Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy zawsze sie tak długo czekało na materiałY?? Czy to taki rok dziwny:( Na styropian do fundamentów 3 tydzien czekamy a mielismy czekac 5 dni. Pustaki na sciany to na połowe miesiaca najwczesniej i to nie gwaramtuja:( wrrrrrrrrrrrrr Dachówka to juz dochodzi do 2 miesiecy. Zawsze tak było ostatnimi laty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zawsze sie tak długo czekało na materiałY?? Czy to taki rok dziwny:( Na styropian do fundamentów 3 tydzien czekamy a mielismy czekac 5 dni. Pustaki na sciany to na połowe miesiaca najwczesniej i to nie gwaramtuja:( wrrrrrrrrrrrrr Dachówka to juz dochodzi do 2 miesiecy. Zawsze tak było ostatnimi laty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zawsze sie tak długo czekało na materiałY?? Czy to taki rok dziwny:( Na styropian do fundamentów 3 tydzien czekamy a mielismy czekac 5 dni. Pustaki na sciany to na połowe miesiaca najwczesniej i to nie gwaramtuja:( wrrrrrrrrrrrrr Dachówka to juz dochodzi do 2 miesiecy. Zawsze tak było ostatnimi laty?

 

Ceny rosną z dnia na dzień, niektóre hurtownie maja materiały, ale nie chcą ich sprzedawać, bo czekają, aż ceny wzrosną jeszcze bardziej. Wtedy Twój materiał kupiony dla Ciebie po starych cenach, sprzedadzą Ci drożej. Można spróbować pojeździć po hurtowniach i popytać co mają na składzie i po ile - i brać z każdej tyle ile mają. Ja mam cegły z 3 hurtowni transportami kombinowanymi. Tyle, ze w jednej za Maxa płaciłem 2,60 w drugiej 3,00 a w 3,36 i to tego samego z Plecewic. Generalnie jest kicha i towar trzeba zamawiać dużo wcześniej, albo mieć ekipę z "wejściami" w hurtowniach :))).

 

Pozdrawiam

Kiaran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Schiedlu tuż przed przejściem przez dach wylewa się takie - hmm jak to wytłumaczyć - takie poszerzenie, na obmurowanie cegła klinkierową. Ponieważ wybrałam Schiedla, a chciałam klinkier na kominach, skonsultowałam się z producentem, dostałam namiar na ich doradcę technicznego - pan przyjechał do mnie 2 razy. Najpierw jak zaczynali murować mi kominy - przeszkolił ich. Drugi raz, przy tym "poszerzeniu" - pokazał jak mają zazbroić, jaki zrobić szalunek. Generalnie Schiedel ma swietne wsparcie techniczne dla klienta - zadowolą nawet marudne inwestorki :oops:

Ja też mam podobnie obudowaną końcówkę Schiedla. To wyszło dobrze. Natomiast moi spece nie posłuchali instrukcji Schiedla i udało im się przymurować końcówkę wkładu ceramicznego Rondo w czapie komina. W rezultacie pękł trójnik i jedna rura. Razem z konsultantem producenta wytłumaczyłem im, jak to naprawić (na ich koszt) i w sympatycznej, choć mocno zakurzonej sadzami i popiołem atmosferze (komin był już używany) udało się. Uważajcie na to! Górna część wkładu musi być swobodna - po nagrzaniu rura się wydłuża! Rzadko inwestor tam zagląda niestety. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

dzięki za namiary na studniarzy :-)

Poradźcie jeszcze, czy lepiej mieć pompę zwykłą (taką na górze) czy głebinową (większe średnice rury i wyższe koszty oczywiście). Woda powinna być na około 20 m. Są jakieś różnice w użytkowaniu późniejszym takich studni/pomp.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

dzięki za namiary na studniarzy :-)

Poradźcie jeszcze, czy lepiej mieć pompę zwykłą (taką na górze) czy głebinową (większe średnice rury i wyższe koszty oczywiście). Woda powinna być na około 20 m. Są jakieś różnice w użytkowaniu późniejszym takich studni/pomp.

Pozdrawiam

Łukasz

Zgodnie z prawami fizyki, pompa na powierzchni wyciągnie wodę do głębokości 10 (praktycznie jeszcze mniej) metrów. Jeśli jest 20, musi być pompa głębinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawami fizyki, pompa na powierzchni wyciągnie wodę do głębokości 10 (praktycznie jeszcze mniej) metrów. Jeśli jest 20, musi być pompa głębinowa.

OK. Rozumiem, że chodzi o poziom lustra wody a nie o głębokość studni. Czy do rury śr. 90 mm uda się w razie co włożyć jakąś pompę głębinową. Jeśli nie to jaka jest min. średnica dla pompy głebinowej.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...