Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Musze podzielic sie z wami moja frustracja. Dzisiaj mielismy zaczac budowe, ale wyglada na to, ze wszystko przesunelo sie na 18 maja, kiedy dostaniemy decyzje. W ostatnim momencie okazalo sie, ze musze miec decyzje wodna o likwidacji saczek drenazowych, a taka mam dostac w przyszlym tygodniu. :( Tak wiec, oficjalnie nie mozemy nalezec jeszcze do grona budujacych sie w gminie Babice :cry: No ale trzymajcie kciuki, to moze po 18 maja wbijemy pierwsza lopate. Pozdrawiam

PS- czy ktos z was tez mial podobny problem z drenazem dzialki, pozwoleniem przeniesienia drenazu, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem - narysowali mi na mapce sączki i kazali przerabiać (Wydział Melioracji w Grodzisku Maz).

Wobec informacji teścia (właściciela działki) i sąsiadów, że żadnych sączek tam nigdy nie było, przekopałem działkę na końcu w poprzek na głębokość 1,5 metra, przywiozłem inspektora na miejsce i udowodniłem - podpisali że nic nie ma, ba nawet oddali 50PLN, które naliczyli sobie dodatkowo za narysowanie 4 kresek na mapce (domniemana trasa przebiegu sączek).

Wydział Melioracji był jednak dla mnie najcięższy do przejścia przy uzyskaniu decyzji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzieki, chociaz ja jeszcze nie bardzo widze ta ladnosc, a co do podmurowki to bylismy do tego zmuszeni bo w koncu dzialki stala niezla woda, a sasiad obok znacznie podwyzszyl sobie droge i musielismy wywyzszyc sie ponad jej poziom - niestety potem musielismy niezle zpalacic za piasek do wypelnienia fundamentow a jeszcze czeka nas niezly wydatek na wyrownanie terenu, ale moze przynajmniej nie bedziemy tonac

 

pozdrawiam wszystkich :D

karorka

 

Karorko,

 

O ile podwyzszylas fundamenty Twojego domq ? Ile piachu musialas wsypac ? z jakim kosztem sie to wiaze ?

Ja ... mam zamiar podniesc moja stope zyciowa wraz z podloga o 30-40 cm ... dlatego tak draze ...;)

Co do sasiada i jego drogi - mozna dowolnie nawozic, dowozic przywozic ziemie, podwyzszac dopoki nie zmienia to warunkow wodnych na dzialce (woda zaczyna splywac na sasiednie dzialki).

Tyle przepisy - tylko jak je wyegzekwowac?

 

Pozdroofki,

 

hej Yoric

 

wlasciwie teraz to juz nie wiem, w kazdym razie bylo to tak, ze przyjelismy za poziom 0 droge sasiada i od tego podwyzszylismy chyba 60 cm, w efekcie musielismy wsypac w fundamenty 26 ciezarowek piasku co kosztowalo nas ok. 4,6 tys.

 

jesli chodzi o powdyzszanie drogi itp. to wiadomo, ze nie powinno sie tego robic dowolnie, ale oczywiscie kto na to zwraca uwage, nasz sasiad raczej nie nalezy do takich ktorzy znaja sie na przepisach i nimi przejmuja,

poki co nie zamierzamy z nim wojowac i sprawdzac czy podwyzszyl droge zgodnie z przepisami czy nie, bo w koncu lepiej zyc w zgodzie z sasiadami - na razie to i tak my jestesmy "gora" :wink:

 

pozdrawiam

 

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej pomozcie

 

czy wiecie moze jak sie kladzie folie kubelkowa na fundamenatach, tzw cyckami do wew. czy na zew.

oczywiscie folie mamy juz polozona ale przypaletal sie jakis znawca i powiedzial ze zle

mamy juz pare glosow za kazda z opcji i totalny metlik w glowie :o

a moze nie ma to zadnego znaczenia

 

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do wewnątrz. Te "cycki" są po to, aby wytworzyć szczelinę (od góry do samego dołu). Jeśli między folię i fundament dostanie się woda, może spływać w dół i nie moczy fundamentu. Jeśli położysz odwrotnie, nie ma takiej szczeliny, płaska część folii przylega do betonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jest w tym duzo racji, ale wpisalam tez to pytanie na forum wymiana doswiadczen i dostalam tez taka odpowiedz, ze jesli fundament ociepla sie styropianem to wtedy folie kladzie sie cyckami na zewnatrz i jest to podobno potwierdzone przez producenta folii

 

chyba nie da sie tego jednoznacznie rozstrzygnac i mam nadzieje ze tak naprawde nie bedzie to mialo wiekszego znaczenia

 

nasza ekipa ociepla styropianem i kladzie cyckami na zewnatrz od paru lat, nasza pani kierownik tez to potwierdzila wiec mamy nadzieje ze bedzie ok

 

pozdrawiam

 

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem takiej folii niestety - znam ją tylko z prospektów, ale chyba cycki na zewnątrz też mają sens, pod warunkiem, że jest na nich warstwa tworząca szczelinę - np. fizelina. Wtedy na zewnątrz jest ziemia, potem fizelina (albo jakaś siateczka zintegrowana z folią), potem szczelina, folia i dopiero fundament. A ta folia ma coś takiego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupelnie nie w temacie budowlanym:

czy byl juz ktos z Was w tej pizzerii w Zielonkach? Czy mozna z czystym sumieniem zabrac tam znajomych?

 

W środku nieszczególnie, ale pizza b. dobra, z tym że ja zamawiałem z przywozem do domu :D

 

Karorka, nie wiem, kto wycina w okolicy drzewa, ale podjedź do sołtysa, on powinien wiedzieć. Sołtys mieszka na Klonowej, jakieś 600-700m od skrzyżowania z Akacjową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka,

My mielismy do wyciecia 9 drzew, korzystalismy z uslug firmy ogrodniczej, ktora miesci sie na ul. Warszawskiej, jadac z Babic do Zielonek to jest po lewej stronie. Jest tam takie duze ogloszenie, przy domach, na parkanie (projektowanie ogrodow). Niestety nie pamietam numeru, ale pani, z ktora mialam kontakt jest bardzo sympatyczna, nazywa sie Strzeszewska. Nie wiem ile bedzie kosztowalo wyciecie tych drzew u ciebie, ja placilam za calosc pracy (5 dni porzadkowania ogrodu).

Pzdr

ozzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wylane ławy!

:D :D :D

Wibrowane (wypożyczenie buławy 70,- zł za dobę);

beton z Bosta-Beton przy Powązkowskiej (B-20, 155,- zł za m3 plus VAT, pompa 200,- zł za godz. - ale elastyczni i zależy im na kliencie: pompa była u nas od 9:45 do 12:20 i zapłaciliśmy 300,- zł plus VAT - samo zalewanie to 1 godz. 10 min., ale czekaliśmy na trzecią gruchę, bo zamawialiśmy ją na końcu, żeby nie zamówić za dużo betonu - i nie policzyli na za przestój pompy, ani za jej dojazd - to ważne, bo w niektórych betoniarniach dodają godzinę ryczałtowo za dojazd).

To teraz tydzień przerwy - i fundamenty.

 

Małe pytanie: skoro skończyli zalewać w południe, i świeci słońce, to kiedy mam pierwszy raz polać beton wodą? Dziś wieczorem czy jutro rano?

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wylane ławy!

:D :D :D

 

Małe pytanie: skoro skończyli zalewać w południe, i świeci słońce, to kiedy mam pierwszy raz polać beton wodą? Dziś wieczorem czy jutro rano?

 

Joasia.

 

Odpowiedz juz chyba troszke spozniona ;-)) mam nadzieje, ze lawy nie rozmyly sie w zwiazku z nadmiernym polewaniem, jak rowniez nie spekaly od wczorajszego zaru ;-)

Generalnie - nie nalezy dopuscic, zeby beton za szybko wysechl i popekal, ale dzisiaj mamy idealne warunki do sezonowania betonu.

pozdrawia budowlaniec - teoretyk ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, projekt "się przerabia" (Nela z Archipelagu), czekam na wyniki badania gruntu, również zamówione mam mapki do celów projektowych (5 szt. 800 zł) i wypis z wyrysem. co dalej? pogubiłam się z kwestią przyłączy: muszę mieć gotowy plan zagospodarowania działki żeby chodzić po ZE, i innych gazowniach czy nie? Geodeta (!) proponuje mi jakieś tajemnicze "uzgodnienia" mediów za 1200 zł za kanalizację wodę, gaz i prąd, wraz z jakimś ZUD-em. dziwi mnie że geodeta myślałam, że do tego potrzebne są uprawnienia, a może się mylę? :oops:

czy może mnie ktoś poratować wiedzą praktyczną?

dzięki,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, projekt "się przerabia" (Nela z Archipelagu), czekam na wyniki badania gruntu, również zamówione mam mapki do celów projektowych (5 szt. 800 zł) i wypis z wyrysem. co dalej? pogubiłam się z kwestią przyłączy: muszę mieć gotowy plan zagospodarowania działki żeby chodzić po ZE, i innych gazowniach czy nie? Geodeta (!) proponuje mi jakieś tajemnicze "uzgodnienia" mediów za 1200 zł za kanalizację wodę, gaz i prąd, wraz z jakimś ZUD-em. dziwi mnie że geodeta myślałam, że do tego potrzebne są uprawnienia, a może się mylę? :oops:

czy może mnie ktoś poratować wiedzą praktyczną?

dzięki,

A.

oczywiscie sluze pomoca - wczoraj zlozylem wniosek o pozwolenie na budowe, tak ze wszystko jeszcze pamietam ;-)

 

w nast poscie napisze reszte ;-)

 

pozdroofki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka,

 

Jezeli masz juz mape do celow projektowych to teraz trzeba zalatwic:

WODE - EKO BABICE tel. 752 92 53, ul kutrzeby 36 -

skladasz wniosek wraz z kopia mapy do celow projektowych (czysta), placisz 50 zl i dostajesz "zapewnienie o dostawie wody" - okolo 3 tygodnie ..no cztery

 

GAZ - Kasprzaka 25 (W-wa) , tel 632 20 11 - skladasz wniosek wraz z kopia mapy i kopia aktu potwierdzajacego wlasnosc dzialki, 4 tygodnie i masz "zapewnienie o dost gazu"

 

!!! do wody i gazu nie trzeba miec planu zagospodarowania dzialki!!!

 

PRAD - gdzies w pruszkowie tel 738 23 89

- wniosek

- akt wlasnosci

- plan zagospodarowania dzialki

UWAGA!!! we wnioski musisz podac NUMER NAJBLIZSZEGO TRANSFORMATORA !!! musiz go znalezc na wlasna reke ;-) - 4 cyfrowy numerek

- wnosisz oplate 120 zl

 

KANALIZACJA - nie wiem, nie ma u mnie ...ale tez w EKO BABICE ---> patrz punkt WODA

 

HM ...nie wiem co kryje sie pod pojeciem "uzgodnienia" ?? zapytaj swojego geodete ...

Uzgodnienia kosztowaly mnie 170 zl.

 

Jeszcze musze zaplacic za adaptacje projektu ...jezeli Twoj "geodeta" bierze 1200 za adaptacje projektu, plan zagospodarowania dzialki i wszelkie uzgodnienia 1200 zl ..to mozna mu zaplacic - jesli natomiast to beda tylko 3 wizyty w urzedach - zajmie Ci to 1 dzien roboczy ;-)

Ale jakos podejrzanie mi to brzmi te "uzgodnienia" ..;-)

Uspokoj mnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...