wybrałam Schiedla, a chciałam klinkier na kominach, skonsultowałam się z producentem, dostałam namiar na ich doradcę technicznego - pan przyjechał do mnie 2 razy. Najpierw jak zaczynali murować mi kominy - przeszkolił ich. Drugi raz, przy tym "poszerzeniu" - pokazał jak mają zazbroić, jaki zrobić szalunek. Generalnie Schiedel ma swietne wsparcie techniczne dla klienta - zadowolą nawet marudne inwestorki :oops: rok po wymurowaniu komina zmieniła mi się tzw. koncepcja... :roll: chciałam mieć kominek z drugiej strony - znaczy w drugim pomieszczeniu :oops: Zadzwoniłam - przyjechał pan z schiedla - zamurował otwór z jednej strony - wywiercił po drugiej stronie. I mam jak chciałam :lol: Trochę mnie to kosztowało..., ale spóźnione zachcianki zawsze kosztują :wink:

 

pzdr Marsjanka (Kasia)

wraz z Marianką (7 lat) i Michasią (2 miesiące)

 

P.S. Domek mam już ocieplony i otynkowany, a teraz fachman kładzie mi gresy. Jak skończy - dam znać czy dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

 

ja mam nadzieję, że przeprowadzka już niedługo - może jeszcze dwa miesiące... :-? Jestem niepoprawną optymistką, ostatnio czas spędzam w oczekiwaniu na budowlańców :roll: ocieplanie nadzorowałam z 10-dniową Michaśką, a teraz zjeżdżam na "włości", co 2-3 dni, z całym przychówkiem - i usiłuję wszystkiego dopilnować, koodrynując wykonawców, dostawców. Kafle, wanny i prysznice wybierałam karmiąc piersią :lol: padam.... :wink:

 

pzdr Marsjanka (Kasia)

wraz z Marianką (7 lat) i Michasią (2 miesiące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopelek, Przeszkadzajka - sprobujcie popytac robotnikow z firmy, ktora kladzie kanalizacje wzdluz ulicy Klonowej w Koczargach.

Z tego co sie orientuje, to wywrotke pospolki sprzedawali za 40 zl (duza, czteroosiowa wywrotka - o pojemnosci rownowaznej 2 Kamazom). W zalenosci od miejsca, w ktorym kopali - z reguly byla to typowa pospolka, ale zdarzal sie tez czysciutki piasek...

Jeszcze troche kanalizacji do kopania im zostalo, wiec nie jest za pozno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

U mnie roboty w toku, fundamenty już są, wczoraj zaczęli stawiać mury :lol:

Strop będzie lany więc potrzebuję

ok. 150 szt. stempli i chyba trochę desek zabraknie - może ktoś z Was ma już niepotrzebne i chce sprzedać?

Czy kantowiznę 10 x 10 można używać ,,z odzysku"? Jeśli tak, to też chętnie odkupię.

Bede wdzięczna za pilną odpowiedż, bo sprawa pilna.

pozdrawiam

justa

 

 

jesli nadal aktulane to mam do sprzedania stemple, ok. 3m, ok 300 szt - tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...